Svadba október 2010

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte babule, najde sa tu niekto kto má svadbu v tomto mesiaci? my máme 02.10.2010 a neviem či už mám zháňať veci a zarezervovať KD a kostol.... :-) ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
AHOOJTE MOZEM sa k vam pridat? :-)
Odpovedať
Profilova fotka
mona12071: no jasne, vitaj medzi nami :-) katharrina: tak to je teda iny bordel....verim, ze sa so studentami dohodnete a pustia vam tu salu (inak zda sa mi to trochu divne, ze uz maju oznamka, to je na stuzkovu velmi skoro)...drzim palce. velmi, velmi drzim palce. good luck ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte tu oktobrovka ;-) chcela by som sa spytat kedy budete posielat pozvanky ?
Odpovedať
Profilova fotka
sveta4: vies tie oznamka nik nevidel a nyvse, ked sme ponukli preplatenie nik nevedel kolko stali, ale boli drahe a ked sme ponukli vytlacenie novych, tak odmietli, no proste si to vysnivali udajne a koniec. mne pripadali ako keby ta baba rozhodovala o vsetko a vsetci sa len prisposobovali, vies padli tam aj navrhy, ze darujme im to ako svadobny dar, alebo mne je jedno kedy to bude, ale ona rozhodla, ze nie, ze sa teda dohodli a ostavaju pri tom co maju. Dik za podporu, aj ja verim, ze sa to podari vyriesit v nas prospech.
Odpovedať
Profilova fotka
monkapaal: my ideme posielať pozvánky niekedy v lete teda chceme pobehať tých, kotrých chceme pozvať na svadbu niekedy v júli a ostatné pošleme tak na konci júla.. teda neviem ale tak sme sa dohodli že by to mohlo stačiť.... katharrina: no tak to je des... uf nejaká mladá baba si vysnívala dátum stužkovej ale na čo???? veď ja si nepamätám, kedy sme to mali... je to úplne jedno nie??? ale svadba je svadba... do kelu aj z takýmto prístupom... ale viac by som riešila tú kaču čo vás zapísala na jeden dátum dve... ty kokso to je prístup... asi si pôjdem overiť, či tá naša sála je voľná:)držím palce :-N
Odpovedať
Profilova fotka
margetakuska: vies take klischee frazy ako tam ona hadzala, ze aj pre nich to je vyznamne, oki berem, je to vyznamna prva udalost, ale podla mna aj inych jedno ci 30.ok. alebo 27.novem. alebo 11.dec., tie dva dalsie terminy su este volne. A ona hovori za celu triedu, ved ona ich predsa pozna, ale my sme mali pocit z nej, ze hovori len a len za seba, argumenty ako 27.novem. je uz zima, no neviem o tom, ze by na 30. hlasili slnecny teply den a 11.dec. je uz post a to sa uz nezabavi, tak som ju vyviedla z omylu, ze je to advent a ked moze mat katolicky gympel vtedy stuzkovu, tak uz asi vsetci. No nik nema ziadnu zmluvu, ani ony ani my, teta to mala mat len v kalednari poznacene a zvlastne, ze si pamata, ze som hovorila o dvoch datumoch, ale poznaceny ma len jeden, na otazku preco, uz odpovedat nevedela, Super na tom je, ze nie sme prvy, uz sa to tam stalo a riesili to asi pred dvoma tyzdnami, blbe, ze tam boli dve svadby na jeden datum, tak jeden sa musel vzdat. Volali sme s nim presne to iste ako my, volal tam, rezervoval dva datumi, s tym ze sa do 2 hod ozve a potvrdi, ten vybrany, tak aj urobil, len teta uz nezapisala a uplnou nahodou (ludia klebetili v dedine, ze ma iny termin nahlaseny a o inom hovori) sa dozvedel, ze nieco nesedi. No chod si radsej overit, za to nic nedas, aspon budes lepsie spavat, ja nemozem vecer zaspat, lebo rozmyslam ako to vyriesit, v noci sa mi len o tom sniva a cez den len o tom rozmyslam, neprajem vazne nikomu!
