Svadba s Talianom - 2. august 2008 v Levoči. Je tu niekto?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Caute babenky. Je tu niekto, kto ma svadbu v rovnaky den, mozno blizko Levoce, berie si zahraniciara a zije v Anglicku? :-D
Odpovedať
Profilova fotka
francy ja netusim kde tam je nejake vacsie mesto :-D *ja to vysvetlujem asi tak - je to na opacnom pobrezi ako rim :-D :-D *jedine vacsie mesto, co poznam je alba adriatica..nic ine :-S *len viem, ze to je cast borano..ci teramo..ci borano je cast terama a to vsetko je castou abruzza?! netusim..fakt neviem :-N * tak to ja som nemala cas sa bat - som prvykrat letela lietadlom a sama..a z rima, kde som rozumela asi tak, ze nic.. :-D *skoro som zinfarktovala, ale prezila som, vymotala sa a vystupila v blave :-D :-D * preco sa bojis lietadla?? ja lietanie moc nemusim..mna bavi len to stupanie a klesanie..let sam o sebe je nuda 8-( * to vam bude zo sardinie kolko trvat preboha?? nam to trva z nitry k priatelovi domov nejakych 12-13 hodin..s 2-3 prestavkami, na kafe alebo wc* /inak to dufam, ze mas vodicak, bo sa priprav na to, ze priatel to sam odsoferuje len tak-tak a potom sa z toho bude mini. 24 hodin spamatavat :-S /
Odpovedať
nie, ja mam vodicak, aj ked velmi nejazdim, iba ked musim.. napis mi teda to mesto este raz, ja to kuknem na nete... ja som sa lietania zacala bat az po niekolkych letoch (asi 10), takze dost o nicom. ale jeden znamy raz isiel autom a trvalo mu to asi 17 hodin aj s lodou. nam by to trvalo asi 25, drahy je dost neorientacny typ, ja ano, ale prehovorit ho je dost problem, tak uz vidim tie cesty- nakoniec by sme urcite skoncili niekde na sicilii :-)
Odpovedať
http://maps.google.it/maps asi tu, ze?? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
dashenka, ja sice neviem o malych psikoch ale o velkych viem, ze tych 7 tyzdnov je fajn. cim dlhsie su s mamou a surodencami, tym lepsie (zase nie az prilis dlho). Ja som svoju brala, ked mala 8 tyzdnov a bolo to tak akurat. Ja mam irskeho setra. teda mamca ma :-( . ale ja si opat taku kupim. tato sa vola asta a i moja nova bude. tato uz mala v juni 9 rokov, uz je starka, ale drzi sa! :-D a co sa tyka lietania, ja by som ju nikdy nemohla dat do klietky, do batozinoveho priestoru - uz to by ju riadne stresovalo a potom este taky neprirodzeny tlak a pohyb ako lietadlo!!! nikdy! neviem, ako to ludia tym svojim hafanom mozu urobit... sak tam musia prezivat traumu. my, ked sa nam konecne podari prestahovat sa do ita, tiez si kupime fajnove rodinne auticko a budeme domov soferovat. moja segra zije v svajciarsku a stale domov soferuje. je to parada, nabalis si co chces, vidis svet, zastavis kedy chces... proste, niet nad auto!
