Svadba október 2010

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte babule, najde sa tu niekto kto má svadbu v tomto mesiaci? my máme 02.10.2010 a neviem či už mám zháňať veci a zarezervovať KD a kostol.... :-) ;-)
Odpovedať
hviezda - neviem co s tymi satami...fakt neviem...na jednej strane mas pravdu, na druhej je to vasting...aj ked tiez mam vyhliadnute take co by sa potom dali vyuzit....aaach, no neviem. len problem zase v tom, ze ja mam material, ktory je jemny a preto aj tie saty nepoziciavaju ale iba ich ked tak ponukaju na kupu, lebo ze baby im to nicili - jasne ze nie schvalne...a tym ich potom ani nevyuzijem, ani nepredam a potom je to skoda... jasne ze forum je o tom aby si si vyjadrila svoj nazor....je to kazdeho osobna vec, ja tiez moc neriesim pierka a svadobne pohare a kravinky, ale poznam aj osobne baby co si na to potrpia...ja si nepotrpim ani na kyticu a tiez poznam babu co ju ani hodit nechcela lebo ze ona ma exkluzivnu...no je to kazdeho nazor... tiez chcem aby sa kazdy dobre zabavil a napil a najedol...ale mam pocit ze svadba bude fiasko...nemali by sme to spravit iba v uzuckom rodinnom kruhu ked uz teraz mam z toho stres? Dnes som sa chytila so svokrou....sice priznavam ze som povedala nieco co nemalo ist z mojich ust ale z priatelovych, ale uz som to nemohla vydrzat....rano sme volali ci sa mozeme zastavit okolo druhej a ona za nie lebo ze ona si ide poobede lahnut ako kazdy den a ze sme si uz mohli zvyknut a prist vecer...ale sak do kelu my chceme tiez mat svoj zivot a mame plany, nie? no ale nakoniec ze mame dojst, este lezala ked sme dosli tak bola jak ufnukane decko, v zlej nalade ze kvoli nam musela vstat a celu hodinu co sme tam boli tak iba rypala, ci uz sme jej vybavili to, zavolali tam, obvolali hento, vyzdvihli tamto a ak sme si nevsimli tak tie skrinky co sme doniesli uz visia, ze keby mala cakat na nas tak sa nedocka....no ja som si taaaak kusala do jazyka...drahy bol z toho na nervy, ona veri kazdemu len nam nie, ma pocit ze jej klameme a nepomahame dost a ze si iba doma rit skrabeme a nic nerobime a ked sme odchadzali tak zacala hadzat na draheho ze jej robotnici pred troma rokmi zle dlazbu spravili a sa jej uvolnuju kachlicky a ze ved to musi vidiet aj sam a ze to neopravi (inak my nebyvame u nej, aby ste boli v obraze, ze toto si ona z nas jeb..tych sluhov spravila a my spr..ti sme sa nechali) a to uz som mala dost, tak som povedala ze nech ho laskavo uz neuraza, ze nevie nic len urazat co sme tu a ze ked nie je spokojna nech povie svojej dcere a jej frajerovi (ti by ani nevedeli keby sa jej nieco stalo, nieto este pomoct a kedze sa im narodilo mimino pred troma mesiacmi tak kazdy uvazil ze maju smrtelnu chorobu a nemozu nic spravit ani pomoct) a ona na mna ze to som nemala povedat, ze som ju tym nastvala a je total urazena...no serem ja na taku svokru co si vlastneho syna nevazi....chapete to?