Odpovedať
Profilova fotka
katharirina-no to je strasne ale ta kaca jedna zo stuzkovou aj tej by som pekne vicistila zaludok svadba je jedinecna pre dvoch a co stuzkova ach jo vselijaky ludia sa najdu :-( holky ja ani neviem presne kde mam zacat byvam totiz v Anglii a vsetko musim vybavovat cez telefon a internet 8-(
Odpovedať
Profilova fotka
mona12071: no ja im neberem, ze aj ony chcu mat peknu stuzkovu, ale myslim, ze mozu este pouvazovat nad tymi dvoma dalsimi terminmi, my uz nie, tak ci tak uz na tom stratime, ked zmenime datum, sme bez foto, kamery, hudby a zaloh, ked zostaneme pri povodnom musime najst nove priestory, co uz vieme, ze vsetky su ovela drahsie a mensie, takze musime priplatit a zredukovat hosti, n o vysvetli teraz niekomu, kto sa uz chysta a tesi, ze sorry nepojdes, lebo sa nezmestis. Inak dobra rada, ak riesis cez nech odkladaj si maily a ak cez telefon, daj si poslat potvrdenie o platnosti!
Odpovedať
ahojte. kathariina: tak to je sila...a mne strasne luto, ze sa nieco take prihodilo...neuveritelne... ohladne studentov, myslim si, ze by vam tu salu mohli pustit a dat si jeden z dalsich volnych terminov. Mne to pride tak, ako keby mal niekto z nich ako znamu tamtu zensku na tom urade, ktora zapisovala datumy a silou mocou si vydobili tento termin a preto je to teraz take ake je... chapem aj studentov, ze ved aby sa dohodla velka skupina ludi na jednom datume nie je vobec jednoduche,aj ked si myslim, ze co sa tyka stuzkovej, aj ked aj to je velka udalost, to musime uznat, nemuselo by im tak zalezat na datume stuzkovej..hm..je to divne. Drzim palce. Byt vsak na Tvojom mieste, riesim a trvam na datume, ktory ste si stanovili. Skuste ist trebars cez triedneho studentov a dohodnut sa s nim.
Odpovedať
Profilova fotka
lin123: vies tu ani nejde o vsetkych studentov, len o tu dievcinku, ktora pochadza z tej dediny, kde ta sala, je takze je jasne, ze tetuska drzi s nou a nevie si priznat, ze spravila chybu, ktora nie je prva, keby ste poculi tu komunikaciu medzi nami, vsak ona hladal chyby, ktore ju nemali co zaujimat, ze moj priatel je napr. arogantny a pod, to ju vobec mrziet nemusi a arogantny nie je len je nastvany a vytoceny, lebo clovek ocakava, ze ked teda sposobila problem, tak ho ma ja vyriesit, alebo sa aspon snazit a ona zatial stve studentov proti. co sa tyka profesorky, sorry baby aj ja som ucitelka, ale taku trubu ako ona som este nezazila, nabehne tam, nevie o co sa jedna, potom mudruje okolo a trepe, blbosti, udajne budu mat malo casu na nacvicenie programu, preto nemozu vziat 2.ok., oki chapem, je to dost skoro, priatel povedal, ze teda do 27.11. maju 2 mesiace, lebo v septembri nie su spolu, su na praxi, ona ho odbila, ze kto to kedy videl, za mesiac nacvicit program, priatel povedal, ze on a jeho spoluziaci to mali za mesiac nacvicene a pohoda, ked s atak vezme, ony ak im zostane 30.ok. budu mat tiez len mesiac na nacvik, ak by vzali 27.novem. mali by dva, ale nejak to nesli pochopit, normalne som zacala uvazovat, ci je teda v kalendari najskor oktober a potom november alebo opacne, no co vam budem hovorit ;-) proste zdrava logika zlyhava
Odpovedať
tak to je skutocne otrasne... tak ma napadlo..kamoska sa vydavala minuly rok, je z Rizomberka svadobnu hostinu mali na Skutovkach ´no neviem akos a to presne sklonuje, vola sa to Skutovky. Velka sala a nadherna oblast.
