Svadba 5. septembra 2009 Spišská Nová Ves. Má niekto?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte dievčatá z východu. Máte niekto taký istý termín svadby?
Odpovedať
ahoj Jani!AKo sa mas?My sme boli nahlasovat termin svadby v january a svadbu sme mali v oktobry :-) Tak tam chodte s drahym po sviatkoch. Ja som marod,ale zajtra uz musim ist do roboty.Dnes som chcela umyvat okna,ale nechcem este viac ochoriet.A nakoniec Vianoce pridu aj odidu aj ked nebudem mat umyte okna :-D
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, my sa chystáme teraz pred sviatkami na Matriku podať žiadosť a hneď aj na faru, aby nam zarezervovali termin a v akom kostole budeme sobas mat ... musím si ešte vytiahnuť krstný list z Letanoviec a už máme všetko ... my sme už aj na náuke boli :) tým, že organizujeme všetko nadialku, musíme si dať načas ...
Odpovedať
Mirka a kde ste boli na nauke?
Odpovedať
Jeinabe no planujem ist niekedy vo februari. Stale to len odkladam. Nejako sa mi tam ist nechce.
Odpovedať
Mimochodom ktora z vas sa chysta stravit vianoce s buducou svokrou??? A ked budete uz vydate planujete vianocovat so svokrami? Mame z drahym hadku kde budeme.... tak vyjadrite nazor....dakujem ]-( :-( :-)
Odpovedať
no ja to mam poriesene..ja budem volat mamku k nam lebo uz mam len ju a ked tak k svokre by sme isli nekor alebo v 1.sviatok vianocny..neviem este..aj tak tento rok este budem s mamkou na vianoce, a potom to vyriesim tak ako som pisala...resp. keby dosla segra zo zahranicia aj s rodinou na sviatky tak by som dosla asi k naom..moja svokra si moc nepotrpi na takych veciach. jej to je nejako jedno kde a ako budeme..tkaze nemam z toho stres.. spisiacka..ved skuste byt u kazdeho trochu...napr. u vasich vecerrajte skor dajte si darceky, a ku svokre chodte neskor..alebo naopak... len neviem ci zvladnete dva krat vecerat :-) ale ja by sm to tak riesila aby nebol nikto urazeny, ked si na tom tak baziruju.. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
my sme absolvovali nauku tu v BA
Odpovedať
Ahoj zmrzlinka, ja všetko po starom, nič nové...dnes sme si akurát s drahým navrhovali oznamko, celkom to aj vyšlo, tak uvidíme, čo nás ešte napadne.....To už tak skoro treba ísť na faru? Bože môj..... :-| A potom ste kedy mali náuky? A čo prišla na teba chrípka? A ináč ty ako? Tak keď nevládzeš tak nevládzeš, presne Vianoce prídu aj odídu...........aj potom umyješ okná :-D A kedy sa chystáte s drahým domov na dovolenku? Spišiačka ani mne sa veľmi nechce ísť na tú faru......a čo všetko treba na tú faru so sebou?Nie je potrebné aj vedieť dátum sv. prijímania a birmovky?Tak keďže my ešte spolu nebývame, hoci akokeby sme už spolu bývali, pretože môj drahý je oveľa oveľa viac u nás ako doma, tak každý rok to riešime tak, že každý sa navečeria doma a po večeri príde k nám. Ale toho roku robím na Štedrý deň nočnú, takže sa uvidíme až ráno a darčeky budú až ráno :-( Ale ja by som to riešila asi tak, že v jeden rok pôjdete na večeru k mamke,a na 1.sviatok vianočný ku svokre, druhý rok ku svokre, a potom na druhý deň k mamke alebo naopak a na ďalší rok budete sami aj s bábom ;-) :-N Baby a darčeky už máte pokúpené? Ja som už dnes balila a už konečne mám svätý pokoj :-)
Odpovedať
Profilova fotka
my travime sviatky kazdy so svojou rodinou, ale uz sa tesim na buduci rok, ked budeme prve Vianoce spolu. Ked uz spolu tak dlho byvame, chcela som, aby sa aspon nieco po svadbe zmenilo ... lebo inac okrem stavu a môjho priezviska sa toho po sobasi malo zmeni ... my sme sa boli na fare v Levoci pytat niekedy v oktorbri, ze co potrebujeme, kazali nam ist najprv na Matriku podat ziadost o uzavretie manzelstva (tam potrebujete rodne listy) a potom prisli na faru si "rezervovat" termin. kedze byvame inde, potrebujeme aj licenciu od nasho farara tu v Bratislave, ze sa mozeme brat v Levoci a ked budete mat sobas v inej farnosti ako ste krsteni aj krstny list. potom sa dohodnete co a ako s naukami. my sme boli tu v BA, ako som uz pisala vyssie, celkom sa to dalo lebo to bolo len 1,5 dna spolu a celkom takou volnou formou ...asi 80 parov nas tam bolo ... ale ziadne prikazy, zakazy a odporucania 8-)
Odpovedať
Jeinabe no nam prave ide len o tu veceru. Tiez to doteraz tak bolo ze po veceri on prisiel k nam a potom som sla ja k nim. Hm strasne trapne hadat sa o jednu veceru.
