Budúce Talianky. Ste tu?

Zobraz úvodný príspevok
ahojte dievcata. pri tom mojom nudeni som si vsimla, ze holandanky a anglicanky su uz 'tu' (vo fore), je tu aj nejaka buduca (alebo uz) 'talianka'? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@yellowbanna jo, varit, to oni vari a radi.. ale v zadne rodine tady (od Alp po Sicilii) jsem se nesetkala s tim, ze by doma neco pekli casteji nez 2x do roka nejakou crostatu. ale mozna jsem mela smulu na spatne rodiny, to nevylucuju :-| s tou peci mas pravdu.. no schovavat neco do studene trouby, to je ulet :-D me treba naprosto desi ty jejich narozeninove dorty.. sama slehacka, preslazene, jinak bez chuti, placate a osklive az beda.. a jeste ty svicky v podobe cislic :-S maminkooooo...! (az jednou se rozhoupame ke svatbe, musi byt v CR i z toho duvodu, ze sverit svatebni dort a cukrovi nekomu tady bych si fakt netroufla 8-( ) ale aby to nevyznelo jako jednostranna kritika: jsou veci, na ktere jsou zase Italove machri! v CR si treba pochutnam v maloktere restauraci.. upravu ryb a morskych potvor tu maji v malicku.. umeji skvele udelat zeleninu.. takze vsude je neco pozitivniho.
Odpovedať
Profilova fotka
@reys tak morskyma potvorama me moc neucti, no a zeleninou...donedavna taky moc ne, ted uz zalezi aspon na tom, kterou ;-) Ale sladkosti se musim zastat...ale zase jihu :-D Takove sicilske cannoli nebo mandlove susenky, to je basen! Ted jsme si nechali od Mickovy maminky dovezt :-) Mnam! Ale svagruv svatebni dort nic moc, to mas pravdu ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko jo bavi, ale jemu to treba povedat miernejsim sposobom, oni su uz aj dost starsi a hlavne aby to teda pochopil, dost som na to zvedava inak... no a dnes som to oznamila v praci, ze teda nejaky ten tyzden budem potrebovat volno urcite najblizsi mesiac a moc nadsene sa netvaril a este zhodnotil ze ani v septembri nebudem v praci... a tak nemozu byt vsetci nadseni:) @sisiko no ja som myslela, ze ci ste volali ako tym ludom, ze ci pridu, alebo nie, akoze nejako dopredu... lebo ako mam vediet kolko miest v hotely a do restiky:) hej a stihame dobre:), to mamina je taky organizacny typ:) @yellowbanna jj alebo take babà di napoli... poliate rumom mne tie ich zakusky tiez nejak extra nejdu, ale uz som si celkom zvykla, mne zas tie cannoli moc nechutia, strasne sladke.. mne pridu dost umele tie dorty tu...
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, @lejinka moc a gratulujem k svadbicke :-) tvoj priatel je romantik, cakal na valentina, aby ta poziadal oficialne o ruku, moc pekne :-) my sme sa tiez brali na sk, ak budes nieco potrebovat, poradim, co si este pamatam.. a ak sa sem casovo castejsie dostanem. my sme dopredu zarezervovali hotel a restiku pre ludi, ktorych sme pozvali, a dohodli sme sa vsade, ze sa to este pred terminom upresni. od ludi sme chceli len aby nam dai vediet, ci pridu, tak mesiac-dva pred svadbou. inak mi tu sladkosti ani nespominajte, dnes som mala taku chut na sladke a v dome nic, teda okrem cokolady, ktorej sa snazim nejako vyhnut...vraj sa neodporuca pri kojeni...je to nejaky alergen alebo preco? tak som hodila do truby kokosoveho jeza, uz sa nan tesim :-p reys, ozaj, stihla si sa stretnut nakoniec s katari? vidavate sa? a co pracicka, mas nejake novinky? :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@rospi napisala som ti do posty aby som tu s tym neotravovala...
