Budúce Talianky. Ste tu?

Zobraz úvodný príspevok
ahojte dievcata. pri tom mojom nudeni som si vsimla, ze holandanky a anglicanky su uz 'tu' (vo fore), je tu aj nejaka buduca (alebo uz) 'talianka'? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko my se oficialne brali v CR proto, ze svatba ma byt v miste nevesty - takze nikdo z italskych pribuznych neprotestoval :-) Ovsem neoficialne hlavne podle Micka i proto, abychom nemeli na svatbe 500 lidi :-D A taky jsem si nedovedla dost dobre predstavit, ze bych se nevdavala doma...kdyz uz tam nebudu zit...a v neposledni rade to vyslo mnohem levneji a mohla jsem si to udelat po svem ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia tož to já jsem si jen honila ego :) ale systém je to docela dobrý. nebo ten lístek shoping :) za dvě eura na čtyři hodiny dneska velké vaření na celý víkend, ať si pak můžeme válet šunky svítííííííííííííííííííííííííííííííííí
Odpovedať
Profilova fotka
@yellowbanna To mas pravdu, aspon jsme si to nachystaly podle vlastnich predstav :-) Kdyz si to poradne uvedomim, ja to vsechno zaridila uplne sama :-o To bych do sebe nikdy nerekla ;-) Simo zase organizoval zarizovani bytu. Bylo to moc fajn obdobi, i kdyz tedy jsem si casto rikala, kdy uz to skonci, Internet jsem mela jen v praci :-D Kolik jste meli na svatbe Italu? My jen 18: Simo, jeho rodice a 15 nejblizsich pratel. Zadne zvani ze zdvorilosti, pribuzni z Rima se omluvili a Sicilie je rozhadana. Ti nam poslali takovych 5-6 telegramu s jednou vetou, zvednout telefon by je asi znicilo.. :-p
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia Hele, salsi, vis, ze sis napsala sama sobe?? :-D (jako nedavno ja)
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia ja prave pecu na vikend kolac, ktery se jmenuje Valentynska dobrota :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko jsem trubka :) (to jako neznamená, že jsi taky trubka a mohla bych se do toho pěkně zamotat :-D )
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko nahoď chutě. já jsem udělala bramborovou kaši na večer + vařený květák bude, na zítra tortilla espanyola a obalované řízky/květák a na neděli obalované řízky :) to teda jdu ještě obalovat a už toho mám celkem dost, ale to už bude chvilka. a obligátní závin, alias štrúdl už je v troubě hotový, jestli já nejsem ta hospodyňka :) to je to slunce, dělá divy.
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia Hele, tak ja prijdu ;-) Vlastne nemuzu, zitra mame pesce a v nedeli obed u tchanovcu..
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko kaše nezbyde, tu by Simo bránil vlastním tělem :) a pesce super, to bychom měli trochu vylepšit, toho moc nejíme
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko my meli nejakych 70 hostu a malinko vetsi polovina bylo Italu :-) I kdyz jich prijelo jen malinko z celkoveho poctu :-D Mick ale zdvorilostni pozvanky rozesilal, tvrdil, ze to je v poho, ze neprijedou, ale pak par tydnu sam trnul, ze se nevejdem...meli jsme max 80 lidi, vic by se na misto proste neveslo...bylo to chvilema i napinave... Italove ale byly ze svatby nadseni, konecne pry svatba, kde se doopravdy pobavili...ja kdyz to chystala, byla jsem nervozni, aby se jim to libilo a Mick byl v klidu - pry uz jen tim, ze to bude jiny nez italska svatba to bude fajn...a taky ze jo...loni jsme byli na svatbe jeho brachy a mne ho bylo az lito (brachy)...protoze se vlastne ani nebavil, jen aby bylo vsechno tip top... no mazec...tak jsem byla hrozne rada za to, jak jsme si to zaridili my ;-) jo a ja taky varim - Tondovi cervenou cocku na obed...je to poprve, tak jsem zvedava, co na to rekne :-) jinak ma chudacek poprve poradnou rymu...je nachlazeny, kasle...tak je mi ho hrozne lito...i kdyz nic vazneho to neni...v noci se ale skoro nevyspal a ja s nim...nemohl dychat, jak mel plny nos :-(
Odpovedať
Profilova fotka
