Svadobné prípravy v Žilinskom kraji

Zobraz úvodný príspevok
caute zilincanky, kedze jedina tema, ktoru som tu nasla od ziliny je "zilina-oktober 05" a ta bude zamknuta ked skonci oktober(a vela som sa z nej nedozvedela), tak otvaram novu... zaujima ma totiz uplne vsetko co suvisi so svadbou v tomto kraji. kde mat sobas, kde hostinu, s kym mate dobre a s kym zle skusenosti, aka vyzdoba frci v za, kde nakupujete a zhanate saty, prstene, ozdoby, oznamka, fotografov, kameramanov, ake zvyky dodrzujete.... proste vsetko co vas len napadne ja dufam, ze nas je tu z toho zilinskeho kraja aspon zopar a nejakej odpovedi sa dockam :-)
Odpovedať
dobre ranko prajem... :-) a zase mame krasne slnecny den x-) az tak dobry pocit rospi: ano bude krasne a hlavne horuco,ale vsak aj v usa budete mat uplne super ;-) nejdeme hned v auguste po svadbe,lebo naraz si nemozem zobrat 3 tyzdne v kuse dovolenky a kedze na svadbu budem potrebovat tyzden aj nieco pred a par dni po svadbe byt doma,tak na dovolenku ideme az v novembri vtedy je tam najlepsie pocasie a nebudu tam ani deti kedze budu v skole a to keby sme isli cez leto tak vsade same deti,aj ked nic proti nim nemam,ale na dovolenku sa chodi relaxovat no nie? :-D a aj koli veciam vies odtialto budeme mat vela veci na svadbu a neviem si predstavit hned prepravit aj veci na svadobku to by sme asi neodniesli...
Odpovedať
Profilova fotka
to je pravda, asi by toho bolo dost svadba na svk a potom hned aj svadobna cesta. aj my ideme az v juli z tohto dovodu. ale v juli a v auguste to bude vsade natrieskane, kedze su aj skolske prazdniny.. :-N a pojdete cez vasu cestovku? :-)
Odpovedať
rospi: no tak v july bude viac deti,aj ked mosno to nebude az tak zle ked oni tu zacinaju prazdniny az v polke jula.. ;-) ano cez nas,mame super cenu a okrem mojej zlavy mame este aj zlavu ako novomanzelia,vy ste nedostali zlavu ako novomanzelia?vies vela hotelov a resortov robi taketo zlavy,tak si to pozrite a pripadne sa priamo kontaktujte na hotel a dajte im vediet,ze ste na svadobke,lebo ak vam nedaju zlavu,tak aspom vam daju lepsiu izbu,alebo zadara veceru,alebo nejake spa a bez priplatku.akurat co budete musiet doniest so sebou je svadobny list a vacsina miest dava vselijake zlavy do 9 mesiacov po svadbe... ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
to ano, tu zlavu teda budeme mat, ale poriadne mizernu, totizto 50 eur na osobu, pricom ccelkova cena na osobu je 4000 eur, takze 100 eur na 8000 -ovu dovolenku.... a nie je tam zahrnute jedlo a vstupy do parkov a muzei, no a myslim, ze budeme musiet za svoje tankovat aj benzin na aute, ked budeme chciet prejst to pobrezie... neviem, ako to bude s hotelmi, budeme ubytovani vo viacerych... a to s tymi skolskymi prazdninami pasuje, my ideme koncom jula a vratime sa v polovici augusta...takze si to uzijeme... 8-(
Odpovedať
no tak to vam teda nedali ziadnu zlavu.... :-| to tich 100eur je fakt nic... ]-( to nenasli nejaky package ako pre novomanzelov? no my mame zlavu 1500eur spolu, ale v tom je aj moja pracovna zlava,ale aj tak ten resort robil specialnu ponuku,ze nevesta neplati za ubytko,len za jedlo a to mame all inclusive,takze na moju zlavu sa teda nemozem stazovat :-) a vy v tej cene mate zaratane jedlo v hoteloch alebo len ranajky? tak ste chytili presne detske prazdniny... 8-(