Odpovedať
Jeinabe tak ma napadlo bola si v sobotu v tom poprade na nakup?
Odpovedať
Jein no svokra povedala ze na faru staci ist pol roka pred svadbou tak myslim ze to bude prva vec ktoru ju budem pocuvat. :-) ale aj tak budem mat stres a neviem kto tam zazvoni... ja asi nie... :-x
Odpovedať
Článok sa načítava...
kocky prihodila som do albumu bizu co budem maat aj kabelku... :-) drzte sa a pekny vecer a zajtra uspesny den..ja som vybavila dnes dardaneli..fotenie tak aspon daco a dosla mi biza..tak som zasa krok vpred..
Odpovedať
Mirkabend tak to ste mali super rýchle tie náuky, som zvedavá aké budú u nás............ :-| A ináč už si pokročila so svadobnou prípravou? Spišiačka boli sme v nedeľu na jarmoku v PP, a chceli sme skočiť aj do zlatníctva, ale nebolo už otvorené...boli sme v maxe, natrafili sme na celkom fajn akcie........no a dievčatá dnes sme boli zase v PP a konečne sme si kúpili naše obrúčky....takže spišiačka môžeme si podať ruky, máme tie isté..... :-D , sú veľmi peknééééé... V poslednom čase chodíme do toho PP už ako na páse...........už ma o prestalo baviť..........No to aj my budeme mať stresy z tej fary..........a sú aj nejaké tlačivá na tie žiadosti, alebo to si máme napísať sami? Kikuška mne sa najviac páčia tie kvetinkové náušničky......... :-)
Odpovedať
Kikuška a berieš si kabelku, alebo také vrecúško z požičovne?
Odpovedať
Profilova fotka
hej, celkom sa to dalo, frajer mal s tymi naukami zo zaciatku problem, ale nakoniec to aj on prezil :) my uz toho dost vela mame, kupujeme postupne aby nas to nepolozilo naraz. teraz len cakam na tie saty, furt nejako nechodia, uz ma to aj znervoznuje ... lebo si chcem kupit topanky a tiez nejaku kabelku a bizu a pod. v januari je v BA Svadobny veltrh, tak mozno aj tam nieco zozenieme. ...a samozrejme drahy nema este oblek a topanky ... ked budeme na vychode chceme este tie kolace poriesit ... no dost toho este je, treba si pomaly odskrtavat zo zoznamu 8-)
Odpovedať
Hmmm tak to ste už na dobrej ceste, keď už chceš začať odškrtávať.... ;-) A ešte mi napíš o tej žiadosti, budem ti vďačná.........hmmmmmm svadobný veľtrh? Tak to musí byť paráda......... Kikuška a zabudla si mi napísať, kde si to ty dala piecť tie koláče?
Odpovedať
Profilova fotka
žiadosť ti dajú na Matrike, je to také tlačivo (dvojhárok) čo potom podpisuješ v kostole/na úrade spolu so svedkami myslim, ze tie veltrhy byvaju aj po Slovensku, tento rok bolo niečo podobné aj v Poprade http://www.svadbaonline.sk/clanky/o-s...