Odpovedať
skusim este raz, nejak som to dokaslala :-N
Odpovedať
http://maps.google.it/maps?f=q&hl=it&... tak uz by to malo byt ono :-)
Odpovedať
Profilova fotka
by ste si dali "slofika" u nas :-D *si ani nechcem predstavit, aky pridete na slovensko..*mne stacilo ked som sla s priatelom a a jeho kamaratom do talianska..soferovali to dvaja s popravde toho mali uz plne zuby..v kuse sediet za volantom a nic ine len cesty..dialnica za dialnicou - cista cvokaren :-S * daj si do uja googla: - civitella del tronto /to je nedaleko/ alebo skor - sante d´egilio /ale som si neni ista ako sa to pise :-N/ alebo skus alba adriatica /to je nejakych 30km od "nas/ :-) ..sice neziskas moc presnu predstavu..ale aspon budes vediet, kde sa to zhruba nachadza .. :-)*
Odpovedať
jeej, corlianos-super si to popisala s tym cestovanim-presne :-)
Odpovedať
Profilova fotka
dashenka, fakt to mas oproti rimu :-D . to ten moj je zas z opatku - z calimery hned pri lecce. to keby sme sa mali tam stahovat, ta ma slak trafi... :-S
Odpovedať
Profilova fotka
jj, my sme akurat medzi ascoli, sant´egidiom a civitellou.. :-D *ani na mape to nie je :-D :-D * ono auto ma vela vyhod, presne ako si popisala corlianos ;-) *ale vazne, ja som uz po circa 5-6 hodinach skapinala od nudy a uz som nevedela ako sa "usalasit" :-S ..som slovenske casopisy uz mala precitne a kupovat talianske je skoda euracikov, kedze nerozumiem :-D * ked nechces zo sebou brat nejako vela veci, tak ja rozhodne preferujem lietadlo..je to rychle a celkom zabavne :-D *akurat, ze v tom pripade by som havina asi pozicala svokrovcom, nech mi ho "cihaju" :-) * inak francy, ty tam uz nejaky ten cas zijes - kolko sa tam plati za byt?? bo mi co si chceme prenajat, tak to vychadza na nejakych 500 euro bez el., vody a takychto veci..co mne sa zda riadna palka :-S
Odpovedať
ale ved na tej mape je teramo, nie? tie byty zavisia od toho, kde byvas. v milane by som tie ceny teda nechcela vediet!! u nas napr. stoji najom 2-izboveho 400-500, myslim so vsetkym. ale to je asi rozdielne vo vsetkych regionoch... ale ja by som teda asi viac ako 500 euro s elektrinou, vodou a ostatnym asi nedala... teda mimo milana
Odpovedať
zlaty to asi bude vediet lepsie.. :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
jj,ale to je taka dedinka :-D *ale tam byvaju jeho rodicia, my by sme uz byvali v tom sant´egidiu..tam je lepsie..taka vasia dedina :-D :-D *ach jo..bude sa mi tam tazko zvykat..ja viem, ze nitra nie je nejaka obrovitanska...ale ked.. :-N * ono je ten byt krasny - je to novostavba..obrovitansky balkon..ved priatel mi to ma nafotit, tak potom "okukneme" ;-) *ale aj tak..dat pomaly 600 euro za byt..mesacne..zda sa mi to vela :-S *ved to je pomaly 20 tisic!! to by som tu mala najom dvoch , pomaly troch bytov :-D * sme tak pekne roztrusene - po celom taliansku :-D
Odpovedať
my sme mali stastie s bytom-my byvame v dome mojich svokrovcov, teda nie s nimi, oni byvaju na byte v meste, my "na lazoch" :-S 3km od mesta a tu nemusime nic platit, takze sa prizivujeme :-N ale tiez mozno po svadbe zmenime, lebo nie je zrovna idealny tento domcek. ale tak pomaly, ale isto sa dopracujeme ku vsetkemu... 600 euro je dost, ale zase ked ziju v tom byte dvaja, a aj zarabaju dvaja, tak sa da (nehovorim, ze to je super cena, ale da sa to zvladnut). no ale ked ty nerobis, tak to nie je bohvieco... no idem ja uz do postele, dneska nejak nevladzem :-) caute |-| |-|
Odpovedať
Profilova fotka
buon giorno :-) * no ako, vyspinkane?? :-) ja som sa celu noc prehadzovala - mam dneska trenazer, tak som nevedela zaspat :-D ..ale v klude..povedali mi, ze na trenazeri nemozem zrazat ludi..kua..a ja som sa tesila :-D * jj, francy, mas pravdu s tym bytom a toho sa aj bojim, ako to utiahneme, ked nebudem mat robotu :-| .. viem, ze priatelovi rodicia by nemali problem nam "prispievat" ale to ja nerada :-N * ved aj svadbu chceli platit !! paneboze len to nie..ja mam nazor, ze ked svadba, tak zo svojho.. aj keby mam sporit 10 rokov :-) * inak kolko tam je taky bezny plat?? mne sa zda , ze priatelova sestra zaraba okolo 900 euro a to robi vo fabrike * =-)
Odpovedať
Profilova fotka
dashenka, co sa tyka platenia za svadbu, ono ak sa nemylim, podla tradicie su to nevestini rodicia, co cvakaju. kedze sa to nedalo zvladnut, tradicia sa jemne zmenila a mali by platit rodicia oboch, ale su to jednoznacne rodicia. no s nami vystahovalcami je to asi tak, ze mame o dost viac penazi nez nasi rodicia, tak si platime sami... i ked, obe mamy nam povedali, ze nam daju k tomu tolko penazi, kolko mozu. su mile. nam to aspon helpne so stahovanim a uzivovanim sa ked ja napr. nebudem vediet najst robotku... a ceny za prenajom? ani vam nebudem pisat, kolko my tu mesacne platime za hypoteku :-N .
