Svadba 24.4.2010

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte dievčatá...dnes máme 6 mesiacov do svadby, tak si myslím, že už je vhodné rozbehnúť prípravy naplno...myslím teraz na tie všetky ostatné "drobnosti", ktorých je táák veľa, lebo miestnosť, fotografa a kameramana už asi máme všetky rezervované dlhšie ;-) ... hm... pridáte sa? Pozývam... :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ano aj ja chcem mat maximalne do februara vsetko pokope a nemysliet na tie drobnosti
Odpovedať
aspon nie som sama :-))lebo ja sa uz nemam potom chut s tym bavit..
Odpovedať
Profilova fotka
to asi kazy tak
Odpovedať
tak moja kolegyna sa vydava tyzden predomnou a ma len salu a hudbu a kostol nic viac...:DD
Odpovedať
Profilova fotka
no tak to je potom flegma
Odpovedať
Ideme si kupovať prvý akože "manželský" darček pod stromček...komodu do našej spoločnej spálne :) juuu teším sa... ideme do Ke - asko, kika... ;-)
Odpovedať
to slecna2: prajem vela trpezlivosti! hlavne teda s askom.. ja mam take skusenosti že nikdy viac:)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte :-) drobec, myslím, že tvoja kolegyňa to v pohode stihne, ono niekedy dostatok času spôsobuje iba zbytočnú nerozhodnosť... a zmeny názorov...vieš, možno sa obzerá, premýšľa, a zariaďovať bude trošku neskôr... aj ja to tak realizujem, žiaľ, teraz veľmi ani nemám na výber, lebo riešime zdravotné problémy najbližších rodinných príslušníkov...baby, dúfam, že bude všetko ok a na svadbe sa stretneme kompletná rodina :-(
Odpovedať
tak moja kolegyna povedala ze ona ma 31 a ona neriesi take somariny dopredu a proste ona ma sem tam cudne nazory...ale inac v poho..
Odpovedať
Profilova fotka
lenka tak aj ja dufam ,ze budete vsetci, ja omentalne riesim svoje zdravotne úproblemy, som na PN az do konca roka. a slecna odporucam kiku aj my cakame na skrinu, ktoru sme si u nich objednali, postel sme si kupili uz minuly rok a nocne stoliky som kupila akoze pod stromcek ale hned v ten den sme ich mpontovali :-D
Odpovedať
Profilova fotka
keterin ďakujem za podporu a prajem ti skoré uzdravenie...hej...a zabudla som, aj my sa budeme ešte pred svadbou sťahovať, možno už na začiatku roka, takže nás čaká aj vyberanie nábytku...ale to sú zase príjemné starosti :-)
Odpovedať
no tak nas caka vyberanie nabytku o mesiac tesne pred vianocami,lebo polovicka az vtedy pride,ale tesim sa...baby a chcem sa opytat u nas je taky farar ze ked poviem ze uz spolu byvame pred svadbou tak mi nechce dat na spovedi rozhresenie?u vas to je tiez problem alebo nie?
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
ja nemam rozhresenie uz od velkej noci, a zijem si veselo aj bez toho
Odpovedať
a tak akoze ked mi neda tak ja tiez budem fungovat dalej ale je to podla mna smiesne nemyslis...ale sak kolky spolu byvaju uz spolu a nepovedia to...
Odpovedať
Profilova fotka
tam ani tak neido o to ze spolu byvate ako o to, ze spolu mate pomer. byvat spolu mozete ale bez sexu. ale kedze je to nemyslitelne, ani tuto teoriu nepovoluju.
Odpovedať
Profilova fotka
no dievčatá, čo to máte za kňazov v PO? nejakí tvrdohlavci čo zaspali dobu...veď keby sme sa stále mali riadiť tým čo bolo už strašne dávno a nepripúšťali si žiadne pokroky, tak by sme si stále mysleli, že zem je doska... veď verím tomu, že neskáčete z jednej postele do druhej, že ste verné, svojho priateľa/snúbenca ľúbite...odkedy je láska hriech? No a v dnešnej dobe sa vydávajú/ženia už trošku starší ľudia...to by bolo, keby som v 27 rokoch bývala stále s rodičmi...! -> dúfam, že ma za toto nebude chcieť nikto upáliť :-D
Odpovedať
Profilova fotka
no ono to je tak a hotovo, ja tuto teoriu neuznavam a je mi to jedno. ako som uz pisala zijem kludne aj bez rozhresenia
Odpovedať
baby mate pravdu a keterin presne o to ide a samozrejme pre mna je to uplne smiesne pretoze kazdy normalny clovek vie ako to je...ja som zvedava ked pojdem na spoved ze co...opat sa asi nasmejem...
Odpovedať
majo.lenka: ja mam podobnu skusenost, boli sme za fararom na Slovensku...a ten mi odporucil, zit s mojim snubencom ako brat a sestra..do svadby (april bud.rok) Tak nehnevajte sa, ale sme spolu 6 rokov a byvame spolu 5 rokov, mam 29 rokov..myslim...ze niektori farari to beru prilis "vazne""" uz nezijeme v 19 storoci....!!!!
