Svadba október 2010

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte babule, najde sa tu niekto kto má svadbu v tomto mesiaci? my máme 02.10.2010 a neviem či už mám zháňať veci a zarezervovať KD a kostol.... :-) ;-)
Odpovedať
pupava: my to budeme mat v hoteli kamila na ciernej vode pri BA. Je to dost ziadane, nam sa to tam velmi paci + ja som tam chcela mat odjakziva svadbu a ked som koncom jula volala s managerom tak mi povedal ze maju uz do konca septembra obsadene vsetky soboty a oktober uz sa im tiez plnil, no my sme chceli piatok tak ci tak :-) a ja som zase taka ze musim mat skoro vsetko co chcem a ja som chcela 15-teho, takze som vsetko riesila skor aby som kvoli nikomu a nicomu nemusela hybat s terminom :-) no s kamaratmi je to inak zlozite a zalezi na tom co chcete vy...ja budem mat svojich na svadbe aj na veceri, je ich iba malinko a drahy to ma horsie, on ich ma o milion krat viac, ale ja som za to aby si zvolil tych, co chce aby tam boli aj na hostinu a potom nevolat nikoho uz...mne sa to moc nepaci volat kamosov po veceri...mam z toho cudny pocit, nic nedonesu, iba sa ozeru jak prasce a potom este budem mat s nimi problem ze ako ich odtial dostat ked uz budeme chciet si ist lahnut...no neviem...teda ja mam taku utkvelu predstavu, jasne ze to tak byt nemusi...a hlavne si pamatam draheho 30-tku pred dvoma rokmi, pozval asi 30 ludi a dalsich 80 bolo urazenych ze ich nepozval...no mame toto my za potrebi aj na svadbe? nie...ved ked pseudo kamosi chcu nech dojdu zagratulovat s malinkou kytickou a uprimne potriast pravicou....a mozeme oslavit aj po samotnej svadbe niekde pri kavicke, vinku, pivku, kto ako chce...si myslim...len ludia mam pocit ze sa velmi radi bavia na cudzi ucet. chica_novia: podla mna by sa to dalo zvladnut aj na dialku...zalezi co v zahranici robis a ake mas organizacne schopnosti a kolko casu...svadobne agentury si podla mna pytaju za vsetko co ti vybavia + provizia, ved zadarmo to nerobia...ked ja mam na svadbu povedzme iba na hostinu rozpocet 100 tisic SKK tak cez agenturu to bude podla mna aj 130...aspon co poznam pracu inych agentur a nie svadobnych...
Odpovedať
ahoj katarrina , nedostala som sa sem celý týždeň, tak až dnes odpovedám na tvoj e mail. to ste na tom veľmi dobre s prípravou. Koláče , torty atď rieši mamina , šaty mi bude tiež šiť ona, takže s tým problém nemám. Priateľov oblek je ešte v nedohľadne , ale už sem tam pokukujem čo asi, myslím že klasika čierny , ale mamina ma prehovára aby šiel vo fraku , že ku mne teda k mojim šatám sa to bude hodiť. No neviem nechcem žiadne pompéznosti. "No my stále hľadáme ešte priestor, už som nešťastná, ale kamoška ma posiela , že v Trnave je hotel Prestige a vraj tam robia najlepšie a najkrajšie svadby. Idem sa tam v sobotu pozrieť , pani mi hovorila, že termín majú voľný, že im niekto zrušil svadbu. Keď som čítala dozadu poznatky neviest tak väčšina bola spokojná, uvidím . Baby máte s touto reštikou skúsenosti prosím napíšte aké? Pá idem opäť pracovať
Odpovedať
Profilova fotka
