Svadba s Talianom - 2. august 2008 v Levoči. Je tu niekto?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Caute babenky. Je tu niekto, kto ma svadbu v rovnaky den, mozno blizko Levoce, berie si zahraniciara a zije v Anglicku? :-D
Odpovedať
Profilova fotka
corlianos, hej, to sme my dvaja :-) *moj priatel je blondak..teda taky prefarbeny .. ked ide kadernicke, tak tam stravi 3 hodiny!! to ja som vybavena za hodinku aj pol - a to aj s farbenim :-D :-D * francy, ja nevybavujem zatial nic -len "obkukavam" co a ako :-) *s vybavovackami zacnem az na buduci rok..myslim, ze 8 mesiacov je akurat..ved niektore baby to zvladli za 2 mesiace a v pohode 8-) *
Odpovedať
ja som taky panikar, som sa zlakla, ked som to citala :-N inak, tie confetti som na svadbe, kde som bola v aprili, nevidela, v sobotu idem na dalsiu, tak popozeram, ale tiez si myslim, ze to netreba, aj ked na talianskych strankach o svadbe to vidim vsade... dashenka-kedy to vlastne cestujes do talianska? inak, baby, budete mat slovensku svadbu alebo taliansku (resp. zvyky, jedlo, atd.) ?
Odpovedať
Profilova fotka
francy, teraz robim este vodicak a hned ako spravim /ak boh..respektive policaj da :-D /, tak idem..takze cca o taky mesiac*potom si po mna pride priatel, bo vzhladom na to, ze uz sa tam stahujem, tak beriem so sebou vsetko, co sa bude mestit do auta :-D :-D * a k tej svadbe..ja chcem na slovensku taku typicky slovensku, so vsetkymi zvykmi /teda az na ten unos nevesty..to sa mi zda maximalne trapne 8-( /..ako redovy, odcepcenie a tak..nech vidia :-) * a potom v taliansku zase s ich zvykmi..aj ked oni ich tam moc nemaju..viem len, ze sa zenichovi striha kravata :-N * a ty ako?? tiez chces mat svadbu aj tu a potom v tal., ci len jednu??
Odpovedať
ja asi iba na slovensku-myslim, ze jeho najlepsi kamarati+rodina pridu urcite vsetci a myslim, ze aj ostatni pozvani.. takze by to asi nemalo zmysel pre nas.. a navyse nie som ochotna platit tak vela za svadbu v taliansku, radsej sme sa dohodli, ze za tie peniaze, co by sme minuli na svadbu, si kupime v bratislave byt. aj ked by to bolo super mat 2 svadby!!!!!!!! mozno len nejaka vecera (co nas nevyjde draho, lebo drahy ma restiku) :-N no a zyvky nechceme ziadne-my sme taki isti s drahym (aj ked moja rodina to asi neprezije!!). moj drahy nechce ani video, ale to ho este presvedcim 8-( .. mozno sutaze na zabavenie, ale to zase taliani budu brat dost s rezervou-oni su totiz dost nudni-aspon tito sardincania :-D
Odpovedať
Profilova fotka
tak to tito nie - cim vacsia blbost sa vymysli, s tym vacsou vervou sa do toho pustia :-D * ja si myslim, ze az tak draho nas to v taliansku nevyjde - v hoteli nie je problem..tam su ako rodina pomaly..ten "hrad/zamok", ci co to je..podla mna nebude ak tazke vybavit..takze si myslim, ze ta slovenska nas praveze bude stat ovela viac "bubacikov" :-S *
Odpovedať
a kolko budete mat ludi na slovenskej a kolko na talianskej svadbe??
Odpovedať
Profilova fotka
fuu..tak to neviem..ale tipujem, ze na sk bude okolo 50-60 ludi..ja nie som zastancom velkych svadieb..a v tal. to bude asi tak podobne :-) * inak ja by som sa najradsej vybrala niekde uuuplne fuc a tam mala svadbu - len ja priatel..to je najsuper x-)
Odpovedať
Profilova fotka
my tiez chceme nejake tie zvyky, ved tie su mile a len na svadbe, raz za zivot. unos nie, ziadne peniaze, vykupovanie, vydieranie... to sa mi nepaci. a taliani by teda nechapali, ze co sa deje. ale nejaky ten kroj na polnocne cepcenie a redovy by som rada (hlavne cizmicky s nizkym opatkom!!!) a uvidime co este DJ navrhne, lebo ja sa v tom velmi nevyznam, ale radi by sme nejaku aj organizovanu zabavu. no treba vybrat nieco pre vsetkych. a pocet? mali by sme mat tak okolo 80 ludkov.
Odpovedať
a budete mat iba jednu svadbu alebo dve?