Odpovedať
Profilova fotka
@rospina ono je alergen asi vsechno...zalezi na tom, co ctes :-P Ja jsem si cokoladu obcas dala, samozrejme jsem na posezeni nesporadala celou tabulku, ale obcas si, myslim, dat muzes... je taky lepsi si dat treba tesne po kojeni, kdyz vis, ze do dalsiho kojeni mas par hodin ;-) Ty mas v rodine alergie? Ja jsem pri kojeni hlidala zas jen takovy ty vyslovene zasadni veci, stejne jako v tehotenstvi a ted, co kojim uz jen rano a vecer, tak se neomezuju skoro vubec... zase si ale rikam, ze by treba Tonik nedostal ten ekzem, kdybych se vic hlidala...ovsem na druhou stranu (treti? :-N ) alergie nebo ekzem muze spustit naprosto cokoliv, to by se z toho clovek zblaznil (samozrejme pokud nemas alergii na konkretni potravinu a vis to...)
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia Se divim, ze idraulico nezustal na obed ;-) @lejinka Hlavne, ze jsi stastna a spokojena ty, v praci to bez tebe vydrzi, ty si to musis poradne uzit ;-) Vsichni nasi hoste vedeli, ze bude svatba pred tim, nez jsme jim dali oznameni. To jsme davali asi 2 mesice predem, takze by to bylo pozde, Italove si potrebovali naplanovat dovolenou a hlavne nakoupit letenky. Ja ani nevim, jak jsme to rekli italske strane, fakt si to nepamatuju :-o A moje tety porad vyzvidaly a ptaly se, kdy bude svatba, takze to prasklo a pak jsem je hromadne sezvala na zahradu a pozvala je. Nakonec jsem jeste 2 dny pred svatbou odhlasovala nejake hosty, to byl krajni termin pro hostinu. A nakonec nas bylo o dalsi 3 hosty mene, nekteri lide jsou proste nezodpovedni.. Holky, ja se vratila z cviceni. Dneska jsem udelala giro po posilovacich strojich, no ja se musim smat, od 14 let jsem se odhodlavala, stacil pulrok v Italii a uz jsem tam byla 3x :-D A mezi nama, ten instruktor, co se mi dneska venoval, ten teda byl, jeste ze jsem vdana.. a uz mlcim O:)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj holky,takze jste zase nemely co delat a psaly jste ;-) Nejdriv vam napisu,pak vas doctu. Tak uz jsem ted v Italii, prileteli jsme odpoledne a ja sla od 17 hod. do hotelu. Po chvili mi zacalo byt slabo a zacalo me bolet v krku,coz stale pokracuje. Ted jsem si menila teplotu a mam ji lehce zvysenou. Takze parada. Vubec nechapu,kde jsem co mohla chytit. A hlavne,ja nejsem zadna choulostivka. :-( Jinak vcera jsem v hotelu oznamila,ze v lete tam nebudu pracovat a byla jsem docela prekvapena z reakce. Zaprve, informace se uz nejak dostala ven, musim zjistit pres koho. Vypada to,ze moje slovenska kamaradka se seznamila s jednou Polkou,ktera je pritelkyne naseho vrchniho v hotelu...Nevim,nevim. No, reditel to na me vybalil,ale myslel si,ze je to vtip. Kdyz jsem rekla,ze je to pravda,tak moje kolegyne uplne zrudla a vypadalo to,ze se rozbreci. Reditelovi taky zamrzl usmev. Ptal se me,jestli nekde udelal chybu, nebo jestli je nejaky problem,tak jsem mu vysvetlila moji motivaci a on to pochopil. Pak mi rekl,ze mam u nich vzdycky dvere otevrene a nez za me nekoho prijmou,tak mi nejdriv zavola, jestli jsem si to nerozmyslela. Bylo to dojemne, chtelo se mi skoro brecet. No tak to je nejzhavejsi novinka a ja vas jdu docist :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir to je super ze ta maju tak radi, a ides teda do toho obchodu? ako to tam vyzera? bola si uz na nejakom tom zaucani, co si vravela? dufam ze sa ti tam bude pacit... @holky ako sme sa bavili o tych cukrovinkach, tak aby to neboli len negativne veci, ja som sa pustila do Tartuffo bianco a vyzera to velmi velmi dobre, je to jednoduche a chutne, tak uvidime, zatial mi to odpociva v chladnicke :)