Odpovedať
Profilova fotka
lin123: dik, za rady, ver ci never, obehli sme uz vsetko mozne aj nemozne, aj skutovky, prostredie pekne, nikto tam nebol a styl tej saly, nic moc, uz od vonku to nevyzeralo moc velke a navyse tam nie je ziadny parket, len nejake obkladacky, ja viem, ze by som nemala teraz vymyslat, ale preco by to nemohlo byt take ako som si vysnivala a objednala? Naozja sme za ten vikend, co sme boli doma obehli, obvolali uz vsetko mozne...
Odpovedať
Článok sa načítava...
Ahojte, ja mám svadbu 9.10.2010. Dosť vecí už mám vybavených a rezervovaných, ale hľadám fotografa. Mnohí sú už zarezervovaní, ale neviem nájsť číslo na Laciho Petrušku, vraj je dobrý. Viete mi pomôcť? Diki
Odpovedať
Profilova fotka
katharrina: tak to je sila, toto by nevymyslel ani najlepší spisovateľ. My sme napríklad nacvičili program na stužkovú v tom týždni, čo bola stužková a termín nám bol srdečne jedno, brali sme ten, ktorý bol volný. A ani si už nepamätám, kedy bola, len tú super zábavu. To je fakt sila, že už aj dátum stužkovej sa dá vysnívať. Treba to riešiť rázne, neustupuj od svojho. To "šteňa" nech si vyberie iný vysnívaný dátum. No a mať vytlačené oznamká skoro rok pred? To čo už je za haluz? :-o
Odpovedať
katharrina, je to smutne, dufam, ze to nejako zdarne vyriesite, clovek asi nema dost inych starosti... ja mam tiez na vsetko zmluvu a ludia co mi zmluvu dat nechceli tak u mna skoncili, aj ked teda u vas to bolo ine kedze inu moznost ste ako pises so salou nemali... inak 130 ludi??? wow...to je sila, ani si to neviem predstavit...my budeme mat 40 a to uz sa mi vlasy dupkom stavaju... inak my asi tiez budeme posielat pozvanky v juli - obehame co sa da a posleme komu sa da a basta :-) nech si to kazdy pripravi ze v oktobri to bude, kto pride pride a kto nepride nech si trhne nohou... :-)
Odpovedať
Profilova fotka
správny prístup balli :-D nikomu sa predsa vtierať nebudeme no nie :-N no a inak my budeme mať 180 ľudí... tak si predstav čo sa robí s vlasmy mne :-D :-D :-D :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, tak tu salu uz konecne mame, trapnejsie stretnutie som este nezazila, zrazu detom ako si ich uz dovolim nazvat, lebo inak sa to uz ani neda, nevadilo, ze henten nemoze v piatok alebo tamten nepride ani nic podobne, ani zmena datumu, ani ine kraviny, ktore vytahovali, pre ktore udajne nemohli zmenit termin stuzkovej. Tak dohryzeny jazyk ako v sobotu som este nemala, tolko ovladania som este nezdolala, ale verte mi mala som 100 chuti od radu tam kazdemu jednu tresnut a to som clovek, ktory nasilie nemusi. Starosta slubil detom nejake apartmany k dispozicii, ktore mozu vyuzit, salu gratis a tak deti pristupili na piatok pred nami, takze my mame salu v sobotu od 9 k dispozicii, samozrejme za nu platime normalnu cenu a musime si zaobstarat obrusy, ale verte mi, ze pri plateni si uz do jazyka hryz nebudem a kazdemu do radu tam poviem svoje. Mame zmluvu, ktoru pani horko-tazko vytlacila, stresovala behala hore dole, nevedela kde je sever, no proste stresarka. Uz sa plati aj zaloha, ktoru som jej dala, 50e, len tak pohodila na stol a este po mne pozrela, ze co cakam, ked som jej vysvetlila, ze pokladnicny blocek alebo take nieco, tak kopa reci, ze to musi ist pytat od inej a tak, ale ani som sa nepohla a cakala som kym ho nedonesie. Ale inak sme mali pekny vikend a dufam, ze uz nic podobne sa neprihodi! Inak s tymi ludmi balli, ver ci never, mam tiez hrozu z toho (prianie priatela), ale uz sa to nejak spravi a tiez to bere tak, ze pribuznych pozveme osobne, ostatni dostanu pozvanku a termin do ktoreho sa maju ozvat, ci pridu alebo nie a nejak to neriesim uz, kto chce pride, kto nie nepride, nikoho nejak prehovarat nebudem
Odpovedať
wooow 180 ludi! respect, to je uz skoro mestsky bal :) katharina gratulujem k zdarnemu koncu tvojej odysei! Baby mam na Vas otazku: rozmyslala som ozivit zabavu balonmi stastia, ale teraz mi napadlo, ze vlastne bude to koniec oktobra, clovek netusi ci nam tu na orave nenasnezi, nebude fukat, prsat a potom co s 50 balonmi? Idete niekto v oktobri do balonov??