Odpovedať
Profilova fotka
corlianos, ja tie tradicie ovladam, ale ked niekto robi oslavu 50-tky, tiez si to plati sam..to je moj nazor :-) *ked uz, tak rodicia nech sa radsej poskladaju na svadobnu cestu, bo to sa da brat ako darcek od nich..ale prachy na svadbu..eee, nejako mi to nejde :-| *
Odpovedať
Profilova fotka
no ono je to tak, ze ked ti za to niekto plati, tak ti to i vybavuje. a to by zas nesedelo mne. vies, nemozes si ty najst vsetko a len im vycislit, ze kolko maju platit. to by bolo blbe. a zase spoliehat sa na vyber rodicov, ee. =-) takze je to takto naj, ze si to platime sami. a s tymi prachmi ako dar (resp. svadobna cesta), to mas velku pravdu dashenka. my to planujeme tak, ze ludom povieme (ked sa budu pytat, ze co chceme ako dar a oni sa pytat budu, jak furt :-) ), ze love, ktore pojdu na nasu svadobku a na prestahovanie to talianska. ved tie dary maju byt na zacatie manzelskeho zivota - no kedze my uz vsetku vybavu v dome mame, treba nam to len prestahovat! :-D tak ked nam uz chcu pomoct do dalsieho zivota, tak tak. inac, mne by ani nevadilo, keby sme dary nedostali. ved svadba je o inom, nie o daroch, no nie? ;-)
Odpovedať
dashenka, tak na tom trenazeri to bola pre mna sranda-mna tam poslali po jednej hodine teorie!!! ja som ani nevedela, co robim, bola tam nejaka ta stara skodovka-taka polorozpadnuta a volant bol hrozne citlivy, citila som sa ako sumacher 8-) no a po trenazeri som sla na jazdu!!!! to som ani nevedela, ako sa startuje!!! to bol hrozny system!! napis potom ako si dopadla... :-D a s tymi platmi je to hrozne!! jedna polka, co umyva riady u mojeho, zaraba 30euro/den, asi 10 hodin robi!!! jaky je lakomec moj drahy :-D ale ze to je vsade tak.. no a casnici od 30 do 80euro/den.. ale ten za 80 je zodpovedny, veri mu moj, tak preto ma tak vela... ale normal tak 40euro.. no a vo fabrikach a inde je to tiez rovnako, viac ako 50euro ti nikde nedaju!! aj to je vela. a ty ked nehovoris taliansky, tak to pracu zozenies hadam iba po znamostiach.. ja som mala robit v jednom obchode s oblecenim a tiez 40 euro.. takze to nie je bohvieaka vyhra!!! :-(
Odpovedať
Profilova fotka
podla mna by mal davat prispevky na svadbu štát :-D ved pri narodeni dietata davaju, tak nech daju aj na svadbu :-D *ved to spolu suvisi ]-( * jemine..tak to budemem mat co robit, aby sme tie prve mesiace vyzili..hlavne ked sa mi nepodari si najst robotu :-S*ach jaj..mam z toho vazne stresy..netusim ako to zvladneme :-( *no co, aspon schudnem - budem na chlebe a rajcinach :-D * francy, takze dnes som mala ten trenazer - KATASTROFA !! neslo mi to vobec nastartovat - stale mi to skapinalo /co nechapem, pretoze oni maju dva a na tom druhom som potom nemala problem :-) /* este buduci tyzden si chcem dat dalsie dva a potom uz mozem jazdit..tam maju taky system ze 3x trenazer a mozes ist na jazdu :-) *ale bola to sranda..mi to stale vypisovalo, ze "ste v protismere" :-D * ale prisla som na to, co ma najviac bavi - vyhadzovanie smeroviek :-D :-D *
Odpovedať
teraz som si spomenula, ze ja som robila jazdu pred trenazerom!!!!! po hodine teorie!!!!! to neviem, preco to tak spravili, ja som potom ohrozovala verejnu premavku- ale vazne! skoro som vbehla pod kamion, narazila do domu, atd... zostala som v soku, ze ma posadili do auta po jednej hodine, bez trenazera. a vy ste ho aky maly ten trenazer? uz nejaky moderny alebo stale su tie komunisticke?
