Svadobý termín apríl 2007

Zobraz úvodný príspevok
ahojte, tak nakoniec sme skoncili na termine 28.4.2007 Dufam, ze nas tu zacne pribudat. Hladala som tuto temu, no nenasla som ju, tak som si ju dovolila vytvorit ja sama ;-)
Odpovedať
Ja som myslela, že tie čo sú na fotke.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte. Rada by som sa pridala do tejto milej debaty. Tiez patrim do skupinky "april 2007" a zatial nemame pripravene ani zabezpecene absolutne nic. Teda aby som neklamala mam uz kupene umele ruzicky, ktore budem potrebovat na vyrobu srdca, ktore chcem ako vyzdobu auta. :-) Moj milacik sa zatial stale tvari ako mrtvy chrobacik (vsak mame este casuuuu - oblubena veta :-p ). :-| Najvacsi problem nam zatial robi datum - my by sme radi chceli 14.4.2007 (mimochodom je to presne do roka a do dna od zasnub) ale mensi problem je sklbit tento datum s miestom, kde sa chceme zosobasit. My sme sa totizto zoznamili na Oravskom hrade a radi by sa tu aj zosobasili-v kaplnke. Ked sme si vsak zistovali co a ako, dozvedeli sme sa, ze v tomto termine je hrad pre verejnost este uzavrety, sezona zacina az niekedy na konci aprila. Cize este aj ten nas termin vyzera byt neisty :-) A ja by som si uz tak rada zarezervovala satocky, ktore sa mi stali srdcovkou - salon Nicol, Pronovias kolekcia 2007 model Octubre. Juuj, sedeli ako keby ich na mna sili, hned som vedela, ze toto su tie prave. A to som mala obavu, ze pri mojej vyske 180 cm, bude so satami problem :-) to mam ale starosti, co poviete :-D
Odpovedať
Ahoj babenky, znovu sa hlasim! Prave som totiz zarezervovala restiku a neskutocne sa z toho tesim, lebo je to v centre mesta, navyse historicky dom s atriom a neskytocne milou prevadzkarkou! Musime sa tam sice zastavit aj s mojim drahym, aby to schvalil, ale on BB aj tak vobec nepozna, tak urcite bude suhlasit. Normalne ma minule sam prekvapil, lebo sme sa bavili o tom, ze by som na civilny sobas uz prisla v satach a potom rovno na fotenie a do kostola, ale stretlo sa to u neho s dost velkym nesuhlasom, ze ma chce vidiet v bielom az v kostole... netusila som, ze mu tak zalezi na takejto starodavnej tradicii :-N ale tym lepsie, konecne sa k niecomu vyjadril aj on :-D Ozaj mzuzka... ukaz saty, prosiiiiim! ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj bihan, 7.4. mate aj civilny sobas aj sobas v kostole? ak to nie je tajomstvo, preco ho mate aj na urade aj v kostole? a gratulujem k miestnosti ;-)
Odpovedať
ahoj mhviezdicka Vobec to nie je tajomstvo, moj drahy je Francuz a Francuzsko uznava len sobace na matrike a kedze ja som veriaca, tak by to bez svadby v kostole ani neslo, takze v kostole to uz ani nebude taka oficialna svadba, ale skor nieco ako manzelske pozehnanie, alebo ako sa to vola... Juuu, s tou vyskou asi budes naozaj mat problem.. ja meriam 170cm a zistila som, ze na Slovensku fakt moze byt problem najst saty aj pre mna! tak som sa rozhodla, ze si ich dam usit na mieru a basta :-D
Odpovedať
Profilova fotka
ja som mala tiez velke obavy, ale ako som uz pisala v nicol mi ten model Octubre sadol ako keby ho sili na mna, kedze su tie saty aj nariasene je z coho povolit, takze teraz uz len dohodnut ten termin svadby a utekam si ich rezervovat :-D my budeme mat cirkevny obrad v katolickej kaplnke - drahy je sice neveriaci, ale z lasky ku mne absolvuje celu pripravu a aj cirkevny sobas :-D jedinou podmienkou pre neho bolo, ze ked uz cirkevny, aby to teda bolo na "nasom" hrade :-)
Odpovedať
waw.. moj sa sice ponukol, ze koli mne by sa nechal pokrstit, ale to netusil, ze by musel, keby som bola katolicka, podstupit aj celu pripravu, aby sme sa mohli vziat.. my, evanjelici, to mame trosku jednoduchsie, lebo staci, ked som ja pokrstena a s konfirmaciou. Ale ja si vlastne ani neviem predstavit svadbu nikde inde ako v uzasnom malickom drevenom kostoliku s tou najuzasnejsou pani fararkou aku poznam. Hm, ked tak nad tym rozmyslam, tak moj drahy si ma vlastne berie z velkej lasky ku mne x-) , lebo pre neho svadba nikdy dolezita nebola... klasicke chlapske "je to iba papier". Ale ked zacal s tym, ze by sme si mohli urobit mimi, tak som povedala, ze bez svadby to nepojde... ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