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir ahoj, ako som postrehla, ides pracovat niekam inam? nejako mi to uniklo. som hrozne zvedava ;-) aky je to obchod a kedy mas nastupit? :-) :-) to je fajn, ze ste sa v hoteli rozlucili v dobrom, mozno sa ti to niekedy zide. @yellowbanna dakujem za prispevok, ono sa tiez zda, ze alergen je asi vsetko. moja mamina mala v poslednych rokoch dost silnu alergiu na viacere potraviny, ono sa jej to objavilo okolo patdesiatky, predtym to nikdy nemala... takze sa musela obmedzovat s mnohymi potravinami, teraz je to trocha lepsie... ja sa snazim nejest strukoviny, a ako som hovorila tu cokoladu, troska menej citrusy a tu cokoladu... som toho nazoru, ze by sa malo jest z kazdeho troska....ale potom tie revy malej pri tych kolikach pocas bezsennych noci nie je sranda... tak si davam do polievok dost kminu, a tiez pijem feniklovy caj... :-p to mas uz super, ze kojis len rano a vecer, paradicka.... ja kazde tri hodiny, okrem toho liecim ragady na prsiach, ktore sa uz o moc zlepsili, ale vyzeralo to vselijako....
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj holky, @lejinka to jsou ty, co delal "Ital v kuchyni", ze jo:-) Delala jsem je na vanoce, byly pryc jako prvni! Tak dej vedet, jak dlouho ti vydrzely :-D Ja si teda o italske kuchyni myslim jen to nejlepsi a to predevsim proto, ze vari z cerstvych veci a to mi vyhovuje. Jejich Ricotta e pera, torta al cioccolato, sfogliatelle atd. jsou teda vyborne, ale musim se od takovych veci drzet dal :-D . Ale jestli v CR mame byt na co pysni v kuchyni, tak jsou to nase buchty a cukrovi. @dita ahoj Diti, vitam Te zpet, je mi lito, ze se citis blbe..snad to brzy prejde..Asi to cestovani, zmena prostredi, zima, malo spankui-to je hned a nemusis byt ani "choulostivka":-) A ze jsi sla hned do prace-tyy jo, to jsi teda sikovna. Jinak s tim hotelem, to je teda sila-to musi byt smutny, kdyz se tam citis dobre a maji Te tak radi, to je videt, ze jsi "dobra pracovnice":-) A je od nich pekny, ze mas dvere kdykoliv otevrene. V dobe krize je to k nezaplaceni, vedet neco takoveho.. Ja mam ted v praci zase klasicky problem s jednou kolegyni, od ct se na me urazila a nemluvi na me, kdyz se neco zeptam, odpovida takovy ten styl "na pul pusy" o odchazi u toho nekam jinam, takze ji ani neslysim, je to uplne trapny..jak v materske skolce. Prijdu si tam jak uplnej blbec. Jsme 6 zenskych na plose asi 6m ctverecnich..no "pesante". Jeden den jsem to zkousela mluvit na ni normalne, ale zadna odezva a tak jsem to pak vzdala.. Ono se rekne-vykasli se na to, ale kdyz v takove atmosfere mam travit 8 hod denne, je to neprijemne. Tady je krasne, in u vas? Jdu uklizet byt, minuly vikend jsem tu nebyla a tak uz se mi to ekluje, musim surovat az se ze me bude kourit :-D papa
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj jennynka, kedy idete do florencie na tu ambasadu? bolo by super, keby sme sa stretli osobne... ja som dost imobilna teraz s malou.. pojdete autom alebo vlakom? a mate uz termin svadbicky? asi mi to nejako uslo.. ahoj pauli, dlho som sa ti neozvala. tak ako marodi, dufam, ze sa mate uz lepsie a davidko je v pohode... aj tu su stale nejake virusy..su to take jedno-dvoj dnove teploty..... asi nieco podobne ako dita som chytila tiez v tyzdni, mala som 38.7, nastastie to dost rychlo kleslo. v nemocnici mi povedali, ze nad 38,5 sa kojit uz nema, tak som trocha spanikarila, nastastie som si polezala a je to lepsie... teraz mate pri more asi nadherne pocasicko, tu je dnes krasne slnecno.... ale pride zase dalsia navsteva, takze budeme asi doma.. :-p
