Svadba 7.5.2011 - pridajte sa

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Všimla som si že nás tu už zopár je, tak prečo si nezaložiť vlastnú tému, kde si možeme pomáhať a radiť, čo treba kedy stihnúť a pochváliť sa čo už máme :-) My máme vybavené: miesto hostiny, kostol, fotografa, kameramana, ja už som si aj šaty, závoj a topánky kúpila.. :-D A čo vy?
Odpovedať
Profilova fotka
aha @hamca má fotočku :-) @hamca máš aj nejaké Maggie Sottero vyhliadnuté? Konkrétne modely? tento náš fotograf povedal, že môžeme aj po svadbe, ale tam má vyhradený pondelok a väčšinou to drží ako rezervu pre prípad, že bude v sobotu (resp. piatok) pršať alebo bude veľmi škaredo. V nedeľu by som sa ja fotiť nešla, takí nevyspatí :-D A v pondelok treba vrátiť šaty, do roboty koláče niesť a podobne.. takže piatok to istí u nás. Ja občas tiež chytím takú paniku, že nič nestíhame, nič nemáme..hlavne keď pozerám tu albumy niektorých báb a že svadba v lete, na jeseň 2001 a oni v albume s popisom "toto už máme" sú veci ako poháre, nakúpená výzdoba, podbradníky..o tomto sa mi ešte ani nesníva :-N Nebojte baby, všetko sa stihne ;-) Akurát som sa pýtala drahého, akú chce farbu výzdoby, samozrejme mu to je jedno :-D tak hovorím, že bude červená a on že dobre :-D aké to mám jednoduché
Odpovedať
Profilova fotka
@hamca tu je téma hélium do balónov, nečítala som, ale možno pomôže http://www.mojasvadba.sk/forum/tema/h... prípadne tu, to je aktuálnejšie http://www.mojasvadba.sk/forum/tema/h...
Odpovedať
Profilova fotka
baby pomôžete mi? ;-) táto moja otázka ohľadom farby vlasov nejak zapadá, kašlú na mňa :-p http://www.mojasvadba.sk/forum/tema/s... napíšte mi tam prosím niektorá reakciu, nech to skočí na prednú stranu a všimnú si to aj ostatné :-N
Odpovedať
Profilova fotka
@veronika81 jj, zobrala som si tvoje slova k srdcu :-D pohrabala som sa v mobile, lebo normalne fotime vsetko na fotaku min na 5 mg a take foto som tu fakt nedokazala zmensit na pripustnu velkost. no mam vyhliadnute od MS model Suzanne vidal, su to hned prve foto v mojom albume a som do nich platonicky zalubena a buduci utorok si ich aj odskusam. ja sa tiez vzdy rozrusim, ked vidim albumy bab, ktore maju svadbu daleko po mne a v albume uz maju pofotene veci, ktore si kupili na svadbu. Ja este nemam realne kupene este nic. Doteraz ma svadba nestala ani korunu, pretoze ani ziadni dodavatelia odo mna nechceli nijaku zalohu. Preto mam taky blby pocit, ze vlastne nic nemame, co ma hrozne stresuje. Dnes som uz mala na priatela taky 5 min. monolog, ze by sme sa mali zobudit uz z toho nic nerobenia, tak som zvedava, ci to padlo na urodnu podu.
Odpovedať
Profilova fotka
@hamca Ja som na tom tak isto, doteraz som neplatila ešte žiadnu zálohu, nič, a tak mám pocit že ešte nič nemáme (čo vlastne nie je až tak ďaleko od pravdy, že :-S)...ale pred chvíľkou som sa konečne dokopala napísať mail do našej reštiky, asi najvyšší čas...keď sme tam boli v nejakom auguste tak si nás len tak predbežne poznačili a povedali že sa máme ozvať po novom roku...ako správna nevesta by som sa im mala ozvať hneď prvého...alebo v polke decembra :-) Inak pekná fotka :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@wera.g @hamca ďakujem za reakciu :-) @hamca Suzanne vidal sú krásne x-) som zvedavá čo povieš, keď si ich odskúšaš.. ja som zatiaľ minula na svadbu 100€ záloha za šaty a 50€ záloha za popolnočné. Ale už sa máme stretnúť aj s kameramanom kvôli zálohe, fotograf zálohu nechce (je to známy). Teraz sa to už asi pomaly rozbehne, to míňanie, idem si dať robiť topánky, kúpia sa obrúčky, oznamká a tak..
