Svadba 9.5.2009. Nájde sa ešte niekto s týmto dátumom?

Zobraz úvodný príspevok
Ahoj nájde sa ešte niekto s dátumom 9.5.2009 ak áno tak poďme na novú tému... :-)
Odpovedať
Profilova fotka
joj Dani tak to by ma urazilo, to ako sa ja poznam tak by som povedala, ze sorry tak uz nemusite chodit...nakolko je dva tyzdne do svadby a musim upresnit pocet...fakt by som sa s nimi nebavila o tomto ;-) ale to som ja no :-D
Odpovedať
no ano..mas uplnu pravdu....je to tak...
Odpovedať
Profilova fotka
Inak sa strasne cudujem, ze je dva mesiace pred svadbou a este pozyvate...my sme rodinu pozyvali na Vianoce aby som presne vedela co a ako, ja by som asi riadne stresovala...ved uz take veci ako pocet ludi, uz by mal byt dohodnuty :-|
Odpovedať
aj my sme pozývali tri týždne pred... telefonovali sme tak mesiac... a ja som dokonca ani nikomu nevolala... prosto prepadovka... ale nikto neodmietol... len jedny priatelovi sa vyjadrili, že su prekvapení, že ich voláme, že nie su vraj taká blízka rodina... no čo ja by som ich nevolala... ale priatelova matka bola neoblomna... :-D dani kašli ich... ale si im mala povedať, nech ti daju obratom vediet, že treba nahlásit počty... ozaj dávate nejaké jedlo ako rezervu naviac a ked áno kolko ????
Odpovedať
Profilova fotka
no ja som mala najprv dva chody a potom som to zmenila na tri. Prve dve budu servirovane na tanieroch a potom budeme mat svedske stoly teple a studene
Odpovedať
aj my prve dve na tanieroch a potom misy...inak mne povedali, ze mam nahlasit presny pocet hosti vo stvrtok pred svadbou...ale zasa navleky uz by som mala vediet buduci tyzden presny pocet...
Odpovedať
Profilova fotka
stvrtok pred svadbou a to ako kedy si chcu ponakupovat vsetky potrebne veci? mne povedali tyzden pred upresnit ;-)
Odpovedať
my tiež budeme mať tri chody.. z čoho ten druhý bude studený a teplý raut... ale myslela som, že koľko ste si dávali čo do počtu porcii? napr. máme hostí 35 + DJ + kameraman... to je 37 porcii. Ale koľko by ste dali porcii naviac? asi by sme mali dat nejaku rezervu naviac... druhý chod počítame viac.. lebo prídu kamaráti a z práce...
Odpovedať
Profilova fotka
no my sme dali 3 porcie na viac, ale aj tak si myslim, ze ludia budu najedeni az az ;-)
Odpovedať
no firma vie o 110 hostoch...ale prsne im to dame vediet vo stvrtok...sak tam nebude rozdiel 20 porcii nie?
Odpovedať
a čo myslíte koľko pri našom počte máme dať rezervu? dve porcie...
Odpovedať
asi to bude stacit..podle mna...my budeme mat asi 100 ludi (alebo mozno aj viac)...takze u nas to bude aj s rezervou tosku narocnejsie :-N
Odpovedať
Článok sa načítava...
juj...ale uz sa tak tesiiiim
Odpovedať
no to verím :-D ale stresy su rovnaké, či má človek 20 ludí alebo 100 :-|
Odpovedať
Profilova fotka
dani inak mne sa stalo tak isto co pises s tou rodinou od draheho, ze bud bola s..a urazena ze volame malo ludi, a ze toho a toho by sa patrilo a podobne .. 8-( hmm, alebo co ma vsak uplne odzbrojilo jak sa poniektori tvarili ze im je ta svadba skor na obtiaz... som bola fakt smutna z takeho pristupu, ale uz sa snazim na to nemysliet :-( , ale urcite na to tak skoro nezabuden.... baby dajte ake mate menucko, co kokretne v nom a co budu aspon cca obashovat ta cast co je teply rat ;-) lili ty si pisala tusim ze raut , aj som sa ta pytala co tam budes mat tak napis ak mozes, rada sa inspirujem :-D uk ako lepsie uz?
