Svadba 5. september 2009. Je tu ešte niekto taký?

Zobraz úvodný príspevok
..ahojte kocky..mate tiez niektora svadbicku v tomto termine? :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ale aj ja rada fotím ale v tom zhone si myslím že na kopu vecí určite pozabudam a tak bude lepšie ked bude predsa ten zoznamček... dokonca v bedekeri je aj kufrík záchrany písaný, čo by sme mali mať v svadobnom aute pre prípad nudze...
Odpovedať
Profilova fotka
to fakt??? to je haluska...ten bedeker...inak aj som ho hladala tu u nas v knihkupectve, ale nehrozilo, hehe :) no uz pozeram ten word...fiiiha, dost tam toho jeeee...to si mozem rovno aj vytlacit a pisat do toho poznamky ;-) juuuj, tak este raz - dakujeeeeeeeeem :)
Odpovedať
Profilova fotka
neni za čo, ja so rada ked možem pomocť... ja som to tak robila aby sa tam dalo vpisovať...
Odpovedať
Profilova fotka
a fakt je to super...aj ako som citala tie veci, co treba robit od zaciatku az priamo ku dnu D...tak som normalne mala take steklenie v bruchu :))))
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj sasettka. a asi už nevieš v ktorom albume to bolo? aspon tak približne že či to v tých, v ktorých bola pridaná fotka teraz niekedy, alebo si to niekde uplne mimo našla? Nedávno ste sa tu dosť bavili o farároch a tak, tak ja mam jednu novinku.Ja totiž niesom ešte ani pokrstená, a priateľova mamka mi to vybavuje. tak bola včera za farárom, a že teda budem mať 5.9. svadbu, tak že kedy by sa to dalo všetko naraz vybaviť. A on jej na to, že to všetko trva 2 roky, tak že to dosť neskoro ide :o)) Musime skusiť ineho zhovievavejšieho farara. joj s tym robia take ceremonie.
Odpovedať
Profilova fotka
jajuliatko...a vies, ze viem? :)))) http://www.mojasvadba.sk/album/view.p... a k tomu fararovi...to co akoze?? sa podla mna robi dolezitym....da sa inak sobasit v kostole, aj ked nie si vobec pokrstena, len ten obrad vyzera trosku inak...a co vsetko akoze chces? od krstu az po birmovku, ci ako?
Odpovedať
Profilova fotka
No mne to je v podstate jedno. Ale tu ma nikto nezosobaši v kostole, ked nemam ani krst, ani 1. sväte prijimanie. birmovka už asi byť nemusí, ale len u jednej viery a teraz neviem či u rimo, alebo u greko katolíkov. Ešte sa skusi opýtať inde, a prinajhoršom mame jedneho známeho čo je veľmi zlatý farár a aj ja sa sním osobne poznám, ale býva asi tak 80 km. a to si necháme asi až ako poslednú možnosť, lebo cestovať tak aspon 2 krat do mesiaca 80 tam a 80 km naspäť sa nam až tak nechce. ale ked sa inač nebude dať, tak on už vravel že to nebude problém. tak že nejak to vyriešime, len som myslela že to pojde ľahšie a dakujem za tu fotku, som teraz prekukla albumy asi tyžden dozadu a som nenašla :o)
Odpovedať
Profilova fotka
hmmm, no mas to kazdopadne zaujimave...a to rimsko, ci grecko, ved tu ide o to, akej viery je tvoj nastavajuci a v akom kostole sa to budete brat, nie? tak potom ak treba len krst, tak to uz naozaj nechapem, co chcel ten fararko tie dva roky riesit... 8-( u nas nerobia problemy, ked nemas 1.sv.prijimanie.... mne sa inak v tamtom albume velmi dlho pacili tusim hned prve saty, co tam ta holka ma...cerveny vrch a z neho taka cervena siroka stuha az na zem..no a ked som uvidela tu fotku, ako to vyzera v skutocnosti, tak ma to hned preslo :)))
Odpovedať
Profilova fotka
s tymi šatami čo si pisala, tak maš pravdu, na tej modelke vyzeraju oveľa lepšie, a aj tie čo si mi presne posielala si na fotke akosi lepšie. Ale ja som videla tie čo maju stuhu ako lem vrchu korzetu, tak tie pojdem iste vyskušať a asi aj ako prve :o) ved na každom inač vyzera.
