Svadba október 2010

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte babule, najde sa tu niekto kto má svadbu v tomto mesiaci? my máme 02.10.2010 a neviem či už mám zháňať veci a zarezervovať KD a kostol.... :-) ;-)
Odpovedať
no ja mám tiež kamošky iba na slovensku :-( miska závidím ale tak v dobrom ;-)
Odpovedať
ja som mala ist tiez do londyna, ale baba kde sme mali spat akurat ide s celou rodinkou na slovensko cez leto, takze smola...a nechceme zbytocne platit za hotel alebo cokolvek v londyne lebo by sa to strasne predrazilo... spravime to doma a bude :-) sak ked si na druhy den nemam aj tak nic pamatat a ma mi byt zle tak to mozem aj doma :-) hehe ale je fakt ze do londyna by som sa opat isla pozreit...
Odpovedať
ale som si vydychla...s tym poucenim! ufff! Tiez som o tom nepocula, som mala strach ze je to nejaka novinka ;-) .. A s tou rozluckou...ako som uz pisala organizuje mi ju prva druzicka, je to sesternica, kamaratka v jednom...a na rozlucke budu baby(sestrenice, svagrova, kamaratky), ktore sa nepoznaju alebo sa mozno videli 1 - 2x...ideme na chatu...uz sa tesim!
Odpovedať
Profilova fotka
teda baby ja neviem, nam bolo povedana, ze treba absolvovat este nejake dve nauky a v klazdom kostole by nam mali vediet povedat, kedy sa tieto nauky konaju, jedna je s nejakym lekarom (neviem, ci psycholog, gynekolog alebo sexuolog) a druha s nejakymi manzelmi, ktori maju viac deti. Uz som sa pytala kamosky v Blumetal. kostole byvaju take nauky vo stvrtok, neviem, ci kazdy alebo raz do mesiaca. Inak ma prekvapuje, ze nik o tom neviete, lebo v RK, je to uz samozrejmost a kazdy to uz ma za sebou. As i si to budem musiet zistit v nejakom kostole teda, aj tak dik rozlucka u nas bude na SK asi niekde von v meste a vo Viedni asi skor doma nejake posedenie.
Odpovedať
katharrina ešte taká blbá otázka, vy ste katolíci, vieš, že či to nie je v inom vieroviznaní :-N evanielici alebo tak? to neber v zlom ;-)
Odpovedať
Katharrina: my sa ideme brat v katolickom - modrom kostoliku. Podla mna hovoris o tych predmanzelskych sedeniach. Jedno je o viere, to mas s fararom, druhe je o manzelstve, to mas s tymi manzelmi, to uz mame za sebou, tretie je v Quo Vadis, to je o planovanom rodicovstve a podobnych veciach (mozno ta tvoja obdoba sexuologie alebo co) a stvrte mas pred svadbou ohladom samotneho obradu... to je jedine co ma v tejto suvislosti napada...
Odpovedať
Profilova fotka
lucka06: nie nie, my sme katolici a hovorili nam to v katolickom kostole, ale ako balli pise ma to asi v kazdom kostole iny nazov, niekde mi povedali, ze je to nauka so sexuologom a psychologom, niekde, ze je to s manzelmi a gynekologom a nakoniec balli to pozna pod nejakym nazvami... balli: mas aj nejaky kontak prosim? mali ste to od farara, alebo ste to niekde nasli, je to to co pises, dik
Odpovedať
Profilova fotka
baby s tými náukami.... no tak mi sme mali dve v jednej... v sobotu od 8 do 11 najskôr o viere s farárom, potom o 10 Božích prikázaní vsúvislosti s manželstvom s kaplánom a ešte budeme mať jednu v stredu pred obradom o organizačných pokynoch... a je to... nepoznám nič také ako Quo Vadis ani nič so sexuológom či gynekologom alebo s manželmi.. nám ešte chce dať páter čo nás bude oddávať zvlášť náuku ale to už bude taká naša bo si s tým pátrom tykáme a sme kamoši takže tak...
Odpovedať
ahojte, kolko budete mat ludi? my tak do 50...
Odpovedať
katharrina aha, no ta potom hej. my sme mali všetky náuky s fararom. asi je to fakt všade iné :-)
Odpovedať
katharrina: podla mna to ma kazdy kostol ustanovene inak. V Modrom kostoliku je vzdy v sobotu o 9.00 pre tych co sa prihlasia sedenie s fararom, defaultne vo stvrtky o 17.00 to s tymi manzelmi, potom kazdy prvy a posledny stvrtok v mesiaci je to quo vadis o planovanom rodicovstve (ono ti z kazdeho staci len jedno sedenie, oni sa ti podpisu na taky papier co ti da farar ze si to absolvovala a hotovo) a potom vzdy stvrtok o 19.00 pred svadbou je potom stretnutie s fararom ohladom samotneho obradu. To si myslim ze kazdy farar by ti ale mal povedat, vy este nemate vybraty kostol?
