08.08.2009

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
nájde sa niekto s týmto dátumom?
Barborao, su krasne, a budes mat aj ten dlhy zavoj? ja o takom snivam :-)
Profilova fotka
oo dakujem moje, ja som taka stastna, a dom rada ze suhlasite s mojim vyberom :-) dokonca mi prisli v salone povedat, ze fakt sa nestava casto ze by mali nevesty .prefect fit. co sa tyka dlzky siat, postavy, aj celkovo.. citila som sa v nich krasne... ano luciita cvelmi chcem dlhokansky zavoj k nim tiez, no ten este nemam objednany, na to je myslim ze este celkom cas.... aku mas predstavu o satach ty? Budes si ich prinasat odtialto z UK? alebo zo Spanielska, hm? Ved Pronovias je spanielska comp, tak v takom nadhernom spanielskom zavoji z teba drahy pred oltarom odpadne od udivu :-N
he he si dobra :-D , to teda dufam! Mne sa pacia od pronovias model Hamlet a Higuera...prilozila by som foto, ale neviem ako to mam zmenit na jpeg format a mam ich iba v pdf. :-p
Profilova fotka
saty Higuera su prekrasne :-) luciita> inak ty si v Londyne?
nie barborao, som v corby, skoro ako londyn :-D
Profilova fotka
luciita, takze sme obe priblizne rovnako vzdialene od Londyna :-D ja som v Brightone.. Ako to vyzera u vas so snehom? My sme boli zablokovani na dva dni, dnes sa uz vsetko roztopilo, ale vraj ma znova v noci snezit juchuuu. Inak Luci, stym stahovanim pdf.iek mozem poradit ak chces?
barborao, so snehom katastrofa, cela krajina v kolabse ja to nechapem! Nemaju ani strk ani sol na posypanie ciest. Trvalo mi hodinu kym som prisla do roboty a to byvam iba 4 mile od nej! Dnes zase kydalo cely den... Jasne ak chces porad mi prosim ako zmenim tie pdf na jpeg...
AHOJTE...aj ja mam svadbu 8.8.2009....chvilami sa mi zda, ze mam este kopec casu, ale kedze ma predtym cakaju este statnice, tak myslim, ze to cele zbehne veeeeeeeelmi ryychlooo
Profilova fotka
no jamam pcoit ze ten cas -........leeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeetiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii :-.
to teda neviem....niekedy by sa mohol spomalit
Profilova fotka
pantarhei> vitaj u nas x-) .. ako idu pripravy? v tom ze koncis skolu sme na jednej lodi> v Maji odovzdavam final project a graduation mam zaciatkom Jula. cize sa mi momentalne mixuju univerzitne a svadobne pripravy :-D , poznas take vsak? luciita> no, presne, kazdy den povucam v radiu ako je vzdy ina cast krajiny zasnezena a zatvaraju skoly atd.. my sme mali volno minuly pondelok a boli sme s drahym stavat snehuliakov :-D k tym pronovias pdfkam.. no ked si to stiahnes zo stranky stale to mas este vo www forme, cize treba si to najprv stiahnut do pocitaca cize si das save pdf (vacsinou s adobe reader) a ked to mas v pocitaci ako pdfko, tak tam je moznost save as jpg. a je to :)
Profilova fotka
pantharei> alebo zrychlit :)) ja sa niekedy neviem dockat!!!!
Článok sa načítava...
