Budúce Talianky. Ste tu?

Zobraz úvodný príspevok
ahojte dievcata. pri tom mojom nudeni som si vsimla, ze holandanky a anglicanky su uz 'tu' (vo fore), je tu aj nejaka buduca (alebo uz) 'talianka'? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@yizheng Luci, ja na botach neulitavam, ale klidne Te doprovodim ;-) @sisiko sisko, Karvina je zelena?Ja bych to vubec nerekla, ale to jsou predsudky-severni Morava. Nikdy jsem tam asi nebyla, ted nevim..
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 Ty mi teda davas s tou Bolognou!! :-D Ja tady u nas trpim, protoze jsou tu tak uzky chodniky, ze se na ne nevejdu s kocarkem...pokud tu teda vubec jsou...vetsinou jezdim po silnici... no a ted tohle! :-N ja se taky kdysi divila, jak je v nekterych castech Ostravy krasne zeleno :-) Taky jsem mela predsudky o severni Morave :-) @ditakir nasim bych to umela velmi rychle vysvetlit, co se mi nelibi, kdyz delaji s Tonikem... tchyni to tak nepodam, ze... a nejen kvuli jazyku...ale nekdy mi moje lingvisticka nedostatecnost pomaha - kolikrat na neco uz jen reaguju, ne, takhle ne...ale vypada to, ze je to proto, ze to neumim dal rozvinout, takze to (snad) nebere jako neslusnost :-N S tou televizi jsi mi pripomnela, jak mi ted taky radila, kdyz Tonik snedl jen pulku obeda a dal uz nechtel, jestli by nepomohlo, ze by se pustila televize, ono by ho to rozptylilo a on by toho snedl vic... tak na to ja jen, ze ani nahodou! ]-(
Odpovedať
Profilova fotka
@yellowbanna :-) Vidis, tak to uz jsi zvykla, to by Ti tady ani tak neprislo ;-) Pisnu zitra, jsem grogy, 2 noci jsem nemohla spat a ted to na me prislo. Dobrou noc ahojky zitra :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 Tak ja musim KA udelat trochu reklamu, oni i treba Ostravaci si mysli, ze je skareda ;-) Je to takove mesto pro rodiny s detmi, vsude dojdete pesky, jsou tam parky a parciky, mame tam i danky, rodinne domky, lazne, zadne uzke chodniky ;-) Samozrejme, kdyz jsem dorostla do puberty, byla mi fakt tesna 8-) Jasne je tam hodne panelaku, ty ale ted zari vsemi barvami, no a je tam i Bronx, kam ale clovek nemusi chodit, preci :-) Simo mi rikal, ze jezdi k nam na sev. Moravu radeji nez do Prahy, ze je u nas opravdovejsi zivot. A jak se tam libilo Italum, i kdyz teda za 2 dny toho moc nestihli. Jen trosku narazili na jazykovou barieru, napr., kdosi jim rekl "no" ve vyznamu nase ceskeho "jo", tak z toho meli kopec srandy :-D A na cznet.it jsem cetla prispevek jednoho mladeho it. hazenkare, ktery do KA jezdi kazdy srpen na turnaj, ten byl taky primo nadseny a psal, ze, i kdyz na tom nejsme ekon. zrovna moc dobre, umime se i s tim malem vyborne bavit. Simo mi to taky rika, ze my Cesi se porad jeste radujeme z malickosti. Ja ted na Netu objevila web-kameru, ktera snima karvinske namesti s nasim kostelikem v realnem case, takove nostalgicke to je :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj holky, zdravim vas :-) Jak se mate? @ditakir Diti, vyspala jsi se dnes v noci? ;-) Ja jsem spala jak mimino (tedy, kdyz od vas slysim, jak spi miminka, tak rekneme asi lepe:-) @yellowbanna Ivi, ja vim, ze ti davam pekne kapky s tou Bolognou, ale vcera jsem si chtela postezovat tady na foru, protoze jsem se vratila unavena a nastvana z mesta..ja si myslim, ze kdo v tom nezije a nemusi tim denne projizdet a prochazet, nevi, o cem mluvim..ale na druhe strane centru se muzes vzdy vyhnout a periferie je normalni. Ale predevsim, to je jasne, ze bych si prala, abys prisla, ani nedycham, jak to dopadne x-) , ja bych byla strasne strasne rada (jak uz jsem Ti psala), ale rozhodne musis mesto videt sama, projit vice mist a ctvrti a mozna prijet vicekrat..protoze je to rozhodnuti na delsi dobu a tak musis sama:-) jak se mas, co delate s Tonickem?
