Svadba október 2010

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte babule, najde sa tu niekto kto má svadbu v tomto mesiaci? my máme 02.10.2010 a neviem či už mám zháňať veci a zarezervovať KD a kostol.... :-) ;-)
Odpovedať
reklamka: alebo ked sa ta budu pytat, tak povedz nejaku zavratnu sumu tej nevsednej starozitnosti :) nech maju hostia o com hovorit 8-) inak, kde vy vsetky kupujete tie topanocky a cizmicky za 6 EUR, ja tiez potrebujem nejake take jedorazovky bielej (v normalnom zivote totalne nepouzitelnej) farby, ktore dam po svadbe na charitu :-)
Odpovedať
nahodou ja som si kupila lodicky na svadbu ktore su total pouzitelne aj na normalne nosenie, dokonca mam problem aby som ich nechala az do svadby v skrini a nenosila ich v lete, maju vysoky opatok, na platforme (ale takej decentos), kraaasne lakove biele s otvorenou spickou a bielo-striebornou tenkou ozdobnou prackou...fakt cool, sice okrem toho ze su biele nevyzeraju ako svadobne, maju cervenu podrazku a ja sa uz na ne moooc tesim... tieto ale stali 43 eur tusim ci kolko....ale aj tak dobre :-) ja kupujem inak take stylish a kraaasne boty v humanicu alebo zare, ale take co viem ze znicim ze do roboty klasicke lodicky co mi staci vyzerat elegantne a pritom na normalnom opatku tak kludne aj u cinanov za 10 eur...kazdy mi ich chvaaaaali...len to su boty tak na pol sezony, jednak ich znicim lebo ved furt beham a po macacich hlavach v meste a jednak tieto nekvalitne od cinanov zacnu po case smrdiet...ale take kvalitne co mam su supis, nesmrdia, davam na ne bacha a tak :-) tie kupujem tak okolo 30-50 eur...ja som maniak na boty...videli ste film s cameron diaz "in her shoes" ked jej segra povedala ze je tucna tak si nekupuje saty, ale ze boty hej lebo tie sedia vzdy? to je moj pripad...
Odpovedať
susibjork, na take veci proste musis jedine narazit... pripadne zistit kde a ake vypredaje maju... :-D ;-) ja som tiez zavislacka na topanky... moje svadobne stali 100 Eur... :-( :-x tak co som usetrila na nausniciach a podobnej bizu, rozhodila som na topankach... ;-)
Odpovedať
kazda si podla mna kompenzujeme nieco niecim...ja som zase neni ochotna dat za svadobne pohare ani sa mi nechce vyrabat pierka...ale tiez nausnice a boty ked viem ze obe vynosim tak preco nie? :-) a reklamka ma pravdu - vypredaje su cool...a teraz uz aj normalne obchody maju normalne ceny...
Odpovedať
kocky, kde ste hladali svadobne boty? v specializovanych obchodoch, salonoch alebo ich mavaju len tak v humanicu alebo u batu?
Odpovedať
ja som prepadla internetovemu nakupovaniu... ale videla som v albumoch vela topanok z batu, humanicu, daichmanu... a tak...
Odpovedať
Profilova fotka
caute, a ja som si myslela ze som jedina "postihnuta" aj ked nie som judyniova ;-) moje stali dvoje takmer 300€ takže som lepsia 8-) ale nie, to su boticky ako papucky a vynosim ich ja potom. a ked vam poviem ze boli platene mojim nastavajucim straaasne prijemný pocit :-D :-D :-D ale bolo to v rozpocte svadby takze nepovedal ani slovo. i ked som tuzila v tento den po manolovi alebo jimmychoo len bez skusania som nenasla odvahu objednat......snad si raz bude manzel nieco zehlit 8-) a co sa tyka cien, podla mna nie je podstane co kolko stoji ale ako to vyzera a ci sa to mne paci. o cenach nebavim niekedy ani s kamoskami, nieto este s celou rodinou, moja sikovnost a penazenka ci nieco mam alebo nemam. a ci mam bizu za 20€ alebo snubak za 2000€ máte pocit ze to tie tety a ujovia rozoznaju? takze riadte sa vlastnymi pocitmi a vkusom zenusky :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ja som kupila svoje u salamandra v PRG. svadobne salony CR, SR dokonca aj DE ma dost sklamali a nemam cas obiehat vsetko a vsetkych - stacilo nejakých 3-6 v kazdom state v roznych mestach + e-obchody.