Odpovedať
Profilova fotka
no to urcite hej, kazda mame inu postavu, tak na kazdej to ukaze inak...mi priatel dokonca povedal, ze kebyze tie prve saty ma oblecene daka stihlejsia a je to pri foteni dobre nasvietene a ta stuha je pustena az na koniec sukne, tak by sa to vraj naozaj dost podobalo na modelovu fotku :))) juuuuj, mam teraz volne dni a chcela som ist cosi poskusat, alebo nieco s vyzdobou robit...cosi ist nakupit, ale mam daco s chrbticou, tak ani von nemozem ist, len doma sediet a obklady si na to davat.. no o nicom :-(
Odpovedať
Profilova fotka
juu, tak to je teda dosť otrava sedieť len doma. to verim. Mňa sice nič nebolí, ale tiež sedím doma, lebo musim pisať diplmovku, tak že tiež nič moc .o) Ale vo štvrtok by sme mali siť na tu ukrajinu pozrieť svadobne, ale len tak orientačne, skor nejake spoločenske šaty aby bolo čo popolnoci obliecť. tak dam nejake fotky potom. Inač na redovi budeš ma šaty alebo kroj? ja zatial uvažujem nad krojom, pokial sa mi ho podarí vybaviť.
Odpovedať
Profilova fotka
siť znamení ísť, nie šiť :o)
Odpovedať
Článok sa načítava...
caute kocky... tak sa k vam pridavam s rovnakym datumom ;-) musim sa priznat ze mam len salu dohodnutu, kolače a farara... ostatne este niee....... a strasne sa mi nechce pustat do skusania siat.... az vam zavidim kolko toho mate za sebou :-S
Odpovedať
Profilova fotka
nooo, len pekne chod a poskusaj aj za mnaaaa :))) popolnocne budem riesit mozno az v lete, uvidim...lebo minule leto sme boli na chate pri LM a isli sme odtial aj do Polska a tam vyber tych siat bol neskutocny...a cenovo perfisne...tak by som to nechala asi tak...jedine ze by som naaaaaaahodou narazila na satky, ktorym sa neda odolat :)))) my tomu tu nehovorime redovy, nebyt tejto stranky, ani by som teraz nevedela, ze o com hovoris :))) ale hej, chcem ist do kroja...to ma za/alebo od/cepcia? :))) a potom tancujem so skoro vsetkymi svadobcanmi...my tomu hovorime vencekovy....alebo tak nejak :-N a mam aj kamosky, co maju kroje a aj vystupuju vselikde, tak mi hadam daky kroj zozenu... :-)
Odpovedať
Profilova fotka
jááj, to je fakt, že redovy je le nna vychode. ale vieme o čo ide. No ja tie ž mam kaošku zo súboru Zemplín, ale im vraj ich kroj dajú LEN na vystúpenie. požičiavajú síce kroje na tekéto príležitosti, ale to je len pár starších kúskov. Normálny kroj vraj aj cez známosti v celom súbore sa nedá požičať, lebo sa o to stará jedna šatníčka a tá na ne nedá dopustiť. a to zas chápem. ale za požičanie chcú 30 eur. a tak ak si mam požičať kroj za 1000 sk, tak radšej asi kúpim nejaké červené spoločenské a budem mať aj na inú príležitosť. ešte mám jednu nádej v jednej dedine, kde je tiež súbor, a poznáme starostu. tak snád tam :o)
Odpovedať
Profilova fotka
30€ za pozicanie kroja??? ajajaaaaaaaaaaaaj... no hadam ti to vyjde v tej dedine, ja som myslela, ze na svadby nerobia problemy s pozicanim kroja pre nevestu, ved sa v nom len daco potancuje a hned sa vyzlecie, tak sa ani nema kedy znicit :-N to hentie baby maju svoj vlastny kroj doma, a priatelova sestra je uz vydata, a aj ta ma kroj, tak mozno od nej si vezmem...uff, ale nikdy som nist podobne na sebe nemala a ani som s tym neratala, ze budem mat...ale priatel na mna hodil ten jeho pohlad, ktoremu proste nejde odolat :))))
Odpovedať
hmmm ked vidim ze rozoberate redovy.... na to sa ja najmenej tesim... ja som sice z vychod. Slovenska ... ale kroj asi budem mat z Liptova... z Vychodnej.. mam tam kopec rodiny tak mi slubili ze mi zadarmo zozenu.. tak som zvedava :-) co sa tyka svadobnych siat.. uvazujem tiez nad Ukrajinou.. ale vraj su tam saty velmi vycackane, tak neviem... uvazujem tiez ci si ich nedam usit.. lebo ja na satach chcem urcite nieco cervene a v pozicovniach je slaby vyber takejto kombinacie (cize bielo-cervenej).... inac v Polsku maju fakt nadherne spolocenske saty... takze sa tiez spolieham na to :-)
Odpovedať
ahojte dievcata...u nas sa kroj vobec neoblieka..cely redovi tanec nevesta tancuje v svadobnych satach uz bez zavoja a potom sa ide prezliect.....a ak budete v polsku tak skuste ist pozriet aj do obchodov tam maju este lepsi vyber spolocenskych siat ako na trhu...