Odpovedať
Profilova fotka
moni, tak tej vasej sa hovori zlava, 1500eur je teda pekne :-) nie, v hoteloch nie je zaratane jedlo, ani ranajky. vraj tie ranajky vyjdu ovela drahsie, ked sa to objedna odtialto, ako ked clovek zaplati len tu noc a potom ide niekam do baru na ranajky. tak neviem, co je na tom pravdy... uz mame spraveny cely program a pozerali sme na nete tie hotely, v ktorych budeme, niektore su velmi luxusne, maju bazeny a obchody, a niektore su stavane na styl benatok alebo new yorku... tak sa z tych hotelov asi nepohneme :-D ale ta zlava na to, ze to je svadobna cesta, je teda smiesna... :-| na ako dlho idete na mauritius? :-)
Odpovedať
rospi: no ked nemate v cene izby aj ranajky,tak to sa vam urcite neoplati ranajkovat v hotely a platit za ranajky,lebo to tam bude len predrazene,to ozan chodte radsej do nejakej kaviarnicky,ale tiez,vam mohli ponuknut hotely kde aspom ranajky su uz zarate,ta cena by sa urcite az tak vela neodlisovala,trosku by ste si priplatili,ale aspom by ste mali bez starosti kde ranajkovat...a tie luxsusne hotely vacsinou maju uz ranajky zarate kedze izby maju dost drahe,alebo ked nie,tak maju aj ceny uz aj s ranajkami a nie moc sa to lisi od cien bez ranajok... tak to co budete v tich hoteloch na ten styl benatok a NY som videla (bohuzial nie na zivo len v magazinoch) ale to vyzera uplne super,tak to sa ozaj z hotela nepohnete ;-) ale vsak na to je svadobna cesta nie? :-D my ideme len na 10 dni,lebo nam uz nevychadza dovolenka,ale to bude stacit a adam ma aj narodky v tom case co ideme,tak na den jeho narodiek idem zajednat safari a tam budeme moct chodit medzi levov ich aj hladkat a tak,tak sa tesim na ten adrenalin :-p :-N
Odpovedať
Profilova fotka
moni, to je pekny napad s tym safari.. to normalne pojdete volne medzi tie dive zvierata? alebo budete tam moct prechadzat len autom? sestra boli raz v jednom safari, kde vsade naokolo boli levy a zirafy, ale mohli navstevnici mohli prechadzat len autom...neviem si predstavit to hladkanie leva nazivo ,to musi byt zaztiok :-N a tych 10 dni je podla mna aj tak idealnych hlavne kvoli stylu dovolenky, ktory robite. nam agentura povedala, ze tie hotely, co vybrali, maju vynikajuci pomer kvalita-cena, ze su aj ine hotely, ktore su len trocha lacnejsie, ale ta kvalita je ovela ovela nizsia.... a tiez ako ty hovoris, najlepsie je ist ranajkovat niekam do cafè, alebo aj v hotelovom bare to vyjde lacnejsie, ako ked to odtialto objedname.. ale to nebude problem, chodit von na ranajky. tu su ludia na to dost zvyknuti... danielova 84 rocna babka chodi kazde rano do baru na ranajky...tak dufam, ze aj ja sa takeho dochodku dozijem :-D
Odpovedať
rospi: my pojdeme peso,ale samozrejme tam pojdu s nami ich cvicitelia,ale videla som obrazky a vyzeraju zlate a ludia ich hladkaju a chodia vedla nich a krmia ich no uzas... x-) a potom je aj dalsia tura a ta je na stvorkolkach a to vyzera ties super... no tich 10 je ok,ale pristala by som vaic...vies my nebudeme lezat len na plazi,ale si prenajmeme auto a chceme sa povozit po ostrove,potom ist pozriet do hlavneho mesta a na vilet lodou,potapanie a ja sa chcem naucit vodne lyzovanie,takze toho bude dost na 10 dni nudit sa urcite nebudeme.. no urcite nebudete mat problem sa naranajkovat a pripadne si mozte kupit nieco v obe a ist ranajkovat na plaz ...romatinka musi byt x-) no tak to super,ze jeho babka takto chodi,je to pekne ked vidis starsich ludi si uzviat dochodok a snad sa to aj nam podari.. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