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko sisko, ja jsem Ti napsala docela dlouhy prispevek a jak jsem klikla na "odesli", tak se vypl servr, hlasilo to nejakou chybu, az do ted nefungoval a ted koukam, ze to tady neni8 ]-( Tak jsem Ti chtela rict, ze ta Karvina je urcite pekna, zni to dobre, ja jsem tam nikdy nebyla.. S tim "no", to j esranda, protoze obzvlast na Morave se pouziva casto "no" na misto "jo, ano"..haha Jinak k tem Italum a Cechum-ja jsem tedy az tady videla hodne lidi, co se umi radovat z malickosti-asi zalezi, jak to myslis. Cesi jsou znami brucouni a lamentari. Ale radovat z malickosti se asi diky letum komunismu umi..ale Italove podle me umi zit pohodoveji a nestresovat prikazde prilezitosti-ja se to tady ucim. Ale rikam, zalezi, jak to clovek mysli.. :-) Jinak ja mam moc rada svetle byty, je to zaklad-jak rikas. Ale tady v Bologni se byt s velkymi okny vidi opravdu vzacne, je to cele dane stredovekou strukturou mesta. My mame byt tak stredne svetly, jak co, obyvak spis tmavsi-a to si predstav, ze jeste na Bolognu mame ta nejvetsi okna!! :-D Ale zvykam si..
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 @sisiko: holky, já říkám no pořád :) i tady, teda jako se Simem, páč vím, že si to můžu dovolit. ono záleží na to, jak ta věta pak pokračuje. ale někdy se mně teda ptá, no ceco nebo no italiano :) ještě tu nejsem, mám práci a řeším si k tomu nesmysly v hlavě. ale rozhodla jsem se udělat dobrý skutek, naproti mají na střeše uvolněnou tašku, tak mám připravenou větu, kterou jim hodím do schránky, aspoň z toho budu mít dobrý pocit :) aspoň, že neprší, asi na minutu jsem dokonce viděla slunce a hory v dáli, co víc si přát
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5: No ja nevim presne,jak dlouho v tom obchode budu muset byt,ale predpokladam,ze zaviraji v 19.30 (nevim,jak je to v Bologni). Adresu presnou nevim,ale myslim si,ze to bude nekde v centru,kdyz to jsou znackove boty,ne? ;-) A klidne vydrzime, protoze ja taky budu vse vedet presne,az se vratim do Italie. @yizheng: Obchod se jmenuje Daniele Ancarani a mimo tehle znacky jsou tam i jine,ale ted je presne nevim.
Odpovedať
Profilova fotka
@yellowbanna : :-D U nas je zbytecne neco rikat. Moje mamka by rekla: "Ale prosim te" a tim by to skoncilo. Vubec ve vsem,kdyz ji neco vytknu,tak me hned odbyde,ze my jsme to taky prezily,tak to prezije i Fede.....