Odpovedať
Profilova fotka
čaute baby... uf.. to nie je normálne ako sa rozpisujete :-D normálne nestíham... som bola obklopená dvoma malými slečnami takže som od stredy akokeby ich náhradna matka :-D už sa teším na svoje :-N poriadne ani neviem čo ste tu písali ale skúsim aspoň dačo: reklamka:ja som toho názoru že čím lacnejšie tým lepšie.. treba predsa na niečom ušetriť a ak to vyzerá super tak neni o čom... my máme veľa vecí zadarmo a ja sa z toho teším veď to čo by som obetovala do tých vecí obetujem do iných... treba hľadať miesta na čom sa dá ušetriť 8-) pupava:tá malá čo som ju bola baviť má 2 roky a ešte nechodí na záchod aj keď si dakedy stiahne plienku a sadne na šerbeľ ale to len keď sa jej chce ]-( takže žiaden strach :-N
Odpovedať
Profilova fotka
lelien: uf no mozme teda rozmysla, ako to teda vymyslime, nech ich prehovorime :-) moj priatel, jeden den povie, ze oki stretneme sa v kostole, druhy den zas, ze preco by ma neprisiel pytat k nam, no ja uz neviem a s tym nosenim na rukach, ja uz mam normalne traumu z toho :-|
Odpovedať
Profilova fotka
pupava jasnacka ze mate este cas s plienkamy,jednej znamej mala sa zacala pytat ked mala 13-14mesiacov a ked mala 3roky zacala sa pocikavat a pokakavat :-S -no katastrofa-to akurat zacala chodit do skolky-tak asi radsej neskor ako skoro ;-) :-N katharrina veruze mame co riesit,ja viem preco mu natom tak zalezi-v takychto veciach sa vyzyva-ked ma nieco komentovat alb sa odneho ocakava neaky prejav :-D (napr ked sme krstili maleho-farar sa pytal ako sa bude volat-vsetci oteckovia povedali meno ale ludko zacal litanie preco sme mu vybrali take meno atd 8-( :-N ,takze aj pred oltarom nepadne sladke ano,alb beriem 8-( :-D
Odpovedať
Profilova fotka
lelien: tak super, to budete mat teda pestre, my asi uz len pridlho nad tym premyslame a preto to tak stale meni, ja uz to asi necham tak a spytam sa ho na to 2 tyzdne pred svadbou :-) ale v kazdom pripade chcem to uz pre seba vediet teraz, takze baby radte ;-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
katharrina: konkretne ako dlho by si mala byt na jeho rukach, cez prah ked pojdete do miestnosti? ja momentalne vazim tolko ako moj nastavajuci, cca, meriame rovnako, takze o strachu z nosenia viem svoje. ale neriesim. mesiac pred svadbou ho vyslem do posilovne nech zdviha 100kg cinky a nech trenuje :-D co sa on len potesi lebo sa bude moct odprezentovat ako "macho" :-D vsetky odpytovania a cirkusy pred svadbou sme zrusili- teda ja som zrusila, nastavajucemu vysvetlila dovod a on suhlasil- ja chcem mat klud na kadernicku, licenie a obliekanie, skontrolovat miestnost, vyzdobit si auto/prip. skontrolovat toho kto ho bude zdobit, od obeda sa ideme na 3h fotit von, tak aby som ja este robila uvitaci vybor a to co dopoludnia vytvorim na ksichte za 5minut revu rozmazala???? no urcite. plánujeme nejake podakovanie rodicom, pripadne poziadat o pozehnanie ale to len neformalne, pripadne 1-2dni pred svadbou. ja na tieto caviky nie som, najdolezitejsi clovek mojho zivota je uz aj tak nebi takze nemam potrebu sa takto realizovat. dokonca my dvaja chceme ist uz 1den vopred do hotela