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@jennynka5 prijemne upratovanie! teda prijemne... ale aj to treba co sa tyka tej kolegyne, ono je velmi dolezite ako sa citis v praci, minule som sa o tom bavila zo sefom, a aj on uznal, ze je lepsie ked nestoja stale nad nami a nediriguju nas, ze mame volnu ruku a pracujeme lepsie a hlavne ked mame medzi sebou fajn vztahy, lebo my sme styria, teraz tam mam piatu, tu hoku co nastupi o tyzden uz sama, lebo jej to ide celkom dobre. No a jeden chalan co robi nocne sa nemoze ani citit s dalsou kolegynou a robia si naschvaly, proste mi to lezie na nervy, pretoze si skryvaju veci a neplnia to co maju podla planu a potom nefunguje nic tak ako ma...ako ja nie som ziadny bonzak, ale ked si ma sef volal k nemu, ze preco podla mna veci nefunguju tak ako maju som mu to povedala na rovinu, ze ti dvaja sa spravaju ako male deti... ach jo... a preco sa ta kolegyna urazila?
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 a samozrejme jsou to ty co delal ital v kuchyni:) lanyzovy pralinky:)
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka diky:-) jj, ty bile pralinky z ricotty-jsou fakt uzasne a i rychle, daji se udelat kdykoliv-ale ja jsem ochutnala jen 1-2, prisaham :-D Jinak Emanuele je fesak, sympatak, co? ;-) Jsi me potesila, ze i jinde jsou nejaky spory v praci, nekdy si pripadam jak cerna ovce :-N Slo o kravinu, delala jsem experiment a pripravila jsem si 0.5 l jednoho roztoku. Ona prisla a jestli si muze pulku odlit, ze to cele nebudu potrebovat a ja rekla ze ne, ze potrebuju vsechno. Mimochodem dela to porad, a bylo to poprve, co jsem rekla ne. ALe vzdycky ji delam vse, co chce, kdyz odchazi driv, dodelavam za ni veci, protoze je tehotna a ma maleho syna, pro ktereho chodi do skolky. Jsem takova jeji druha ruka. Kdyby mi rekla, jestli ji to taky pripravim-no problem. Ale ona zacla spekulovat, ze toho nepotrebuju tolik atd (to si snad rozhoduju sama, kolik potrebuju, ne..) a tak pak rikam (abych se vyhla trapasu) at si to teda vezme, ze si pripravim dalsi a one nene a od te doby na me nemluvi... :-p To mi poradil Alfi, at uz ji nedelam sluzku (umyvam po ni casto sklicka atd..), a tak jsem to zkusila. Normalne prijemnym tonem. No, ale jak je videt, lepsi delat sluzku a mit dychatelny vzduch v praci...co Ty myslis? Ale zase na druhou stranu, jak mi vykladas o tech kolegach-nam to tedy nikdy do prace jako takove nezasahuje, kdzy prijde sef a resi s nama dvema nejake experimenty, normalne mluvime a naschvaly si nedelame. To zase ne :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@rospina rospi, jeste nevime presne, kdy pojedeme do Florencie (muzeme i do Benatek, ale to jeste uvidime), ale az to budu vedet, dam Ti vedet. Neradi bychom vas ale rusili ;-) S tou teplotou je to pitome, nastesti Te to preslo..At uz je ten unor pryc a zacne lepsi pocasi,ze.. @sisiko na trenera jen koukat, neflirtovat :-D Jsi vdana zena ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 jj, suhlasim, a ze potom pusti niekde vlastnu zenu, @sisiko :-p hahah no @jenny ono je to tazko, ale podla mna si urobila dobre, nech si nemysli, ze tam budes robit vsetko za nu, ved ono ju to zase prejde.. ako clovek moze nieco robit pre niekoho zopar krat, ale urcite nie stale... to je to ze sa vobec neoplati byt dobrakom, ja som na to vzdy len doplatila... tvoja praca vyzera byt dost zaujimava! aku mas vlastne prac. dobu?