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 : Dnes v noci jsem spala lepe. Fede spal u mamky,ale zato jsem mela v loznici segru s miminkem a tak jsem se vzbudila,kdyz kojila,ale jinak jsem spala o dost lepe nez predesle noci. Ale uz se tesim,jak to v Italii dozenu. Vsak jsem upozornovala Cristiana,ze v sobotu a v nedeli rano se postara o Fedeho a ja budu spat! ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@dita tak to jsi udelala dobre s tim spanim v sobotu a v nedeli:-) Tak zitra letite? A v kolik hodin? Diti a jestli koncis takhle pozde, tak jak to pak udelame? @yizheng jak to udelame? :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 To znam, clovek neco napise, pak se to smaze a psat to podruhe je uz mene zabavne ;-) Ja bez Ctrl C novy odstavec ani nezacnu. No ja nevim, kdyz tady se porad resi, ze prsi a kdyz je teplo, tak je zase velke teplo. Na to nejsem zvykla, ja kdyz prsi, reknu: To bude zase vsechno krasne zelene ;-) Italove se ptali v hotelu, jestli teda snidane je od 7:30 a typek jim rekl cesky No. A oni: Noo? :-D Celou tuhle historku, mame v 5 min podani na svatebnim videu :-p Ted jsem se vratila z Panoramy, sla jsem pro chleba a Simo se smal, proc tak daleko kvuli 1 chlebu :-D Mne se vylozene chtelo, je to jen 10 min busem, jsem zjistila, a cestu tam i zpet jsem zvladla na 1 listek @salsiccia ;-) Koupila jsem si krasny 0,5 hrnek na poradne caje, azurove modry s oranzovym vnitrkem, juchuu!
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@Holky ja sa strasne ospravedlnujem... nebola som tu asi od ponedlka, co bol valentin a potom sa mi nedalo vas ani citat ani prispievat pretoze mam v praci novu buducu kolegynu a musim jej vysvetlovat a ukazovat a zaucat á hodin denne a vobec teda nechodim na net:( ja mam strasne vela noviniek:)!!!!! a hrozne pozitivnych a ja sa chcem o ne s vami podelit:): na sv. Valentina som dostala krasnu kyticu ruzi a ziadost o ruku :) a zacali sme uz aj vsetko vybavovat a mame zajednany uz aj termin :-N, 10.09.´11 ... ja som vobec nevedela kde zacat! Este som to neoznamila ani mojej naj kamaratke:) ani celej mojej rodine, postupne sa to dozvedaju vsetci:) a obavam sa ze budem potrebovat strasne vela vasich rad:) holky idem vas docitat, chybaju mi 2 strany :-(
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka To je nadhera, takova romantika, moc gratuluji!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! x-) Cekala jsi to nebo to bylo prekvapeni? :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka jeee, tak to moc blahopreju!!! to je tak krasne romanticke x-) @Diti, Jennynko, tak jak teda? ja to mam blbe, ze nevim jak domu pak pozdeji...ale treba bychom se mohli sejit nekde s Jennynkou hned po praci a pak bysme mohli zajit pro Ditu :-N , ja bych pak musela na autobus, ale vy dve byste mohli poradne poklabosit, jinak fakt nevim. ve stredu pro me holt manza neprijede...ach jo jinak holky, to "no" rikam taky obcas...ale musim si davat pozor. posledne se me ptal, jestli chci posledni kousek cokolady, ja rekla no, a on, jee, to je super,ze nechces a snedl mi ho ]-( :-D :-D :-D. jinak se taky pta jestli myslim NO ceco nebo NO italiano. dneska je tady straaasne hnusne, cely den je sedivo a prsi! hnusna zima, uz aby bylo jaro. mam dneska uplnou depku!
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko dakujem, aj cakala :) my sme sa tak nejak o tom bavili nenapadne uz predtym :-) no a on teda vyhlasil, ze ked sa ma to uz spyta, ze mame konat a nie sa o tom len bavit:), takze september vybral on.. len sa teraz budem trapit tymi dokumentami.... boze! Ja som rozmyslala ze by sme sli na tyzden domov na SR a vybavili vsetko tam, ci to musim len cez SR ambasadu??? Keby som isla domov a vybavila vsetko na matrike a na uradoch osobne? jeho certificato di stato civile a estratto di atto di nascita uz mame, a to vraj ide na Tal. ambasadu v Bratislave, a este mi chyba asi to certificato di residenza, ako mi hovorila @ditakir len teda este na tom nemam tie apostilly, no... a tak este to ma cas este..
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka wowwww.. strasne moc gratuluju! krasne, romanticke..! tak hlavne, at vam vydrzi pevne nervy a dobra nalada i na to zarizovani! ;-) kde obrad planujete provest? pak napis, co rodina na to..
