Svadobné prípravy v Žilinskom kraji

Zobraz úvodný príspevok
caute zilincanky, kedze jedina tema, ktoru som tu nasla od ziliny je "zilina-oktober 05" a ta bude zamknuta ked skonci oktober(a vela som sa z nej nedozvedela), tak otvaram novu... zaujima ma totiz uplne vsetko co suvisi so svadbou v tomto kraji. kde mat sobas, kde hostinu, s kym mate dobre a s kym zle skusenosti, aka vyzdoba frci v za, kde nakupujete a zhanate saty, prstene, ozdoby, oznamka, fotografov, kameramanov, ake zvyky dodrzujete.... proste vsetko co vas len napadne ja dufam, ze nas je tu z toho zilinskeho kraja aspon zopar a nejakej odpovedi sa dockam :-)
Odpovedať
Profilova fotka
no za šaty sa vždy platí záloha, ale suma je rozdielna. Zvyčajne sa pohybuje okolo 2000,-
Odpovedať
takže vám to potvrdil len farár a na tej matrike ste už boli?ozaj to spoločné meno sa vypisuje vtedy alebo až potom po sobáši ked sa podpisuje ta zápisnica lebo mi sa nejako nevieme dohodnúť :-D
Odpovedať
Profilova fotka
na amtrike sme este neboli len farar..meno neviem kedy ale tiez v tom nemam este jasno :-)
Odpovedať
Profilova fotka
na matrike už musíš v papieroch uviesť meno, aké budete používať. Či už spoločné, alebo si necháš svoje, alebo budeš používať oboje :-)
Odpovedať
Profilova fotka
No to s tou matrikou aj mna celkom zaujima. Inac durni ja nemam este farara. Mam sa s nim akurat dnes stretnut, lebo to dohadujeme uz 3. tyzden. A mam svadbu 14.6. aspon si to zatial myslim a mam k tomu datumu vsetko ostatne vybavene :-S
Odpovedať
muma a ty by si si chcela nechať svoje alebo oboje?
Odpovedať
Profilova fotka
ja naj svoje ale vidim to na oboje..dufam :-)
Odpovedať
petapalko no my sme to tiež tak dlhšie plánovali kým sme sa tam vôbec dostali a to asi tak že sme tam aj tak doši asi 5 minút pred koncom jeho úradných hodín a začínala mu omša tak len tak narýchlo nám povedal a popýtal sa ale no neviem neviem si máme zavolať či to bude platiť a tak no neviem moc nám toho nepovedal tak držím palce aby vám to vyšlo s tým termínom aj u neho ale hádam nebude robiť problémy ;-)
Odpovedať
ved aj u nás už padlo to oboje ale potom bola dilema ako sa budú volať deti a tak no takže pokračujeme v debate ktoré si dáme :-D
Odpovedať
Profilova fotka
deti sa mozu volat po manzelovi :-)
Odpovedať
no asi to tak dopadne aj u nás neviem nejako si nechcem meniť svoje meno 8-) mne sa páči a som s ním spokojná a mám taký pocit že keby si ho zmením už nebudem tak patriť do rodiny ale to je len taký môj čudný pocit :-D
Odpovedať
ozaj som ešte chcela vedieť na náuky môžeme začať chodiť aj skôr ako príde ten papier z matriky? teda pred tým ako budeme mať vybavenú matriku?alebo až po tom?
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
my budeme mat urcite s fararom problem, lebo ja som evanjelicka a milanko je katolik a bojim sa, aby nerobil pri sobasi medzi nami nejake rozdiely, lebo potom budeme musiet menit aj kostol :-|
Odpovedať
Profilova fotka
petapalko prides dnes na stretko
Odpovedať
jaj ale hádam natrafíte na dobrého a chápaveho farára a nebude vám robiť zbytočné problémy držím palce a v ktorom kostole by ste mali mať?
Odpovedať
Profilova fotka
no kočky ja pomaly bežím do mesta, ešte tam mám nejaké vybavovačky. Ale o piatej som pred Karolínou ako na koni. Tak sa veľmi teším, že sa uvidíme. Zatiaľ sa majte ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj tesim sa aj ja :-)
Odpovedať
Profilova fotka
No pridem, hadam zasa pozbieram nejake uzitocne informacie. Chceli by sme to mat v kostole v Zavodi a v podstate tam aj spadame, takze s tym by nemal byt problem. Vsak za chvilu sa vidime :-p
Odpovedať
Profilova fotka
veru este dve hodky a daco :-) ja si myslim ze by nemal byt problem zo sobasom..spoluziacka mala dokonca sobas s dvomi kanzmi --evan aj katol v katolickom kostole ..on bol evan a ona katol ale zalezi podla mna od knaza
Odpovedať
aj aj si myslím že záleži hlavne od knaza na akého natrafíte
Odpovedať
Profilova fotka
no ja viem, ze sa to tak robilo, ale do telefonu nas farar hned zrusil, ze podla novych pravidiel nie je pripustne, aby bol v kostole aj iny farar. Ale nam je to v podstate jedno kde, akurat na radnici ja nechcem.
Odpovedať
Profilova fotka
na radnici nie tam je to take divne aspon mne sa to nepaci :-S
Odpovedať
keby vam robil nahodou problémy tak treba poskúsať aj inde sa popýtať iných knazov a tak
Odpovedať
Profilova fotka
durni ty byvas v ziline
Odpovedať
no to je zložitejšie bývam aj nebývam oficiálne hej ale v podstate už skôr nie skôr v knm ale občas aj tu
Odpovedať
Profilova fotka
:-) no ja tiez byvam nebyvam
Odpovedať
Profilova fotka
Mas pravdu mne to na radnici pripada ako za komunizmu, teda aspon na Zilinskej a ako na beziacom pase.
Odpovedať
a kde bývaš ty muma? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
v ziline ale som zo zv :-)
Odpovedať
jaj a v žiline si sa ocitla kvôli svojej láske? :-) a kde v žiline plánujete mať obrad a potom hostinu?
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?