Odpovedať
Profilova fotka
hviezda21: mam pocit, ze si snad prvy clovek, co rozmysla o tom, ako sa budes citit sama a tvoj uz manzel na vlastnej svadbe, lebo ked ja niekde nieco spomeniem, ze by som chcela tak, alebo onak, vacsinou na mna vyvaluju oci, no co by este nechcela. Aj ja chcem peknu vyzdobu, mam kopu blbosti, ale mna to zas bavi a spravim si to sama, lebo vzdy som po takom niecom tuzila, na druhej strane, nikoho som tym neotravovala a pozhanala sama. balli: ked pises o fiasku, viem asi na co myslis, mam tie iste pocity, lebo zo strany priatelovych kamosov (sko som tu uz spominala) nech spravim cokolvek, nikdy to nie je dost dokonale pre nich a vzdy nieco najdu. Inak s tou svokrou, podla mna si jej dobre povedala, mozno ju to trocha zabrzdi a nakoniec ti to moze byt jedno, ked spolu nebyvate, co si bude o tebe mysliet. etse som sa chcela spytat, ak mate hostinu so vsetkym - tanec, jedlo a tak, tancujete aj s inymi, alebo len s partnerom??? Jasne, ze si pojdeme s kazdym pripit, pokecat a tak, ale musim sa ja starat o to aby nesedeli a bavili sa???
Odpovedať
katharrina: mne napriklad velmi zalezi a na tom asi najviac, aby sa svadobcania dobre bavili, aby nesedeli a nerozoberali politiku, ale aby sa naozaj zabavali,aj ked chapem, ze nie vsetci sa zabavaju na parkete a staci im len tak posediet...no tak to riesim tak, ze do polnoci svadobny program aj tanecky a po polnoci uz len disco... ked dotancujeme 1.manzelsky tanec, pokracujeme tancom s rodicmi a potom s tancom s ostatnymi, cize zenich vytancuje damy a nevesta panov..aspon takto to mame v plane...no uvidime ako to bude prebiehat. Sme dohodnuti s DJ, ze ked budeme tancovat prvy tanec, tak potom poziada ostatnych aby vytvorili okolo nas kruh a budeme takto tancovat, kym kazdeho nevytancujeme...ale moze to dopadnut aj inak. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
lin123: aha, no my sme chceli tiez prvy manzelsky tanec a po nom tanec s rodicmi, krstnymi, svedkami a surodencami a ostatni by tiez mohli tancovat okolo, aby sme ich nejak roztancovali a potom nech sa uz bavia, mne sa nejak nezda a na ziadne svadbe som to este nezazila, ze by nevesta a zenich chodili, zas chapem, ze nie kazdemu sa bude chciet prave vtedy tancovat, ked ja pride pre neho pridem a este, ked niekoho nestihnem, bude na mna kukat, ze prave s nim som este netancovala a potom mam tam par ludi, ktorym by som sa najradsej vyhla, ale aj tak dik za nazor. :-)
Odpovedať
katharrina: nutit niekoho do tanca nie je nic prijemene...kto bude chciet sediet, nech sedi...s takymi aspon prehodim par slov a mozno ked sa neskor rozprudi zabava a trosku si vypiju, tak si mozno aj zatancuju :-) ja som zazila svadbu, kde nevesta vytancovala kazdeho chlapa, sama za nimi chodila, ked na parket neprisli a napokon to malo dobre ohlasy...clovek nechce, hanbi sa ale vies, napokon je aj rad...ale ono to cele zavisi od situacie, ako svadba bude prebiehat...a aj od vztahov..to je jasne...to sa neda podla mna nejako velmi planovat..ja mam aspon ako taku predstavu, ze kedy asi co...ale bude sa improvizovat..ked sa svadobcanom moc tancovat nebude chciet...tak urobime program...svadobneho milionara, tanec parov, podakovanie rodicom, krajanie torty,cepcenie..ale ak sa budu velmi dobre zabavat...tak nieco vypustime, alebo odlozime na neskor. vyhanat z parketu nikoho nebudeme.
Odpovedať
Profilova fotka
lin123: no vsak jasne, aj tak dik za rady, ja len preto, ze u nas som to nikdy nezazila, ale kedze mame ludi z asi vsetkych kutov SK a aj zahranicia, chcela som sa popytat, ake su nazory na to ;-) nech som trochu v obraze
Odpovedať
ono sa vzdy hovori ze svadba sa robi pre hosti a ti sa maju zabavat... suhlasim, ale zase odtial potial... :-) je to hlavne o mne a o priatelovi a jasne ze budeme hosti zabavat a vytvarat dobru atmosferu...ale je to jediny den v mojom zivote kedy budem moct a chciet, aby sa to tocilo len okolo mna a nechcem aby nikto hovoril o sebe a nechcem pocut ze to by som sa na jej mieste nedala, a ta kacica bola sucha a vino kysele a bla bla bla... inak to tancovanie ale bude...ani ja ani drahy na to moc nie sme...ale prekoname sa...ved je to o zabave :-) ale hanbit sa budem riadne!!!