vidim, ze mate toho vela naplanovaneho pocas tych 10 dni.. ste teda poriadne aktivni..ale treba vychutnat kazdy den... ja som na toto hrozna, vylihovala by som len na plazi.. :-N no to dufajme s tym dochodkom..na to by sme sa nemali moc stresovat uz teraz, aby sme neboli moc strhani.. :-D ...no ale ak budeme pracovat tak pohodovo, a stale na nete ;-) , tak sa hadam toho dochodku aj v zdravi dozjeme... :-N
Odpovedať
hihih...no snad aj ano...pokial nas sef nenachyta :-D :-p
Odpovedať
Profilova fotka
Lea ceny som si este nezistovala este chcem s fotografom predebatovat ci nechce ine miesto alebo ta nieco takze to este neriesim a to je este cas. Idem cvicit lebo na 16 idem do prace tak nech to stihnem. Pekny den.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
ahojte dievacata :-) moni, vratim sa este k tej svadobnej ceste..ta agentura nemala pre nas package ako pre novomanzelov, lebo sme im my povedali kde chceme ist, co chceme vidiet a sami si zostavili routing. takze oni uz nasli len hotely, auto, poistku a letenky... mali urcite ine typy dovoleniek na svadobky, ale my sme chceli tuto.. tak uz sa tesime :-N ako to ide dnes v praci? :-)
Odpovedať
dobre ranko :-) rospi no tak to urcite aj preto ste nemali zlavu,lebo zlava je dobra na packages a vy vlastne cestujete na viac miest,tak to preto..ale co mozes spravit do tich lepsich hotelov co mate rezervovane,tak im mozes napisat mail,ze ku nim idete a mate to honeymoon a ze ci robia nieco specialne ako napriklad complimentary veceru,alebo free upgrade ...stoji ti to za to sa spytat,lebo vela tich lepsich hotelov vzdy spravi nejake prekvapko ak vedia ze ste na svadobke,alebo ked im neposles mail,tak ked pridete do hotela,tak treba im povedat,ze ste na svadobnej ceste ak sa budete check in na recepcii a by vam apsom mohli dat uprgade na lepsiu izbu... ;-) tak treab skusit,stoji to za to :-) v praci v poho,ale vonku je zase tak krasne a na vikend hlasia az 17 stupnov,tak sa tesim,adam ide dnes do skotska na 6 dni,tak mam dom len sama pre seba... x-)
Odpovedať
Profilova fotka
moni, dik, tak im, to podla situacie, na tej recepcii pripomeniem, ze sme na svadobnej ceste ;-) alebo aj taxikarom, takze mozno k tej zlave nejako prideme :-D ale v tych hoteloch nam mozu verit a nemusia...a mozno si budu pytat certifikat.. jauz som z toho uplne zmagorena, tu clovek vidi taketo podovdy na kazdom kroku, takze intuitivne ma napadne ako prve, ze si myslia, ze sme si to vymysleli aby sme mali nieco zadara :-p :-N tych 6 dni si pekne oddychni, aspon nemusis upratovat a varit :-p :-D
Odpovedať
rospi: ale nie neboj ono to v hoteloch tak chodi a tak si zoberte certifikat so sebou aspom kopiu ;-) neboj nebudu sa na to pozerat ako na podvod je to normalna vec... :-) dakujem uzijem si....no upratat musim,ako kazdu sobotu,akurat ze teraz mi to bude trvat dlhsie samej... ]-( a co sa tyka varenia,tak ja aj tak nevarim (kedze nemam k tomu nejako vztah) a takze budem o parkoch a chlebe...tak co sa tyka tychto 2 veci,tak by som bola radsej aby adam bol doma.. :-D a ty ako v praci mate vela? a ko je dnes u vas tiez slnecno?