Odpovedať
my sme tiez este nic neplatili, zalohu chceli len v restike, ale to tiez az po novom roku. ale my vlastne naozaj skoro este nic nemame, tak preto stresujem. @veronika81 a kde si ides dat robit topanky?
Odpovedať
Profilova fotka
@jouky aj tebe ďakujem :-) už sa to tam rozbehlo :-D začínam sa fakt prikláňať k tomu, že vlasy budú hnedé.. topánky si idem dať robiť v jednom salóne u nás v Lučenci, zn. Witt. Ja som si ich skúšala v tom salóne v Košiciach, chodila som v nich asi hodinu, vyberieš si typ a oni ti to potiahnu látkou akou chceš (chcem satén, ako šaty), majú rôzne materiály, prípade ak si donesieš vlastnú látku, potiahnu to aj tou. Dajú sa dať rôzne ozdoby, brošne na to, vlastne tu je stránka http://www.svadobnetopanky.sk/ Potom mi ale kočka v salóne KE pošepla, že načo si budem objednávať topánky u nich, keď oni to berú od nás z Lučenca, teda zo salónu Judyt. A inak typ topánok mám v albume, také chcem, bez brošne.
Odpovedať
Profilova fotka
tu majú webový album, je ich tam neúrekom http://picasaweb.google.com/judytsro/...
Odpovedať
@veronika81 tie topanky su uzasne, naozaj! super je, ze ti ich urobia na mieru. ;-) inak ja som dost vysoka, preto si az taky velky opatok nemozem dovolit, takze chcem len balerinky, aj tak ich mne pod satami asi nebude moc vidiet a k popolnocnym satam by som chcela uz nieco vyssie. vzdy sa mi taketo vysoke topanky pacili, no ale smola :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@jouky ja som dakedy chodila iba vo vysokých opätkoch, mám cca. 165 cm a drahý je vyšší, tak chcem na svadbu určite vysoké. Teraz síce posledné dva roky (tehotenstvo a po pôrode..) som opätky vôbec nenosila, nie je kde..tak som sa bála, či v tom budem vedieť chodiť, ale sú veľmi pohodlné, síce som ich mala iba hodinu, ale bola to pohoda. Veď potom pred svadbou si ich ešte potrénujem po byte :-)
Odpovedať
@veronika81 jasne, to si rychlo zvyknes. aj ja by som si mozno zvykla, len ide o to, ze uz by som bola strasne vysoka, sice ten moj je vyssi, ale necitila by som sa taka velka moc dobre :-D
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
baby, mám teraz na vás záludnú otázku :-D Plánujete potom aj detičky? x-) Myslím či už reálne uvažujete o tom, nie tak.. že raz budú..