balli: teda v tom o kamaratoch ti musim dat za pravdu, u nas je to iste, doslova ako si napisala, akurat s tym rozdielom, ze priatel ich tam chce mat vsetkych a bodka, uz to ted neriesim a len dufam, ze to dopadne dobre... iskaaaa: no my si chceme robit svadbu samy, tak ako chceme my, samozrejem mame osoby, ktore nam pomozu, ale to len naozaj potrebne osoby, lebo uz tu bol aj pokus, poziadat niekoho ineho o pomoc a nedopadlo to moc dobre, takze len vyvoleni a my sa na celom podielame :-) Prestige ponam, ale nie tak, ze by som ti vedela povedat ako tam je, drzim teda prsty chica_novia: som tiez v zahranici, sice nie velmi daleko, ale fakt sa da kopa veci vybavit aj odtialto, rozne firmy su uz zvyknute na mailovu komunikaciu, ja napr. s nasou fotografkou komunikujeme cez Facebook alebo skype, pohoda a tiez sme ich nasli cez net a odporucania znamych. Tak vela stastia
Odpovedať
Profilova fotka
chica_novia: ja tiez vsetko organizujem "na dialku" - aj ked som to povodne nechcela - ale fakt v tom nevidim absolutne ziaden problem. Telefony, ale hlavne maily, FB, skype atd... vybavis vsetko okrem toho, co treba naozaj vidiet. No a toto si vybavis vtedy, ked si odskocis na Slovensko :-) Tak drzim palce, urcite to vsetko zvladnes ... a aj bez agentury :-)
Odpovedať
Profilova fotka
aj ja vsetko vybavujem na dialku tiez vsetko cez web...a da sa to,aj ked ja som si vybrala priestor na svadbu kde ich robia uz na zapadny styl...a nie kulturaky a jedalne...poviem vam ked som zila na slovensku tak som 8 rokov spievala s kapelov,a naozaj vidiet svadby v skolskych jedalnach je otrasne...nikdy som sa tam necitila ako na svadbe...
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte aj ja mam svadbu 2.10.2010 na orave..a stale neviem najst dobreho kameramana s fotografom,neviete mi poradit?
Odpovedať
caute baby, pocujte da sa v kostole vybrat hudba - napr pri nastupe nevesty a po obrade ked odchadzate a tak ? hm ? ja viem, spytam sa ked budeme chodit na nauky ale ci nemate nejake info
Odpovedať
Dasul: ja mam tiez svadbu na orave ale 30.10. a tiez mam velky prevelky problem najst normalneho kameramana. zatial co som videla nejakke stranky kameramanov tu z okolia, tak to bola hruuuza, totalny socik. A zase ti fakt dobri pytaju 800 E za filmovanie... fakt neviem ako to vyriesit. kde budete mat svadbu?
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj dasul a susibjork: ja mám svadbu 30.októbra tiež na orave v Rabči a máme kameramana z ružomberka pôvodne sme sa boli pýtať dvoch z námestova ale už mali náš termín obsadený tak sme nakoniec našli tohto pána... susibjork viem že Sestrenek je na tento dátum obsadený ale dasul: skús sa opýtať na ten váš termín.. je fakt suprový teda každý si ho chváli aj my sme ho chceli ale už sme sa neskoro nahlásili a to sme vybavovali v januári... a fotografa máme z námestova z fotocentra ale Sestrenek robí aj fotky a tiež sú super... a nepýta za to také veľke pálky... kolo 200-300 eur to vychádza
Odpovedať
dasul a margetakuska: nuz zacinam sa obavat, ci vôbec budem mat nejake video zo svadby :-S to aby som tusim mala vybavovat ako druhu vec, hned po sale. nuz ked sa budem znova vydavat, budem vediet 8-) este sa mi crta jeden z RK, asi ho nakoniec zoberiem, lebo asi ina sanca nie je... prinajhorsom to zostrihame doma my, ked to bude nahodou naprd.
Odpovedať
pupava: ja nad tym tiez rozmyslam....musim sa spytat v kostole priamo ked tam najblizsie budeme na nejakej nauke...alebo tam cinknem... totiz musim si uz zarezervovat slacikove kvarteto aby neboli obsadeny....tak uvidime...