Odpovedať
Profilova fotka
najprv ten komunisticky /skodovkovy :-D / a potom ma posadili uz do takeho klasickeho, moderneho..to bolo ako keby ti dam trznicove topanky a potom d&g :-D :-D * tak to mna keby hned posadi do auta, tak zbohom..prisiel by o auto, instruktora a ziaka :-) *to nechapem ako ta mohli takto?! to si teda mla fesne :-D *ti asi mali styl ucenia, ze sak ta hodia do vody a plavaj..alebo sa utopis :-D :-D..zaujimave =-) * inak francy aky velky je ten tvoj psik?? ja co tak citam, tak sucky su vacsie, ale aj tak vsade pisu , ze aj pdikovia maju okolo tych troch kilov.. co sa mne zda moc :-|
Odpovedať
moj je uz trosku vacsi, alebo aspon mne sa zda, ale ma do 3,2 kg. ten, co mi ho predaval, hovoril, ze cisty yorkshire by nemal mat viac ako 3,2kg podla nejakych predpisov. a ze on uz raz predal aj jedneho, ktory vazil 800g (dospely)... ten musel byt naaaadherny!!! ja som tu tiez videla jedneho takeho, ktory bol dospely o nieco vacsi od toho, ktoreho som ti ukazovala na foto. ale ten sa mi nezdal yorkshire-bol skoro cely cierny. ale bol uuuuuuuuuuuzasny!!!! rozmyslam, ze kupim dalsieho, aby nas nebol sam, no neviem, laka ma to... :-N ten moj trenazer bol fakt hrozny. aj tebe to stale utekalo mimo cesty? ja som s tym mala hrozny problem, bolo to take citlive. no a na zaverecnych skuskach som fakt skoro zabila posadku!!! nastastie to instruktor zabrzdil, policajt nic nevidel... tak mi dali vodicak... so stastim.. a potom to tak vyzera na cestach :-N :-N ale zase to bola chyba instruktora, mal povedat, ze som zabijak ]-(
Odpovedať
Profilova fotka
ja by som chcela uuplne toho najmensieho..tzv. "kebelkac" :-D *bo v taliansku sa so psikmi moc neda..tu na slovensku ho mozes brat do nakupnych centier, pri vodu, .. skoro vsade..v taliansku som to nevidela =-) *jaj, ja sa uz tak tesim na toho krpca..mala gula :-) * to mas dobre, ked mimo cesty ale ja vzdy do protismeru :-D *ten novy trenazer je citlivejsi ako ta haraburda..ale zda sa mi az moc citlivy..v aute to je take, len ked si prepnes volant na "city" ..* keby povie,ze si zabijak, tak asi nedostanes vodicak..stalo by ti to za to?? :-D *to nam dnes hovoril, ze nech sa nestresujeme, ze ked nespravime na prvykrat, ze nic sa nedeje, pojdeme o tyzden, ci ako to hovoril.. :-| ..ale ja mu dam, ze nic sa nedeje!! sak ja len na to cakam, aby som mohla ist do talianska a on, ze nic..sak ja verim, ze ma cas,ale ja ho nemam..tak nech ma zbytocne neprovokuje!! ved bude so mnou jazdit ]-( ]-( *
Odpovedať
ja som dostala vodicak a bola som z toho taka vystresovana, lebo na mna pri jazdach tak kricali, ze som potom 2 roky nesoferovala... az pred rokom som znova zacala, lebo ma drahy donutil, zaplatila som si na slovensku par hodin jazdy, aby som si to trochu zopakovala (ale nie uz v tej autoskole, kde na mna kricali) a uz je to ok. ale keby ma tu chytia policajti, tak mi ho asi zoberu, lebo nemam medzinarodny :-N ale najblizsie, ked pojdem domov, tak si ho dam spravit... ja som si tiez psika chcela na druhykrat kupit co najmensieho, ale neviem,od coho to zalezi. ja som videla aj rodicov maleho, ale zda sa mi, ze ti boli mensi od mojho, tak neviem.. asi by si aj ty mala ist pozriet rodicov bennyho :-) a ty uz mas tie svadobne saty??
Odpovedať
Profilova fotka
tak to si dobra..na mna keby niekto zacne kricat, tak spatna reakcia by bola rovnaka..to je reflex :-D *to kedy si si robila vodicak?? ved posledne 2-3 roky uz vydavaju tie europske =-) * jj, ale ako vravim..sama sa trepat nikde nebudem, takze to musi pockat, kym nepride cicuch /to mam taky zvyk ho tak volat..ale tak..prelozit mu to neviem :-D/..aj ked najradsej by som ho uz isla zobrat..sa tak tesim x-) *stasne, nechcem sa vidiet, ked budeme cakat babo, ked sa takto tesime na psa :-D * nie, nemam, ale rozmyslam nad nimi, ci si ich vobec objednat..som ich videla aj na talianskom ebay-i, ale ked ja tomu prd rozumiem..toto mi najviac vadi, ked som aj v taliansku..citim sa ako v nejakom zlom sne - s nikym si nerozumiem a nikto si nerozumie so mnou :-( * naozaj neviem..je to pomaly este rok do svadby a budu urcite nove kolekcie siat..a mozno sa mi nieco zapaci ovela viac..ja neviem :-( * ty uz mas vybrate??