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka prac.dobu mam 9-17. kdyz je potreba zustat dele, zustane se dele. My si necvikame nikde prichod a odchod, ve vyzkumu zalezi na vysledcich a publikacich a musis si to ridit sama, rozplanovat tak, aby se plnily cile zadanych projektu. Proto ani nemame standardni prac.smlouvy, jsme placeni z fondu, daru a statnich dotaci. Je to trochu "zvlastni obor", uplne ve vsech smerech. Hlavne nemas nikdy jistotu. No zkracene-je to naprd. :-D kdybych to vedela driv, delala bych rozhodne neco jinyho. Prace jako takova me bavi, ale je to jenom zlomek toho, co to obnasi. Publikace v anglictine je problem. Musis prednaset-to taky neni zadnej med. Vysledky nevychazi, spouste veci ani nerozumis, jsou to jedna velka neznama a tak nejak musis neco "vymyslet". Oceneni-zadne..koho to zajima, vyzkum..:-)Kazdy rok se trepes strachym jestli ti prodlouzi smlouvu a co bude. Jednou za 10 let vybere nemocnice 1 z nas vsech (je nas hromada) a ucini ho stalym zamestnancem nemocnice. Na nasem oddeleni se to stalo naposled pred 8 lety :-( -jeste k te kolegyni, kdyz se nad tim zamyslim do hloubky, neprijde mi normalni, ze nekdo si neco prichysta a druhy prijde a vezme si to, protoze to momentalne potrebuje. Takze by to bylo tak, ze ja ji to dam a naredim si to pro sebe znovu..unika mi smysl, proc si to ten druhy nenachysta taky sam..anebo proc nerekne-hele, ja specham, neni mi dobre (treba), muzu ti trochu ukrast;-)?Diky...-To by mi stacilo.
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 ted se zeptam jako uplny laik, ale nad cim to ted badas? Jestli to teda muzes rict :-) A prednasis kde? Mne hrozne zajima, kdyz nekdo v realnym zivote dela neco neobycejneho, ne "jen" chodi do kancelare...probuh, nic proti lidem, kteri chodi pracovat do kancelare, ale tomu jako rozumim :-D Uplne stejne me fascinuji lidi, kteri normalne ziji v mistech, kam zbytek smrtelniku jezdi jen na dovolenou :-D A co me na tom tak fascinuje? No ze pro ty lidi samotny je to uplne normalni a asi i nudny a nezajimavy jev :-D :-D My jsme si s Tonikem pekne zdrimli...usnul na mne, tak jsem ho nechala, chtela jsem, aby se prospal a vim, ze kdybych se ho snazila dat do postylky, vzbudi se...navic ted spi hodne neklidne...rikala jsem si, vsak co ta jeho pulhodinka...spal skoro 2 hodiny!! Ja uz cela drevena :-) No ale taky jsem si zdrimla...minulou noc jsme toho moc nenaspali ani jeden, nemohl chudacek skoro dychat a tudiz spat...zatracena ryma... Taky jsem chtela uklizet, ale skrz ten odpoledni spanek jsem toho jaksi moc nestihla...