Odpovedať
Profilova fotka
Presne tak maruška, ak by sa mi toto stalo, tak si to s kňazom hneď vydiskutujem...veď on povie svoj názor, tak aj ja poviem :-D úprimná som niekedy až na moju škodu :-D ako ináč s prípravami?
Odpovedať
maruska55:tak mi sme spolu rok a pol a byvame spolu pol roka ale ak by mi to povedal tak by som si pomyslela svoje.oni to beru naozaj vazne...pripravy v pohode az na to ze sa uz aj nudim lebo uz vela veci mam ..a cakam co mam objednane..
Odpovedať
Profilova fotka
no ja som sa bola akoze vyspovedat pred velkou nocou a odisla som bez rozhresenia lôebo sa ma opytal ci spavam s priatelom a ci som ochotna vzdat sa toho hriechu a ja som povedala ze nie. tak ma poslal domov ze si to mam rozmysliet a zajtra sa vratit. tak som sa na to vy.... a potom som isla k inemu fararovi rovno s tym ze som nedostala rozhresenie a ze chcem o tom diskutovat. po 45min ked uz babky klopali na spovedelnicu som odisla s tym istym vysledkom a mi farar povedal ze aby som ho pockala kym vyspoveda babky a ze budeme pokracovat no nemala som zaujem. rovno som mu povedala ze viem o fararovi ktory mal pomer s mniskou a bola od neho tehotna a odlfroval ju kdesi a on sam teraz sedi na vysokom stolci a mnoho ,noho prípadov poznam kde farar zhresil . ja v tom nevidim nic zle ked dvaja spolu sexualne ziju a ked spolu vobec ziju pred svadbou. sex je podla mna dolezita sucast zivota a ked to tam neklape tak bohuzial a rovnako sui myslim, ze dvaja sa najlepsia spoznaju ked spolu ziju. ked pridu na chyby yz pocas manzelstva je podla mna neskoro a potom zbytocne rozvody alebo zit v manzelstve ktore ma neuspokojuje len koli nejakemu papieru je podla mna ovela horsi hriech ako sexualne spolunazivanie partnerov pred svadbou.
Odpovedať
keterin uplne s tebou suhlasim a mam nato taky isty nazor,pretoze my sme aj kvoli tomu zacali spolu uz teraz byvat aby sme zistili ci to vobec klape a ci to takto pojde...a nezit sexualne to je ako nezit normalnym zivotom lebo patri to ku kazdemu vztahu a ako vravis ak to neklape potom je vsetko o nicom...a ja by som povedala fararovi to iste..
Odpovedať
Profilova fotka
vieš keterin, to tak vyzerá, keď nás o tom idú poučovať práve ľudia, ktorí majú manželstvo naštudované len zo seminára...česť výnimkám, gréckokatolíckym kňazom ;-)
Odpovedať
ved to lenze nikto sa nato takto nepozera...no akoze ja si neviem predstavit aby som s nim zila chystala svadbu a odsunula sexualny zivot...to sa da takto vobec fungovat?
Odpovedať
Profilova fotka
no ale...hm...pre pár "výrastkov" by sme zase nemali byť na kňazov zlí ;-) ...niektorí sú fakt fantastickí, majú krásne myšlienky, vedia ľuďom pomôcť...ale každý je samostatná bytosť a koľko ľudí, tak toľko názorov...ani lekári nie sú všetci dobrí...ani učitelia...človeka nerobí človekom to, čo vyštudoval
Odpovedať
;-) tak to mas pravdu,ale co uz...:-)a vy ako pripravy
Odpovedať
Profilova fotka
v podstate máme asi všetko podstatné zariadené - ja šaty, už máme aj darčeky pre hostí, alkohol takmer všetok nakúpený, hostina+hudba+foto+kamera+koláče+torty zajednané, viem ako chcem výzdobu a mám na to dekoratéra, približný počet hostí 120, v sobotu sme boli 1x na náuke, celkom sa nám to páčilo (psychológ+kňaz)... momentálne som sa zamerala na topánky k svad.šatám... chcela by som zn.Menbur, len neviem pozháňať tie, ktoré chcem... ostatné veci majú čas v novom roku... skôr sa teraz chystám už aj na nakupovanie darčekov na vianoce a kúpu nábytku :-)
Odpovedať
no tak ja momentalne tiez zacinam riesit vianocne veci lebo nezhanam tie vianocne tlacenice a tak tak riesim uz teraz...a tiez chcem spalnu tak budem pozerat a ked pride polovicka tak pojdeme na nakupy ;-) no ja uz mam aj topanky mne chyba uz len pricesok,ale ten ma cas...no a alkohol mame tak napolovicku,a nauka bude prva az po novom roku...
Odpovedať
Profilova fotka
juj vianočné tlačenice ]-( mám z toho hrôzu... nuž, náuky sme už radšej začali, lebo v RK sú v soboty a my niektoré víkendy aj pracujeme a tiež musíme ísť aj k rodičom... ale bolo to fajn, sme sa trošku obávali o čom to bude, ale samé normálne veci...zaujímavá skúsenosť ;-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?