August 2010

Zobraz úvodný príspevok
Ahojky . Chysta niekto svadbu v takomto roku a mesiaci ????? :-)
Odpovedať
Ahojte, sasenka - v pohode - pozvanky roznesiete rychlo. Nam este ostava par. Zistila osm ze je to velmi prijemne rozniest ich osobne, aspon lepsie spoznavam partnerpvu rodinu a kazdeho budem celkom dobre poznat na svadbe. fakt je to mile. viete mi niekto poradit odobierku? ja som nechcel aklasicku odobierku lebo uz som dost rokov z domu, chcela som len ze by napr stryko nieco precital pre vstekych, nejakych par slov. mala to kamaratka a bolo to pekne, uplne stacilo len to nema na papieri spisane. viete mi niekto poradit?
Odpovedať
ahojte. my nemame ziadnu odobierku, ziadneho starejsieho, ziadneho kameramana takze ti velmi neporadim...... lepsie by bolo keby to strako povedal od srdc, ked ta videl vyrastat tak to urcite zvladne
Odpovedať
Profilova fotka
my tiež nebudeme mať odobierku, všetci hostia budu v takom osvetovom dome papat občerstvenie - klobasky a jaternice, moj Tomo tam bude odoberať dary a potom pojde sám so šoferom na aute pre mna domov a prideme spolu tam a od tial pojdeme na úrad, to je nejakých 400 metrov. mali sme mať pohostenie doma ale takto to bude lepšie, budem mať doma klud a nebude bordel :-D
Odpovedať
Profilova fotka
a my budeme mať odobierku asi klasickú a spoločnú. k nám prídu všetci hostia z mojej strany v sobotu. a okolo 14tej príde pre mňa Dávid s mamkou a asi aj s bratom a si hopajú s mojimi rodičmi a môj krstný prečíta odobierku a naši nám požehnajú krížikom na čelo a nás vybozkávajú a všetci budeme plakať a si zničíme makeupy :-D ale celkom sa na to teším... a text odobierky v pohode nájdeš na nete... len zadaj do googla text odobierky a podľa mňa ti niečo vyhodí... a pozvánky nám tiež ostáva pár kúskov a je to super pozývať osobne, aj keď ma niekedy už žralo, že nás z návštevy nechceli pustiť, kým jeden z nás nešiel takmer po "štyroch" domov :-D keďže druhý stále šoféroval :-D a už mi došiel materiál na výrobu výzdobky na autíčko a na menovky, tak sa asi začnem realizovať už :-) veď to už je o mesiac... ešte nám treba kúpiť oblek pre drahého, lebo si dáva načas :-) ale máme už aspoň vestičku s kravatou a košeľu... budúci týždeň chcem ísť už objednať menu, tortu na hlavný stôl a kytičku už objednať... a ešte neviem čo... musím pozrieť do svojho múdreho zošitka :-D
Odpovedať
Ahoj bianca2, tak včera sme boli u Dr. a tá ho vypísala do konca mesiaca, tak to asi spravím tak , že pozvánky rozpošlem poštou.. čo už.. My budeme mať odobierku, ale budú tam moji rodiačia, jeho rodičia a môj brat so ženou, pretože oni nebývaju v BA tak budú u nás už skoro celý týždeň pred svadbou. Brat niečo prečíta a my niečo povieme .. a je po odobierke :-)
Odpovedať
Ahojte, dik za rady :) uz som stiahla nieco z netu, myslim ze bude stacit. to bude ako inspiracia pre stryka. dnes sa chystame za cukrarkou finalne potvrdit tortu a druhy zakuskov, uz sa tesim :)
Odpovedať
shasenka : ta odobierka ale nemusi byt nie? pocula som ze uz sa to moc nerobi tak ..neviem :-|
Odpovedať
dracica6663 : jasne že nie, ja to robím hlavne kôli drahého rodičom, našťastie nás tam bude spolu max 8 ludí :-) keby to bolo na mne ani ja to nerobím, ale tak prežijem to :-)
Odpovedať
Profilova fotka
my tiež budeme mať svadbu 31. augusta 2010
Odpovedať
tak uz sme potvrdili zakusky a tortu u hlavnej cukrarky a dnes som si kupila nausnice na svadbu, som rada ze som nasla take ako som si predstavovala uplne nahodou v jednom malom obchodiku ked som sla okolo.
Odpovedať
Profilova fotka
giovana21, my mame tiez svadbu v piatok a nie sobotu...v sob. mam meniny :) tak to oslavime rovno na svadbe...