Odpovedať
Profilova fotka
caute baby, dlho som tu nebola, lebo som bola povybavovat na Slovensku kopec veci ohladom svadby a potom ma doma uvaznila sopka a tak som sa nemohla dostat spat do Irska :-) Takze nebolo velmi casu...tak sa pochvalim, co mame vybavene. Za dva dni som pobehala salony, vybrala saticky a som spokojna. Kupili sme obycajne vinove case len na vyssej stopke, dali ich vypieskovat, takze pohare su tiez v suchu, pretoze tie gyce v svadobkach su hrozne. Kupili sme obrucky, uz sa graviruju a tento, resp. buduci tyzden by mali byt hotove (aj ked ich uvidime zase az v juli, kedy zase pojdeme domov). Zarezervovali sme auticko - chceli sme veterana - nakoniec mame feliciu z roku 1960...taky poloveteran pre nas :-) Dohodli sme podrobnosti s kameramanom, fotografom, DJom. Bola som na skuske make upu, co sa mi hodili, kedze som bola kamoske na svadbe a tak som mala spojene prijemne s uzitocnym 2 v 1 :-) V hoteli sme dohodli viac menej rozmiestnenie stolov a dohodli sme, ako to tam bude vyzerat, kedze budeme mat cca 130 ludi :-) . Predbezne mame vybratu farbu vyzdoby - bud jablkovo zelena alebo svetlucko olivova zelena...ale to sa este moze zmenit. Dohodnuta je aj aranzerka. Zajednany cukrar...upresnovat sa bude v lete. Neviem, na co som este zabudla, ale vybavili sme toho dost, som spokojna. Pozerala som aj nejake topanocky, aj som nasla take, ako by som chcela, len nemali moje cislo, takze to nechavam na leto + saty na prezlecenie nechavam tiez na leto. Kyticu tiez doriesime v lete, ale predstava je. Kadernicku tiez poriesim v lete a mame viac menej vsetko podstatne. Teraz chystame ist vybrat oblek pre draheho, kedze sme cakali, lebo som nevedela, ci budem mat biele alebo kremove saty. No...a uz len chudnut :-)
Odpovedať
Profilova fotka
aha....a este matriku som zabudla. to je tiez samozrejme vybavene + cast vyzdoby objednana v kvetinarstve. budeme dost veci poziciavat, pretoze sa mi to zda zbytocne kupovat, kedze to potom nevyuzijem.
Odpovedať
chudnutiu zdar sveta!!! myslim, ze mate vsetko co na tento cas mat mate :-) super...gratulujem... ja tiez musim este zhodit do siat...potom asi necham sit... ostatne neriesim zatial...skor si musim zamakat na skuskach aby som ich mala z krku a zacnem opat vybavovat a riesit v polke juna :-)
Odpovedať
Profilova fotka
balli: no hovori nehovori, len ked bude niekto v stave trucu, tazko mu budes nieco naznacovat, alebo ho niekam volat, vsak kazdy tam bude mat partnerku, to akoze nie ze by sme teraz sa nejak vzdialili a tancovali cely vecer samy, ale zas nejakeho sasa zo seba tiez nemienim robit, len aby sa niekto zabavil, pri niektorych individuach co tam budu, by som sa mohla aj rozkuskovat, aj tak by to nepomohlo, teda raz ich vyzvem a dost, ked chce niekto sediet, nech sedi, zas si myslim, ze su to dospeli ludia, ktori vedia, alebo by mali vediet preco tam idu. Na jedle sme si dali zalezat a vieme, ze tam varia vyborne a tiez na alko a vine, to zvlast. sveta4: matriku mame uz aj my tak z casti vybavenu, teda boli sme sa informovat a mame nejake formulare,ktore treba vyplnit, ale presne ako balli, budem sa tomu venovat az v lete, lebo teraz len pisem seminarky a ucim sa.
