Svadobná cesta 2011. Kam sa chystáte?

Zobraz úvodný príspevok
mi sa nevieme rozhodnut ale medzi egyptom a Phi Phi Island :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@innka09 aj v Indickom oceane ( teda Sri Lanka a Maledivy) je vtedy obdobie dazdov ale nie je to take strasne, Maledivy su par stupnov od rovnika takze je tam stale teplo, ked na chvilu sprchne aspon si mozes dat slofika :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Alebo potom Spanielsko Andaluzia :-)
Odpovedať
baby prosim potrebujem sa trochu spropagovat pozrite do bazau kde ponukam plavbu na lodi, moze to byt krasna romanticka svadobna cesta... nemozem vycestovat, potrebujem najst za nas nahradu, aby sa mi aspon cast peniazkov vratila?
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj Tak ak mozem poradit z vlastnej skusenosti tak odporucam jednoznacne Male Divy. Thajsko je uzasne, aj Phi-Phi island ale neni to na svadobnu cestu. Teda samozrejme za predpokladu, ze si clovek svadobnu cestu predstavuje ako raj, prepych kde sa si dokonale mozes oddychnut a vychutnat prepych a all inclusive. To su pre mna Male Divy. Thajsko, je uzasne pokial mozes cestovat, ze neostavas na jednom mieste a vidis. ale potom je to o presuvani, stahovani a zabudni na all inclusive. Phi-Phi island je pekny ale plny ludi, takze na daky relax na plazi kde by ste si mohli vychutnat tichoa pohodu a sami seba zabudni. Ja by som navrhovala na svadobnu Mauricius, Male Divy...nieco take a potom Thajsko napr o rok na prve vyrocie by som sla pocestovat. Tak to vidim ja. (a este ako tu bolo spomenute, oplati sa kupit si letenku do UK a odtialto kupit let alebo zajazd - je to omnoho lacnejsie) Co sa Thajska tyka, lacnejsie je nekupit cez cestovky, ale kupte si zvlast letenky a potom vsetky hotely (pozri cez agodu, maju super akcie)...
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, tak mi ideme no Teneriffe, hlavne koli tomu ze tam je krasne a kopec veci sa tam da robit. Len tak lezat na plazi 11 dni nie je nic pre nas, na Maldivach by som sa asi zblaznila, ale to zalezi od osobnosti :-N
Odpovedať
@pakopavuk1 Schvaľujem Tenerife ;-) keby som tam už nebola tak isto na svadobnú cestu áno, ale dvakrát sa nevraciam na to isté miesto. Tam sa veru celých 11 dní nudiť nebudete...ak môžem poradiť tak neobíďte Siam park - zážitok na celý život x-) a takisto výstup na El Teide (s tým povolením je to trošku otrava ale stojí to za to)...Ale to vy už máte isto všetko pozisťované ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@jasminkaj super sa tesim ze si bola spokovna tak dufam ze aj mi budeme a bude to taka aktivnejsia dovolenka :o)
Odpovedať
Profilova fotka
@jasminkaj A kde presne ste boli?
Odpovedať
@pakopavuk1 My sme bývali v meste Puerto de la Cruz (bývalé hlavné mesto) na severe ostrova, je to podľa mňa najkrajšie mesto celého Tenerife x-) a hneď na okraji mesta je známy Loro park kde sa oplatí zájsť. My sme tam išli najmä kvôli tučniakom, ktorých ja milujem, a práve v tomto parku je ich najväčšia rezervácia na svete, tiež tam majú svoju show delfíny, kosatky, tulene a tiež majú najkompletnejšiu zbierku papagájov na svete. Ak by ste sa rozhodli ísť aj do Siam parku (zábavný vodný park s neuveriteľnou rozlohou vytvorený na motív Thajska) tak si môžete v tourist centre zakúpiť hneď kombinovaný ticket do obidvoch parkov Siam park + Loro park za výhodnejšiu cenu. My sme si požičali na 3 dni auto a prešli celý ostrov dookola, veď má len 54 km od západu na východ :-D Požičanie auta je tam lacné rovnako aj benzín keďže tam nie sú dane, seat ibiza na 3 dni s kompletným poistením a s donáškou do hotela a zase si ho aj oni sami vyzdvihli nás stálo 60 Eur. Ak chcete vystúpiť na najvyšší vrch Španielska El Teide tak si budete musieť ísť de´-dva predtým do hlavného mesta Santa Cruz de Tenerife vybaviť povolenie na vstup do národného parku a podpísať, že výstup na vrch beriete na vlastné riziko keďže je to vo výške 3718 m nad morom a je to fakt makačka, ale stojí to za to x-) Ďalej je tam zaujímavá pirátska dedina Masca, tá scenéria sa nedá opísať, je to také údolie kde sa kedysi skrývali piráti, a tá cesta autom po úzkych cestách do Mascy je sama o sebe zážitkom... Vybrali sme sa aj loďou na susedný ostrov La Gomera, v cene bol obed na lodi a pozorovanie delfínov pri útesoch Los Gigantes... alebo výlet na umelovybudovanú pláž La Teresitas bol tiež fajn, je to pláž kde piesok naviezli priamo zo Sahary - 2 miliony ton piesku..... a proste každý deň každé miesto má niečo do seba......mohla by som ešte pokračovať a pokračovať...naozaj super destinácia a to som toho už precestovala dosť podľa mňa ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Mna láka ostrov Capri...
