Kategórie

Viete už, ako bude vyzerať vaše svadobné oznámenie?

Ak ste sa už rozhodli, že v blízkej dobe prežijete svoj nezabudnuteľný svadobný deň, najradšej by ste to vykričali do celého sveta. Nech celá rodina, kamaráti, známi i susedia vedia o tom, že sa z vás už o malú chvíľku stane pani manželka. Preto je súčasťou svadby a jej prípravy aj rozposlanie svadobných oznámení a pozvánok na svadbu.

Samozrejme, nie každý, komu pošlete alebo dáte svadobné oznámenie, je pozvaný aj na svadobnú hostinu. V takom prípade je potrebné ako pozvanie priložiť k svadobnému oznámeniu aj kartičku s textom "Pozývame vás k svadobnému stolu".

Svadobné oznámenie je neoddeliteľnou súčasťou každej svadby a možno ho považovať za formálny spôsob oznámenia tejto udalosti. Pamätáte sa na svadobné oznámenie vašich rodičov? Išlo zväčša o bielu kartičku s čiernobielou fotkou, básňou a textom o uskutočnení svadby.

Dnešné svadobné oznámenia vyzerajú už úplne inak...

Aktuálne svadobné oznámenia sú štýlové, moderné, vyznačujú sa vysokou kvalitou designu a tlače, rôznymi druhmi papiera a samozrejme precíznou prácou.

Mnohí z nás si už dokážu takéto svadobné oznámenia vyrobiť aj doma pomocou programu v PC a laserovej tlačiarne. Špeciálny papier na oznámenia sa dá tiež kúpiť na každom kroku.

Ak však vaša tvorivosť nie je až na takej úrovni, aby ste si vytvorili vlastné svadobné oznámenie, ktoré vám bude na poličke v obývačke každý deň pripomínať tento krásny okamih, obráťte sa radšej na firmu, ktorá sa výrobou svadobných oznámení zaoberá.

Štýly svadobných oznámení

V dnešnom modernom svete sa už nemôžeme čudovať ničomu. Veľa možností, ktoré nám dnešné technológie ponúkajú, nás nútia experimentovať a fantazírovať aj pri svadobných oznámeniach. Aj keď v minulosti existoval len jeden klasický štýl svadobných oznámení, dnes ich už poznáme niekoľko.

Firmy, ktoré sa zaoberajú návrhmi a výrobou svadobných oznámení, mávajú v ponuke okrem klasických oznámení aj kreslené, vtipné, elegantné, jednoduché, retro, romantické, luxusné, štýlové, moderné, ale aj svadobné oznámenia s fotkou či s kalendárom.

Je už len na vás, aký štýl svadobného oznámenia si vyberiete. Podľa vašich presných požiadaviek vám dokonca pracovníci firmy zaoberajúcej sa svadobnými oznámeniami navrhnú svadobné oznámenie šité presne na mieru.

Technológie na výrobu svadobného oznámenia

Sme v 21. storočí a technológií na výrobu svadobných oznámení je viac, ako si viete predstaviť. K tým najpoužívanejším patria:

a) termografia – raznica s motívom alebo textom sa natlačí na papier a kým je farba ešte mokrá, výrobok sa pokryje špeciálnym práškom, ktorý sa prichytí na mokré miesta a zvyšok sa odstráni,
b) horúca ražba – raziaca fólia sa pri vysokom tlaku a teplote nanáša na papier,
c) digitálna tlač – tonerový prášok sa nanáša na papier a tam sa zapeká, obrovskou výhodou je rýchlosť tlače a tlač už od jedného kusa,
d) 3D ražba – realizuje sa za studena alebo za tepla cez raziacu fóliu,
e) termogravúra – môže sa realizovať v lesklom alebo matnom prevedení, s metalickým, perleťovým alebo glistrovým efektom,
f) ofsetová tlač – vhodná pre tlač väčších zákaziek, pri ktorej záleží na kvalite tlače

a iné, záleží na výbere firmy, ktorá ponúka výrobu svadobných oznámení.

Čo by mali svadobné oznámenia obsahovať?

Svadobné oznámenie má všetkým oznámiť, kto, kedy a kde sa chystá zosobášiť. V dnešnej dobe často stačí už len nadpis ,,Berieme sa!“, je však potrebné uviesť mená nastávajúcich novomanželov, miesto, termín svadby a čas svadobného obradu.

A aby oznámenie nebolo len akýmsi oznamovacím textom, vždy sa hodí fotografia alebo obrázok, ktorý dodá svadobnému oznámeniu ten správny šmrnc, prípadne krátka báseň, obľúbený výrok či špeciálny odkaz od budúcich novomanželov.

Ďalšie inšpirácie pre vaše svadobné oznámenie:


Reklama