Odpovedať
Profilova fotka
Iba jednu. V sobotu po svadbe budeme mat veceru v taliansku s "postarsou rodinou", s tymi, pre ktorych by bol dost problem dojst k nam. A aby sa necitili, ze musia dojst - lebo oni by dosli a je ich straaasne vela, najeme sa s nimi v taliansku. Ved i tak su tie talianske svadby len o jedle, velmi rozdielne od tych nasich - aspon tie, na ktorych som bola... a vy francy? aj aj?
Odpovedať
my iba jednu, a tiez mozno potom iba veceru.. su dost drahe v taliansku svadby, bolo by mi luto "vyhodit" tolko penazi za druhu svadbu, aj ked mat dvakrat oblecene saty by nebolo zle :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
jj, tie saty si mienim uzit :-D *tu na sk si asi len poziciam zo salonu..ved naco kupovat dvoje :-) * ja by som najradsej vsetko spravila v taliansku /mna by to tam naopak vyslo lacnejsie :-S /, ale to by mi starki asi neodpustili, ze neboli na svadbe :-D ..takze ta "podstatnejsia" cast svadby musi byt tu :-N * inak francy..trochen odbehnem od temy :-) .. vy ste psika kupovali v tal. alebo na slovensku??
Odpovedať
Článok sa načítava...
v topolcanoch, a vysiel ma 7000,- a ako je to mozne, ze ta v taliansku vyjde svadba lacnejsie???
Odpovedať
Profilova fotka
no..ved ludi tak isto ako tu, ale ako hovorim, hostina sa da zjednat na cene a aj s ubytko sa da co-to porobit..dufam :-) *a je to krasny hotel, kde hostina by bola vonku /uz tam maju aj tie stanove pristresky v bielej x-) /..* tu na sk len hostina vyjde mrde draho = ubytko + rano nejake tie ranajky..+ vyzdoba, atd. :-| ..mi jedna holka preposielala maila, co dostala z restiky, kde to chceme aj my /beladice/ a len zradlo vyslo nieco cez 100.000..pre 60 ludi !?..a to tam este nebol alkohol zaratany..bo ten musis brat od nich :-| ..mne sa to zda dost velka palka..*plus este keby chcem nejaky ten "altanok" vonku, tak to si musim sama zabezbecit a zaplatit..proste zarabaju kde sa da ]-( *
Odpovedať
no ja neviem, co som pocula, tak len saty stoja min.1000 euro!! a tych 100.000 je teda fakt prehnane!!! a niekde inde to nechcete?
Odpovedať
Profilova fotka
chceme, len ako hovorim..mna proste nic nejako extra neoslovilo :-( *v taliansku som mala hned jasno, co a ako..a to som tam bola prvykrat :-D *tu zijem 20 rokov a nic..* vy to kde chystate??tiez nejaky zamocek, ci restika??
Odpovedať
tu v okoli to, nr toho teda fakt vela nie je.. uz som zacala rozmyslat aj nad bratislavou, ale to asi nakoniec necham tak, no a mozno mojmirovce (resp.zrebcin), aj ked co som videla foto na ich stranke-nebolo to bohvieco, ale zase velmi toho nenavyberam so 120 ludmi+zamok... mozno potom u nas na otexovom ucilisti, ale to mi pripada ako skolska jedalen - a to je asi ta z poslednych moznosti.. ty okrem beladic mas nieco?
Odpovedať
Profilova fotka
ee..aj tie beladice pomaly zacinam vyhadzovat ..naozaj ma nejako extra neoslovili.. :-|*naozaj neviem..uz som pozerala snad vsetky stranky..a nic :-( *ja by som chcela aby tam bola aj nejaka terasa alebo proste nech nie si zavreta stale..bo dost hosti fajci /aj ja s priatelom/, takze nech nemusime behat hore-dole :-D * a to s tou skolskou jedalnou mas pravdu..ale videla som aj fotky, kde to mali baby krasne vyzdobene a vyzeralo to naozaj krasne..ani by si neverila, ze je to nejaka "hala" ;-) *
Odpovedať
to je pravda, dost zalezi na vyzdobe.. pre mna by boli dobre aj tie mojmirovce, ale tam su take stlpy, ktore sa mne nepacia velmi, no neviem.. ja tiez chcem mat terasu (takisto fajciari) :-D a topolcianky?? zevraj to tam nie je pekne?? ty si tam uz bola niekedy?
Odpovedať
Profilova fotka
nad topolciankami som rozmyslala aj ja, ale nepocula som moc dobre referencie.. :-S * zevraj ta zenska, co ta bude mat na starosti je dost neprijemna..obsluha je zevraj pomala a ked im nieco nedas navyse, tak nepohnu ani prstom /co je podla mna vrchol drzosti, aby si im platila 2x!!/..a perlickou je jedlo..zevraj studene a neskoro..kym jedny uz su hladni, druhym este len prinesu jedlo.. :-| * no, mne to stacilo..topolcianky som vyskrtla hrubou ciarou :-D
Odpovedať
fuuha, to je dobre.. tak asi aj u mna uz skoncili.. inak mne uz vobec nic nenapada!!! asi zrusim svadbu :-D mozno este ten kursalon v piestanoch...