no on chudacik tiez netusil ked mi to slubil, co ho vsetko este caka :-D ale predychal informaciu, ze bude musiet absolvovat pripravu, potom v kostole si klaknut a uz sa zmieril aj s tym, ze si budeme prisahat na krizik... (vsak moj tatko mu je v tomto vzorom - tiez je neveriaci, ale kvoli maminke suhlasil po pade komunizmu aj so sobasom v kostole)
Odpovedať
Profilova fotka
co sa tyka tej pripravy - nemyslela som krst a ostatne sviatosti - na to by som ho uurcite nenahovorila, okrem toho je uz riadne pokrsteny v ev. kostole a tiez ma konfirmaciu. Pripravou som myslela povinne nauky pred sobasom (stretnutia s knazom, lekarom, psychologom) vies, moj drahy, je dost tvrdohlavy, co sa tyka viery, takze ja to beriem ako velky prejav jeho lasky ku mne, ze suhlasil so svadbou v kostole. :-) on sam seba berie ako neveriaceho, do kostola nechodi
Odpovedať
Profilova fotka
ukázala by som rada, ale keďže môj drahý mi tiež radikálne zvestoval, šaty chce vidieť až v deň svadby, tak sme ich včera cestou z Blavy nechali u otca a odfotím sa až keď pôjdem k nemu a potom sem hneď "zavesím" fotočku. Aj kamarátka ma dnes skoro zniesla zo sveta, že prečo som ich odviezla k ocovi, keď som ich mohla nechať tu v našom meste u nej. No čo už, keď už. :-(
Odpovedať
mhviezdicka - Vy máte svadbu 7.4. - prosím napíš mi ako si to vybavila. Mne sa to nedarí. My sme práve kvôli tomu že chcú mať všetci voľno cez sviatky rozmýšlali o termíne 5.4.. Priateľovi je to jedno aj tak nechápe prečo to vybavujem už teraz - vraj stačí začiatkom marca. Ale šaty chce tiež vidieť až na na obrade a poctivo sľúbil aj odsťahovanie sa na pár dní vopred aby som mu aspoň trochu teda chýbala. Moji rodičia to práve oznámili zvyšku rodiny a všetci sú z toho paf (neviem čo po 10 rokoch čakali), takže mi teraz volajú a chcú vedieť kde čo kam prečo ako a tak. Tak im opakujem že je ešte čas.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj kbrt, my zatial termin svadby nemame - mylis si ma s bihan - ona ma aj civilny aj cirkevny sobas 7.4.2007. Kedze my budeme mat nas sobas urcite katolicky, cez sviatky nas termin svadby naozaj nehrozi ;-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Jo, asi hej. Ja keď ten dátum vidím tam som mimo.
Odpovedať
mhviezdicka - preco vam cez sviatky termin nehrozi? Post sa konci Velkym piatkom... Biela sobota je povazovana (najma po zotmeni) uz za sviatocny den. krbt - ja mam svadbu 7.4. - cirkevna nebol problem, ale na matrike som este nebola a najskor sa tam dostanem az koncom oktobra... ale u nas je situacia trosku ina, o ten civilny sobas mi vobec neide, ak sa velmi budu hadat, ze sa nikomu z poslancov nebude chciet cez sviatky prist na polhodinu na urad (co by ma dost prekvapilo, lebo ich je tam kopa), tak im najprv odcitujem zakon, poslem ich do certa, a mozno nakoniec rezignujem na nejaky iny den... ale hovorim, s cirkevnym problem nebol.
Odpovedať
No, najnovší trik na matrike je že mi termín potvrdia aj tak až v januári - čo si rovno môžu strčiť. Problém s cirkevným je to že nemáme všetky potrebné úkony vykonané na to aby sme mohli mať svadbu v kostole a i napriek tomu že sme veriaci neradi by sme aby sa hovorilo, že to robíme len kvôli svadbe. Ale pravdepodobne sa k tomu aj odhodlám a nech si hovorí čo kto chce - aj tak to pre svoje deti urobiť musím, lebo chcem aby boli krstené.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj bihan, co sa tyka slavenia velkonocnych sviatkov, my katolici ich povazujeme za najvacsie a najvyznamnejsie sviatky, slavit ich zaciname uz na tzv. zeleny stvrtok, potom nasleduje velky piatok, biela sobota, velkonocna nedela a velkonocny pondelok. Kazdy den su obrady ine- nie klasicke omse, ktore byvaju cez bezny rok - konkretne na bielu sobotu sa u nas obrady zacinaju po zapade slnka, a patria casovo medzi najdlhsie (u nas to byva niekedy aj 2 az 3 hodiny). Je pravda, ze cele obrady sa nesu v slavnostnom a radostnom duchu, ale svadby sa v tuto sobotu urcite u katolikov nerobia - na fare by mi to urcite nepreslo :-) a ani ja by som si nevedela predstavit svadbu v tento den.