teda holky, vy jste takove hospodynky! stydim se do krve, ja jsem jeste v zupanu s hrnkem kafe v ruce a v kuchyni stoji nadobi od vcera.. :-D (no cely tyden jsem z ruznych duvodu vstavala celkem brzo, tak jsem se rozhodla, ze si dam aspon dnes rano veget a zadny budik.) taky bych mela neco upect.. jen mi nejak schazi inspirace a suroviny. jedna z veci, na ktere si tu spatne zvykam! u nasich mame veliky spajz, nestane se, ze by nebyla mouka, cukr, prasek do peciva, vajicka mame vlastni od nasich slepic, zavareneho ovoce a marmelad plny sklep.. tady je to horsi, mista je malo a vsechno se musi kupovat :-| co chystate podnikat o vikendu? tu v Rime opet vylezlo po dvou sedivych destivych dnech slunicko, snad vydrzi.. chtelo by to nejaky vylet! jenze musim ho naplanovat a zorganizovat sama, jestli to necham na F., vyrazime nejdriv se zapadem slunka, jak ho znam :-D on je strasny spac a desne se mota, nez nekam vyrazime, 10x se vraci pro to a ono.. moje mamka si ze me vzdycky dela srandu, ze je pravda, jak se rika, ze dcery si vybiraji partnera podle otce, protoze muj tata je uplne presne stejny.. no jo.. kdybych to byla vedela driv :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@yellowbanna I nam rekli Italove totez, ze se nikdy na svatbe tak dobre nebavili, oni jsou zvykli, ze se na svatbe jen ji :-| U nas se utancovali, uzpivali i hry byly, navic se bavili vsichni se vsemi - 50 hostu - na hudebnika a meho tatku vzpominaji dodnes, pry 2 miti :-D Taky jsme meli nejake to it. zdvorilostni pozvani, jen 2 rodiny, kdy Simo rikal, ze stejne neprijedou ;-) Tak cocku bych si dala taky.. Bobek Tonicek, at ho to rychle prejde. To chce asi cibuli s cukrem nebo na rymu vyvar z lneneho seminka, ale je to pekny humus ;-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@reys O vikendu se hodlam prochazet, uz mi ty prochazky chybi, tady se vsude jezdi autem, tot muj plan :-D A v NE obed u tchanovcu, takze to se planovat nic neda.. Sakra, se nam ty vecere zvrhly v obedy, ty jsou delsi a clovek nemuze delat, ze je unaveny ;-) Mne tady chybi i normalni panelakovy spajz, ve kterem je chladek. Coz teprve ty, zvykla z domecku. My meli doma taky porad vsechno - skoro - domaci, nasi maji zahradku + pribuzni v domcich, tady nic, ojoj. Asi na pristi domovni schuzi navrhnu vybudovani zahradky :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko tak o cibuli s cukrem uz jsem slysela...ale nechci do nej jeste ladovat cukr :-| zas tak moc nekasle, spis proto, ze mu stika ryma z nosu do krku...ale to lnene seminko to se dela a pouziva jak? A da se tady vubec koupit? reys: jak kdybych mohla, tak jsem taky jeste v zupanu :-D vsak si to zaslouzis, proc si to nedoprat ;-) S tema surovinama mas pravdu...peceni cehokoliv (ostatne i vareni, krome tech nejzakladnejsich veci) vyzaduje peclive planovani a nakupy :-( Ja, ani kdybych chtela, nemuzu mit doma takove zelezne zasoby, jak jsme zvykle z domu, protoze tady proste neni misto...o spajzu si muzu nechat jen zdat, vsechny potraviny, co nejsou v lednici jsou ve skrinich v lince...na to nejsem z CR zvykla, i kdyz Irsko me trochu vyskolilo....
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko psaly jsme zaroven a jak jsme se na tom spajzu shodly! 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
@yellowbanna S tim cukrem mi to nedoslo... holt jsem jeste miminkovsky nezkusena ;-) Lnene seminko by tady melo byt. Vsypes 2-3 lzice do maleho plechacku, zalijes vodou (250 ml) a das varit. Od varu 15 min na mirnem ohni, pozor, at nepretece, dela to penu. Pak se to zcedi a pije cely den, vzdycky troska v horkem caji. Psala jsem humus, jelikoz vznikne sliz, ale fakt to na rymu funguje a v tom teplem caji se to docela rozpusti :-) Spajz je proste spajz. Napr. cukrovi jsem uskladnila v budouci pracovne, ktera je prazdna (je tam jen 15 kg cinka), okno permanentne otevrene a Simo tam vzdycky mrzne :-D Ale az tu pracovnu budeme mit, tak nevim..