a spat vo vsetkej pocestnosti spolu-musi byt krasne sa zobudit vedla seba a povedat si ze si dnesok uzijeme :-) vybrani hostia pridu v sobotu do hotela-vezmeme jednu "welcome" izbu, ale to len ti ktori pricestuju z dialok, ostatnym povieme nech dojdu priamo do kostola. tak som bola na poslednych 2 svadbach v rodine. je to den vas dvoch, dohodnite sa vy a skuste to odprezentovat rodicom so slusnym vysvetlenim, pokial nie su blbi tak to pochopia. ja si napr. neviem predstavit 20ludi v 15m2 panelakovej obyvacke, kde vedla v izbe mam balit veci do saly a obliekat sa a pod. este dufam ze nie som mimo temu lebo sa mi 32stran nechcelo citat :-D
Odpovedať
Ja si tiez neviem predstavit, ze popri chystani sa by som este aj vitala hosti a ponukala obcerstvenie. Najblizsia rodina bude so mnou a snubenec si pre mna pride, pojdeme sa fotit a so vsetkymi sa stretneme az na obrade. Na hostine sa budeme snazit kazdemu povenovat aspon chvilocku...A najma si to chceme spolu tento dnik uzit. :)
Odpovedať
Profilova fotka
hviezda21: no tu nejde o to, ze by ma neuniesol, len ja to nejak nie som schopna urobit, proste tam nejak naskocit :-( co sa tyka odpytovania a pod, to urcite chcem, ja sa teda mam za co svojim rodicom podakovat a pod., len som sa pytala, ci to je uz normalne, keby sme hned potom odisli do kostola (ja sama) bez toho, ze by priatel pre mna prisiel, teda aj on by uz prisiel od jeho rodicov rovno do kostola nejake uvitania a pod., tiez nechystam, to sa u nas nikdy nejak netradovalo, teda aspon nie nevesta alebo zenich to u nas nikdy nerobili, pri sestrinej aj bratovej svadbe som to robila ja, aby sa ony mohli pripravit, takze myslim, ze teraz s tym ony problem nebudu mat a spravia to pre mna. Ozdoby a pod, na to mam uz tiez vyhradene kamosky a sestru, ktore sa o to postaraju, takze nad tymto si isto hlavu nelamem. lin123: tvoj napad sa mi celkom pozdava, ist sa fotit (aj ked sme sa chceli ist v iny den) a odtial hned spolu na obrad? a zvysok nech sa dostavi, to znie dobre, skusim prediskutovat a vypocut si kometare ;-)
Odpovedať
caute zeny...ja mam uz druhy den "den blbec", vcera najviac roboty, skoro som si nohy dolamala aby som stihla ist vecer cvicit, trenerka ma poslala kade lahsie ze ked som iba v nedelu dobrala antibiotika tak mi ordinuje este tyzdenny klud bez cvicenia, tak volam drahemu nech dojde pre mna a on mi vola ze po ceste do neho nejaka babena naburala, tak sm zobrala taxi, isla za nim nech v tom neni sam a baba moja kamoska z detstva z tanecnej...skoro som odpadla...do 9-tej vecer sme riesili veci okolo toho a uz som sa neucila...dnes rano mame vytopeny office, praskla klima, snazim sa dostat dvoch kolegov zo Stockholmu lebo tam ostali kvoli tomu super extra hlupemu sopecnemu prachu a koncom tyzdna mam dve skusky a kopec roboty a vobec neviem co skor... rozhodne...aspon uz som sa vyspala zo siat a asi uz viem ake chcem svoje vysnivane v ktorych budem vyzerat uuuuzasen...a hlavne som zase v chudnucom svungu, tak snad to zase pojde dole lebo ako som v prahe skusala tie saty tak na fotkach som ako velryba :-( takze tak...vsade treba najst nieco pozitivne...
