Svadba v auguste 2011. Ako ste na tom s prípravami?

Zobraz úvodný príspevok
nenasla som tu takuto temu /dufam ze ma moj zrak neklame/ :-N sice do augusta 2011 je este pomerne dost casu, ale videla som tu nevesticky, ktore uz nieco zhanaju.. bolo by dobre, keby sme sa tu stretli, aspon by sme videli, co ktora uz ma, alebo kedy ktora zacala.. :-) hm?? dufam, ze sa nas tu najde co najviac.. ;-)
Odpovedať
no je pravda, ze svet sa nekonci, zivot sa prave iba zacina ;-) preto si treba rozpocitat, kto kolko moze do toho dat.. my byt mame, budeme ho zariadovat pred svadbou.. do toho este mi pridu moje Mgr statnice a vybavovacky okolo svadby :-D takze o zabavku budem mat riadne postarane.. s tymi zakuskami mas pravdu.. u nas je aj zvykom ze este niektori donesu z rodiny na svadbu zakusky, takze my pravdepodobne tiez nebudeme toho vela objednavat.. ale este sme o tom nekecali, takze neviem nic blizsie, ze co a ako..
Odpovedať
tanicka_photo: mňa čakajú Ing. štátnice... čo si budeme hovoriť. Eeee :-S My sme teraz v jednoizbovom byte, ten sa bude predávať, lebo chceme mimčo a toto je malé...
Odpovedať
:-D to poznam.. my mame dva a polku a koncom roka chceme kupit trojizbak :-) najprv sme chceli domcek ale mame chatku, tak asi ostaneme v bytiku :-) este porozmyslame
Odpovedať
ja som bola na jednej svadbe a tam bola cokofontana a bolo to super aj ja by som ju chcela, ale este som sa o tom s drahym nerozpravala, ale dneska sa stretnem s tou nevestou tak sa jej chcem spytat ci ju mala ona pozicanu, alebo kupenu tak by som ju od nej odupila, a navleky asi nechcem, mozno iba na nase stolicky, cize 6 navlekov- porozmyslam este nad tym tanicka- presne aj my mame take babky v dedine a urcite sa pridu kuknut, to si nenechaju ujst a trosku poohovarat
Odpovedať
denulkah preco nechces navleky - ak sa smiem spytat? v niektorych restauraciach ich davaju zdarma k vyzdobe.. alebo sa ti to teda nepaci?
Odpovedať
tanicka_photo: Hmm, domček by sme aj my radi, ale v BA stojí aj byt hotový majland... takže na domček nie je a aj kvôli bytu sa budeme musieť poriadne obracať.
Odpovedať
:-S tak to ti verim.. v BA je to drahsie, ale zase aj platove podmienky su vyrazne lepsie ako tu.. takze neviem co je "lepsie".. :-S ale hlavne ze sme zdravi a mame sa radi :-p snad sa to do buducna nejako zlepsi 8-)
Odpovedať
tanicka- mne sa navleky lubia, aj by som ich chcela, len to este musim zvazit a porozpravat sa s drahym, ale na druhej strane je to aj trosku prepych nemusi to tam byt, aj ked je to krasne
Odpovedať
ano, je to prepych, pokial restauracia nedava zdarma, tak to zalezi od poctu hosti.. pretoze ked ma niekto cez 1OO ludi a jeden navlek stoji do 2 eur, tak to sumu svadby pekne navysi.. ale zase niekto si povie, ze sa vydava len raz, tak nech to stoji, co to stoji.. sama som zvedava ako nakoniec dopadneme my :-D aj ked svokrika som uz dopredu informovala o tom, ze tie navleky nam musi vybavit :-D :-D mi slubil ze budu :-D
Odpovedať
tanicka_photo Mas pravdu .. alkohol sa nepokazi .. ale ze sa dovtedy vypije tak to sa uz moze stat :-D
Odpovedať
tanicka_photo: s tými platmi to nie je také ako si myslia mimobratislavskí ľudia... ja napr. tu zarábam to isté, čo som zarábala na záhorí hneď po strednej bez praxe. Aj preto idem teraz meniť zamestnanie. Ten povestný priemerný plat tu zarába málo ľudí, buď zarábaš dosť pod alebo veľa nad (a to zarábajú väčšinou chlapi). Neni to tu vôôôbec ružové. Keby bolo na mne, tak tu neostanem.
Odpovedať
hainy :-D tak to sa ti podarilo :-D ale mas uplnu pravdu :-D kast, chapem ta.. dnes nikto nikomu neda co mu primerane patri ]-( kazdy hrabe pre seba..
Odpovedať
Článok sa načítava...
tanicka- nam vychadza asi 80 ludi krat po 2 eura, o si radsej za to mozem kupit nieco co potrebujem a co sa mi zide
Odpovedať
tanicka_photo: presne si to vystihla. dunulkah: mám z toho dilemu, ale začína to vyzerať tak, že nedostanem nič od rodičov, tak asi návleky nebudú...