Odpovedať
Profilova fotka
drzim palce kocky....seminarky mam davno za sebou...a nastastie aj statnice. ja som si to odkrutila uz v r.2005 a odvtedy si "zlepsujem" anglictinu v Irsku :-) tak nech vam to dobre pise 8-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
ja mam zase anglinu za sebou, teraz riesim tu hlupu skolu....uz nech to mam za sebou, este rok a dufam, ze bude pokoj...teda potom este rigo, ale sak to uz sa nejako zvladne a hlavne magistra mi uz nikto nezoberie aj keby sa rigo nepodarilo :-)
Odpovedať
ahoojte babyy, aj my mame termin v tento den... krasny datum, nie? ;o)) uz mame rezervovane takmer vsetko okrem fotografa, zatial som nenasla takeho co by ma ocaril a vybuchla mi vyzdoba. kamoska slubila, ze zozenie navlaky a masle a akosi pozabudla :/
Odpovedať
Profilova fotka
errilo; Ahoj a ktory den to teda mas? ;-) ja mam tiez navleky ale az z Rk, neviem,ci by pomohlo, ale skus tu na stranke, maju este lacnejsie ako som ja nasla
Odpovedať
Profilova fotka
caute, no este som nepocula - teda u nas na vychode - a ani nezazila aby mladomanzelia kazdeho vyzyvali na tanec - pripijat sa pripija to viem - viem ze sa tancuje prvy manzelsky a s rodicmi, ale ostatne akosi samo postupne. no ja nebudem travit do polnoci cas tym ze budem kazdeho prosikat nech si so mnou zatancuje. ja sa rada bavim a moj manzel si odkruti pravdepodobne prvych par tancov povinne a viac ho uvidim skor pri hostoch za stolmi ako na parkete, ale co sa budem zlostit a nutit ho do niecoho co mu nie je prirodzene....... myslim ale ze sa pocas zabavy necha strhnut aj on. DJ si vyziadal priblizny casovy harmonogram, co planujem aj pre vlastnu potrebu, a nejako extra to cele dlhe nebude takze ja osobne ani program nebudem vymyslat. co sa tyka svokry mam to pozehnanie zhora, ze je to mudra moderna zenska a beznou komunikaciou sme sa vzdy dohodli-aj ked existencne problemy sme zatial neriesili. starsi ludia maju svoje zvyky, potreby, su uz aj naladovi, takze ak viete ze je s tym problem, myslim si ze ste dostatocne mudre nato aby ste si nerobili naschvaly a zaludocne vredy. syn bude vzdy synom svojej matky a tie ich miluju dozivotne takze sa necudujte ze sa obcas ozvu alebo zamontuju do cohosi co sa vam nepaci. my budeme o 30rokov take iste- robia to podvedome a instinktivne. a co sa tyka svadby je to vylucne vec nas dvoch, ja som od zaciatku zakazala sa komusi starat do niecoho - otcovi som to povedala jasne priamo a svokricka je zvyknuta na moj samo-manazersky styl :-D - a tiez ked sme sa zasnubili, boli uz hlavne veci booknute a vyplatene zalohy 8-) proste je to nas den, nasa svadba, nase tuzby, nase predstavy - jasne ze sa pytam co neviem, zistujem ako sa to kde robi a asi aku by mali predstavu ale konecne rozhodnutie je na nas.