Odpovedať
heppy prepáč, nevšimla som si to .... to preto, že robím tisíc vecí... robím menovečky, periem, kukam telku a brázdim po nete :-D no studený raut budu misy... šunkové a syrové + banketové pečivko... a hlavne také tie šunkové roládky plnené pomazánkou a syrom a maslom... a teplý raut budú mini šniclíky, prírodné bravčové na šampionoch... a ešte masková roláda (ale nepamatam z akého maska a ani už nepamatám čím plnené ) :-D + hranolčeky a rýža zajtra to ideme upresniť, takže ráno ešte plánujem prehrabať kopu kuchárskych kníh ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
lili tak ked sa nimi prebrazdis knizky tak cakam infosku :-D este, my este nemame dohodnute, ale uvazujeme o reznikoch takych menisich, kuracie pecene stehienka, mozno nejaku klobasku take male kusky to navrhol ujo prevadzkar kamarat nas :-D , a ryza a zemiacky pecene, a aj zeleninu k tomu, asi calamadu a nejake papricky ci tak, a tiez pecivo...l lili budete mat aj kapustnicu este? a bude ju mat niekto kto ma raut tu kapustnicu myslim... inak lili ja robim tisic veci naraz, prave som ikebanky dokoncia na bocne stoly a hlavne vazy na bocne stoly, a drahy strihal menovky, popritom uz som aj veceru robila a dali sme piect chlebik 8-)
Odpovedať
no heppy si šikulka ;-) a ocenujem aj tvoju polovičku, že strihaááááá :-) tie pečené stehienka sú dobrý nápad.. možno by sa tým dali nahradiť to masko na šampionoch... hmmmm no si mi nasadila chrobáka do hlavy... no a po polnoci budeme mať namiesto kapustnice... gulášek z diviny s brusnicami tá klobáska je tiež dobrý napad, to mala moja mamina na 50tke také pečené jelítka a klobásky, také zabíjačkové misy a tiež mali uspech a koľko že to máte ludí? inak máme to v takom hotelíku, čo má aj vonku také posezeníčko a dá sa tam aj grilovať, tak nám prevádzkar navrhol, že ak bude vonku pekne, tak možu aj niečo ugrilovať, ale sa mi zdá, že by toho bolo už vela... šak by všetkým praskli gate :-D a potom chcem tie ikebanky vidieť, lebo aj ja by som nejaké chcela zrobit, v salone by mi ich urobili že 200 SK za kus... no uznaj to si ich radšej sama urobím.... a ja ich potrebujem 4 ks
Odpovedať
Profilova fotka
no take zabijackove tiez navrhoval tak uvidime ked si to pojdeme dohodnut na bud,tyzden... nas bude 45 max aj s kamermanom a fotograf, co su nasi byvali kolegovia a teda je fajn su aj hostami, cize vsjo jednou ranou :-D aj my mame vonku sedenie akoze aj pre fajciarov co sme museli s takymi ratat, inak je to pekne a otvorene tiez z tej restiky a aj nam v noci fakle zapalia je to pri rieke ten hotel aj restika... uvidime.. ja tiez 4 kusky ikebanky fakt jednoduche, a 2 vazy s kvetmi to je pol na pol na bocen stoly a na hlavnom bude kytica a doplnky ako sviceky ale ikebany nie.. co 200 sk teda, mna to stalo ked poratam svietnik z ikey ako spodok, v nom trosku kamienkov t.j. piesku bordoveho, jedna rozkvitnuta ruza ktorej som zafarbila okraje lupienkov na strieborne t.j. trbliekty strieborne plus tam je okolo tej ruze bily a bordovy sisal. ked to zratam tak kus ma vysiel cca 50 sk, no fak je ze to nie je umelecke dielo, ale tu drahemu sa to moc paci a mne tiez moze byt... snazila som sa... :-D
Odpovedať
a to je 200 Sk za požičanie... už som si kupila také umele kvetky, čo ich asi ponorím do vody a také zafarbené kokosové vlákno alebo čo to je... aby som si ich urobila doma... len ich musím v tom salone zrušit... tam som si objednala na zapožičanie ozdobu na hlavný stôl a na autká... to niekde pri rieke nitre máte? tam som sa čosik nachodila ako študentka ;-) tak to bude iný romantikuš ma máme tiež hotel pri jazierku... to je cez cestu, ale moj deduš si už chystá plavky :-D
