13.6.2009

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, tak my sme sa rozhodli pre tento datum....Je tu niekto s rovnakym datumom?PO a okolie?Dufam ze ano,temu s tymto datumom som tu zatial nenasla tak dufam, ze ju nezamknu:-)
no strapanik aj ja mam problen s tym, ze neviem, ci pridu vsetci hostia, ktorych chcem pozvat....my budeme chodit pozyvat osobne niekedy v maji a posielat do vzdialenejsich miest asi tiez v maji
skoro som zabudla.uz mame za sebou prvu nauku.trochu sme sa jej obavali, ale dopadlo to celkom v pohode.pan kaplan je uplne super.je nas tam 8 parov a my dvaja si tam pripadame ako deti :-) inak vydava sa niektora z vas v Ke?
Profilova fotka
Kolko mate rokov, Martinka? My mame obaja 28 (teda ja budem mat o necele 3 tyzdne). A my sme z Detvy, v Kosiciach som bola doteraz len raz na letisku.
dievcata nesmejte sa, ale my sme mladucki na svadbu, ale milujeme sa a sme spolu uz skoro 5 rokov. ja mam 22 a misko bude mat presne o mesiac posvadbe 24 ;-)
jaaaj, martinka9, ved na tom nie je nic smiesne.... ved je to praveze mocisko krasnucke, ze sa tak milujete a citite sa dost "uvedomeli a dospeli" na svadbu... Niekto sa na svadbu neciti ani po 30ke... takze uuplne v pohode... je to fakt krasne, ked to chcete obaja... Myslim, ze je potreba zit pritomnostou a ked sa teraz milujete a vyhovujete si, nevidim prekazku :-)
martinka, inak ako si pisala o tych naukach, tak aj my sme boli, bolo tam snad aj 10 parov a to sme tam snad druhi najstarsi. Su tam dva pary tak do 20 rokov a tak.... Ja mam 26 a moj 27. Takze ziadne strachy... treba si ist za svojim ;-)
Profilova fotka
ahojte....xixi ked uz o veku tak ja mam 23 a priatel bude mat 26 , celkom v pohode.... :-D inak dnes sme boli pre obrucky.....ale ked som pocula vyslednu sumu tak som sa zhrozila...asi nas skusali kolko dame, no nakoniec sme platili ako sme sa dohodli....ale je to nenormalne ako sa snazia zarobit, ked vedia ze obrucky su na svadbe potrebne:-) my sme este ziadost neodniesli, takze este ani o nauky nic neviem...ale fajn lebo nejak teraz ani cas nieje :-D
lucka_o: no aj my sme dnes boli pre obrucky.... sme tak nad tym rozmyslali, ze ked si napr. ides kupit zlaty prstienok a moze byt tak isto "takzky" ako je obrucka, tak stoji niekolkonasobne menej ako obrucky... Oni dobre vedia, ze u vacsiny je svadba len raz a nesetri sa na nej... tak si poriadne prihadzuju... mi sme si vybrali prstienky, ktore spolu "koresponduju" teda muzsky a zensky a nehovorili sme, ze to kupujeme ako svadobne obrucky... Nie ze by sme boli vo financnej nudzi... ale dohodli sme sa, ze to urobime takto... aspon sa nemusime obavat, ze sa s nimi nieco stane... ze nebudu kvalitne a tak.... takto mame oba prstienky za 120,- EUR a ked sa nam nebudu pacit, tak si obnovime slub - neoficialne- a kupime si nove... ine.... Niekto mi hovoril, ze je to take divne... ze obrucky su na cely zivot... ale my to tak neberieme... ide predsa o to, co k sebe citime a nie ci mame pristienok za tisice korun, alebo stovky eur :-D Inak na tie nauky... chodte cim skor... je to take zvlastne... teda nie, ze by som tie reci fararov nejak "brala", ale budete mat moznost uvedomit si a premysliet Vasu spolocnu buducnost... povedia Vam vselico... ale urcite si najdes nieco na zamyslenie... nas to inspirovalo k diskusiam a riesaniam... je to dobra vec... Uz sme boli dva krat... vzdy to tak nejak pretrpim... lebo niekedy - prepacte za vyraz - ale trepu piate cez deviate.... No moj chodi pravidelne do kostola... tak to vlastne absolvujem z lasky k nemu... obcas tam pocitam mravcov, co tam behaju po zemi, aby som nevybuchla a nezacala divoko diskutovat - oponovat fararovi :-D
Profilova fotka
