Svadobné prípravy v Žilinskom kraji

Zobraz úvodný príspevok
caute zilincanky, kedze jedina tema, ktoru som tu nasla od ziliny je "zilina-oktober 05" a ta bude zamknuta ked skonci oktober(a vela som sa z nej nedozvedela), tak otvaram novu... zaujima ma totiz uplne vsetko co suvisi so svadbou v tomto kraji. kde mat sobas, kde hostinu, s kym mate dobre a s kym zle skusenosti, aka vyzdoba frci v za, kde nakupujete a zhanate saty, prstene, ozdoby, oznamka, fotografov, kameramanov, ake zvyky dodrzujete.... proste vsetko co vas len napadne ja dufam, ze nas je tu z toho zilinskeho kraja aspon zopar a nejakej odpovedi sa dockam :-)
Odpovedať
Profilova fotka
sestre sa to podarilo v neplodných dňoch... Ja hovorím, že keď to má prísť, tak to príde :-D
Odpovedať
muri, spermie mozu vydrzat niekolko hodin, takze jej to mohlov vyjst ale osobne si neviem predstavit biologicky oplodnenie ak zena nie je plodna, nevypocitala sit o zle? :-N
Odpovedať
jani..no vidis ich tu..su to ale riadne zbehle baby :-D esteze my mame cas..nejdeme radsej na modrustrechu,aby sme ich nerusili :-D :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Kati, asi by sme tam teraz viac zapasovali :-D :-D :-D ja sa tejto téme zatiaľ dosť vyhýbam, ale sledujem sestru nech mám nejaké info :-D
Odpovedať
jani..ani ja sa nechystam este na nieco take..hlavne,ked tu mame jedno dieta..a v rodine ich je tiez dostatok..
Odpovedať
Profilova fotka
máte tam v UK dieťa v dome?
Odpovedať
však uvidím, kedy ja. potom dám vedieť :-) Jani, tak tá tvoja segra to mala super :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Mati, no zadarilo sa im... Aj keď zrejme by radi nejaký rôčik počkali
Odpovedať
ano..mame tu maleho cernoska..je o 11dni mladsi ako sestrin maly..ale ukricany ako fras..a reve tiez odusu.. rozmane to je riadne teda..
Odpovedať
Jani, prečo chceli čakať???
Odpovedať
Profilova fotka
Kati, tak to tam máte veselé... mati, no lebo sestra práve končila len bakalára (denne) a jej drahý tak isto. Aj keď pracuje, popri tom študuje denne. A idú bývať do Bratislavy, kde sú náklady dosť vysoké. Sestra nedostane materskú, ale len príspevok... A z toho sa ťažko žije. Takže by pre ňu bolo jednoduchšie začať robiť, nabrať si prax a potom mať dieťa. Inak je odo mňa o 3 roky mladšia
Odpovedať
jani..a co idu do blavy?
Odpovedať
Článok sa načítava...
Tak to je na tom tvoja sestra dobre, teda s tým štúdioum. Na denné a ešte pracuje??? to musí mať riadnu divočinu.
Odpovedať
Profilova fotka
ona chodí len do školy, ale jej už manžel študuje denne a aj popri tom pracuje na plný úväzok... A práve preto idú bývať do Bratislavy, lebo on tam má prácu
Odpovedať
no tak dufam,im to pojde dobre..lebo v dnesnej dobe byt na skole a este s babom nie je lahke..
Odpovedať
Profilova fotka
no to ti poviem, ale sestra teraz nejde ďalej. Pôjde až potom, keď malé trochu podrastie. A môj švagor pôjde teraz na externé... Ale aj tak, nebudú to mať ružové :-|
Odpovedať
Tak to sa majú čo obracať :-N ale však iní zvládnu, zvládnu aj oni, aj keď to bude ťažké =-)
Odpovedať
a maju kde byvat v tej blave?
Odpovedať
Profilova fotka
Maťa, to je jasné, ja som ti len opísala, prečo ešte chceli čakať nejaký rôčik :-D kati, teraz si prenajali akurát 2-izbový byt v Podunajských Biskupiciach. v polke júna sa sťahujú
Odpovedať
jani..tak dufam,ze im to pojde teda..a ona preco nemoze mat matersku?
Odpovedať
Profilova fotka
Kati, lebo u nás sú také super zákony ]-( Pokiaľ nemá odvádzané sociálne poistenie, tak materskú nedostane. A za študentov nie je odvádzané to poistenie
Odpovedať
To je fakt, keby bola vedela, myslím, že sa to dá spraviť tak, že skôr ako ide na materskú tak pol roka platiť mesačne do socialnej poisťovne
Odpovedať
no to je pekne svinstvo teda..dufam,ze jej daju aspon ten prispevok,co sa dava pri narodeni..
Odpovedať
Profilova fotka
Dostane príspevok pri narodení a rodičovský príspevok bude dostávať každý mesiac. Ale ten je len niečo do 5000,- Takže tak... Dá sa to platiť aj vopred. Ale keď neplánuješ, tak neplatíš |-|
Odpovedať
Je to svinstvo, ale ten príspevok pri prvom dieťati dostane. Takže má 25 000,-sk, ale čo je to v dnešnej dobe??? Kúpiš kočík, nejakú hračku, vaničku, odsávačku, plienky a podobné prkotiny, a je po peniažkoch. aj to len v prípade, že sa uskromníš na kočíku a nekupiš za 12 000,-sk takže tak. Fajn baby, dobre sa mi s Vami kecalo ale pálim z práce domov, práve pre mňa prišiel drahý, tak Vám prajem krásny, ničím nerušený víkend, a riadne si ho užite. pa
Odpovedať
mati..pekny vikend.. jani..no tak dufam,ze jej manzel aspon cosi zarobi..nech maju pre to male..
Odpovedať
Profilova fotka
ale jej manžel má našťastie dobrú prácu a aj zarobí celkom fajn... Teraz ho povýšili... Takže sa o ňu určite postará, o to sa nebojím 8-)
Odpovedať
tak to je dobre potom..hadam si aj ona potom najde dobru pracu a dokonci skolu..co skoncila?
Odpovedať
Profilova fotka
No bakalára má, a ešte si chce potom dokončiť magisterské... Asi pred dvomi týždňami mala bakalárske štátnice
Odpovedať
a aky odbor studuje?
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?