Odpovedať
ja som si robila vodicak pred piatimi rokmi, hned po skole v 18. aj ja sa chcem uz vydavat, tesime sa, ale ked zacnem na draheho s pripravami, tak ma hned odbije, ze na to je este vela casu!!! uz ho vidim, ako bude on 2 mesiace pred svadbou nieco vybavovat!!! ja mam saty vybrane, ale drahemu sa nepacia ]-( ]-( ]-( tak ma nastval, ked mi to povedal!! neviem, co mam robit, ci sa citit dobre alebo pekne pre draheho.. taka som z toho nestastna. a aku odvahu mal povedat mi, ze sa mu nepacia moje saty!!!! no ved uvidim!!! ja prave som zacala byt zavisla na talianskom ebay-i, a pozeram vsetko mozne! vcera som si nakupila 2saty, 1kabelku,1suknu,1tricko.. drahy ma skoro zabil!! a to sa dneska drzim, aby som to neprehnala.. ale ma trha :-D :-D :-D no a ja som tam videla aj tie tvoje saty za 30 euro+postovne 75!! takze za 105 euro!!! to nie je zle, co? ale zase co tam pisu ludia, niektori ti predavajuci maju zle referencie... su to cinanci a saty ti usiju podla obrazku na mieru... no neviem, ja nad tym uz dlho rozmyslam, ale bojim sa...
Odpovedať
Profilova fotka
inak ten vodicak by ti mali len vymenit,nie?? nemusis robit nanovo skusky alebo nieco take?? =-) tak to mne bolo oznamene, ze vsetko je to na mne - jemu len nech ukazem, co som nasla :-D *takze ja sa mozem pretrhnut, hladat vsade mozne /chudak ujo google :-N/ a milacik len kyvne, ci ano aleboo nie ..xixi*ale tak vzhladom na to, ze nebudem mat v taliansku co robit, tak sa aspon niecim zabavim :-) * coze, to zartujes?? :-. tak to moj by nemal odvahu mi nieco take povedat, ze sa mu nepacia moje saty..nie nie!!*to si mala vydiet moje prve, co som chcela..take dost divoke..kratsia sukna..take "strapate"..a drahy len.."ked sa tebe pacia" :-D takze u nas nic take nehrozi..proste macko to nechava na mne, su to predsa moje saty..ja jeho oblek tiez nebudem komentovat /teda to si len on mysli :-D /* hej hej, 100 euro je nic /aj ked som videla aj holky, co si kupovali saty za 60 tis. .. co je podla mna zbytocne vela.. /..ale tak..ked ja neviem, ci sa mi este za rok budu pacit :-( * inak ved ja by som to vyskusala - objednat nejake najlacnejsie a uvidis, ja to tak planujem spravit ked pridem do tal. .. s mackovou pomocou :-)
Odpovedať
Profilova fotka
*jeeezisi, ja som napisala vidiet s trdym y..jeziiis!! sorrac..fuj to!! =-)
Odpovedať
aj mne sa stane-vydiet :-D :-D ten vodicak by mi mali iba vymenit+nejaky kolok zaplatit-to urcite, dneska uz za vsetko platis ]-( ja mam ale niekedy pocit s drahym, ze si to so svadbou rozmyslel =-) lebo vobec o tom nehovori a ked zacnem ja, tak mi iba povie, ze na to je dost casu a nech sa netrapim takymi blbymi myslienkami, ze si ma nechce vziat... ale aj dneska sa mi snival sen, ze ma nechal stat pred oltarom!!!!!!!! BOZE!!! zacinam byt hystericka!!! a dneska doniesol domov vacsiu hotovost a ja som mu povedala (zo srandy), aby mi dal tie peniaze, ze za to vybavim nasu svadbu. a on trepol taky hnusny vtip v tom zmysle, ze mi da peniaze a ja s nimi zdrhnem, cize bude mat svadbu "vybavenu".. mal to byt vtip... no a on tak nezmyselne vtipkuje, ja to zoberiem vazne a potom som cely den nervozna!!! fakt ma s tym niekedy stve.. jaj, ti chlapi!!! saty som oplakala, ale vybrat druhe som mnou-na to nema cas!!! a to mame este skoro rok do svadby!! asi sa mesiac pred svadbou ZBLAZNIM!!!!
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?