Odpovedať
Pravdepodobne poznávačka okolo Nórska.. Troška adrenalínu nezaškodí :-D
Odpovedať
ja odporucam Grecky ostrov Santorini. s priatelom som tam bola na nasej prvej spolocnej dovolenke a bolo to to najkrajsie co som mohla vidiet. je to velmi maly ostrov, takze stihnete si polezat na plazi, pri bazene, ale aj urobit si vylet na cely ostrov. je naozaj malicky. myslim ze na dlzku ma asi do 20 km. su tam nadherne meista, krasne vinarne, uzasny zapad slnka, krasne pristavy, a najdokonalejsie bielo-modre domceky, ktore su na jednej strane ostrova ako vytesane do skaly. adrenalin je trosku dat si fakultativny vylet na sopku, ktora je kusocek od ostrova. ak si vygooglite par obrazkov tohto ostrova, budete tam chciet ist. tak ako aj my tam chceme ist na nasu svadobnu cestu :)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@penn ahoj temu citam az teraz ktora agentura?poprosim IP :-)
Odpovedať
ahoj, ja ti vrelo odporúčam Egypt, dýcha to tam historiou, romantika pri piramídach. Ja by som nemenila. :-)
Odpovedať
@terrs ahoj bola si niekedy v Norsku??? oplatí sa tam vycestovať na dovolenku?
Odpovedať
@janac1984 ahoj. ja som bol v norsku a priroda je tam neuveritelne nadherna. taku inde v europe a mozno ani na svete nenajdes. aj mesta su super, ale ta priroda je fakt genialna. na zaciatok odporucam okruh juznym norskom. len treba ratat ze norsko je velmi draha krajina pre nas a moze byt v lete dost dazdivo. ale aj tak to stoji za to. je par SK a CZ cestoviek co robia poznavacie zajazdy. len si treba vybrat sposob dopravy, ubytovania a stravovania. samozrejme cim vacsi komfort tym drahsie - zvlast v norsku.
Odpovedať
@innka09 my sme boli na kanarskych minuly rok na fuerteventure...uzasne miesto, urcite sa tam vratime raz...ale nie v juni :-) ani raz sme sa nekupali v oceane :-D :-D :-D ale v posledny den to uz skoro bolo na kupanie...takze ak kanare tak august september...
Odpovedať
nas caka 10mes. po svadbe Wortherske jazero pri Klagenfurte :-) uz sa velmi tesime 8-) x-) a boli ste uz niekto v Štajersku???videla som fotky v casopise a celkom ma to zaujalo :-) :-) :-)
Odpovedať
@mariynka tak tam je naozaj tak krásne ako na obrázkoch..... aj okolie Worthersee je úžasné.... služby na1* a milí ľudia....
Odpovedať
@barkobrka Ahoj a prosim ta kde si bola ubytovana, potrebujem poradit s nejakym peknym miestom. Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@mariynka ja som bola priamo pri Worthersee - je tam naaadherne! totalne cista voda v jazere, pekne plaze, krasa! :-) a nedaleky Klagenfurt je tiez velmi pekne mesto, pripadne kusok dalej opacnym smerom je Graz - nadherne mesto :)
Odpovedať
Profilova fotka
Prave sme sa vratili zo svadobnej cesty..... bolo to cestovanie po norsku a svedsku..... ak mozem odporucat, tak norsko je urcite krajsie a zaujimavejsie, takze vrelo doporucujem.... stravovali sme sa skor grilovanim, lebo obe krajiny su dost drahe, ale su prekrasne, prespavali sme v kempoch v chatkach, ktore su skoro vsade..... mozno sa to nezda, ale bolo to v celku romanticke, hlavne ta zmena ubytovania - kazdu noc inde - robi svoje.... takze vrelo doporucujem..... ale pozor, trasu si treba poriadne naplanovat, inak vzniku nezhody, tie sa vsak daju prekonat
Odpovedať
ahojte, tak my sme boli v spominanom Klagenfurte.. bolo uzasne.. pocasie vyslo,jazero bolo uzasne,aj ludia,hotel a okolie :-) :-) :-) takze-rakusky klagenfurt /wortherske jazero,minimundus, klagenfurt, villach, cesta okolo celeho jazera, vylet lodou,.../ odporucame :-) :-) :-)
Odpovedať
Profilova fotka
my sa chystame na ostrov Reunion. keby niekoho zaujimalo viac info, rada sa podelim :-) je to skor pre aktivnych ludi ktori maju radi spojenie hory a more.
Odpovedať
@dafne13 ahoj cez koho letite? spoje dubaj-mauricius-reunion? je je mozne ist aj dakou skratkou?? 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
@dodorka letime cez Air France - Vieden-Pariz-Mauricius-Reunion, da sa aj cez Dubaj ale casovo to vyjde asi to iste. Letime jeden den na obed a druhy den rano sme tam.
Odpovedať
Profilova fotka
@dafne13 a do ktoreho hotela idete? inak my sme leteli priamo pariz -Reunion
Odpovedať
Profilova fotka
@cappucinko ideme to viacerych hotelov - mame program kde sme v 3 hoteloch, v kazdom 3 noc a mame pozicane auto na 8 dni. Najkrajsi z hotelov je St. Alexis na Boucan canot plazi. Dalsie dva su 2* v horach, jeden v Cilaose a druhy v Plaine des Palmistes - to aby sme boli blizko na vylety :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@daphne13 len aby ste z toho St. Alexis neboli sklamani, my sme po prvej noci tam zmenili hotel, bolo to tam otrasne a prestahovali sme sa do Les Villas du Lagon a to sa neda porovnat
Odpovedať
Profilova fotka
@ cappucinko fakt??? a co na nom bolo take zle?
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?