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj ally. A odkiaľ si? ja som tiež z vychodu. už som pisala že idem vo štvrtok pozrieť na ukrajinu, tak pofotim čo sa bude dať, aby si mala aky taky prehľad o tom čo tam je. Ja by som tiež chcela niečo v takej kombinácii bielo bordová ako ty.ved aj v albume mam niečo a tie na obr. 3,4 maju v KE. aj tie skusim vo february, tak dam foto aj sem.
Odpovedať
ano maruska ja planujem obchody skor ako trh... hoci aj tam maju pekny vyber ale nie vzdy... Jajuliatko ja som z Prešova, budem sa tesit na tie foto :-) tesim sa ze ma niekto podobny vkus :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ja som z Michaloviec, tak že fotky šiat budu z Užhorodu. Vy od prešova chodite asi do iného mesta, že. A tiež som planovala najskôr obchody a potom trh. no takto to vyšlo.ved aj tak neplanujem hned kupiť,tak aspon uvidim čo tam je a či sa mi tam potom oplati vratiť
Odpovedať
No pokial viem tak sa tiez zvycajne chodi do Užohorodu... ja som este nebola nikdy tak neviem, pozrela som si tvoj album .. celkom pekny vyber ;-) ja tiez tak chcem ze len okukat co maju.. ale asi pojdem az v marci :-)
Odpovedať
..ally ja mam uz aj svadobne satky s Polska zajednana..maju tam fakt dobry vyber..
Odpovedať
maruska a ake su ceny? lepsie ako u nas?
Odpovedať
....tak svadobne satky ta vyjdu tak okolo 10-15 tisic...a spolocenske od 1000 az 3000sk...
Odpovedať
no tak to je okej :-) uvidim este ako sa rozhodnem .... lebo fakt neviem ci si nakoniec nedam sit :-D
Odpovedať
...v polsku ti usiju na mieru ake budes chciet..ja si mam ist pre satky v maji.. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, no čítala som si o čom ste tu kecali a na margo toho krstu a prijímania- ono to vážne trvá 2 roky tá príprava... teraz to už nie je take jednoduché dať sa pokrstiť ako to bolo kedysi... stačilo prisť a bolo... teraz treba chodiť na prípravy a neviem presne ale tuším iba na velku noc sa krstia tí, ktorí ako velkí chcú vstúpiť do rímskokat. viery... no sobášiť sa dá aj v kostole aj ked nie je jeden z partnerov pokrstený, to by nemal byť problém,v tom prípade sa tuším neprisahá na krížik, lebo tam su tie slová "pred oltárom nášho Pána Ježiša Krista prisahám...." a kedže ten dotyčný nie je pokrstený tak ten to nemôže povedať to "nášho P J K...." no nechem odrádzať ale možno sa to dá aj nejako inak, no čo ja viem, tak len takýmto spôsob je...
Odpovedať
Profilova fotka
nooo...tak velku noc este pred svadbou stihame :)))) tak hadam sa to pre jajuliatko bude dat nejak zariadit...ale podla mna tie 2 roky su az moc....clovek sa chce dat pokrstit a musi tak dlho na to cakat...ved urcite sa casto deju taketo situacie, ze sa chcu dat pokrstit prave kvoli svadbe...a tu odkladat kvoli tomu o cele dva roky....no uff... a mozno pojdem na jeden sobas, kde nevesta nie je ani pokrstena...ale to bude tyzden pred 5.9., hehe...tak som zvedava, ako ten obrad bude prebiehat....inak ta dotycna nevesta ma doteraz obvinuje, ze som ju vytlacila z terminu a nie a nie popustit...nemam rada taketo nedorozumenia... 8-(
Odpovedať
Profilova fotka
no tak to je blbé... inak aj ja si myslím že v takýchto prípadoch je to nafigu tie dva roky... no takto to stanovili... chvalabohu ja taketo problémy neriešim... my mame obaja všetky sviatosti... tak to je ok u nás bude problém že si asi ten krstný list budem musieť ist vypýtať na faru kde som bola krstená a to je daleko... no čakám čo mi odpovie náš kňaz že či to už náhodou nemaju zaznamenané na našej fare kedže som tam mala aj prijimanie aj birmovku... ech tieto papierovačky to je najväčšia oštara...
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?