Odpovedať
Ahojte , , dnes si drahy konecne vybral oblek , opasok a topanky. . a pomaly sa nam to kompletizuje a krati .. 8-) Chcela by so msa popytat ako riesite to cepcenie. . Myslite ,ze by to bolo blbe bez toho ?? Niak som tomu nevenovala. .a neviem ,ze ci by sa to dalo riesit i bez suboru a bey kroja a kto by to viedol .. Ak omate to cepcenie baby vy a ako idu pripravy ??? Tesime sa ?? ;-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Ahojte. Ja mam svadbu 14.augusta. A v podstate mame uz vsetko vybavene, ale nijak raz neviem vymysliet ziadne darceky... Neviete niektora o nejakom obchode so svadobnymi vecami v Kosiciach, kde by som sa mohla inspirovat? Rozmyslala som aj nad medovnickami, ale neviem kto a za kolko by ich upiekol.. Dakujem :)
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj Krempka :) v Ginke si neskusala? aj ked oni su asi len na vyzdobu... nebola som tam, tak neviem... ja budem mat medovnicky ako darcek pre hosti, taka tradicia u nas, a bude mi ich piect mamkina kolegyna... ale skus sa popytat svojej cukrarky co ti pecie kolace a tortu na svadbu, ked to nerobi ona mohla by ti aspon poradit
Odpovedať
Profilova fotka
inac sa chcem opytat, tych co ste boli na skusku ucesu, ako dlho moze trvat "vyroba" takeho svadobneho ucesu... nieco take ako mam v albume napriklad??? mne bolo povedane ze skusku ani nepotrebujem, ze urcite budem spokojna... toho sa ani nebojim, ked som videla pracu svojho kadernika, ale obavam sa casu, ze nebudeme stihat fotenie a naslednu odobierku a tak dalej... viete mi poradit?
Odpovedať
jenny, ja budem mat subor a budem mat kroj, partner ucinkuje v subore tak je to take prirodzene, kroj mi usila stara mama. pocula som ze najlepsie je mat subor lebo ked to robia len zeny na svadbe tak je to slabe. ale nie kazdy ma subor, tak je to normalne. jasne, tesime sa a uz sa len take mile drobnosti dotahuju. pre partnera mame vsteko a ja si este chcem dokupit nahradne svadobne topanky na nizkom opatku, nahrdelnik a som tiez prirpavena. krempka, u na ssa darceky endavaju, ni eje taky zvyk takze o starost menej :) ivka - ja si idem dat 2 tyzdne dopredu urobit melir a potom v den svadby uces, lebo inak by to velmi dlho trvalo. samotnu uces neviem vsak kolko trva asi zavisi aj od sikovnosti kadernika. ja mam vyhradene 2 hodky na to tak hadam bude stacit 8-10:00, potom make-up a od 12:00 fotenie, okolo 14:00 odobierka a okolo 15:00 odchod na sobas, ten je o 16:00 a potom uz len zabava aspon do 6:00 rano :) uz sa nam to blizi, tesime sa :-)
Odpovedať
Profilova fotka
kocky, ja som bola na skuske svadob. ucesu a trvalo to cez 2h, takze urcite v den svadby aj 3h ak sa chce s tym viac pohrat ako mi kadernik povedal. hoci som najprv strajkovala,ked si ma dal uz na 7h a obrad mam az o 17h ale ,ked pocitam ,tak toho casu moc nie je a nechcem stresovat . harmonogram mame asi takyto: 7-10h kadernik, presun na miesto fotenia,kde ma nalici v dome znameho vizazista 10:30-12h. na 12-12:30 oblecenie a potom fotografovanie, presun na miesto obradu a fotenie tam, prip.predtym nieco k obedu pre nas a fotografa s asistentom, 17h obrad. a potom hore ruka. vyzdvihnutie kolacov a pod. nechavam na rodicov, maju to nedaleko. uz sa to veru blizi ale dost sa na to tesime lebo mame pozvanych len ludi s ktorymi mame blizky vztah a nie tetky betky z piateho kolena :-)
Odpovedať
Profilova fotka
co sa odcepcenia tyka, tak mame klasicky aj s krojmi a zaspievaju nam 4 damy ...2mladsie a 2starsie ..urobia program, vesely text to ma ....videla som to uz nazivo aj na dni otvorenych dveri nasho hotela, tak sa toho neobavam. ine kulturne vlozky neplanujeme ...ziadna tombola, animacie, povinne sutazenie ....nech si to po svojom uziju hostia....
Odpovedať
Profilova fotka
ano ja:-)a budeme ju mat 21 na moje meniny
Odpovedať
Profilova fotka
tak ja sa predsa len objednavam na skusku ucesu... kedze kazdy hovori ze to trva tak dlho... tak aby som vedela aj ja... a potom si naplanujem aj cas na rano kedy sa budem cesat, lebo fotenie chcem najneskor o jedenastej... do tej jednej-pol druhej... a potom okolo pol tretej pride pre mna zenich a bude spolocna odobierka a sup do kostola na obrad ktory je o pol stvrtej... teda zenich pride asi o druhej radsej... nech nestresujeme... tiez uz doladujeme len somarinky, vyrabame menovky a nejaku vyzdobicku a tak...
Odpovedať
Profilova fotka
takže novinky... konečne sme kúpili oblek aj topánky k nemu, takže ženích je oblečený komplet :) kúpila som si vysnívané popolnočky a objednala kroj na redový... a dnes ideme do sály objednať menu... dúfam, že nebudeme musieť meniť sálu, lebo vyzerá to tak, že budeme mať trošku menej ľudí ako je spodný limit v sále :-/ som z toho zúfalá... nechápem, prečo si niektorí členovia rodiny vybavujú svoje spory tým, že odmietajú prísť na svadbu... veď nás sa ich spory netýkajú, my sme ich pozvali, preto, že ich máme radi a chceme sa so všetkými podeliť o svoju radosť :) nuž, som z toho mierne znechutená... a vy čo máte nové babule?
