Kategórie

Viete už, aké miesto si vyberiete na svadobné fotenie?

Svadba je jedinečný okamih, ktorý si každá nevesta chce zvečniť. Vybrať si fotografa je celkom jednoduché, ale rozmýšľali ste už nad tým, kde sa budete fotiť? Na výber máte toho neúrekom. Pozrieme sa na tradičné miesta, kde svoj dôležitý deň môžete zvečniť, cítiť sa výnimočne a vaše fotky budú očarujúce.

Tradičné miesta na svadobné fotenie

Hrady

Jedným z najčastejšie vyberaných miest sú slovenské hrady, zámky alebo zrúcaniny hradov. Majú obrovské čaro, fotky sú krásne a ak si k tomu vyberiete západ slnka, isto neoľutujete.

Jazerá

Veľký dopyt je aj po fotení pri jazerách. A to najmä, ak sa v blízkosti vášho obydlia nejaké jazero nachádza, no svadobčania sú ochotní za takýmito miestami i vycestovať. Pri jazere zažijete to, čo inde nie – váš odraz vo vode. Ak máte šikovného fotografa, isto sa s odrazmi vo vode pohrá, čo spraví z vašich fotiek niečo krásne a jedinečné.

Parky

Ak sa vám za fotením nechce nikam ísť a vo vašom meste je park, aj to je miesto, ktoré hlavne v jarnom či jesennom ročnom období vyzerá neuveriteľne a vaše fotky budú žiariť kvitnúcimi stromami, trblietajúcimi sa fontánami alebo farebnými padajúcimi listami.

Múzeá

Aj v dnešnom modernom svete sú stále veľkým hitom starožitnosti. Obľúbeným miestom pre svadobné fotografie sú preto aj historické múzeá. Téma môže byť akákoľvek. Na Slovensku máme veľmi veľa múzeí - vojenské, archeologické, historické, mestské, železničné a iné. Výber je len na vás, či už podľa toho, aké múzeum sa vo vašom okolí nachádza, alebo podľa témy, ktorá je vám najbližšia.

Hory

Hory sú už menej častým miestom na fotenie, pretože sú zväčša dostupné len peši a to dlhšou a namáhavejšou túrou. Môžeme sem zahrnúť ale aj kopce, z ktorých výhľady sú taktiež očarujúce a tie sú v mnohých prípadoch jednoducho prístupné aj autom. Ak však predsa len túžite po slovenských vrchoch, verte, že vás okrem náročnosti ich zdolania čaká aj nezabudnuteľný zážitok, s ktorým sa môžete každému pochváliť a len málokto vás bude môcť takýmito fotografiami tromfnúť.

Uličky miest a námestia

Dnešné mestá si zakladajú na svojich upravených námestiach, ktoré prekypujú krásou. Vysadené stromčeky, kvety, fontány. Z tohto dôvodu môžete čoraz častejšie na námestí vo vašom meste vidieť fotiacich sa svadobčanov. Ak si chcete aj vy takéto miesto vybrať, určite sa nemusíte báť, že to príde niekomu zvláštne. Pohľadom okoloidúcim sa síce asi nevyhnete, ale to len preto, že budú obdivovať vaše krásne svadobné šaty.

Polia, lúky, sady

Červené divé maky, ovocné sady, obilie, rozkvitnuté lúky či lesy plné stromov –prírodné javy sú jednoducho očarujúce. Ak sa trošku prejdete po vašom okolí, isto jedno z týchto miest nájdete a hoci sa vám zdá, že na takom bežnom mieste sa nedá nič originálne vymyslieť, vedzte, že skutočne šikovný fotograf vám spraví fotky na nezabudnutie. Ak vám pri tom bude vychádzať alebo zapadať slniečko, neviem, či by ste si mohli vybrať lepšie.

Netradičné svadobné fotenie

Predstavili sme vám tie najtradičnejšie a najviac využívané miesta pre svadobné fotografie. Fantázia ľudí však nepozná hranice a preto okrem tradičných miest si nevesty často vymyslia i mnohé netradičné miesta. Tie bývajú väčšinou spojené s ich či s partnerovým koníčkom.

Ak máte vášnivého letca, vaše fotky môžu pochádzať z letiska, ak milujete výšky, okrem výstupu na slovenské vrchy si zažiadajte o let teplovzdušným balónom, ak ste zamilovaná do koní, zamyslite sa nad nejakým rančom. V našich končinách menej využívané, ale tiež netradičné a úžasne romantické, sú fotky z piesočnej pláže, ale tam už si budete musieť trošku pocestovať.

Hľadáte ďalšie inšpirácie pre vaše svadobné fotky?


Autor článku: Jana Alušicová, Fotografie: isifa / Shutterstock

Reklama