08.08.2009

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
nájde sa niekto s týmto dátumom?
Ahoj Stormie, praveze nemam este nic vybavene, teda iba datum a kostol a neviem kde zacat :)
tak teraz este miesto na hostinu...saty - tie skus na svadobnom veltrhu, zacni pozerat po obruckach lebo niekde to trva aj par tyzdnov-mesiacov kym ich vyrobia + rezerva ze by ti ich neurobili podla tvojich predstav...
Profilova fotka
BABY, TAK VAS OBDIVUJEM ZE CHYSTATE SVADBU TAKTO NA DIALKU..TO MUSI BYT NESKUTOCNE VYCERPAVAJUCE... NOIRKA, ja som z Po.... :-) neviete kedy ma byt svadobny veltrh?
mirettim: no ani nie je ked mas doma dobry organizacny team v podobe rodicov :-D ale jasne ze je to tazke,mna hlavne stve ze nemozem vsetko vidiet hned...napr nasi idu dnes pozerat miestnost co som nasla na nete a ja ju uvidim az vo februari
cavte kocky .. tak po tych vsetkych peripetiach s obruckami sa mi konecne zacina darit vybavila som si fotografku za si myslim dobru cenu :-D
lucinkao: pochval sa za kolko nech mozem porovnat...
Profilova fotka
no to je pravda..ja zas rodicov uz nemam :-( tak to ostava len na nas dvoch...ale aj keby som mala, tak by som si chcela chystat svadbu sama. No keby mi to bolo umoznene, vas pripad ze ste mimo Slovenska, to je iny pripad. Aj tak je to jedno, hlavne ze sa na ten den vsetky velmi tesime, nie? :-D
6 000 sk aj s fotkami z obradu + 35 fotiek do booku a minimalne 200 najlepsich zaberov na cd
mirettim: jeee konecne je tu nietko z Po co bude mat v 8.8. svadbu :-) Uz mate miesto kde budete mat hostinu? A co saty,ake mame moznosti v Po a ako sa tam pohybuju ceny? Ja studujem v Brne ale chcem zaciatkom februara popozerat nase salony,aby som vedela ake su moznosti :) Obrucky sme s priatelom hladali cez Vianoce, ale nic ma nezaujalo, pripadalo mi,ze vsade maju to iste ... mas nejaku dobru skusenost bud so satickami alebo obruckami u nas? :-N
Profilova fotka
ahoj lucciinka:-D ...no my uz mame takmer vseko podstatne vybavene. Hostina aj obrad bude v penzione LUDWIK-oproti poziarnikom...a obrad v tej zahrade...neviem ci to tam poznas.... :-D aj obrucky uz mame...a vlastne z CZ...z Prahy...skus pozriet atelier Invencie, mame od nich obrucky robene technologiou mokume gane... :-) mam ich v albume... mate uz zajednany datum aj na matrike alebo v kostole? co sa tyka siat, tak pacia sa mi viacere...ale skusat idem az v piatok...takze este nemam ani prehlad v salonoch.. mas aj ty nejake predstavy kde by mala byt vasa svadba a ake chces satky? :-)
mirettim: Ahoj, tak mame uz vybaveny a zajednany termin vo velkom kostole, mame fotografa, hostina bude v mladosti, pretoze sme na tento termin uz nic lepsie nezohnali, ale zase priatelova teta tam ma kontakty, tak to budeme mat vsetko dobre a bez problemov zariadene.. mame uz prislubeneho druheho najlepsieho kuchara na slovensku :) tak dufam, ze jedlo bude chutne, to je dost dolezite :-N a inak uz nic... prstene popozeram asi v brne, vdaka aj za typ na atelier, skusim ho pohladat :-) no a saticky ... zatial viem ze sa mi pacia znacky Jasmine a Pronovias.. ale este som tiez po salonoch nechodila, chcem sa vybrat tak o 2 tyzdne ked sa vratim domov, aby som vedela ako to u nas chodi a ake maju saticky..asi to bude praktickejsie poziciat od nas nez tahat z ciech..ale este uvidim ake budem mat skusenosti. Ked budes vediet nieco viac po skuskach saticiek mozes napisat, aby som vedela :-D
a este k tomu miestu -v Ludwiku je velmi pekne, hlavne to ma plus u mna,ze to ma zahradu, tto ti zavidim, pretoze velmi velmi som tuzila po tom, mat svadbu vonku... ale pri dnestnom pocasi a hlavne ak sa svadba planuje rok dopredu sa to nada zariadit... achjo..... :-N
Článok sa načítava...