Odpovedať
no my sme pisali zapisnicu na fare..pise sa tam meno, priezvisko, myslim datum naroddenia, zamestnanie a potom pozrie kedy ta krstili to si zapisu, potom si napise meno tvojich rodicov, napise tam ako vychadzaju ohlasky, a potom ti da papierik pre svedkov a tam vypises meno, priezvisko, adresu, zamestnanie, rodne cislo svedka...a potom ides na MU vypisat zapisnicu.. to je oproti slovenskej sporitelni ta stara budova, ako davali tu sochu stefanika alebo koho ten vchod..a tam su to asi tretie dvere hned ako vojdes tak rovno tam je matrika..ona ti da ziadost...vypises ju podla vzoru co je von..no to nam dalo zabrat s drahym. lebo birokracia je aj v tom vypisovani..vsetko presne, nic ona nedopisala aj ked mohla hruza..a potom ta dopise do zosita a to je vsekto..a zapisnicu zanesies na faru..a potom uz len nauky...daju vam na vyber ci si chcete citat manezslku prisahu...myslim ze som uz na nic nezabudla..a tei nauky sa daju zniest nebojte sa nie je to take hrozne..od osmej do pol devieatej..mne sa najviac pacila ta posledna isli sme do smizian a rozhpravali nam o prirodzenom planovani rodicovstva, vela som uz o tom pocula a bolo to fakt zaujimave..tak ziaden stres..som zvedava co mi budete hovorit same ..a to ja budem uz pomaly tristvrte roka vydata :-) ale budem prezivat s vami tie pripravy..
Odpovedať
Profilova fotka
ja mam svadbu na urade, rodicia sa uz zmierili s tym.. inaak vybavenu mam asi len miestnost, inak nic.. nemam vobec cas, stahovala som sa, kupujeme auto, takze dalsie starosti a este aj skuskz v skole, takze na pripravy na svadbu uz nemam ani chut ani naladu.. ale snad sa to zmeni... :-|
Odpovedať
Jeinabe tak dufam ze nas budu pocuvat, mas ich aj doma? Ci ste si ich davali gravirovat?
Odpovedať
Spišiačka nie nemáme ich, dali sme si ich ešte gravírovať.............a čo máš nové? Jahody tak ty sa nejako nepúšťaš do tej svadby....ale chápem, keď máš toľko starostí............. :-D A kde budeš mať svadbu?
Odpovedať
caute kocky..ako sa mate??ja som tu len na skok..idem si pisat este pracu do skoly..lebo ju musim odovzdat do nedele..a nechce sa mi..uch :-S ale chcem to mat z krku.. a co ste si vsetko vybavili..no vidim ze len ja tu takto stale ponocujem..a trpim samomluvou hah :-D jahody ahoj..dlho som ta nevidela :-N
Odpovedať
Kikuška už minule som sa ťa mala spýtať, že čo to ty o takom čase ešte robíš na nete.....ja sa už v spánku obraciam na druhú stranu :-D :-D :-D a čo niekedy aj samomluva je dobrá.............a nezabudni mi odpísať ako si dopadla ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
caute baby, vcera dorazli saty ... dala som foto do albumu ... dobre to dopadlo ... tesim sa :-D
Odpovedať
..ahoky....velmi pekne satky....su site alebo kupene so salonu? :-)
Odpovedať
zdravim Vas buduce nevesticky.Vidim,ze co sa tyka svadby,tak nezahalate :-D Ja som marod.Dnes mam volno a potom potom robim do pondelka a od utorka som doma.Tesite sa na Vianoce?Ja veeeeeeelmi ;-)
Odpovedať
mirkabend kraaaasne mas tie saticky :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte ... Cinankovia podla fotky usili :)
Odpovedať
Mirkabend pekné šatičky, tak už máš zase niečo vyriešené ;-) , myslím, že asi tú najhlavnejšiu vec.......... Zmrzlinka tu stále prší, vôbec si neuvedomujem, že idú Vianoce a k tomu ešte robím 24. nočnú, takže česť práci.......... :-) Miška a ty robíš aj cez víkend a čo to tam ty vlastne porábaš? Môžeš napísať aj na IP......
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?