Odpovedať
katharina: tesim sa s Tebou ze to vyslo. Gratulujem. :) Balony stastia: tiez som nad tym uvazovala, ale vzhladom na to, ze svadba je v oktobri, som to vypustila z hlavy
Odpovedať
katharrina...moc gratulujem! musis byt stastna ako blcha... my inak tiez asi dame na karticky s pozvankou ku stolu datum do kedy sa ma kazdy ozvat. Hlavne preto ze mame polovicu ludi mimo BA a tak nechcem den pred svadbou stresovat ze sa niekto neraci prist...takto ked sa ozvu tak je to ako-tak zavezne. Samozrejme ine by bolo keby nahle ochoreli alebo co... ked mame svadbu 15-teho mozeme dat rsvp do prveho??? susibjork...ja mam tiez obavu z tych balonov...tiez som od toho skor upustila...tam je sanca 50:50 ze nebude dobre pocasie, takze zbytocne peniaze... ja chcem zase taky mensi ohnostroj ale to je tiez v oktobri takmer nezorganizovatelne...
Odpovedať
Profilova fotka
no verte tomu, ze som stastna ako blcha, lebo uz som normalne zacala uvazovat o tom, ze na celu svadbu kaslem, toklo casu a energie som do toho investovala o peniazoch ani nevravim azrazu ti t nejaka koza nezodpovedna chce znicit. balli: my mame tiez kopu ludi od kade tade a aj preto, ze je to take mnozstvo ludi, chceme nech daju vediet, kto pride a nepride, jasne ze choroba, alebo podobne veci sa daju ospravedlnit, ale z predchadzajucich svadieb mojich surodencov mam skusenosti, ze jedna teta ide druha nejde, ten ide s tym o tyzden uz ide bez a pod a kazdy tyzden iny nazor, tomu sa chcem vyhnut, vsak musime nahlasit aj nejaky pocet ludi pre kuchara a pod., tiez chceme menovky a nebudem ich tlacit vela ked niekto nepojde a nakoniec ked ich chces usadit potrebujes vediet, kto pride a kto nie mame 30.ok. a chceme do konca septembra vediet kto pride a kto nie, vsak kto chce prist to uz vie aj dnes, ci moze alebo nie balony budeme mat len vnutri v sale
Odpovedať
super, tak som rada ze to tak nechcem robit iba ja. My dame ten datum do kedy maju povedat na tu karticku ze pozvnanie k svadobnemu stolu...minimalne dvom kamoskam sa stalo ze im neprisli ludia a to BEZ OSPRAVEDLNENIA jedni a ti druhi sa vobec neozvali a s nimi pocitala...akoze truba ze nezdvihla telefon a nespytala sa pred svadbou, ale mne sa nechce vsetkym volat, tak nech sa ozvu ze "diky a dojdeme" :-) inak mne za chvilu skoncia skusky v skole a zacina byt ta svadba strasne realna....aj sa dost tesim...