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka to je super!! :) moc blahopřeju, fakt romantické :) @sisiko ale to jsi nejela na černo :p já jsem byla v Praze taky schopná se sebrat a jet půl hodiny pro něco, co měli en tam, kam jsem pro to jela. vždycky jsem to nazývala tak, že "aspoň mám nějakou činnost" zbytek jsem ještě nedočetla, jen občas nějaký střípky, zítra mám v plánu se po dnešku pořádně vyspat, snad se zadaří
Odpovedať
Profilova fotka
@reys zajednali sme Bojnicky zamok:) v zlatej sieni... takze na Slovensku, ako teda knaza a vsetko okolo vybavuju oni, len teda sa ma nikto nepytal, ci sme veriaci alebo nie, krsteny a podobne... lebo ja napr. nie som krstena a priatel teda je. no a rodina... nasi uplne fajn, boli asi aj radi, pocitali s tym sice az niekedy na leto (lebo ja som im ospevovala jun 2012), ale prijali to v pohode. Ako svokra povedala ze sa nepozerame triezvo na to, co znamena manzelstvo a svokor to este nevie.. :) to ani nechcem vediet.... a tak aspon konecne pochopi ze moda nosit k nam puncochace a pytat za to sluzby uz je za vodou...
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka gratuluji, to je krasne!!! x-) ja si to taky zrovna vyrizuji (ale u nas je to mene romanticke, jelikoz potrebuji mit "ta prava", tak jen rodice a sourozenci, v rychlosti bez satu a prizdob na comune..:-) Ja myslim, ze kdyz pojedes na Slovensko, tak ok, ale abys to za 1 tyden stihla..kdyz si najedes na stranky vaseho ministerstva zahranici nebo it.ambasadu, tak tam mas presne pokyny a zvazis, co je pro Tebe jednodussi..mas cas, to je dulezite..zkus se na stranky mrknout..jinak mam pocit, ze to budes muset prekladat, pokud si to vyridis v SR. Pokud tady pres ambasadu, oni Ti to vse vyridi..Tak supeeer!Napis vse, jak a kde to budete "pachat":-), kolik lidi atd atd. Jsem zvedavka x-) @yizheng Luci, dobry napad, muzeme se sejit my dve, ja Te vyzvednu, kde Ti to bude pohodlne a pak reknem Dite, kde jsme, nebo ji vyzvednem!Ten autobus je skoda, ze je tak brzy..Ale kdyz budem porad pobliz nadrazi, tak to stihnem :-) A treba to domluvime lepe na priste... @dita Diti, vyhovovalo by Ti to takhle v tu st vecer? Pochopila jsem spravne, ze by ses vracela autem? @dita @yizheng holky, a kdybych se mohla uvolnit v pa brzy odpoledne, cca kolem 14.30 bych mohla nekde byt, bylo by to pro vas lepsi, at to nekomplikujeme? Samozrejme muzeme jit i k nam domu, zalezi na vas..Vsak je cas, dejte vedet.Ja jsem se ptala kolegyne, jestli by za me neco v pa odpoledne v praci udelala, a ona mi rikala, ze jo..tak by to taky slo. Kamkoliv bych za vama prijela. Tak navrhujte, mne to muzete klidne rict i na posledni chvili, zadny stres;-) @sisiko sisko, jsem neudelala ctrl c, tak priste :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka tim "bez satu" jsem nemyslela samozrejme naha, ale v normalnich satkach, jakoze ne ve svatebnich ;-) :-D @lejinka no jestli se budes vdavat v SR, tak bych si to vyridila v SR, ty dokumenty. Ja myslim, ze staci, kdyz zavolas na ministerstvo nebo ambasadu na Slovensku a jsopu vetsinou moc prijemni a reknou Ti presne vse, co musis udelat, step by step :-) Drzim palce!!