Odpovedať
Profilova fotka
@yellowbanna je, to je fajn, kdyz se namane odpoledni spanek..aspon jste si odpocnuli :-) A zrovna kdyz je na Tobe, tak tomu da 2 hodiny, co?:-) No jo, na mamince je to ten nejpravejsi odpocinek..A zkusila jsi to lnene seminko, jak jste o tom tady debatily se siskou? Ja vubec nedelam nic vyjimecneho.Ale s temi misty k bydleni to mam taky tak, libi se mi to:-) treba uz me fascinuje jen Pavlina a Dita, ze jsou u more.. x-) A lejinka taky, abych nezapomnela :-D Muj obor je imunologie, hematologie. Zkoumame bunky a chovani imunitniho systemu ve vztahu k nadorum a taky nekdy autoimunitnim onemocnenim, lecbam a transplantacim. Zkousime najit pricinu, proc telo toleruje nador a vyvijime biologickou lecbu. takhle to zni hrozne noobl, ale je to v podstate nekonecne experimentu a neustaleho studovani novinek-geny, bunky atd. Neustale "pitvani se" v krvi nemocnych a porovnavani se zdravymi jedinci. Je to srozumitelne? :-D prednaset musis, protoze je to forma, jak dokumentujes svou praci a sdelujes si s ostatnimi poznatky. Prednasi se vsude mozne na hematologickych kongresech. tak jak lekari, ale my mame biologickou sekci. Drive jsem prednasela hodne, co jsem v Italii, mam strach a prednasela jsem jen jednou v ramci nasi laboratore, je to v italstine tezke. Ale nastesti existuje i forma posteru, kdy jen vytisknes na "plagat" sve vysledky s obrazky, strucny popis a na konferenci to pripichnes na nastenku. Je to moje zachrana, zatim to resim takto, ale budu se muset odhodlat, vysledky se mi hromadi :-D I v cestine mas nekdy strach, prece jen je to vystoupeni pred stovkou lidi a pak nejhorsi diskuze-kladou ti otazky proc a jak a ty jsi desne nervozni, aby sis neurizla ostudu :-D ja jsem konecne v zaveru uklldu a az skoncim, zapadne slunko. Ach jo, holky, co to je jako za udel zeny, ztratit kazdy tyden 1 den uklidem a surovanim?? :-D A to nemluvim o matkach s detmi.. :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 jeste jsem to nezkousela...nemam ho doma a dneska jsme nikde nebyli...v lekarne ho asi mit nebudou, ze? :-| Jeste mi kamoska poradila masirovan nozicky VicVaporubem, tak ted posilam Micka do lekarny a vyzkousime to...to bude do zacatku jistejsi - Tonik pije dost malo, kdyz nepije ode me, tak bych to do nej tezko dostavala...ale jestli na nej narazime, prikupime :-) S tim vyzkumem je to zajimave a srozumitelne, dekuji...dyt jsem rikala, ze tobe to pripada normalni prace :-D A s tema konferencema to chapu, jsi stejne dobra, takovou praci... do konferenci se dostanes casem...otrkas se:-)
Odpovedať
Profilova fotka
A zase toho tolik pribylo.... Ja dnes mela teplotu,tak jsem po obede lezela a pak jsem se vypravila do prace. Teplota i sla trochu dolu,tak snad to bude lepsi. Jinak ja na italskou kuchyni moc nadavat nemuzu, hrozne moc mi chutna a chutna mi i sladke. Kdyz jsem v Salernu delala v restauraci,ochutnavala jsem tam dorty,co nam vozili a to byla dobrota. A skoro kazdy den jsem plnila cannoli ricottou a vzdycky ve me skoncilo spousta ricotty :-D. A v Cristianove rodine vladne domaci kuchyne,to spis ja to rosicku zandbavam. Ale ja si myslim,ze fakt vzdycky zalezi na rodine, na cloveku atd. atd. Treba jak vy holky z MOravy popisujete urcite