Profilova fotka
mirettim: ano svadbu chystat na dilku je celkom ze vzruso, ale s pomocou rodicov, surodenov a sesternic to ide ako po masle, teda zatial! :) pocas dvoch tyzdnom odkedy sme zasnubeny uz mame priestory na obrad> kostol, na oslavu> salu, ubytovanie pre 52 hosti na dve noci, diskusie o vyzdobe su v zaciatkoch.. ozaj inak baby, nevydavate sa niektora z Vas v Dome sv. Martina v Bratislave?
Baby, neviem ci ste to tu uz rozoberali ale kolko dni pred svadbou planujete prist a kolko po svadbe?
Profilova fotka
luciita, ja pridem tyzden pred v piatok 31. Jula, a drahy za mnou v stredu 5. Augusta, skorej nam to nepojde, a po svadbe planujeme ficat na honeymoon, ale to este nie je naisto, lebo mozno budeme musiet nieco podovybavovat (tj, matrika, alebo oficialne zalezitosti ) aky mas plan ty?
barborao, no praveze ja neviem, pretoze ked si dam tyzden pred a tyzden po, potom mi neostanu ziadne holydaye na honeymoon! Do kedy si vlastne musim dat vymenit doklady? Ked ono to trva len 3-4 dni kym, fara posle papiere na matriku....Takisto som rozmyslala ist na svadobnu az v decembri cez vianoce tam budem mat dost vela volna ale ked ono je to vsetko o okolo £1500 drahsie ako inokedy... tazka dilema co?
Profilova fotka
Luci, vsak som inak rozmyslala, ze ci sa tie papiere nedaju nam doposlat dodatocne, vies, vsak myslim ze nech je svadba kdekolvek na svete,z e to trva kym sa dorobia papierovacky, a vacsina ludi ide na honeymoon hned po svadbe tak ci tak! No presne neviem, bude to treba zistit, neviem ci nam s tym baby co si tym uz presli vedeli poradit lepsie, alebo sa musime sami spytat na uradoch, ja najblizsie pojdem domov vsak tak najskor v marci, Nastastie ja prave v Maji koncim univerzitu, takze budem s casom na tom ok (pokial nezacnem hned po skole s novou graduate job hm,,) Ale viem si predstavit, ze ked mate pracu, ktora navyse poskytuje minimalnu dovolenku, nie je to sranda. Moj Mark ma ten isty problem, s tym ze si bookol 13 dni volna na dvabu ma uz len jeden den dovolenky zvysny! :-.
No to dufam ze by sa to dalo nechat na neskor, ale myslim ze sa to musi vymenit asi do 2 tyzdnou co neni bohvie co!Ja planujem ist domov az okolo velkej noci takze sa budem snazit vybavit co najviac. Kolko dopredu idete podpisovat na matriku tie papiere? A ozaj, je tvoj priatel anglican? Ako si vlastne prelozila tie papiere co potrebuje na matriku? J mam nastastie 25 dni dovci co nie je az take zle ale predsa....
Profilova fotka
Luci, este som na matrike nebola, na termine som dohodnuta na fare, matriku planujem ked nablizsie pridem na Slovensko, alebo cez mojich rodicov, pokial by to surilo! Ano, Mark je anglican, a dam si robit preklad doma v Bratislave, kde som si davala robit vsetky oficialne preklady predtym (maturitne vysvedcenie etc.) link je> http://www.atingo.eu/en/pobocky.asp robia tam vela roznych jazykov, sidlia blizko pri vlakovej stanici v Bratislave, ale myslim ze to pojde urobit si preklad aj lokalne (myslim ze v inych mestach na Sk, ja viem len o Bratislave, lebo som sa nikde inde nepokusala..)
Prepac zle som sa vyjadrila, ja som myslela tie nazvy tych papierov aby tvoj drahy vlastne vedel co od neho chces...sorry =-) A ozaj, treba to najprv prelozit a potom apostilovat alebo apostilovat a potom prelozit? ja mam z toho chaos. A ked sa to nahodou tetule na matrike nebude pacit zase vysolim 30 eur za dalsi preklad?