Odpovedať
Profilova fotka
@veronika81 a na tom fotení deň pred budeš mať taký istý účes? :-) Inak to máš aké super, ak sa nevieš rozhodnúť medzi dvoma účesmi, môžeš mať obidva ! :-) My sme uvažovali nad fotením v pondelok po svadbe, ale potom sme si uvedomili, že chceme aj na fotení kameramana, a toho volať už potom nebudeme :-) V piatok sme to nechceli aj preto, že nechcem aby ma drahý skôr videl (asi som staromódna :-D ) a aj preto, že toho bude toľko, že by sme to asi nepostíhali potom ;-) Ďakujem ti moc za radu, tak na tú matriku teda budúci týždeň zbehneme, nech niečo nezanedbáme :-) A môžeme to aj tam vyplniť? Aby sme tam nemuseli 2x chodiť s tým :-) A my budeme musieť platiť aj ten 66€ poplatok tuším, keďže máme svadbu mimo našej obce.. Len neviem či ho treba platiť v našej obci, či v tej druhej... Hovorím že som z toho vúl :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@wera.g neviem či má každá matrika svoju výšku poplatkov, ale u nás sa platí za uzavretie manželstva pred iným, než príslušným matričným úradom 16,50€. Tých 66€ pýtajú za sobáš s cudzincom :-N tak neviem. Skús si nájsť webovú stránku toho matričného úradu, ja som všetko tam pozerala.. Podľa mňa kľudne to môžete vypísať aj tam, je to taká A4, určite nezabudnite na tie rodné listy a občianske, plus vraj ak chceme mať na sobášnom liste titul, tak aj diplomy treba.. Ale to určite nechceme :-N Účes by som chcela asi taký istý, ale vidíš aj toto je dobrý nápad, že dva rôzne :-) a nie si staromódna :-) každý máme niečo, každý to inak vníma.. a mňa by aj tak videl už pred obradom na tej odobierke.
Odpovedať
Profilova fotka
@wera.g teraz som ešte vyčítala, že zvlášť sa platí za "vydanie povolenia uzavrieť manželstvo" 16,50 a potom ešte zvlášť za samotné "uzavretie manželstva pred iným, než príslušným matričným úradom" ďalších 16,50 € Skús pozrieť na stránku alebo tam zavolaj, aby si mala zo sebou všetko potrebné a vedela koľko budeš platiť.
Odpovedať
Profilova fotka
@veronika81 hehe tak som to potom asi pomotala? :-D jáááj alebo sme 66€ platili na katastri a mi to zostalo v pamäti? :-D jeeeeej ty si poklad, moc moc moc ti ďakujem za pomoc, idem to omrknúť :-) jeeej baby vy ste zatiaľ tak málo platili? My sme platili - šaty, boty, závoj . niečo cez 650 eur, spodné prádlo -45€, záloha kameraman 8000kč, záloha fotograf 4000kč, oblek + kravata cca 370€, popolnočné šatky, ... Fííííha keď to tu tak pohromade vidím až sa mi oči krížia.. Koľko toho je a to nás ešte tento mesiac čaká zaplatiť zálohu 50% za reštiku, zaplatiť prstienky, kapele zálohu, oznamká... aj ja som si dala robiť topánočky na mieru, také nižšie na prezutie, v októbri som si ich objednala a ešte stále ich nemám - vám koľko trvá dodanie? lebo mne sa to zdá už nejako veľmi dlho :-(
Odpovedať
Profilova fotka
@veronika81 my by sme chceli aj zajtra ak by sa dalo :-))) preto ani ešte nezajednávame svadobnú cestu - ak by sa nám náhodou podarilo :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@wera.g ja som si tieto poplatky zisťovala, keďže pôvodne sme chceli sobáš vonku...keďže by to bolo mimo miesta bydliska, tak v mieste bydliska by sme zaplatili 16,50, oni by nám dali nejaké potvrdenie, s tým by sme išli na matriku v mieste kde by sme mali svadbu, tam by sme zaplatili ďalších 16,50 a keďže sme chceli obrad mimo sobášnej miestnosti tak za to ďalších 66 eur ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@kessinka ahaaaa, teda tam to bolo tých 66 eur? :-) dúfam že kostol sa nezarátava medzi obrad mimo obradnej miestnosti :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@veronika81 my plánujeme len tak že raz budú, v pláne sú tak najskôr o dva-tri roky...by sme potrebovali väčší byt dovtedy, lebo teraz máme len garsónku a sme v nej traja (aj so psom:-)) a kým nebude ten alebo aspoň nejaká šanca že by sme mali na väčšiu hypotéku, tak bohužiaľ deti musia počkať :-(