Odpovedať
Profilova fotka
baby samozrejme že si môžete vybrať pesničky ktoré chcete.. my máme dokonca vlastný spevácky mládežnícky zbor a nikomu to nevadí. vybrali sme si pesničky na celú omšu čo chceme.. kňaz s tým vlastne nemá nič spoločné... len mu treba dať vedieť, či budete slávabohu spievať vy alebo má začať on inak nič... musíte si samy zajednať organistu teda niekedy to kňaz vybaví za vás ale treba ho požiadať.. aby ste nemali tichú svadbu ako kamoška ktorú to ani nenapadlo...takže žiaden problém :-N
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
baby ja neverím vlastným očiam to tu normálne spí :-D :-D som myslela že keď je tak strašne škaredo že budete vysieť na nete.. .ale to prirátavam ku skúškovému čo??? :-D tak držme si palce :-N :-N a čo svadobné prípravy????? my sme na bode mrazu zatiaľ... som na dne so silami vyberať si šaty takže mám teraz prestávku a potom sa do toho musím poriadne obuť :-N :-N
Odpovedať
Ahojte,my plánujeme na 20.10.2010,lenže je to v stredu a vôbec netuším ako budú reagovať na úrade.je to možné?Sú za to nejaké poplatky? Chceli by sme len malinkú svadbu asi 10 ludí a potom cez víken to už oslávime inak :-D :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj klaudia, nemyslim si, ze by to mal byt problem na urade, len sa poinformuj. ale nemam pocit, ze by si za to mala platit nieco navyse.
Odpovedať
ahoj Klaudia... kamoška mala svadbu vo štvrtok a nebol s tým žiadny problém, dokonca to v tento deň nebola jediná svadba na úrade, len ludia v meste sa na tento svadobný "sprievod" ( boli sme dokopy piati :-D ) tak troska zvláštne pozerali. Niesu zvyknutí na svadby kedykolvek cez týždeň. My máme svadbu v októbri, ale keďže nás bude viac, rozhodli sme sa pre klasiku - sobota :-)
Odpovedať
susibjork kamoška to bude riešiť tak že kameramana mať nebude, dá len jednu kameru do ruky svojmu bratovi a jednu do ruky priateľovmu bratovi, a že si to potom zostrihá, tak ak máš aj ty niekoho takého v rodine, možno by si to aj ty vedela tak vyriešiť ;-)
Odpovedať
No ďakujem baby za info,ale práve som sa bola dnes informovať na úrade,keďže moja polovička nie je slovák a povedali mi že si musím priplatiť 16,50e lebo to je termín mino ich dní.No je to divné,nejedná sa o tie peniaze ale o pricíp.V stredu majú úradné hodiny tak by mali byť trochu ústretovajší k občanom,ale čo už. ešte sa pani zatvárila tak že "dúfaj´me že tu niekto bude kto vás oddá,a nebude každý v terene" a to už ako čo je? Tak uvidíme,teraz musíme pozháňať a dať popredkladať všetkí dokumenty a potom budem riešiť naše úrady.Ak budeme mať presne stanovený čas tak budeme tlačiť na ich ochotu :-D :-D :-D :-D :-D
Odpovedať
klaudia: my sme mali to iste s fararom, mame svadbu v piatok a mal s tym ohromny problem, ze maju cirkevnu skolu, uradne hodiny a vsetko ostatne...akoze chapem to ze to nie je normalny sobasiaci den, a boja sa nebezpecneho precedensu...ale zase pravidla su snad na to aby sa porusovali, nie? ;-) sice sme nic neplatili, ale jasne ze dame na kostol a som rada ze privolili...