Odpovedať
Profilova fotka
jlanam: my budeme mať 150 :-D malo nás byť 210 ale sme to skresali dúfam však, že to pôjde ešte nižšie :-N lebo z mojej strany nás je len 40 :-| no a s tými náukami je to asi rozdielné... v dedinách je to iné ako v meste a isto záleží aj od kňaza... niektorým je to prakticky jedno a iným zase záleží na dobrej príprave ;-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Fuuuuuu ze 150.. :-) no bola som raz na svadbe so 120 ludmi...bolo super, no nevesta nejak nestihala vsetkych hosti...malo sme ju videli, aj bola dost daleko od nas... a k tym naukam..my ideme teraz v nedelu za fararkom v Perzalke, tak som zvedava co nam povie...budem info..
Odpovedať
no my budeme mať cca 110 ľudí, to bude tiež sranda. a ked si predstavím že prídu ešte nejaký gratulanti kedže drahý nepozval úplne všetkých kamošov. bude ich tam mať medzi hosťami "iba" 30. a to ja mám celkovo 38 ľudí :-D
Odpovedať
Mz mame len 32 hosti. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
my mame tiez 150 pozvanych, vyzera to, ze sa to utrasie na tych 130, ktori skutocne pridu. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
nas bude asi 8 aj s nami dvoma :)))) ale potom budeme mat posedenicka s rodinami, nas je asi 25 a od draheho tiez tak nejak, ale to len obedik a kazdy zvlast :)
Odpovedať
nás bude 80 ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
tak nas bude asi 120, ale brala by som cislo bez 100 ;-) Balli: kamoska co chodila do Blumentalu na nauky, tiez hovorila o tych dvoch inych vo stvrtok. Kostol mame vybraty, len ten je v dedine odkial pochadzam, my byvame ale vo Viedni, chodime na nauky vo Viedni, ale na tie dve musime ist do BA, kedze je to najblizsie. Ziadny papier sme od farara, ale nedostali, tak musim asi nieco napisat a nechat si to podpisat, co ste mali vy na tom papieri, nevies nieco poradit?
Odpovedať
my budeme mat nejkach 80 az 100. A náuky už mame tiež zasebou. Mali sme dve a obe boli v jednu sobotu. Jedna bola s psychologickou a druha o planovanom rodicovstve. A s fararom sa máme stetnuť az den alebo dva pred svadbou. Katharrina: nám dal farar preukaz snubencov, kde sa nam prednasajuce podpisali.
Odpovedať
Profilova fotka
babyyy :) uz mam zajednane saty :) v tesedikove :) veelka spokojnost :)
Odpovedať
cukrik, super... :-) :-) ;-)
Odpovedať
pozvanky objednane! z prstenov ma rozbolela hlava :-( a zenich stale nema co na seba :-o
Odpovedať
susibjork neboj, my sme tiež tak na tom cukrik gratulujem a si to porišila s paluckou? ste tuším spolu riešili tú jej zálohu, nie?
Odpovedať
Tak dievcence dnes sme boli na stertnuti s fararkom v petrzke..takze 3 stretnutia z toho jedno s fararkom, jedno s kaplanom a jedno so psychologickou..a dal nam to az na september..co fajn... a ide sa na lov siat...fuuuuuuu som zvedava ci neprejdem tazkym stavom depresii:-))ze nic na mna nemaju...
Odpovedať
neboj. určite niečo nájdeš, ja som sa tiež toho bála lebo vela šiat sa mi páčilo, vela mi aj sedelo ale žiadne neroprávali :-N ak vieš ako to myslím, až raz jedny, ale tie kričali :-D neboj, nájdeš tie pravé ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
majus124: dik, aj ja som prave dnes zistila, ze nam ten nas mal dat nejaky formular, ktory treba vyplnit, porazi ma z neho, chodime tam na 5x
Odpovedať
Profilova fotka
lucka, chcela som, ale palucka sa neozvala, tak z toho nic nebolo... :-|
Odpovedať
Profilova fotka
chcem sa spytat hlavne tych, ktore mate svadbu 30.10., o kolkej mate obrad? My sme uvazovali o 17tej, lebo sa posuva cas, ale nakoniec sme prisli na to, ze 2hod. po hlavnom jedle by dostavali hostia dalsie jedlo a este medzi tym kavu a tortu, ako to mate naplanovane?
Odpovedať
v oktobri o 17:00 si myslim ze je neskoro... ked budete vychadzat z kostola bude uz tma
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?