Profilova fotka
no nie kocky neblaznite nech sa len nic nezrychluje...... ved my nemame ani obrucky kupene a ja est nemam doma saty
Profilova fotka
jasne, ved odvcera na to mame 6 mesiacov, presne pol roka, co je uplne v pohode 8-)
barorao....poznam, snazim sa pisat diplomovku.. statnice mam zaciatkom juna, takze to by som mala mat dost casu....ozaj a saty uz mas?...ja som si bola nejake skusat, ale pojdem asi pozriet aj na Ukrajinu
Profilova fotka
na Ukrajinu? wau! ale to asi nepojdes tak daleko ako do Kyjeva, ci? =-) Maju tam dobre krajcirky? Ano, ja saty uz mam (teda este nie fyzicky doma, ale objednane su) 6 mesiacov dopredu je akurat dost casu na to aby boli pre mna vcsa prichystane :-N
Profilova fotka
no na mna uz saty cakaju v obchode ale este mi na nich bdue treb arobit upravy a to neviem kde vybavim lebo ja som si objednala saty zase v polsku ale az v lodzi ....a nechat tam este saty na upravy ....eee prilis daleko... aj ja som inak pocula ze na ukrajine su krasne saty a za super ceny
ano....kamoska a dalsie zname si tam kupili saty podla svojich predstav s celou vybavou za 5000-7000Sk, a su ich, nie su pozicane....dokonca ich potom niektore aj predavaju do salonov po svadbe....lebo jedny, co sa mi pacili v salone v Ke stali napriklad skoro 14 000Sk, co sa mi zda vela na jednu noc
baby ako ste na tom??? som sa tesila ze uz mame priestor ale nevyslo to, iba nas tahali za nos takze som tam kde som bola, nikam som sa nepohla, do svadby je pol roka co sa mozno zda vela ale ja stale nemam priestor, neviem ci som narocna alebo co ale zacinam mat z toho stres ... normalne by som teraz bola hned za svadbu niekde v zahranici, na plazi, len mi dvaja a ziadne strarosti...som myslela ze v tomto obdobi uz budem riesit vyzdobu ale normalne nemam chut ked ani neviem aku vyzdobu mi treba ked stale nemame priestor..v nedelu letim domov a budem mat 3 dni aby som nieco nasla, nasi mi pomahaju ako mozu a dohodli mi par stertnuti ale po 2 sklamaniach sa uz radsej ani netesim ...
stormie: a kde ste povodne zamyslali - ktory priestor? To bola ta restauracia Pohoda?
Profilova fotka
stormie> to mas ale super, ze ides teraz na slovenko a budes tam osobne, tak urcite (drzim palce) a verim ze sa na teba nalepi stastie a najdete nieco vhodne :-N ake su tie dalsie dve moznosti, hm? ja sice priestory mam a su super, s cim si stale lamem hlavu je ten catering, s webovymi strankami slovenskych cateringov je to katastrofa! absolutne minimalna orientacia na svadby! a minimalne informacie o cenach a moznych svadobnych menu! a to uz hladam asi mesiac! (v porovnani s tu v uk, kde maju vsetci bez problemov zvrejnene menu a aj ceny) tak nemam absolutne sancu naplanovat ropocet! joj!
stormie: akurat som si precitala tvoj prispevok o tej restike, co spominas, ze ti zrusila rezervaciu. My sme tam boli minuly rok a moc na mna dojem neurobili, prislo mi, ze vsetko robia fakt len pre prachy... kazdopadne, mozno aj dobre, ze tam ti to nevyslo a drzim palce s hladanim dalsieho priestoru. Ak chces svadbu vonku, tak skus restauraciu Pohoda a aj s penzionom Castel v Mierove sa mi super komunikovalo, len maju mensie priestory.
no pohoda bola prva co som chcela ale znama tam mala jednu firemnu akciu, mala to nastarosti a mala take problemy s nimi ze az...takze to riskovat nejdem a to mierovo som pozerala ale nasi ma odhovaraju aby to nebolo mimo ba tak teraz fakt neviem...uvidim co nasli
barborao: myslis tie dve moznosti co nam padli?? prve bola restauracia molo - tam nam povedali v decembri ze jasne je to volne na nas termin a mame dojst po sviatkoch a potom nam povedli ze je to rezervovane uz od leta... a druha bola restauracia rolando-som pisla co sa nam stalo v teme o tejto restike...no nieco podobne ako v molo restaurant...a na slovensko ideme hlavne lyzovat :-) a potom mame este nejake 3 dni co budeme doma a to som sa chcela stretnut len s fotografkou, kvetinarkou a kadernickou...lenze namiesto toho budemme obehavat priestory... 8-(
