Kategórie

Rozhovor so svadobným salónom Wedding Avenue o najnovších trendoch vo svete svadobných šiat

Svadobné šaty sú pre nevesty jednou z najdôležitejších vecí, ktoré treba na veľký deň vybrať. Aby sme nevestám pomohli, vyspovedali sme Veroniku Čermákovú z Wedding Avenue a tá nám okrem iného prezradila kopu drobností, ktoré o výbere šiat treba vedieť...

Kto a čo je Wedding avenue? Prečo ste sa rozhodli pracovať práve v svadobnej oblasti?
Myšlienka otvoriť si svadobný salón mi napadla, keď som sa pred 8 rokmi vydávala ja a mala som pocit, že nikde nie sú presne také šaty, aké by som chcela. Elegantné a nadčasové, také, ktoré sa vám ani po rokoch neopozerajú a stále budú pre vás tie vysnívané. A presne také sú šaty v našich salónoch.

Teším sa, že Wedding Avenue v Bratislave je u neviest natoľko obľúbený, že sa nám tento rok podarilo otvoriť aj druhú pobočku v Trenčíne.

Čo ponúkate svojim nevestám?
Wedding Avenue, to je výnimočnosť, nadčasovosť, kvalitné značky a hlavne osobný prístup ku každej jednej zákazníčke. Doteraz sme sa špecializovali hlavne na svadobné šaty, tento rok sme do nášho portfólia zaradili aj spoločenské šaty.

Ako sa pripraviť na skúšku šiat k vám? Kedy sa objednať, čo si vziať a ako sa upraviť?
Nevestám odporúčame objednať sa týždeň až dva dopredu. Úpravu nechávame na neveste, ale ideálny je veľmi jemný make-up a vlasy skôr vyčesané ako rozpustené.

Koľko šiat nevesty väčšinou skúšajú?
V salóne odporúčame skúšať maximálne päť modelov, inak bude nevesta zbytočne zmätená.

Ako u vás prebieha skúška a koľko času si treba na to vyhradiť?
Pred samotným skúšaním šiat si s nevestou prejdeme, akú má predstavu o svojich vysnívaných šatách, prípadne, čo ju zaujalo z našej ponuky na internete, a z toho sa vieme veľmi dobre odraziť do samotného výberu šiat, ktoré budeme skúšať. Počúvanie nevesty a jej predstáv je u nás na prvom mieste.

Je to veľmi dôležitý deň v živote každej ženy a my chceme, aby bol presne podľa jej predstáv. Samotné skúšanie šiat u nás trvá 45 minút až jednu hodinu.

Aké sú hlavné trendy tejto sezóny? A čo čaká nevesty v roku 2017?
Čipka, kvalitný satén, tyl - to je svadobná trojka, ktorá nikdy nevyjde z módy a každú sezónu k nej dizajnéri vymyslia nové detaily. Tento rok sú to vrecká na šatách, odhalený chrbát, dlhé čipkové rukávy, mašličky na zadnej časti alebo róby dva v jednom, kedy sa na obtiahnuté šaty pripne tylová sukňa.

Sezóna sa nesie v duchu čistých línií a hladkých materiálov. Bestsellerom je špeciálna látka mikádo, ktorá je pevná, takže sa nekrčí a na honosných svadobných modeloch vyzerá naozaj luxusne.

Na nevesty v roku 2017 čaká pokračovanie týchto trendov, opäť sa bude klásť veľký dôraz na eleganciu, rafinovanosť a zároveň jedinečnosť každého modelu. Novým, veľmi pekným detailom je tzv. "tattoo lace", čiže čipka, ktorá je akoby vytetovaná priamo na telo.

Keď si nevesta šaty u vás vyberie, čo ju potom čaká? Kedy skúša šaty opäť a kedy si ich berie domov a po svadbe vracia späť?
V týždni, kedy je svadba, nevesta prichádza na poslednú záverečnú skúšku. Svadobné šaty doupravujeme presne na jej výšku, zužujeme, čistíme, žehlíme, dolaďujeme posledné doplnky ako závoj, bolerko či štólu, aby bol celkový styling nevesty dokonalý. Nevesta si šaty odnáša v stredu a vracia nám ich v pondelok po svadbe.

Čomu by ste sa odporúčali pri výbere šiat vyhnúť? Sú nejaké chyby, ktoré nevesty robia?
Je dobré, ak si nevesta vyberie salón, ktorý je kvalitný a ma dobré referencie. Na prvú skúšku odporúčam prísť do salónu so základnými požiadavkami na svadobné šaty, a zvyšok už nechať na personál. Práve ten by mal najlepšie vedieť poradiť, čo ktorej neveste podľa postavy pristane.

Ako ladiť svadobné doplnky? Ako si väčšinou nevesty vyberajú závoj?
Vždy nevestám hovorím že menej je viac, zvyčajne odporúčam ako doplnok iba náušnice. Ja osobne mám ešte veľmi rada živé kvety vo vlasoch. Iné šperky príliš neodporúčam. Najkrajším a pre mňa aj jediným šperkom by mal byť snubný prsteň a obrúčka.

Závoj je tak 50/50 ja osobne na svojej svadbe som tiež závoj nemala, skôr to záleží od požiadavky nevesty a aj od typu šiat. Sú šaty kde sa závoj priam žiada a sú šaty, kde sa závoj príliš nehodí. Ak si ale nevesta závoj praje, nájde u nás široký výber od čipkových 3-metrových španielskych až po krátke jemné. Do popredia sa tento rok dostavajú aj čelenky, či už štrasové, čipkové alebo čelenky zo živých kvetov.

A čo dilema: vlečka či bez?
Skoro každé svadobné šaty sú už navrhnuté s vlečkou. Tá je určená hlavne na obrad a na fotenie, a po obrade si vie nevesta vlečku krásne vypnúť a tým sa šaty stanú praktickejšie.

Ktoré svadobné šaty boli najpožičiavanejšie v roku 2015? A ktoré sú to túto sezónu?
Možno vás sklamem ale v našom salóne neexistujú jediné šaty, ktoré sú TOP, to ani nie je naším cieľom. Keď objednávam nové kolekcie do našich dvoch pobočiek v Bratislave a v Trenčíne, snažím sa, aby ponuka bola rôznorodá a čo šaty, to úplne iný štýl. Každá nevesta je iná a každá hľadá niečo iné, u nás sa všetky šaty požičiavajú rovnomerne a to je aj pre mňa dobrá spätná väzba, že som kolekciu na daný rok vybrala dobre.

Krásna kolekcia svadobných šiat od Tarik Ediz v salóne Wedding Avenue:

Za rozhovor veľmi pekne ďakujeme Veronike a prajeme čo najviac spokojných neviest!

Reklama