Odpovedať
Profilova fotka
klaudia: je to divne, ze platis poplatok za to, ze to je "mimo ich dni". Nikde nie je napisane, ze svadby sa musia robit len v sobotu. Myslim si, ze to vsetci robia v sobotu len preto, lebo je vikend a druhy den je volno, takze je to akysi zvyk. No a neviem, ci vies, ale kedze tvoj nastavajuci nie je Slovak, tak poplatok budes platit za to, ze si beries cudzinca. Je to tusim Sk 2000.-...teda ekvivalent v EURach :-) My sme povodne zvazovali svadbu mimo nasej matriky, ale nakoniec sme od toho upustili a aj za to je poplatok navyse. Je to okolo Sk 1000.-
Odpovedať
sveta: tych 1.000 eur je este dobra suma...ak by si chcela mat napriklad v BA v Starom meste a ani jeden zo snubencov tam nema trvaly pobyt tak si matrika pyta EUR 300,-...dobre nie? my sme sa poplatkom vyhli kvoli tomu ze je to v kostole....ako druhu alternativu sme mali primacialny palac v BA ale to by nas iba obrad vysiel takmer na 1.000 eur...dovod? 300 eur matrike mimo trvaleho bydliska, 400 eur za prenajom miestnosti, 200 eur za povolenie, aby tvoj svadobny fotograf tam mohol fotit + povolenie vstupu svadobneho auta do stareho mesta :-) tych 16.50 alebo 33 sa mi oproti tomuto zda uplne super!!!
Odpovedať
jasné ja chápem,ako neriešim sumu že 16,50 ale nechápem tú ich logiku že kto vie či tam niekto bude v tom čase.MOC moc dúfam že to bude ok lebo termín 20.10.2010 skloňujeme už od úplneho začiatku a inak si to ani nevieme predstaviť :-D :-D :-D :-D sveta4 ďakujem ti moc za info o poplatku ak si beriem cudzinca,ale tiež ma stím oboznámili, a čítala som to tu už niekde tak ma to až tak moc neprekvapuje. Ešte musím pohladať súdneho prekladateľa lebo bulharčina a ich azbuka je trochu zložitá ale snáď niečo vygooglim :-| :-| :-|
Odpovedať
my budeme mat svadbu v Primacialnom palaci v BA a vyjde cca v korunach 20.000 a obaja mame bydlisko mimo Stareho mesta, tak preto. Delegacku na nasej matrike sme si teda museli vybavit, ale ta vysla 16.50 eur. Poplatok matrike stareho mesta je vysoky a najviac pytaju za prenajom slay, a to je prenajom na 45 minut. Ziadny poplatok za fotografa nie je, s tym som si ista a za povolenie vstupu 5 aut pokial viem nic nepytaju.
Odpovedať
Lin: kamoska mala v primacialnom zaciatkom roka a za fotografa platila...no asi sa to nejako lisi, netusim :-) ale aj tak dost 20 litrov za hodku :-) to sa musi uznat...ale keby nam padol modry kostolik tak tiez by sme do toho isli...
Odpovedať
Profilova fotka
teda baby, tak to som v soku z tej BA. to su neskutocne palky. klaudia: aj moja sestra si brala bulhara, aj ked oni tlmocnika nemali, lebo on ho nepotreboval. po slovensky vedel celkom dobre, vsetkemu rozumel, takze tlmocnika nevyzadovali. ale viem, ze oni si dost veci zistovali cez akysi zvaz bulharov na SK.
Odpovedať
aha dakujem sveta4,no aj môj rozumie,ale doklady si musí dať poprekladať aj tak tým súdnim prekladatelom.Inak tlmočníka nebudeme mať ani my.Skúsim pozrieť niečo na nette o ich zväze.dík ešte raz
Odpovedať
Profilova fotka
caute aj vy uz behate po uradoch kvoli papierom?aj ja,s drahym...tiez budeme musiet dat prelozit a appostilovat vsetko,to je hroza...