Ahojte babky, tak my sme sy boli skusat obrucky nasla som pekne ale mily chce insie farby ako ja aj styl tak to budeme musiet kupit osobytne. Je smola ze nebudu rovnake ale ked mame iny predstavby tak sa nejdem moct nad tym zosmutnovat..Taktiez mi chceme obrucky co nam vydrzia co najdlhsie kedze nechcem menit tak vyberame z platinovych ale tie su niekedy 2 krat drahsie nez biele zlato. Ale ja viem ze v praci sa my prsten dost donici tak chcem niece pevnejsie a budem muset zato platit.. Nauky ani nemozem milemu spomenut lebo hned chce utekat,,,strasne sa mu nechce tam ist. On nie je moc na kostol a hlavne ked len rozpravaju..Uz pocujem ako sa mi bude stazovat o obkrucat ze naco tam musime ist. :-S No ale nema inu moznost a ktovie mozno po prvej nauke uvidi ze sa oplatilo ist. :-N Ked tak uz rozpravame o rokoch my sme obaja 32 co tu v londyne je vek ked sa vsetci beru aspon nasi kamarati...Je sranda doma by som sa citila velmi stara ale tu to je akurat. Sme spolu uz 6 rokov ale dost sme cestovali studovali tak sa nikdy cas na svadbu nenasiel..nikdy nieje neskoro. :-D
Profilova fotka
Baby, budete sa asi cudovat, ale my este nemame obrucky ani len objednane. Boli sme uz nieco pozerat, ale nevybrali sme si zatial (a tie ceny su fakt ohromujuce). Buducu sobotu je v Bystrici sbadbny veltrh, tak dufam, ze si vyberieme nieco tam a dostaneme aspon nejaku zlavu. 8-) Taktiez si tam chcem pozriet bizu pre seba a mozno aj oblek pre priatela. Co sa tyka nauk - ani jeden z nas nie je prilis uvedomely krestan a nechodime pravidelne do kostola (resp. nechodime skoro vobec). Proste tie nauky berieme tak, ze ich musime absolvovat a uz nam ostavaju len 3.
Profilova fotka
strapanik v pohodke ved to este ma cas....a obrucky mas za 2 tyzdne hotove...no ja mam radsej veci v predstihu, aby som potom tak nestresovala, lebo mesiac pred svadbou mam skuskove.... :-( no ale verim ze vsetko bude ok :-D
dievcata ani aj moj drahy dost vymyslal, aby sme nesli na prvu nauku, ale po nej mi povedal, ze to nebolo az take hrozne... :-) a co sa tyka obrucok, my sme ich neboli este ani pozriet....ale moja sestra ich mala hned.pockali mozno hodinku na gravirovanie...
Článok sa načítava...
Profilova fotka
hm aj to som pocula martinka....ak maju taky vzor a velkost tak to pri obruckach nieje problem..... :-)
neviem preco, ale dokonca im dali aj zlavu... :-)
Profilova fotka
hm, tak to fajne dopadli xixi mali stastie... ;-)
awojte...uz mame za sebou aj druhu nauku....trvala trosku dlhsie, ale nejako sme to zvladli
Profilova fotka
my mame za sebou uz 3 nauky. Moj drahy tam opat zaspaval. Dozvedeli sme sa, ze velkym hriechom je preruseny (nedokonceny) manzelsky styk. A taktiez spoluzite pred svadbou. Takze sme velmi velky hriesnici. :-o A priatel bol prekvapeny, ze krestanska viera nepovoluje umele oplodnenie.
Profilova fotka
Ahojte ako Vám dobre dievčatá že už máte nejaké náuky za sebou aj ja by som už chcela ale môj priateľ tvrdí že je ešte čas tak snáď to potom nejako stihneme.
Profilova fotka
Ahojte, dlho som sa neozvala. My uz mame hotove obrucky, ale bohuzial ta moja je trochu mala. Takze si ju budem musiet dat zvacsit. Za chcilku idem mame ukazat saty, co som si vybrala, tak dufam, ze sa moc nepohadame. S nou je to niekedy tazke. Uz sme si aj predbezne vybrali oznamko, len to musime dohodnut. A co sa tyka nauk, tiez sme este ziadne neabsolvovali. Ale ja budem mat svadbu u evanjelikov a tak budeme mat nauku iba my s fararom. Povedal, ze take 2-3 hodinove pokecy a z toho posledna bude o tom obrade, ze co a ako. Takze myslim, ze take perlicky ako vy sa nedozvieme :-D
Strapanik tak to sme hriesnici aj my...najlepsie bolo, ked nam rozpraval o spovedi. vraj je hriech ked nepovies vsetky hriechy
Profilova fotka
tak to by bolo najlepsie sediet stale v kostole, aby sme nameli cas na pachanie hriechov. Hm, lenze hriechy sa daju spachat aj myslienkami, nielen skutkami. Asi sa budem musiet zmierit s tym, ze stale budeme hriesnikmi. :-p Aj vam sa zda, ze sa cirkev berie velmi vazne? Nepovoluju ziadnu zmenu cirkevnych dogiem, ktore vznikli pred 2000 rokmi, napriek tomu, ze clovek sa za tych 2000 rokov zmenil viac, ako za predchadzajucich 15 tis. rokov.