Odpovedať
Profilova fotka
katharrina: podla mna je to normalne ze sa stretnete az v kostole. pokial to vam dvom tak vyhovuje tak by som v tom problem nevidela. a ked ti je vyslovene proti strsti skakat manzelovi na ruky tak proste ruka v ruke vojdite do miestnosti a hotovo. ja som nemyslela ze budem ja osobne vitat vsetkych, ale vies ak je odpytovanie od rodicov, tak tam zvykne byt babka, dedko, krstni rodicia a surodenci a toto ked si predstavim zeby sa mi malo dotrepat do bytu ked ja budem hysacit a chystat sa a behat doma v gatiach a podprsenke, no dakujem pekne. nemam surodencov a na otcovi to vsetko nenecham. myslim si ze rodiia by tiez nemali robit uvitaci vybor, lebo aj tie mamky sa chcu urobit za pekne a mat proste klud. mozno je to ine v dome ale v bytoch si to neviem predstavit. a este u nas sa odpytuje uz ked snubenec pride pre nevestu od oboch rodicov paru-co ty asi nechces robit-preto ten pocet ludi v byte by bol velmi velky.
Odpovedať
caute zeny :-) no ja nic nove, len tesim ze vecer zase idem behat, juj uplne som posadnuta kazdy den :-D verim ze na konci leta to bude tak 10 kilometrov aspon kazdy druhy den :-D ono je to trochu droga ale legalna a je to super na nervy :-p my nikoho vitat nikde nebudeme, vsetci nech sa dostavia do kostola, mame toho cez den dost s malym aby sme sa natahovali este s rodinou 8-(
Odpovedať
ja teda dost rozmyslam ze by sa to spravilo ako hovori lin: ked budem spat u nasich tak drahy by dosiel aj so svojou mamou oficialne k nam, dame si kaficko, podakujeme, odpytujeme, mamu tam nechame, my sa pojdeme fotit potom a nasi dojdu...ale zase nasim nechavat draheho mamu na krku? zase cele zle..tak potom neviem...
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte chcela by som sa vas spytat ako planujete fotenie.Pred obradom alebo za ? Nam fotograf radil po obrade , ale to potom budeme 2 hodiny chybat hostom a po 70 bozkoch uz ani maekup nebude to co bol (alebo s extra porciou ruzovej na lickach :-| ) Druha variacia je ze pred obradom , ale na druhej strane nemalo by to byt tak ze zenich vidi nevestu prvykrat az v kostole ? poradte mi prosim ako to bude na vasej svadbe.dakujem ;-)
Odpovedať
my planujeme pred, aj ked sa obavam ci vsetko postihame... :-|
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj monikapaal,ja sa vydavam v ten isty den ako ty,a nakolko mne nevyhovujefotenie pred obradom a ani po obrade,s nastavajucim sme sa rozhodli na foteni o dva dni neskor...teda dva dni po svadbe,pretoze ja chcem aby ma uvidel pred oltarom,a po obrade sa chcem venovat hostom a nie mat stresy kvoli foteniu...nie som prva ani posledna ktora to takto urobi...pretoze ja budem mat dost zahranicnych hosti a nechat ich v sale dve hoodiny cakat na mna sa mi vobec nepaci...