Odpovedať
kast Vy si svadbu platite sami?
Odpovedať
my budeme z rodicovskych penazi.. samozrejme, ze drobnosti pojdu aj z nasich osobnych uctov.. hainy, a co ty?
Odpovedať
baby, mna mamina potesila, ked som jej povedala, ze si ju chcem platit sama tak sa so mnou pohadala a povedala, ze ked jej rodicia urobili svadbu, tak aj mne urobi, ja len dufam, ze potom nebudem musiet pocuvat,, ja to platim, tak to bude podla mna- potom este len uvidi
Odpovedať
Profilova fotka
baby mate skutocne stastie ze Vam pomozu s platenim rodicia, my si to musime zaplatit cele sami. chceli by sme mat cca 50 ludi tak som zvedava kolko to vyjde.
Odpovedať
h.a.i.n.y: hej, presne tak to začína vyzerať a myslím, že to tak aj bude. Mamka možno niečo málo prispeje, ale v rámci možností, lebo otec jej nechce dať peniaze čo na to odkladala. wiwi22: veľmi dobre ti rozumiem... btw keď som to rátala na 50 ľudí aj ja, vyšlo mi cca 150 000 Sk a to som určite aj niečo nezarátala...
Odpovedať
tak my ratame 20 ludi rodina + 25-30 ludi priatelia a maximalna suma s ktorou ratame za svadbu je 2000eur plus minus nejake drobne. a tento limit ani neplanujeme prekrocit :-N
Odpovedať
tak my sa nejak s limitom ani nezaoberame, pretoze je to zatial nemozne takto dopredu povedat /aspon pre nas/.. stale sa najdu nejake "drobnosti", ktore navysia rozpocet.. ved len ked limuzinu chceme, tak ta bude stat na hodinu pekne eura.. :-N
Odpovedať
tanicka, tak ako hovoris, ked som to tak predbezne pocitala a k tomu vseliake drobnost, tak tie to fakt navysili, ale ked si to clovek bude kupovat postupne, tak to clovek ani moc neuciti
Odpovedať
..ale ked ja sa to bojim kupovat uz tearz.. :-| ze ci to nahodou nebude zbytocne, alebo ze ci sa nam to este bude pacit o ten rok a pol :-S
Odpovedať
ja planujem zacat s nakupmi v auguste, ale take veci ako samodzky, bizuteriu a atd to uz mam
Odpovedať
:-D tesim sa.. prave sme sa dozvedeli, ze ta sala, ktora sa nam paci ma kapacitu az do 200 hosti a navleky na stolicky s maslami v roznych farbach su k vyzdobe.. 8-) takze sa tam na viac ako 100% pomestime :-D a k tomu tie navleky.. :-D uz len zarezervovat v spravny cas
Odpovedať
tanicka- tak to si urcite teraz stasna, ze aspon volaco uz mas
Odpovedať
:-) ano som stastna.. aj ked dufam ze na nas termin bude sala volna.. ako pokrocili vase pripravy? :-)
Odpovedať
tanicka, no my sme akurat vcera urobili v exeli taky zoznam aj hostia a priblizne vydavky za za hosti na osobu plus sal , kameraman a atd, a ked sme skoncili tak sa len chytal za hlavu, a ja mu stale do koliecka hovorim, ze ho to bude stat asi tak 50 000 tisic slov., ale kedy ma on pocuval
Odpovedať
Profilova fotka
kast: tak to sa musim fakt smia, pretoze u nas je to viac nez podobne :-) dokonca som uz dostala pomenovanie: monika z priatelov :-) a tiez ked som povedala ze musime obmedzit vydaje, tak mi povedal ze obmedzime vydaje na vyzdobu :-) no jo, chlapi :-) a my mame zase iny problem, nedokaze sa rodicov spytat ako si to predstavuju s financovanim svadby, ci sa ocakava, ze si to budeme platit sami, alebo nam pomozu aj oni.. pritom u nas v rodine to mame vyriesene uz asi rok...
Odpovedať
Ahoj holky, tak po přečtení diskuze jsem se uklidnila, že nejsem jediná. Svatbu plánujeme na červenec 2011 ale už teď vím že na svatbu příjde 38 členů rodiny a na večer 22 přátel. Chceme obřad odpoledne v přírodě pod pártystanem. Většinu si platíme s přítelem sami(jen moji část příbuzenstva zaplatí rodiče) a když jsem to spočítala, tak mi to vyšlo na 60 000,-Kč. Takže teď mám představu kolik nás co bude stát a na čem můžu ušetřít (třeba nebudu dělat obrovský výslužky, fotit nás bude sestřenice která je docela talentovaná, atd.) Je to šílený kolik co stojí a když vidím jak některé nevěsty v jiných diskuzích plánují focení a kameru za 20.000,- a květinovou výzdobu za 72.000,- tak popravdě padám do mdlob :-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?