Profilova fotka
stormie> joj, babulka, prave som si citala co sa stalo v tom Rolande, to je nenormalne! absolutne neprofesionalne, a inak mam jeden zazitok z detstva, boli sme v Rolande na rodinnej oslave, bolo to niekedy v strede leta, a bolo tam milion komarov!! aaa! a az tak ze sme si museli z vonku presadnut dovnutra! takze negativne spomienky ]-( ale nieco na pobavenie pre teba :-D, tak vidis ze je vela dovodov, preco je dobre ze nebudete mat svadbu tam :-D kedy inak letis domov? uzi si to! a nech to toho co najviac vyjde!!!! Inak som prestastna ze mam vo vybavovackach pri sebe takeho uzasneho mojho nastavajuceho muzicka! A vyvsvetlim preco> aj ked sice nehovori plynule po slovensky, cize vsetky telefonaty vybavujem ja ;-) , to ze je pri mne jeho RACIO, mi velmi pomaha :-D.. ja by som sa niekedy rozhodla pre veci hned, impulzivne a to niekedy je super, ale pri zavaznych rozhodnutiach ohladom priestorov a tak... no s nasim priestorom sme to mali tak> nie je to klasicke venue pre svadby, tj. preistory patria klastoru a vacsinou tam organizuju duchovne cvicenia a prave preto tam nechcu robit svadby! No priestory su tam UZASNE!! a na svabdu ako vysite (teda presne podla mojej a Markovej predstavy!!) venue je 5 minut peso od domu mojich rodicov, cize pozicia je idealna! No len, kedze nam to schvalili len na zaklade .dobreho slova. moj drahy bol asi dva tyzdne nastojcivi, ze nic nie je iste (hlaven kvoli okolnostiam tym ze tam svadby normalne nerobia) dokym to nebudeme mat na papieri! A som, rada ze mame s nimi podpisanu zmluvu, a 50 percentna zaloha je zaplatena, tak to mame na istotu. tj. stormie> urcite doporucujem po predchadzajucich skusenostiach, vsetko o com sa dohodnete na papier a podpisane, a pripadne urcite platte co najskor zalohu (samozrjeme pokial budete spokojni :-N ) a viem, ze fakt vsetko co sa vam doteraz stalo bola chyba tych restik!! No davajte si odteraz este vacsi pozor =-) drziiiim palce :-)
barborao: ahoj,tak co saticky sa uz siju?uz si si zohnala aj topanky? ja uz som z sk naspat a super sme si vybavili veci,tak som rada a uz sa mi lepsie spinka... :-) ja som bola na sk pozerat salony,ale nechcelo sa mi skusat saty...nemala som nejako naladu,tak som sa rozhodla,ze si ich zajednam tu a dnes po praci sa idem dat zmerat... :-D a ako inac pokracujes v pripravach?
Profilova fotka
monikac> ano saticky sa siju, alebo je pbjednavka na ceste do spanielska :-D a dorucene budu v uk koncon Juna, joj, tak dovtedy mam este cas na doplnky, no napriektomu>>> som dneska behala po meste jak sialena :-N a pozerala kde co je, a co sa mi paci, skusala som boticky, pozerala na doplnky pre moje druzicky, malinke aj velke, monsoon ma prekrasne vecicky, bola som uplne nadsena, no debenhams tu v Brightone nema wedding section.. tak to si budeme musiet vycestovat autickom.. a inak uz som skoro v tom nadseni kupila malinkym flowergirls saticky :-D ale zda sa mi priskoro investigovat take detaily, uz som bola v tkmae dva krat kuknut sa na ne, a fakt ak tam pojdem trieti krat asi neodolam :-D >>> takze tak ja, doplnky a parady! inak uz planujeme cestu na Slovensko v Maji, ked tu su bank holiday, lebo to ma drahy moj dost huste co sa tyka prace a nema moc dovolenky, tak vyuzijeme volny den a letime vybavit vsetky dokumenty! matriku a faru, a potom sa mi bude tiez lepsie spinkat... a ako ty? podarilo sa ti vybavit vsetko co si chcela? a boli ste aj na fare, hm? inak my mame zajednane uz tu u nas na fare stretnutie s knazom a take vselico na mna vyvalil, ze som bola z toho celkom vedla!!!! ze mame obidvaja priniest krstne listy (moj je v Bratislave ]-( a mojho draheho niekde s Glostershire!!) a listy od rodicov ze sme obaja slobodny???? no trosku som z toho nechapala, ze naco