Odpovedať
nejak to tu viazne =-) no my teraz nic ku svadbe neriesime, mrtve obdobie :-D inak niekde som zachytila baby ze ste pisali, ze na svadbe sa maju predovsetkym bavit ludia a podobne, nuz ja s tym nesuhlasim, ja si myslim ze svadba je den manzelov a len a len ich dvoch a to najdolezitejsie je aby to bolo pre nich krasne, bez stresov a s laskou spominali a ci ten alebo onen nie je spokojny, lebo podla toho alebo hentoho na inej svadbe bolo lepsie jedlo, dj alebo ja neviem co, to mladomanzelov nema trapit...ak tam predsa maju ludi ktorym na nich zalezi, budu sa bavit aj na opekacke so spekackami a gitarou ! :-D obrazne povedane
Odpovedať
ja som taka rozpoltena v tom ze koho je to den a pre koho sa svadba robi... lebo ja tiez tvrdim ze je to jediny den v zivote kedy mam pravo ocakavat ze sa svet bude krutit iba a iba okolo mna, ale ludia vravia ze svadba sa robi kvoli hostom a zabavat sa maju druhi... rozhodne - ved zabavu spravime, budeme sa snazit, ale chcem mat bezstresovy priebeh dna a tiez si neprajem, aby som pocula od hosti ze takto ste to mohli spravit a hentak urobit a to a tamto...
Odpovedať
Profilova fotka
no myslim, si to iste co pupav_a, nie ze by mi teda bolo jedno, co ostatni, jasne, ze sa budem snazit urobit maximum, ale je to fakt nasa oslava a ti hostia su tam pozvani, aby to s nami oslavili a nie kritizovali (aj ked sa tomu myslim ziadna svadba nevyhne), ale 100 ludi, 100 chuti, vsak same viete, ked ste boli na svadbe, ze bolo super, ale niektore veci by ste si zorganizovali predsa len inak.
Odpovedať
Profilova fotka
caute, pozrite sa, je potrebne sa pripravit na to, ze "polovica" hosti bude dudrat na jedlo, kolace, alkohol a i. aj keby sme/ste svadbu mali v 5* hotely. a najviac budu dudrat tí, ktorí mali svadbu v skolskej jedalni pretoze vam budu zavidiet. BALLI prosim ukludni sa, svadba je vas den, ziadne ze pre hosti. treba si sadnut a ujasnit si s rodicmi vase a ich predstavy. vsetci robime predsa vsetko s ohladom na to, aby sa hostia citili prijemne, ale nie vyslovene pre nich. posledne 3 roky som bola na 2 svadbach kde bolo do 30 ludi, zvacsa starsich, necitila som sa tam dobre, nebavila som sa velmi ale nikdy som sesterkam nic nepovedala pretoze to bola ich volba.
Odpovedať
Profilova fotka
Presne tak, ja osobne mam skusenost, ze cim viac preorganizovana svadba je, tym to horsie dopadne. Takze je samozrejme, ze urcite veci je treba zorganizovat, ale potom tomu treba nechat volnejsi priebeh. A urcite si myslim, ze to bude hlavne NAS den, aj ked mi samozrejme zalezi na tom, aby sme sa vsetci dobre zabavili. No na druhej strane uplne suhlasim s katharrinou...100 ludi, 100 chuti a nikdy nevyhovies vsetkym. Treba si to uzit, je to len raz za zivot :-) a tym, co sa nepaci...nech sa tym zapodievaju sami.