Odpovedať
Profilova fotka
@yellowbanna ty jova, mi mluvis z duse: "peceni cehokoliv (ostatne i vareni, krome tech nejzakladnejsich veci) vyzaduje peclive planovani a nakupy" jakoby to nebylo jasny, ale ja si pripadam, kdyz na tuhle vetu myslim, ze jsem ufo a @reys taky. o vajickach uz jsem psala, ze jsem musela mirneupozornit, ze je proste doma potrebuju PORAD, ze se proste PORAD a neco hodi :) a s tema marmeladama je mi to taky lito. doma jich jsou ve chlivku mraky a tady kupovat :/ chjo byl tu idraulico, tak zavidel moje navarene jidlo :D aj tu troubu jsem mu "nahodou" otevrela, at vidi, jak vari quella dell'est
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko ten cukr by se reba dal nahradit medem, nebo ne?
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia med jeste horsi :-D med je velky alergen, takze az po prvnim roce i pozdeji, jsou-li sklony k alregiim, coz u nas bohuzel jsou... lnene seminko - jak se to jmenuje "po italsku"? :-D muzu vyzkouset, ale netusim, jestli by to T. vypil...snad v tom caji...
Odpovedať
Profilova fotka
@yellowbanna a sakra, to by mě fakt nenapadlo, s tím medem
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia ufo :-D :-D presne! kdyz jsem rekla, ze povazuji za skandalni, ze neprodavaji mouckovy cukr v pytlikach po 1 kg, koukali na me jak na silence, zrejme si mysleli, ze chci otevrit nejakou ilegalni cukrarnu. ale vysvetluj jim, ze do nekterych buchet/cukrovi se krystal dat nehodi, kdyz oni jsou odkojeni na "plumcakes" a "brioches" Mulino Bianco a troubu maji doma asi jen na to, aby bylo kam schovat hrnce. prekvapuje me to, pritom domaci jidlo je zasadne vzdycky lepsi a kvalitnejsi a to dobre vedi, kdyz maji tak radi ty agriturisma a vesnicke restaurace s vlastni produkci vseho od oleje po maso..
Odpovedať
Profilova fotka
@reys jj, s tou troubou jsem u tchýně slýchávala "costa", jako jí používat. opravdu absurdní...
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia tak nejak.. protoze ono ani ty hotove veci nejsou nijak lacine a navic buhvi, co do nich cpou za ecka a konzervanty. kdyz upecu neco doma, aspon vim, z ceho. ;-) my jsme o tom trochu ze zacatku diskutovali, jako ze neni nutne, abych pekla a ze se to da koupit.. ale vzhledem k tomu, ze F. je haklivy na zaludek a najednou zjistil, ze kdyz si na snidani da moji babovku a ne nejaky previt ve trech celofanovych obalech s obrazkem, ma traveni v pohode. a razem diskuze ustaly :-p
Odpovedať
Profilova fotka
@yellowbanna Semi di lino? :-) Rekla bych, ze jsem to tady fakt videla. No, zkusit to muzes, trosku do tepleho caje, poradne zamichat. To by i male deti mohly, ze? @reys A jeste ty nudne crostate delaji, oni proste neumi pect ;-) Rikala mi jedna Italka, ze se ji moc libi nas cesky zvyk pect neco na vikend a ze to musi taky zavest :-D A Simo mi rikal, ze koupi cukrarnu a ze me do ni zavre :-) @salsiccia Coze, ona nepouziva troubu, protoze stoji prachy? A coz takhle vypnout lednicku a TV? :-D @reys Kup si ten mlynek na kafe a muzes si otevrit vlastni mouckovy cukrovar ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko pre slovensko sme sa rozhodli aj kvoli tomu, ze to tak bude lepsie a lahsie vybavit kadernicku a restauraciu a make up, pretoze predsa len, tam som este stale viac doma nez tu :D, a mame vela znamych prave v takychto oboroch, takze kadernicku uz mam, na make up viem kam a restauraciu u znamych takze uzavreta spolocnost a maju tam aj izby tak nejaka cast tam bude aj spat, akurat neviem ze kolko ich pride.... mne to urcite teda nestaci vediet 2 mesiace pred svadbou, treba rezervovat ubztovanie a pocet miest a tak... vy ste im telefonovali pred tym ako ste posielali svad. oznamenia??? tchan este stale nevie :-) mozno sa dnes vecer dozvie no dakujem za tie pevne nervy, keby som nemala maminu ktora mi s tym pomaha by som nemala vybavene este nic.. ja by som strasne chcela mat pekne fotky a hrozne vela, mne sa osobne velmi fotky pacia a aj ja rada fotim a bavi ma to a neviem kde najst dobreho fotografa co odomna nebude pytat za 5 fotiek 100euro :-( s tym obradom a krstenim ja prave neviem, urcite to casom zistim:) ale mne kamoska prave vravela, co sa teraz ide vydavat, ze ked je niekto neveriaci sa moze vydat aj v kostole, akurat tam zmenia nejaku formulku v tom, co sa hovori..