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka Bojnice? nadhera..! :-) a jak to vlastne je s tim cirkevnim snatkem? ja jsem mela dojem, ze pokud chces obrad cirkevni, musis byt okrtena a nebo mit jakesi to dobrozdani.. ale ono uz mozna ted je to jinak a jednodussi. jmeno si nechas svoje nebo italske? a jaky ma prosimTe tchyne problem? copak jste se s pritelem seznamili predevcirem..? ach jo.. :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka : Moc velka gratulace!!! :-) Tak jak pise reys, preji taky pevne nervy se zarizovanim ;-) Ale kdyz si to tak vezmu zpatky,tak to zase nebylo tak hrozne zarizovani, ja si myslim,ze jsem si to behem tydne v CR vse vyridila. Ale ja se vdavala v Italii. Taky se divim,ze kostelu nevadi,ze nejsi krtena. My,kdyz jsme krtili Federica,tak jsem chtela,aby mu sla za kmotru sestra,ale ta neni krtena a neslo to. ALe knez byl fajn a tak mi rekl,at si vezmu jeste nekoho,kdo krteny je,ze bude jako sestru doprovazet,tak jsme to zvladli :-) @jennynka5 : No ten patek by byl asi lepsi. My bychom na Tebe nekde s yizheng pockaly. Ja koukala,ze vecer mi pak blbe jezdi vlaky, tak bych musela jet ve 20.50 a to je ES,takze je to docela drahe a pak ve 21.36 a to je zase sileny courak,tak bych dorazila domu po dvou hodinach :-( A hlavne ta streda by asi nebyla uplne idealni,protoze ja hned zitra,jak prijedu,tak jdu do prace do hotelu a delam az do utery a v utery mam sluzbu az do 23 hodin,tak budu pak asi druhy den celkem hotova. No uplne v nejhorsim pripade bych tam prijela nekdy jindy,aby nam to vyhovovalo casove vsem.
Odpovedať
Profilova fotka
@dita Diti, tak to beru jako konecny navrh, Lucka bude urcite taky rada. Ja se domluvim s kolegyni a v patek po obede za vama dojedu. Tak budeme mit klid a casek, vyberes si vecer vlak, ktery je Ti pohodlny (doprovodim vas:-) a bude to lepsi. Doufam, ze se uz nic "nevyvrbi" a vse klapne. Rada bych vam navrhla obed u me, ale s tim dopolednem to neuhraju, mam fakt docela dost prace, tak aspon zmizim po obede a budu z "obliga":-) Ale muzeme jit pak klidne k nam, kdyz bysme nechtely moc utracet :-) Diti, preji zitra stastny let a ozvi se, az dorazis domu. Jiste je, ze vas chci odpocate a v pohode, takze to "zahraju" na ten patek :-D A tesim se!!!
Odpovedať
Profilova fotka
tak jo holky, super navrh, me se taky vic hodi ten patek x-) . vzala bych si dovcu na pul dne, rekneme. vypadla bych v poledne a prijela bych do bologne nekdy po 13.00. zitra mrknu na ty jizdni rady poradne. jupiii, budeme mit hezke odpoledne ve trech x-)
Odpovedať
Profilova fotka
@yizheng @dita tak parada, bude to tak asi nejlepsi.Doufam, ze me nevyhmatne sef :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka GRATULUJU!! To je pekne - na Valentyna! Tak se pridavam k pranim pevnych nervu na zarizovani :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Takze tady mame 2 svatbicky :-) @jennynka5 V rychlosti bez satu - dobryyyyy! :-D To bude Alfi koukat 8-) @lejinka Bojnice je prekrasny zamek, to budou Italove koukat :-) Taky je fajn, ze se budete brat v SK, pribuzni poznaji tvou zem, super! Na zaklade ceho jste se rozhodli pro Slovensko? Mne Simo rikal, ze svatba ma byt v miste nevesty a mne to od nej prislo moc mile :-) S tim cirkevnim snatkem, nevim. My meli svatbu v katolickem kostele a museli chodit na "Pripravy snoubencu", ktere jsou pro kostel povinne. Ja jsem pokrtena evangelicka, takze nevim, jak je to v pripade nepokrteni. Ale meli tam napsano, ze alespon jeden snoubenec musi byt katolik. Takze teoreticky by to nemelo vadit, oni jsou katolici vic otevreni nez byvali drive ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka Ona asi tchyne mluvila z vlastni zkusenosti, kdyz je tchan takovy ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia Ja prece vim, ze jsem nejela nacerno ;-) Jen se mi libi ten system, ze si po 70 min cvaknes jizdenku na druhe strane a oficialne dojedes, to u nas jeste nemame :-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?