Odpovedať
akurát to rátam a hlavných hostí bude 36 a po21 hodke nás bude 50 ... no uuuuuuuuffff
Odpovedať
Profilova fotka
lili 200 za pozicovne teda, to je iny biznis ta svadba ze ano :-D ja si na auto vyrabam sama, mam organzu, ktora pojde aj na stol a pojde aj na auto z nej a ruze umele k tomu, nieco som si kupovala kde tu a nieco mam cez net z ciech, lebo tam to bolo lacnejsie a co je dolezitejsie aj kvalitnejsieee. Inak vsetko aj na stol si robim sama, aj som uvazovala o zapociani ale ja som asi taka v tomto, ze by som mala stres ci mi to to je ok, lebo mam v okoli skusenosti ze slubili a nakoniec proste nezapocili v ten den alebo to nebolo to co si clovek vybral, akoze to je moja skusenost z okolia, preto radsej som si pravila sama, inak nic zlozite, nemam, lupienky bordove, organza na stoly biela peknucka do stredu, svietniky dlhe stihle po okrajoch kazdeho stola cize 6kusov a v nich vysoke bordo sviecky, male svietnicky ako vazy ale v malom klasika z ikey dost lacno co som bola happy :-D 30 kusov a velke vazy na bocne stoly t.j.2kusz a mne na kyticu este dokupim jednu ale to sa doma vyuzije, jaj a este take kamienky porosipat po stole priesvitne, a kvetinky priesvitne aj motyle, aby to bolo zaujimave. si chodila na spu? tam je ten hotel pri rieke asi rok, v ktorm bude veselica, ale je to fakt romantikus, 8-) , a vy mate pri jazierku nmnooo super, len neuvadzas kde hmmm. priroda je priroda 8-)
Odpovedať
heppy no fakt svadba je jeden velký biznis... :-S to vypožičanie na autká, na stôl velká ikebana a nad hlavný stôl srdcia to nás vyjde asik 2000 Sk, ale čo už narobím, to by som už asi nezvládla... časovo a ani svojou zručnostou :-D no ale ak by mi to na den D nenachystali, tak ich asik zmlátim... :-D ja som chodila na ukf... a denne z intráku chodila vedla rieky ... och to je už rokov... asi tak sto .... ja mám oslavu v trenč.tepliciach a tam fakt romantikuš prostredie... aj na fotenie, len to počasíčko musí vyjst
Odpovedať
ahojte tu som
Odpovedať
ahojte, čo nové? Ja som dnes vyrábala z oragnzy mašle na lavice do kostola, celkom sa mi páčia, juj, peknučké to bude. Na každú lavicu mi výjde po 9 mašlí, myslím, že to bude tak akurát.
Odpovedať
ja som dnes absolvovala dalsie navstevy, skrtam zo zonamu dalsie 2 deti a 2 dospelych....a idem robit s milackom zarubne do nasej vily vilocky
Odpovedať
tazke nakoniec to nebude mozno ani 110 ale "len" 100 ludi...baby ja sa taaak tesim....veeelmi 8-) :-D
Odpovedať
ale rano som sa zobudila s tym, ze ma stipe hrdlo...no a kezdy v rodine uz bol chory okrem mna...dufam, ze to nepride prave v najnevhodnejsej chvilke....
Odpovedať
Profilova fotka
lili ja nie som nejak zrucna ale hadam moze byt, co som spravila,. a este sa chystam na ozdobu na auto a rodicovnske pierka, pierka pre druzicky a to je hadam vsjo take na vyrabanie ;-) sme boli v Metre na alkac, tak uz ho tu okukujem a drahy nan kuka ze konecne ma slusny bar :-D :-D :-D uz citim ako sa to krati, este nemam koselu pre draheho, teda dve, tento week menu dohodnenem dufam, tiez , kyticu tiez, a musim ist na skusku ucesu :-( plno veci a do kostola dohodnut vyzdobu, ze vraj oni robia tak som zvedava inak som chcela tiez vyrabat na lavice ale ze vraj tam to maju bezne ked je prijimanie a tak, tak ok, hadam to bude dobre neviem, dufam ;-)
Odpovedať
heppy: ja som videla mašle na lavice čo dávajú keď je príjimanie a skoro som odpadla, sú už hrozne staré a vyzerajú ako keby boli určené na cintorín. Tak po takých ozdobách naozaj netúžim. Radšej si dám svoje.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?