Odpovedať
Profilova fotka
my planujeme pred, jednak neznasam ked nevesta so zenichom odchadzaju zo svadby- ved to je od tej cca 17/18.00 do 1-2. ked sa to zacne rozpustat velmi malo casu ak odratame jedla a polonocne zacepecenie a redovy - a za dalsie ma to tak v podmienke fotograf. ak by som mala dodrziavat co sa ma a nema tak som este nepobozkana :-D ja som so svojim bola vyberat svadobne saty a to kazdy hiikal a jejeeeeej to ste mali vidiet 8-)
Odpovedať
hviezda, to si viem predstavit... ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
tiez si myslim ze po obrade je to dost neslusne sa hned vyparit z recepcii tiez budeme mat dost hosti z cudziny. ak sa mozem este spytat taniamirco to sa budes licit a davat cesat znova , cize na dvakrat ? a fotograf bol ochotny prist na dvakrat (predpokladam ze mate toho isteho aj v svadobny den ) ;-)
Odpovedať
hellou...no ja si myslim ze ak niekomu na fotkach nezalezi a odbehne si na pol hodinu spravit par na pamiatku tak ok, ale ked chce niekto 2 hodiny pozovat tak jasne ze by sa patrilo odbit si to pred obradom, lebo ved potom co? hostia hladni a nervozni... mne sa vzdy scrvrkol zaludok, ledva som zjedla hlavne a nevladala som tortu co ma vzdy mrzelo :-( hehe
Odpovedať
Profilova fotka
balli: no mozno ta potesim, aj my mame od pondelka naburane nase nove auticko, nejaky chytrak rakusky si nevsimol dalsi pruh, porazit ma islo :-( hviezda21: no my byvame v dome, ale aj tak je to dost ludi a navyse ja uz ziadne babky a dekov nemam a dalsia vec je, ze nechapem, preco by som mala jeho rodicov za nieco odpytovat, teda este som sa s nim o tom nebavila, lebo stresujeme okolo auta a ja skoly, ale uvidim, co na to povie, keby nas vsetci pockali v kostole a hotovo, mozno to par ludi nerozdycha, ale to mi je fuk dik za rady :-) ja som bola vyberat saty so sestrou a mamou, ukazala som ich ale priatelovi, tak niektori kolabovali, ale bola som uz aj s nim skusat a pohoda, nikto nic proti nemal balli: no aj my to asi tak sparvime, akurat, ze priatel si to urobi doma a ja doma, takze nikho k nam nemusi brat, pride potom len so starejsim, ci co to je a vypyta ma, vy chcete mat odpytovanie spolu? monikapaal: no myslim, ze je to len a le na vas ako vam to vyhovuje a na druhej strane ako sme tu uz pisali, co vsetko sa NEMA pred svadbou a robi sa, ver tomu, ze to zas bude vadit len tym, ktory vodu kazu a vino piju, no toto uz davno neriesim ;-) presne ako taniamirco pise nie je problem aj par dni skor alebo neskor, dbes sa uz MOZE vsetko :-) s fotografom sa musite dohodnut, ale zas viaceri chcu fotit iny den ako svadobny, alebo nemaju problem prist v iny den
Odpovedať
katharrina: no mozno chapem odpytovanie zle...vzdy co si spominam to bolo tak ze zenich s celou delegaciou si isiel po nevestu a tam vacsinou starejsi poziadal oboch rodicov aby im dietky dali...akoze je to zastarane, ale som myslela ze drahy docupita s mamou a vybavime formality o tom ako im dakujeme za vychovu a pripravu do zivota a dovi dopo, ide sa do kostola...inak uz mam teraz z toho stresy, co ak neprecitam text v kostole? co ak sa zakuckam, co ak nieco??? a teraz reaaaaallllyyyyy big problem - dajte vediet lebo vacsina hlasov asi rozhodne: Saty od Pronovias kupit za cca 1000 eur alebo si nechat usit??? na jednej strane ak kupim, presne viem co dostanem, na druhej ak necham usit, dam si spravit dlhsiu vlecku a trochu upravim vrch a hlavne to bude za menej nez tretinovu cenu...
Odpovedať
ja som za usit! presne ako pises - da sa to vzdy upravit.. ked kupis, nepredas ich za viac ako 300-350 evry. to si ich uz radsej pozicaj... kamoska ma salon a poziciava novucicke pronovias za cca 500 E, a tie co predava zo starsich kolekcii tak sa cena pohybuje tak ako som pisala 300-350 E.
Odpovedať
no len tie co chcem ja v BA nemaju, v Prahe ich maju za 29.000 CZK a nepoziciavaju, lebo su z materialu ktory sa lahko poskodi a mali s tym problemy ze to boli saty na jedno pozicanie, tak ich iba predavaju a z US by sa dali objednat za nejakych 1.100 dolarov + shipping...no a potom predat jedine, nech to mam v ramci "pozicovneho"... ale teda asi usit, to je pravda...snad to zvladnu a budu tak prekrasne ako su v skutocnosti...
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?