Odpovedať
Profilova fotka
no vsak jasne, ze nebudes vsetkych obvolavat, proste tam napiseme nejaku spolocnu mail adresu, kopa ludi ma uz net a tak napise tam a ostatny nech zavolaju alebo napisu sms, proste kto sa neozve s tym sa nerata a bodka, nebudem potom cumiet, ze mam 5 navyse, co s nimi alebo zbytocne volne miesto medzi hostami, lebo neprisli, mame oznamko, pri oznamku karticku s pozvankou k stolu a poznamkou, aby potvrdili ucast a dalsiu s tou basnickou, ze nechceme vecne dary ale potesime sa financiam, dufam, ze to vsetci pochopia, no zatail pri predoslych svadbach to fungovalo, len bolo blbe, ze niektori v den svadby pchali neveste alebo zenichovi obalky do ruky, to este musim neja doriesit, inak som uz videla niekde aj karticku s cislom konta ;-) co je asi praktickejsie
Odpovedať
to cislo konta je prakticke, ale zase nemas prehlad o tom kto ti to dal a ludia nebudu vediet ci to dat po alebo pred svadbou... mne sa paci stol s darmi, ale tiez chceme iba prachy ale to by som si netrufla, lebo nedajboh si odtial niekto nieco velmi potajme zoberie z personalu alebo co... ale zase ked ti pchaju obalku do ruky aspon vies od koho a co...ale ja aj tak asi budem pisat potom este dakovne karty po svadbe postou za dary a ucast, mne sa to paci...
Odpovedať
katharrina: tak kde budete mat svadbicku nakoniec?
Odpovedať
Profilova fotka
balli: no vsak aj ja chcem pisat tie dakovne karty a ako to je so stolom s darmi? to som este nepocula. Porad nieco, ja viem, ze ani konto ani tie obalky nie je nic moc, ale nic ine ma nenapada, naidealnejsie by bolo, keby kazdy dal telegram a v nom peniaze, to by sme aspon vedeli, komu za co dakovat, my to tak vzdy robime, ale zas hovorit to kazdemu je asi blbe, uz ma nic nenapada sydnuska: no v Sliacoch nakoniec, ako sme aj chceli a aj v datum, ktory sme chceli a vy?
Odpovedať
ahojteeee...no som uplne happy a vo vytrzeni a to z dvoch veci...vcera padlo rozhodnutie ze saty nakoniec budem kupovat original (lebo jasne ze tie co chcem sa nepoziciavaju a su iba na objednavku).... bola som vcera totiz vyzistit, ci mi vedia spravit zavoj na objednavku taky aky chcem a dosla tam baba ze jej krajcirka zmrvila saty a uplne som sa prestrasila a radsej pojdem do drahsich a potom ich skusim predat a vyjde to tak ako pozicovne... anyway...a druha sprava ze uz mame oznaaaaameniaaaa :-) bracho ich vcera robil, este musime dotuknut text, ale su prekraaaaasne...nevyzeraju sice vobec ako svadobne ale skor ako na nejaku luxusnu party, ale tak som to vlastne chcela... katharinna: no ja som na dvoch svadbach videla ze maju stol kam sa davaju dary...ale zase to boli ludia ktorych sa davali ze dovolenky, alebo vecne dary, nie peniaze lebo mali uz aj byvanie, aj zariadene aj vsetko... zase nenechavala by som na stole obalky s peniazmi...radsej nech mi to strcia do ruky :-) alebo sa este poradim s maminou, ona mava dobre napady v takychto delikatnych veciach...
Odpovedať
Profilova fotka
balli: oki no dik, ked nieco vymysli, tak daj vediet aj mne ;-) my uz byvame spolu a vsetko mame, len chceme väcsi byt, tak preto tie financie, ale dik za rady
Odpovedať
my chceme tiez dom, takze mixer a vysavac su nam uplne nanic ked nebudeme mat z coho strechu zaplatit :-) hehe
Odpovedať
Profilova fotka
katharrina: tak to som velmi rada, ze ste to nakoniec dotiahli do zdarneho konca :-) :-) :-) super, gratulujem, mas o starost menej a teraz uz mysli len na to, ze budes mat svadbu krajsiu ako si si ju vysnivala :-) po tychto stresoch si to zasluzis ;-) susibjork: my balony stastia mat nebudeme, videla som to teraz na kamoskinej svadbe a vobec ma to neoslovilo.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?