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko lednicku a TV :-D :-D chaaa, malem jsem upadla.. mas uplne pravdu. kdyby nenechavali vyhravat televizi a rozsvicene lustry v kazdem pokoji jak na zamku i kdyz si jdou sednout na pul hodiny na zachod, nemuseli by si delat vrasky s tim, kolik stoji peceni.
Odpovedať
Profilova fotka
my mame spajzu holky! :) (aby som sa pridala k aktualnej teme) a mame tam teda vsetko, vopchala som tam aj vysavac lebo fakt neviem kam inam by som ho mala dat:)
Odpovedať
Profilova fotka
@reys "na pul hodiny na zachod", hahahahah, si ma pobavila...to mi zas pripomenula tchana... to by ma moj buduci zastrelil keby to tu cital :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka Tolik veci sis uz zaridila, to je fajn, ze mate takove sikovne zname :-) Telefonovali jakoze komu? Do hotelu?Ja vsude udavala priblizny pocet +-10 lidi. A tchyne to tchanovi nerekla? Oni se spolu nebavi? Hlavne az budes mit nejakeho fotaka, koukni se na jeho prace, aby nefotil treba v mistnosti s modrym pozadim a là komunismus, totky by meli byt profesionalni, je to pamatka na cely zivot :-) Psal mi fotograf, ze uz ma album, juchuu, na Velikonoce ho konecne uvidim :-D Jsem to ale pako, brali se nam kamaradi Italove v katolickem kostele a on je neverici a zadny problem s tim nebyl. Jen nemohli mit msi svatou.
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko tak ja zkusim zitra rano Micka vyslat pro ta seminka, ale nevim, nevim :-) Tak snad by to i mimco mohlo, jeste pohledam...stejne ale to bude trvat ten tyden nebo sedm dni, ze =-) Holky, ja taky rada obcas neco upecu a moc se mi libi napad pect kazdy vikend, ale nejak se k tomu nemuzu dokopat...ale kdyz uz se vzmuzu, Mick se olizuje az za usima, vycitave na me kouka a rika, ze bych teda mela pect casteji :-D Ale jednu vec jsem zavedla - kdyz jsme nekam pozvani na obed nebo veceri (no, uz dlouho ne! :-N ), beru s sebou vetsinou domaci babovku nebo neco dalsiho upeceneho misto obligatni lahve vina a ma to vzdycky hrozny uspech...kdyz jsem vloni na Velikonoce prinesla piskotoveho beranka politeho cokoladou, malem vsem vypadly oci z dulku :-D @reys ja se jich ale musim trochu zastat...nasi pribuzni tady teda vari a pecou..teda spis vari, polotovary se nekonaji, ale to bude tim, ze jsou puvodem z jihu...co? =-) jinak trouba se jeste pouziva ke schovani jidla na vecer nebo druhy den. Coz mi prijde legracni...je to zrejme pozustatek z dob peci, kdy se tam topilo a tak zustavaly teply a jidlo nevychladlo...kdyz ted ovsem tchyne u nas davala jidlo do studeny trouby Mickovi na vecer, tak jsem se musela fakt smat! :-D
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?