veci, tak ja (Ceska) to neznam. Lidi v Hradci se rozhodne neraduji z malickosti,jak psala Sisiko o Karvine, spis naopak. A my doma nemeli nikdy domaci marmeladu a vubec co se tyce jidla, dost se na tom setrilo, ja vyrostla na junior salamu a gothaji, sunku jsem mela jen u babicek a dedecku ;-) Takze ja si opravdu na mistni stravu stezovat nemuzu ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 : Jsi moc sikovna. Mrzi me,ze mas takove problemy s tou kolegyni. To ja ted v tom krame mit problemy nebudu,protoze tam budu sama ;-) @rospina : Jdu pracovat do obchodu s botama. Mam to kousek od domova a je to je part-time,dopoledne, tak jsem to zvolila z praktickych duvodu. Rospi,ja mela chvili po porodu zanet prsa,taky jsem mela horecku,ale kojila jsem dal. U toho zanetu je lepsi kojit,abz mleko nezatvrdlo. Jaj,kdyz na to vzpomenu,to byla bolest. A ja jsem pri kojeni jedla vse,jen s tou cokoladou jsem se trochu krotila ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
******** POZOR HOLKY, DULEZITE! ******** Ukradli mi v CR doklady a jsem ted zablokovana v Brne. Nemate nekdo cestu? Potrebovala bych pomoc (neco dovezt z Milana).
Odpovedať
Profilova fotka
@danielo to ma mrzi, ze ti vsetko ukradli, to asi nie je nic prijemne... @jennynka5 no uz uz som si myslela ze si ma vynechala s tym morom :-D a pridavam sa k yellowbanne: velmi zaujimava praca! jo a niekto sa ma tu pytal na to priezvisko, ja si necham asi po manzelovi, mne to tak pride lepsie krajsie a romantickejsie a hlavne "normalne", rozhodla som sa ze budeme sestra a brat ale ako netusim ako sa s tym popasuju na uradoch, kedze codice fiscale nebude sediet a pracovna zmluva a tak, no tak uvidime, aspon budem moct poradit niekomu kto pride po mne s rovnakym problemom. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Tak to si dobře všechno zapisuj, ať nám pak můžeš radit! S tim okradením, no ještě to není tak zlé, jsem v Brně, mám kam jít, kamarádi mi půjčili peníze, znám úřady, domluvím se... Ta představa, že by se to stalo někde v opravdové cizině!
Odpovedať
Profilova fotka
@danieladaniela jej, to je neprijemne...na jak dlouho jsi tam zablokovana? Ja do Brna jedu, ale az zacatkem brezna. To uz snad budes zpatky, ne? Nebo to vypada na dyl? V tom pripade rada pomuzu...kdyztak napis do IP. @ditakir tak u plneni cannoli bych ja teda opravdu pracovat nemohla... to by se jich moc do prodeje nedostalo :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@daniela tak to je pitomy..ach jo. Ja jsem ted v CR byla a neznam nikoho, kdo by jel. A ty potrebujes neco poslat z Milana?A co po autobusu nebo vlaku..Nebo letecky z Bergama do Brna?A jak se dostanes domu? @dita boze, co ja bych za to dala pracovat sama... x-) no hodne:-) @yellowbanna napodobne s cannoli :-p @rospina @dita ten zanet mela i ma segra, kdyz kojila, bylo to bolestive. AAA ani si to nechci predstavovat. Chudacku rospi, vydrz :-.
Odpovedať
Profilova fotka
Je to dobry, nasla jsem kolegu, co prileti zitra pracovne, doveze mi pas a tak budu se moct vratit. Jinak bych musela cekat mesic na novou obcanku.
Odpovedať
Profilova fotka
@daniela tak to je bezva, s tim kolegou, nahoda..Nastesti jsi mela aspon ten pas..
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?