Profilova fotka
aha, no zatial neviem, cakam na mailik od tanicky ktora to uz ma vybavene, presne ze cakam na presne meno toho papiera... jej, no a s tym prekladom a apostilaciou to fakt neviem, hm, ja na priklad uz z principu nechapem ze preco treba dat tie dokumenty vobec prekladat, ved miesto bydliska a rodne cislo tak ci tak neprelozia to Slovenciny!!! a je s tym len zbytocny hussle ]-( , a presne vsetko je velmi individualne podla hladiny vypoctu ochoty krat predstavivosti minus hormonalnej dis.balancie, samozrejme plus inteligency minus emocny kvocient tety na matrike! aaarggh!
Profilova fotka
ale zvladneme to!! vsak babule pred nami to dali tiez predsa :-) :-N
:-D :-D :-D presne si to vystihla! A najlepsie na tom je ze ja musim ist na matriku do dediny lebo sa tam v kostole budem vydavat a to bude este horsie ako v meste, uz si viem zivo predstavit ako teta bude krutit hlavou, ze ona take este nepocula :-D . Ale vsak mas pravdu, nejako to zvladneme....
Profilova fotka
Ano, zvladneme :) ja som tiez mala ist najprv na miestny urad do dedinky pri Bratislave, kde byvaju rodicia, no nakoniec mame svadbu v centre, tak pojdeme na matriku Ba- Stare mesto, dufam ze tam budu mat hladiny vyvazene :-D
baby dnes mi v restike kde som chcela mat hostinu oznamili ze oni moj termin maju zajednany od leta!!!a to som cakala asi mesiac na cenovu ponuku lebo pocas sviatkov nemali cas, ma porazi!!! takze zacinam hladat odznova a dnes som bola tak na... ze som vazne uvazovala ze ziadna hostina nebude, ten priestor bol fakt uuuuuzasnya druhy taky asi nenajdem :-(
Ahoj stormie, to mi je velmi luto! Aj mna by asi porazilo keby sa mi to stalo! Ale vies co, ja som si pomyslela, ze ak by ten termin nebol volny na mieste kde to chcem mat, tak by som volila radsej tyzden pred alebo po. pre mna ten 08.08 nebol az taky dolezity, aj ked je to nase 3 vyrocie....
Profilova fotka
stormie - to je blbe a nefer jednanie...tak drzim palce, nech sa podari fajn nahrada...a co si vlastne mala v plane, resp. aky priestor hladas? mne sa podarilo na 100% zajednat skveleho fotografa, tiez super cena 250EUR, na matrike ma teta ukludnila, ze ma to rezervovane az do konca marca a ze dovtedy staci, ak prideme podpisat ziadost a zaplatit poplatky...saty by mohli byt tento resp. bud. tyzden dovezene v mojej velkosti z brna...no a teraz sa zhanam po miestnosti na hostinu a som zufala :((
mala som vyhlaidnutu restiku na kuchajde - molo restaurant, je to uplna nadhera, pri vode s terasou, okolo zelen, presne to co som chcela...mi sme si termin 8.8. vybrali hned ako sme sa zasnubili takze pre nas to ma taky nejaky citovy vyznam alebo ako to nazvat takze menit ho nechceme a okrem toho uz mame zajednany datum na matrike, sobasit nas bude nas rodinny znamy ktory uz o tomto termine vie, mam zajednane saty aj fotografku takze keby som to chcela zmenit tak by to boli len zmatky ... mame som povedala ze ked nebude nic ine tak bude len obrad a kaslem na hostinu, ze sa chcem proste vydat 8.8. ale to dufam bude aj s hostinou, este mam par typov tak uvidim
Jasne ze to sa potom menit neda ked uz mas vsetko okolo toho uz vybehane! Neboj nic urcite najdes nieco ine. Aj ked to nasere..... Ja som zase cakala kym mi potvrdia hotel a potom vsetko ostatne, sice okrem hotela a kostola nic ine nemam :-D
lenze kostol resp. matrika a miesto na hostinu su asi dve najdolezitejsie veci...uvidim co vybavia nasi tento tyzden, aj oni zostali vcera v soku ze uz to je rezrvovane...a to sa mi tatko smial a nazval ma - so srandy - svadobnou psychopatkou :-D ze vybavujem veci rok dopredu a vcera zistil ze to je normalne, ze keby som to nechla tak mesiac pred svadbou tak nemam nic

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?