Odpovedať
Profilova fotka
sveta4: dik za podporu ;-) vacsinu ludi tam poznas, tak viem uz teraz, ze im kopa veci nebude po voli, ale to uz riesit nebudem, necham ich presne ako si napisala, zapodievat sa tym samich, tiez tam nebudem niekoho na silu nutit zostat, dvere budu otvorene a komu sa nebude pacit, nech ide, aspon nebude nicit naladu inym. Ja som bola vzdy na svadbe velmi rada, ci bola taka alebo onaka, vazila som si, ze som bola medzi pozvanymi a snazila som sa prispiet k dobrej nalade. Asi budem chciet vela, ked to budem od niektorych individui ocakavat, ale pokazit si NAS DEN urcite nenecham a dugam, ze ani vy :-)
Odpovedať
Baby prosim Vas, co to riesite, mne vlastne prvy krat napadlo, ze by sa ludia na svadbe nebavili, az ked som si to tu precitala. Ja som veru este na takej svadbe, kde by som sa nudila nebola. A tiez zdielam nazor Kathariny, ze pozvani maju byt radi, ze su pozvani, lebo kopa ludi z priatelovej rodiny nebude pozvana a to budeme mat pomerne dost ludi... a tiez sa im starat o program nemienim, oni su nastastie dost "samozabavacni" a veseli, takze dufam, ze moja rodina, ktora sa ani poriadne nepozna medzi sebou sa chyti.. a ked nie, tak ich smola :) ale robit animatorku nikomu nebudem... :)))
Odpovedať
Profilova fotka
susibjork: tiez si myslim, ze ak niekto chce, zabavi sa sam. Ja som sa len pytala, lebo som tu citala o kadejakych hrach a vytancovani kazdeho, ale to sa mi fakt vymyslat nechce a nakoniec, ked je len volna zabava je to naj. Samozrejme,ze chceme nejake krajanie torty, fotenie s kazdym a pomedzi si mozu zaspievat, ale ziaden organizovanie toho neplanujem, na bratovej aj sestrinej svadby to prislo vzdy tak samo od seba a bolo to fajn.
Odpovedať
ahojte babule, ako ste na tom sprípravami? mám na Vás jednu otázku, dnes nám prišli oznamenia, a nevieme, či ich možeme už rozniesť...máme až 82 hostí, tak aby sme to stihli...a keď bude júl a august tak ľudia budú po dovolenkách atď...alebo je to skoro ešte? totižto mne sa osobne nepáči,keď dá oznamko niekto mesiac pred svadbou.... prosim poradte :-)
Odpovedať
caute baby,mi mame tiez svadbu v oktobri,a som riadne prekvapena ze vy uz mate skoro vsetko zorganizovane a mi este nemame ani pevny termin!! Naozaj treba zacat tak skoro?? Boze ved mi to potom do tej jesene nakoniec nestihneme :-o Este som sa chcela spytat,nepoznate nejakeho sudneho prekladatela v okoli Topolcian alebo Prievidze? Drahy je totiz spaniel .
Odpovedať
Ian: podla mna je to na tebe, kludne to sprav aj teraz, argumenty na to mas dobre a aspon sa ludkovia budu moct tesit uz od teraz (a sertrit peniazky na velke dary ;-) ) chica_novia: vobec nestresuj, ja tiez skoro nic nemam, stale sa mi to zda zavcasu zacat riesit saty, topanky (vcera som nasla jedny celkom pekne, ale povedala som si, ze je to este zavcasu a ze urcite este najdem kopu krajsich), prstene, fararov, obleky, kravaty... :)))
Odpovedať
ono zalezi na tom kde ta svadba je...my mame v BA a kostol bol sice ok co sa terminov tyka, ale salu sme museli rezervovat skoro, mali sme rezervaciu jeden a stvrt roka dopredu a bol volny termin viac-menej len preto ze sme chceli piatok a piatok neni tak obvykli...takze zalezi len na tom :-)
Odpovedať
balli a ked to neni tajomstvo kde mate hostinu ? my teda restiku zarezervovanu nemame este, tiez spolieham na to ze je to piatok a az koniec oktobra tak ze daco sa najde a stale premyslam, ci to neurobime tak, ze vecera s rodinou a okolo 21.00 pridu vsetci kamarati, mame to tak niekto ? ako riesite obcerstvenie a alkohol ? ja som rozmyslala ze pre nich by sme uz len studene misy urobili uz nie niekolkochodovu veceru, to len pre rodinu
Odpovedať
mi to chceme mat v Bojniciach na zamku,ale este stale nemame hotove "papierovacky".Kedze vsetko musi mat apostillu a tiez to musi byt prelozene sudnym prekladatelom. Tiez musime zabezpecit transport pre prietelovu rodinu.A kedze byvame v zahranici tak si vobec neviem predstavit ako budem vsetko vybavovat :-S .Rozmyslam nad nejakou svadobnou agenturou,ale neviem kolko by si tak mohla pytat za zorganizovanie.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?