Odpovedať
Profilova fotka
@wera.g pochybujem že kostol sa zarátava medzi obrad mimo sobášnej miestnosti, pretože ten poplatok (ak som to samozrejme správne pochopila) je predovšetkým za to, že príde nejaký úradník za nami a tam nás odá :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@wera.g za málo ;-) Neboj, tie peniaze sa začnú sypať už aj u nás, pomaly treba povyplácať zálohy, kadečo kúpiť a tak.. Tieto topánky čo chcem ja, píšu že je dodanie do troch týždňov, od októbra sa mi to zdá už dosť :-S Ja by som hneď písala, volala, že čo je s tým :-D a kostol nie je mimo obradnej miestnosti ;-) teda vo svojej podstate je, ale nepočíta sa to tam :-) neplatí sa za to
Odpovedať
Profilova fotka
@wera.g mimo obradnej miestnosti je napríklad pri dome na dvore alebo na futbalovom ihrisku ;-) a inak..my by sme chceli súrodenca nášmu krpcovi, najlepšie v svadobnú noc :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@veronika81 jejda aby sme sa zle nepochopili, nemyslela som to v zlom že ste ešte toľko neplatili :-N No ja som tam bola teraz v pondelok a baba že, vy máte ale svadbu až v máji, že? A ja že áno,ale sľúbili ste mi ich do decembra a ona že nebojte sa, hneď ako prídu vám zavolám... Tak ja vôbec neviem, snáď mi do svadby prídu kurnik :-( Hehe, a koľko má vlastne váš malý? :-) No to by bola parádička, keby vám to vyšlo ;-) držím palce ! :-) @kessinka :-D noooo som si aj myslela, ale tak nikdy nevieš pri tých naších úradníkoch :-D a vy budete mať svadbu niekde mimo? :-) Ďakujem vám baby za rady, zajtra volám na matriku k nám čo mi povedia :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@wera.g nie, nakoniec budeme mať normálne na úrade u nás, máme veľmi pekné námestie tak to aspoň využijeme na fotky...predsa len ten penzión kde sme to pôvodne plánovali je trošku mimo, čo sa týka dopravy horšie dostupný...plus čo ak by nevyšlo počasie a pršalo by??? :-O a okrem toho by sa nám celá svadba aj dosť predražila, a rašej zainvestujeme do svadobnej cesty x-)
Odpovedať
Profilova fotka
@wera.g v pohode, ja rozumiem ;-) ja ti práveže na druhej strane aj závidím (v dobrom) že už máte oblek, spodné prádlo :-) zálohy povyplácané..nás to ešte iba čaká. Aha tak keď si sa za topánky už informovala, tak snáď na teba nezabudli :-| Bôbik náš bude mať v marci dva roky, joj ako to rýchlo beží.. Tak veľa šťastia aj vám, potom si napíšeme ako sa zadarilo ;-) a popíšeme na Modrom koníkovi :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@kessinka to hej, to ma aj napadlo, že čo v prípade ak nevýjde počasie :-/ a kam sa chystáte na svadobnú cestu? my stále meníme názor, raz sú to kapverdy, potom egypt, teraz zase formentera, alebo kalabria ... :-D Takže asi budeme riešiť last minute :-)
Odpovedať
@veronika81 my babatku nechavame volny priebeh, bolo by fajn, keby sa postasti hned ;-) jeee a vy mate takeho malickeho prcka este, to bude najkrajsi druzba x-) @wera.g my na svadobnu cestu chceme ist asi do turecka alebo nejaky grecky ostrov a tiez budeme najskor asi riesit cez last minute :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@jouky jeeej nad tureckom a tunisom rozmýšľame tiež :-) a kedy chcete ísť? my by sme chceli koncom mája, uvidíme či niečo nájdeme v tom termíne :-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?