Odpovedať
Ahojte, tak my sme dnes kupili 216 L mineralky na hostinu aby bolo dost vody pre 100 hosti. Ivka nam naopak o 10 ludi narastol pocet ratali sme 90 a bude az 100, dufam ze uz nie viac. Lebo su to potom mixy v rozpocte, jedlach, alko a nealko kolace atd. Ale tak dufam ze vody bude stacit, este mame nakupene 64 L 100% dzusov pomaranc a jablko, a v sale dostanu 0.5 l na osobu dalsie nealko. plus kupime asi par flias coca coly. je pravda ked vidim ako sa niektori hostia tesia, aj ked su vzdialenejsia rodina, tak som rada ze sme ich pozvali. dnes sme boli aj na matrike, kedze mame obrad vonku a zivu hudbu, musime si prejst scenar a dat hudbe instrukcie kedy sa co ma hrat. je to zaujimave este som nerobila scenar obradu :) mozno to pre istotu spiseme aj hudbe (ake piesne, kolko slohy atd) aj matrikarke a recitartorke aby slo vsetko hladko. a dali sme gravirovat dnes obrucky, budu o tyzden.
Odpovedať
Profilova fotka
no ono aj u nás je to tak, že všetci sa tešia takí mladí, bratranci a sesternice... to je úžasné ako nás povzbudzujú... ale z drahého strany ujkovia aj tetky majú teraz medzi sebou nejaké majetkové spory a vybavujú si ich cez našu svadbu... keď príde tota neprídem ja a podobne... čo my s tým máme? ale sa nerozčuľujem... povedali sme im, že máme obrovskú sálu, dáme ich ďaleko od seba sedieť, nepomohlo... nevadí... ich vec... svedčí to o ich charaktere, sklamali ma na plnej čiare, pretože sú to práve tí ľudia, ktorí do nás hučali ani nie pred rokom, že ak raz budeme robiť svadbu musíme pozvať všetkých, pretože to je prvá svadba v rodine a taaak... no ale nebudem sa sťažovať, veď svadba je krásna udalosť :-)
Odpovedať
Profilova fotka
my mame v podstate zatial ustaleny pocet na cisle cca 80ludi +2fotografi,kameraman,dj. Snad to uz neporastie ...tesime sa. Este zopar oznamiek dorozdavat a je to... chyba nam este doladenie a objednanie kvetov ale kvetinarka je uz zvolena. Akosi sa mi zda,ze ten cas leti ...sakra vobec mi nedochadza,ze o par dni budem uz pani :-) asi je to tym,ze este mam 2skusky a az potom veget.
Odpovedať
Profilova fotka
Tolko ludi ratam aj ja, len... co mame zatial potvrdene.. rast uz neporastie :) a Lea, ja si to tiez stale neuvedomujem ani mi to nedochadza... dnes som zacala pracovat na menovkach... ide to fajn :)
Odpovedať
Profilova fotka
ja uz menovky mam pripravene asi 2mesiace :)) drzim palce,nech sa dari. akurat som vcera kupila bielu priesvitnu latku podobnej organze na vyzdobu hl.stola ...
Odpovedať
baby vy stetake sikovne :-) ja sa iba chystam na menovky :-)
Odpovedať
aj ja sa este len chystam na menovky, este mame otazniky nad par ludmi ale asi urobime menovky pre vstekych uz :) nejak nam pribudaju drobnosti co treba robit okolo svadby, uz by aj stacilo :) tu je taky zvyk ze tyzden pred svadbou nosia hostia peniaze do pecenia a davaju sa im uz vtedy spat zakusky. potom robime spolocnu rozlucku aj pre nas subor a mladych (cca 30 ludi), tak nakoniec asi bude u nas kedze potencialna miestnost je v rekonstrukcii, treba ich pohostit (asi to dame tyzden pred svadbou). a potom hostia nosia dary v piatok - den pred svadbou aj tu ich treba pohostit plus vratit polku torty co prinesu a dat vysluzku - krabicku zakuskov (nosi sa do domu rodicov ale kedz emy uz xx rokov zijeme spolu tak vsteci hostia to donesu k nam). a mame svadbu pre 100 ludi. tak toto nam treba zvladnut vsetko pred stavdbou uf. a v sobotu svadba. v meste je toho menej ale tu je kopec zvykov tak mame dost roboty naviac. nechcete si to so mnou niektora vymenit? :-D ale ja by som nemenila, kedze mam toho naj partnera na svete, teda pre mna :-)
Odpovedať
no bianca good luck:))) este,ze niecim takym sa nemusim trapit lebo to by ma porazilo:)
Odpovedať
Ahojte. .kocky ako mate poriesene fotenie keby nahodou prsalo alebo tak ?? Poradte dake miest v BA kde by sa dalo daco poriesit. . Ale snad bude slniecko a pekne samozrejme. 8-) nech vidu piknikovky a pod..
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?