Odpovedať
Profilova fotka
kbrt dala som už fotku šiat do albumu, poslala mi ju predošlá nevesta. kupovala ich v taliansku, sú fakt nádherné :-)
Odpovedať
Profilova fotka
mzuzka - su naozaj nadherne :-) babenky, musim sa vam priznat, ze som konecne nasla niekoho, komu nepripada zvlastne, ze uz teraz zacinam s planovanim svadby a veeelmi sa z toho tesim :-D
Odpovedať
Profilova fotka
mhviezdicka: to vobec nie je cudne a divne planovanie svadby, vsetko treba mat poriadne naplanovane aspon odpadnu tie stresy z planovania :-) My to mame tiez buduci rok v aprily a v podstate uz vsetko mame az na dj a moje saty a nejake drobnosti. drzim palce vsetkym buducim nevestam :-D
Odpovedať
Profilova fotka
si ma potesila :-) vsak ked uz bude jasny ten nas termin, pustim sa do priprav aj ja (podla mna je uz najvyssi cas ;-) ) prave som volala na Or. hrad, ako to vidia s nasim terminom svadby - o dva tyzdne sa nam maju ozvat, aj ked podla posledneho vyjadrenia by s tym nemal byt problem. Iba nas upozornili, ze v kaplnke bude v tom case urcite riadna zima - s tym ale pocitame, pocasie v aprili byva niekdy divoke :-|
Odpovedať
Profilova fotka
ja pripravujem už mesiac a tiež sa mi všetci čudovali. ale keď máš dosť času, odbudne aj stres, ale hlavne nemusíš kúpiť to čo potrebuješ hneď, ale máš čas a šancu trafiť na lacnejšie, krajšie apod....
Odpovedať
CAute baby, tak aj my sme uz zacali konecne vybavovat hlavne veci: zajednali sme si v tyzdni salu, fotografku a muzikantov, co bolo pre mna najdolezitejsie, a ostatne už pojde nejak postupe. Uz sa tesim na skusanie siat, ake to je??? Aj vy ste sa nevedeli dockat??? :-)
Odpovedať
Profilova fotka
najskôr som sa tešila na šatky a keď som už tretie nezapla presne v tom istom mieste, tak ma už tešenie prešlo. Ale šatky už sú "doma" tak som úplne v pohode. Už sa mi ani nechce čakať do apríla.
Odpovedať
Ahojte baby len dnes som sa som objavila aj toto forum tak som sa tu musela ihneď pridať my mame termín svadby 28.4. 2007 a zatiaľ nemám vybavené ešte nič, keď som tu trošku čítala o čom si tu píšete dočítala som sa že každá už niečo vybavené mate my začíname s vybavovačkami v novembri ale keby bolo na mne začala by som už skôr, lenkeď teraz rozpravam o plaánovaní svadby už teraz každy na mňa divne pozera a tvrdia že som tou svadbou posadnuta ale to nie je pravda ja len potom nechcem mať stresy že sa mi niečo pokazilo . Zatiaľ si zhanam len informácie o salach, kostol už mam vybartí len musíme zajsť ešte za farárom či bude mať vtedy volný termín.No uvidíme ako to všetko dopadne
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj nezbednica, moj drahy si tiez mysli, ze mame na vsetko este casu a casu, ale ja mam na to uplne iny nazor ;-) treba si predsa najprv vsetko premysliet - co chceme, ako to chceme a predovsetkym aby sme obidvaja chceli to iste. no a samozrejme treba mysliet aj na to, ze necakaju len na nas, kedy si prideme rezervovat salu, fotografa, kameramana, DJ a pod. no, ale aspon vidim, ze ten moj milacik, nie je jediny, ktory ma na vsetko cas :-)
Odpovedať
Profilova fotka
z vlastenej skúsenosti viem, že keď som pred mesiacom volala, že kedy mám prísť zajednať sálu na apríl, tak mi prevádzkar povedal, že ktorý termín, lebo na apríl 2007 už dve soboty zajednané majú. A práve aj sobota po piatku, keď máme svadbu my, je už od JÚLA! zajednaná. Takže, nikdy nie je skoro 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
vcera som sa to snazila milacikovi aj vysvetlit, ze nie sme jedini, ktori planuju svadbu v aprili, ale on ma akurat riadne rozcertil tym, aky je on pohodak. U nas sa potvrdzuje - protiklady sa pritahli a silno drzia :-D
Odpovedať
Profilova fotka
tak my mame svadbu 21.4, mali sme mat teraz 7/10, ale nastala zmena, a tak ja mam vlastne vsetko, okrem fotografa, mam restiku, hudbu, kameru, vyzdobu, len saty este nemam, a ten moj oblek, zato moja mamka je uz aj zaodeta
Odpovedať
Ja si tiež myslím že dobre saly su zajednane už skor ale každymi vravi že čo stresujem že to sa vybavuje najskor pol roka do predu a nie skorno uvidime dam na nich ale čo sa bude diať to neviem nechcem zbytočne na svojho draheho tlačiť aby si nemyslel že to prehanam nech sa potom sam presvedči že to nie je take jednoduche ako si predstavoval. O svojich šatach mam predstavu aj ako by mala vyzerať moja svadba ale uvidíme či sa moj sen stane aj skutočnostou.
Odpovedať
kocky, ja som uz zase v planovacom osiali... prva vlna bola jun, jul... potom chvilu nic a teraz ma to zase chytaaaa :-) x-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?