Odpovedať
Profilova fotka
ja by som to dala aj dalej od nitry, ale nechce sa mi zbytocne zasak vyhadzovat prachy za ubytko :-| /aj tak treba ubytovat zahranicnych a ked si priratam, ze vyhodit dalsich 50-80 tis. za ubytko.. :-S *to uz je polovica svad. cesty :-D
Odpovedať
ved to radsej zaplatit autobus alebo auta na rozvazanie hosti... ja urcite nebudem platit ubytovanie slovakom, ak budem mat svadbu mimo TO.. bud si najmem profesionalnych soferov-to hlavne pre tych, ktori budu mat male deti a budu musiet ist domov skor a nejake minibusy pre ostatnych.. ale najskor treba najst miesto na svadbu.. :-D
Odpovedať
Profilova fotka
no jo, skoda, ze sa to lahko povie a kua tazko spravi :-D *chudacik ujo google mi vyhladal co sa len dalo..a nic..proste vsetko na jedno kopyto :-( * najlepsie by bolo to mat niekde mimo mesta, nech sa ti nikto neprude stazovat na hluk..bo keby mne tak niekto pride, tak ho asi prejdem autom tam aj naspat!! ]-( a s vedenim hotela by som si to tiez vyriadila :-D
Odpovedať
ja tiez rozmyslam a rozmyslam a nic ma nenapada, ani google uz nic nenapada :-( ja som vlastne so vsetkym zacala od konca-od topanok, tie uz mam :-D , asi teraz zacnem vybavovat ozdoby a v maji salu :-D inak,nemam este ani snubny prsten!!!!!!!!! my sme mali take antiromanticke zasnuby :-(
Odpovedať
Profilova fotka
no, ja som mala klasiku prsten pod stromcekom :-D , ale drahy sa nejako nevyjadril, tak teraz som nevedela, ci je zasnubny, ci len ako darcek :-D :-D *ale mne sa paci..presne taky som chcela * jednoduchy a elegantny, ziadne precackane a prekamienkovane :-) * nahodou, ty mas aspon topanky - ja ani to :-D *ked popravde mne sa nic nechce vybavovat..bo sa poznam..nieco sa mi paci a o 2 dni je to inak :-S *takze kvoli tomu si davam nacas :-D
Odpovedať
ja idem este hladam po nete nejake miesto, napr. aj nejaku vacsiu vilu na prenajom... teda ak take u nas existuju :-D
Odpovedať
Profilova fotka
skus toto popozerat, len neviem,ci maju taku velku kapacitu :-N ..ved aspon budes vediet, co vyradit ;-) www.dobys.sk ww.eminent.sk - len tu moc z tej spol. saly nie je vidiet :-| http://www.park-hotel.sk/sk/foto.htm www.penzionlagan.sk - po tej rekonstrukcii je celkom pekny :-)
Odpovedať
no v lagani je kapacita 100 miest-mozno by sa aj dalo zuzit zoznam hosti park hotel-ale to je nejake ozdravovacie stredisko,nie? eminent-nema kapacitu a dobys poznam, ale ta spolocenska miestnost, tak tam su tri sedacky, a v bare neviem, tam tusim byvali kedysi diskoteky, tak mozno to aj je velke... ale najviac sa mi zatial pacil ten lagan, no ale tiez to tam vo vnutri nevyzera velke... boze, tolko problemov!!!! ked este najdes nieco, urcite to sem hod, ja som zufala :-( ved to nie je mozne, aby sa nikde nezmestilo 100-120 ludi!!!
Odpovedať
Profilova fotka
uf, ako tak citam, tak som rada, ze som si uz salu bookla!!! vyhraaavaaam :-D . I ked je pravda, ze nic ine este nemam, len salu a catering. My sme presli cele slovensko a palky netake! Ale vam poradim, kocky, ze na vychode to mame o polovicu lacnejsie nez na zapade - i ked sluzby mozno nebudu az take dobre... Ale nam bude jedlo robit 4 hviezdickovy hotel, ktory robi bezne medzinarodne konferencie a mali u seba uz kopu prezidentov a znamych ludi (tak dufam, ze i on nas sa dobre postaraju :-N ) a vyjde nas to okolo 800Sk (aperitiv, predjedlo, polievka, 2 hlavne jedla a bufet). jasne, k tomu drinky a kolace, ale to uz je detail... no je pravda, ze ked sa zameriate na vychod, ubytovanie bude problem. ale dashenka, vy by ste platili vsetkym ubytovanie??? to my nie. to predsa chapu, ze na to nemame. a kazdy si moze vybrat podla vkusu - dame im na vyber od 4 hviezdickoveho hotela az po rozne ubytovne...
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?