Profilova fotka
...ale nechcem tymto mojim nazorom nikoho urazit.....
Profilova fotka
No my keď sme boli vybavovať termín svadby na fare tak bola tam jedna slečna ktorá hovoriila a tých náukach a potom povedala že by sme mali týždeň pred svadbou prísť na faru a porozrrávať sa ako bude prebiehať obrat a moj milí nievem načo myslel ale opýtal sa či musíme prísť obaja. Tak som zvedavá aké ďalšie otázky ma budú čakať keď budeme chodiť na tie náuky.
Profilova fotka
No strapanik suhlasim s tebou ze ta cirkev je dost vazna. Bola som prekvapena ked som sa dozvedela ze nedovoluju umele oplodnenie. Je 21 str tak by sa trosku mali zacat prisposobovat. Ale asi som na nich nastvana ze mi robia problemy a kazdy farar ma posielaniekde inde..nemaju radi papierovacki.este sme kvoli tomu nemali ziadne nauky.
luckysisi s tebou uplne suhlasim.tie behacky koli papierom boli hrozne...a na matrike sa na nas pani matrikarka pozerala jak na zjavenie, ze co chceme.... :-)
Profilova fotka
baby tak ja som sa na matriku este nedostala...ale inak je vsetko ok...tetu z matriky poznam.a na fare....budu radi ked sa konecne dostavime kvoli naukam.a s pripravami ako na tom stojite?
Profilova fotka
Ano Martinka9,aj na nas tak cudne pozerali na matrike. no ja som bola ku nim velmi mila a tak tiez sa museli krotit. Z pripravami sa mi podarilo pohnut. No tak tento tyzden som si vybavila fotografa, kadernicku, kozmeticku, oznamenia, ubytovanie, jedalny listok a vyzdobu,kvety a tiez sa mi podarilo relaxovat trosku...este mi treba dovoz a oblecenie doplnky a samozrejme papierovacki...ale zaz nemozem urobit vsetko naraz. Este stale sa si nemyslim ze si uvedomujem ze sa budem o 3 mesiace vydavat. boze uz sa neviem dockat.
ako sme na tom s pripravami my? no v pondelok sa nam budu tlacit oznamenia a s drahym sme vyberali fotky z detstva pre kameramana a pomalycky uvazujeme nad pesnickou pre prvy tanec...
Profilova fotka
baby tak my sme dnes boli v polsku a kupili sme oblek za neuveritelnych 55eur...a to je tam normalna cena drahsie ani nemaju a vesticku s kravatou za 35 eur...uplne super takze my sme uz oblecení uz len topanky a pradielko....
Profilova fotka
my sme boli v sobotu na svadobnom veltrhu v BB, kupila som si bizuteriu (vecer prihodim fotky do albumu) a vybrali sme si obrucky. Potom sme boli pozerat obleky v shopping centre, ale zistili sme, ze aj moj drahy je uplne nekonfekcna postava ako aj ja, takze tvorime uplne dokonaly par. :-D :-D Je vysoky a stihly, ma dlhe ruky. Takze ak mu bol oblek dobry okolo bokov a hrudnika, tak mu bol priuzky v pleciach a boli kratke rukavy. Ak boli v poriadku plecia a rukavy, tak v tom bol ako vo vreci. Takze sme nekupili nic. ]-( A to som sa tesila, ze kupime kvalitny oblek u Blazeka, lebo sme tam mali poukazku na 100 EUR a este 10% zlavu. :-| Luci, je ten polsky oblek kvalitny? Kupili ste ho v obchode alebo na trhu. Viem, ze nase slovenske obchody su predrazene, ale 55 EUR za oblek sa mi vidi strasne nizka cena. My sme so svadobnymi pripravami este velmi nepokrocili, lebo sme sa posledne 2 tyzdne intenzivne venovali priatelovmu danovemu priznaniu (neznasam kvoli tomu marec ]-( )

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?