od nas chce vsetky tie dokumenty, ked nas ide len pripravovat na sobas, ved ani sa tu v Uk brat nebudeme, na to ci nas mozu zosobasit a za akych okolnosti predsa rozhodne ten knaz co nas bude sobasik na Slovensku, tak trosku z toho mam chaos, ze aj tu v cirkevnych kruhoch funguje taka byrokracia (myslim, ze potrebujes milion papierov, hm a este ano, ma byt v tom krstom liste nieco specialne, ze ma byt novy, ze nemoze byt to ten oroginal, uplne nechapem!!) a to pritom, ja normlane chodim skoro kazdu nedelu do kostola, a naozaj sa chceme brat v kostole kvoli presvedceniu, a nie len kvoli tomu ze akoze katedrala! tak som z toho troschu mimo, no uvidime, ako to dopadne pri osobnom stretnuti, lebo tieto veci boli len zatial cez telefon, ok, asi uz sklapnem lebo moc kecam :-D aj tak sa uz idem chystat ideme dnes na dinnerparty. papa a pekny vikend moni ;-)
barborao: no tak super len pekne nakupuj aspom budes mat vetsi prehlad kde co je a potom si uz len to najlepsie kupis ;-) no ja uz tiez idem zacat hladat saty pre malu druzicku a pre page boy...ty planujes mat aj druzicky co budu mat take iste saty? no my sme vyavili vela veci teraz ked sme boli doma,uz sme si navrhli oznamka co chcem,len treba im poslat text co tam chceme napisat,zajednali sme si obrucky no a bola som aj doma pozriet po salonoch,ale nejako sa mi nechcelo skusat saty,tak som akurat dnes bola v alone tu v jersey a zajednala som si saty co som si povodne vybrala a zaplatila zalohu a uz su aj objednane a mal by som ich tu mat v maji a potom ich este budu upravovat,tak dovtedy chcem zhodot aopar kil a zacinam od pondelka lebo teraz ako som bola doma,tak maminina kuchyna bola ku mne stedra... :-N no boli sme aj za fararom na sk a nedovoil nam tu svadbu na hrade,tak sme si zajednali kostol na 15.30.co sa tyka toho krstneho listu ano to budes musiet preukazat v uk a ja ked som bola u mojho farara na sk,tak mi ho vytavil,trvalo mu to len par minut kym to vypisal a je to v latincine,tak sa to nemusi ani prekladat... ale vznikol trosku mensi porblem kedze moj nastavajuci je anglikan ( to asi aj tvoj kedze je anglican) a tak musim poziadat o dispenz tu v uk na nasej fare,je to vlastne len list od biskupa tu v uk ze moj drahy si ma moze zobrat a to sa nemusi prekladat,ale musim to poslat na sk nasmu fararovy,zevraj to musi byt od biskuppa v uk lebo ja kedze na sk nezijem uz viac ako 3 mesiace tak uz tam nepatrim,patrim na faru tu teraz,tak aj dizpenz musi byt vystaveny tu.. no a dnes sme boli za fararom tu v uk a bol zlaty,dal nam vyplnit asi 3 forms jednou z nich bola,ze budeme mat zmiesane manzelstvo a drahy musel podpisat,ze ked budeme mat deti,tak ich budeme vychovavat v mojej viere...no a on to vsetko aj s kopiami nasich krstnych a rodnych listov zasle biskupovy tu v uk no a uz mame zajednany pohovor s tymto istym fararom lebo on musi potvrdit biskupovy,ze sa mozme brat v kostole ....no a az potom mozme absolvovat nauky ktore budu trvat tak okolo mesiaca a potom on zasle nas certifikat na faru nasho sobasa na sk.... no tak asi takto to postupuje na fare,tak prajem vela stastia...
Ahojte baby, tak aj my sme navstivili pana farara tu v uk, bol strasne zlaty a chcel iba krstne listy ktore nemusia byt prelozene. On nauky nerobi, ale dal nam cislo na nejaky couple v mestecku pri nas ze im mame zavolat a oni vedu tieto pripravy. Su to 2 sedania a trvaju asi 3 hodiny. Oni nam potom vystavia certifikat ktory mame priniest aj s tymi krstnymi listami panovi fararovi on to vsetko potom posle na SK mojmu fararovi. No ale vidim ze v kazdom kute ang je to inac!
lucitta: no tak to je super spravicka.... :-) no ty asi nemas problem lebo tusim ze tvoj nastavajuci je spaniel a oni maju presne taku vieru ako my na sk a u anglicanov je to trosku inac....ako inac postupujes s pripravou? :-)

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?