Odpovedať
ahojte babule :-) uz mame takmer vikend a konecne chvilku sedime v praci..tento tyzden je zrejme najtazsi.. moni..diky za pomoc ;-) vcera som neodpisala,kedze sme oslavovali 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
moni, ak mas rada cestoviny a pizzu, mas tiez rychlo navarene :-p :-D variene tiez nie je moja oblubena cinnost, to radsej upeciem nejaky kolacik :-p ale daniel vie o tom vareni este menej ako ja, tak to ostalo na mne... trocha som sa priucila aj z tal.kuchyne, ak chces, dam ti nejaky receptik na lasagne alebo spaghetti alla carbonara, ak to mas rada... :-p ano ,mame slnecno, a dost teplo...zajtra ma prsat.... :-| a v praci to je zatial pohodove... ahoj leatea, zdravim ta :-)
Odpovedať
rospi..ak budes pisat nejake take recepty,kludne posun aj mojim smerom..rada skusim nieco nove x-) no ja celkom rada varim..a este radsej peciem..ved som aj v utorok stravila pri torte peknych par hodin..ale vydarila sa na vybornu :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte dievcata :-) leatea, rada ti napisem potom do IP nejaky dobry recept. ked myslim, na jedlo, sa mi slinky zbiehaju..uz aby som sla na obed :-) :-p
Odpovedať
Profilova fotka
a aku tortu si piekla ? :-p
Odpovedať
ahojte :-) rospi..tak dakujem :-) doma nam mama vzdy robila zazracnu tortu..ide do nej kava so sutrom a aj orechy..len ja piskotu nerobim s olejom..ale bez a vsetci si pochvalovali..len margarin mi nechuti,tak som pouzila maslo..
Odpovedať
kuk :-D ako si uzivate sobotu? ja som pred chvilkou doupratovala a dovarila..aj som piekla..ale len z listkoveho cesta..takze to bolo celkom rychle :-) kava so sutrom..to je ta zrnkova(nerozpustna)..ktora sa pouziva do kolacov..urobi sa taka silna..a dava sa aj ta nerozpustna cast(zrniecka) ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Tak ja som mala pracovnu sobotu a zajtra budeme lezat v posteli. Treba aj relaxovat.
Odpovedať
Profilova fotka
dobre ranko, aky ste mali vikend? :-) v sobotu bolo slnecno ale poriadna zima...brrrr, ale vcera bolo zase krasne a ovela teplejsie 8-)
Odpovedať
rospi: dobre ranko,ja som mala celkom v poho vikend,aj u nas bolo krasne,v sobotu bolo ako v lete,nadhera x-) snad to leto je uz tu... :-D a co ty aky si mala vikend? uz budes mat len 4 vikendy na relax ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj moni :-) mali sme celkom dobry vikend, samozrejme nechybalo upratovanie 8-( a v sobotu vecer sme boli s kamaratmi von na veceru :-p a vcera na jednej oslave v jednej dedinke.. veru, uz sa nam to krati. nabuducu sobotu ideme uz vyzdvihnut tie bonboniery s papiermi na menovky.. a ty ako bez draheho? ako si vikendovala? :-N :-)
Odpovedať
rospi: no ja som tiez mala v sobotu doobeda upratovaci den a na obed som isla stretnut kamosku a boli sme sa napapt a sme potom chodili po nakupoch,zacali tu zase zlavy,tak sa fajn nakupovalo...akurat ze clovek potom kupuje aj to co nepotrebuje.. :-N a vcera som si robila nejake veci do prace a s nasimi bola na skype zopar hodin a ani som sa nenazdala a uz bol vecer.. :-( ten vikend tak rychlo ubehne.. ]-( a tie boboniery su velke alebo take mensie?kedy presne odchadzas na sk?prepac zabudla som.. |-|
Odpovedať
Profilova fotka
s tym nakupovanim, ked su zlavy, sa citim takisto... 8-( radsej potom uz ani nejdem do mesta :-D tie bonboniery nie su velke, kazdy to bude mat na stole ako menovku a budu pri tom biele konfety srdieckoveho tvaru, mandlovej a cokoladovej prichute.. u nas sa to asi nevola bonboniera, neviem ako to nazvat... potom uvidis na fotkach :-) odchadzam 10.aprila.. najradsej by som sla uz teraz x-)
Odpovedať
no je to strasne ked su zlavy a hlavne teraz momentalne je ich dost vela kedze lus moc neminaju peniaze v terajsej situacii,tak aj obchody to pocituju a lakaju ludi zlavami... 8-( no to vyzera,ze to bude pekne ta bobnonierka,uz sa tesim na foto... ;-) a aj daniel ide s tebou uz 10 ci on pride neskor? to my hovor aj ja by som isla pozriet domov,chyba mi to tam a momentalne mi aj sefova lezie na nervy,tak by som este duplom isla...
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?