Odpovedať
Profilova fotka
cau baby, toto mi asi nik neuveri, ale dufam, ze sa poucia hlavne tie, co vybavuju svadbu na dialku, ako my. Na zaciatku sme mali v rozpise, ze nam treba vybavit hlavne salu, kedze mame tolko hosti (120-130), kameru a fotografa, kedze sme chceli tych, co sme chceli a su uz aj na 1,5r. dopredu obsadeni. Toto vsetko sme sa snazili zosuladit, aby to bolo ok a upustili sme teda od povodneho datumu 2.10. na 30.10. kedze kamera a foto uz bolo na ten termin obsadene. Salu sme mali podotykam rezervovanu na obidva terminy, alebo sme si aspon tak mysleli a verili tomu. V pozadovanom termine som potvrdila vybraty termin na salu, nech teda mozu ten dalsi pouzivat, ponuknut. Vacsina firiem, foto, kamera a pod. chce nejaku zalohu alebo zmluvu, na co som sa aj pri vybavovani a potvrdzovani saly pytala a bolo mi povedane, netreba nic platit ani podpisovat mam vas zaznacenych to staci, ostatne sa vybavuje potom. To vsetko bolo prosim v decembri 2009. Je tu maj, mam skuskove, nevenujem sa uz pripravam, lebo mam stresov aj bez toho dost a NECHTIAC sa dozviem, ze mam salu rezervovanu na uplne iny termin ako vsetko ostatne a navyse sa to uz neda zmenit, lebo na ten termin, co by sme chceli je tam uz stuzkova. Nikto ziadne potvrdenie nema ani my ani studenti, akurat, ze dievcinka, co to vybavovala, je z tej dediny. Takze tvrdenie proti tvrdeniu, kaslala by som na to, keby bola ina moznost, ale v okoli RK, ziadnu tak velku salu nenajdete. Takze dva dni co som bola teraz doma, som obehavala saly, dohadovala sa so studentmi, kde si jenda postavi hlavu, ze ona chce mat vtedy stuzkovu a bodka a neda sa s nou pohnut. Hroza, stres, neprajem ani najhorsiemu nepriatelovi. Studenti maju udajne vytlacene uz oznamenia, ktore nik nevidela a preto nemozu zmenit termin, my sme argumentovali vsetkym moznym, vyplatenymi zalohami, na ktore mame faktury, svedkami a neviem este cim vsetkym, nie a nie a nie, nic nepomohlo. Mame teda vybrat iny termin, cim prideme o zalohy za foto, kameru a hudbu, lebo ti nam uz na iny termin nepridu, kedze su obsadeni, alebo zmenit pocet hosti a najst mensiu salu. Proste pani, ktora to vybavuje si pamata ako bola studentka s ocom u nej to zapisat v novembri, pamata si ze som ja mala rezervovane dva terminy, len uz ich zial nikde nema poznacene a nevie, ktore to boli, ale nepamata si, ze by som sa rozhodla pre 30.ok. a navyse som sa vraj ani nemohla, ked to mali rezervovane studenti, ktori tvrdia kazdy den ine. Ked jej priatel povedal, ze teda bud nepoznacila spravne alebo nas zavadzala s tym, ze ten datum je volny, tak na neho vyletela, ze je arogantny mestan, na co on odpovedal, ze je z dediny. No proste tu zlyhava zdrava logika. V sobotu sa mame stretnut so studentmi a starostom obce. Baby ponaucenie, kym nemate overene a podpisane a opeciatkovanne neverte nicomu!!! Ani tomu ze sa vydavte.
Odpovedať
no katka, to vám fakt nezávidím :-S a nejaká sála ak aj niekde ďalej sa nenájde??? však predsa škoda tých záloh ak by vám prepadli :-S
Odpovedať
Profilova fotka
simcab: vies to nie je prvykrat, ako som sa prave dozvedela, co sa to tam stalo, taky pripad riesili pred asi dvoma tyzdnami, lebo teta nie je schopna si zapisat, co jej kto pise alebo hovori. Vies keby to bolo take jednoduche, vykaselm sa na nich, ale v okoli RK su este dve saly, kde by nas v jednej stalo len jedlo a sala nejakych 7000e a kde su kolace, hudba, foto atd. a druha je v dezolatnom stave, tak asi tak, este pevne verim, ze v sobotu sa daju ti studenti nejak ukecat, lebo starosta ponukal inu salu, kde sa zmesti ale len nejakych 80ludi, alebo iny termin, co si studenti mozu dovolit zmenit, ale my nie.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?