08.08.2009

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
nájde sa niekto s týmto dátumom?
Lucitta: to s tou terasou planujeme aj my tiez chceme aby sa ludia trosku spoznali predtym ako sa usadime na veceru.. ;-) no a to je susprava s naukov,ja som nevedela,ze sza to sa plati? My sme uz tiez boli tu za fararom a uz sme vyplnili vsetky potrebne papiere a uz ich pan farar poslal k biskupovy a nauky sa nam zacnu v maji a zevraj budeme mat 4 nauky.... :-) a tvoj nastavajuci je katolik?
ano musime platit lebo ze vraj je to za prenajom miestnosti ci co, su to 2 nauky 3 hodinove! Potom mame zobrat certifikat fararovi aj s krstnymi listami a asi to posle nasmu fararovi, neviem presne. Ano moj drahy je katolik
Profilova fotka
luciita> super, to je super ze to budete mat s couple, (si to spominala skorej, vsak?) nase prve stretnutie s knazom bude buduci stvrtok, len vsetky dokumenty dolozime az neskor, bo ja tu nemam krstny list :-. babule inak ako to budete mat s hudbou? Na obrade, recepcii a v noci?
ano spominala som. My tiez budeme davat krstne listy az potom, nebol s tym ziaden problem, takze v poho. Ja mam zajednanu kapelu ale na obrad a recepciu nemam tusenia. ja by som si predstavovala na obrad nejake kvarteto slacikove alebo flautu a gitaru, nieco take. Chodila som do hudobnej skoly 12 rokov tak sa tam zastavim a opytam ci by mi panie ucitelky neprisli zahrat x-) .
Profilova fotka
luci, to je super napad, zavolat pani ucitelky, pripadne studentov co koncia :-) ?
Profilova fotka
co mate nove svadobne planovnicky x-) ? Ja som si dnes rano akurat zajednala ze moja kadernicka aj vizazistka pridu ku mne domov, tesim sa :-N
Ja som prave zistila ze som tam kde som bola. ked som sa dozvedela ze cena hudobnej produkcie kvarteta by ma stala viac ako cena za kapelu za celu noc :-(
inac barborao gratulujem ;-)
Profilova fotka
dakujem lucii, som stastna ze sa mi podarilo zohnat taku sikovnu babu, a ze je aj mobilna, tak nebude mat problem prist za mnou. som vcera pisala tomu kvartetu, s ktotym uz asi mesiac komunikujem, a zatial sa neozvali, ale fakt je ze profesionalni hudobnici maju na honorare dost vysoke poziadavky, luciita podla mna uricte skus kontaktovat tvoju byvalu skolu, ja tiez rozmyslam nad alternativou poziadat studentov konzervatoria, alebo niakych maldsich hudobnikov, prave absolventov, kedze inu cenu ma zasluzili umelec a inu zacinajuci hudobnik. Neboj, urcite nieco vyjde, a inak mozno kombinacia flauty a gitary moze byt super, a platis len dvom hudobnikom :-) drzim place kazdopadne
Mi budeme mat statnu svadbu(mne to vyhovuje) v kastieli na terase aj hostina tzam bude. Priatel chcel v kostole ale farar zamietol ze si musim porobit tie zbytocnosti a vobec sa nechcel zaoberat tym ze v zakone sa robi vynimka u biskupa, ze staci ked jeden ma tie nalezitosti. Ale asi aj keby mi to povolil asi by som nesla na cirkevny o brad. Ten den sa blyzi a zacinam mat uz strach. Je to snad normalne.
brumka ked ti to vyhovuje tak je vsetko v poriadku ;-) . Ale ak je to pre priatela dolezite co keby ste skusili iny kostol?
dobre ranko prajem: ako sa mame a ako pokracujeme v pripravach? barborao a luciita: chcem sa opytat ci neviete,ze ked uz budu papiere hotove a prelozene,ze ci na matriku musime ist osobne,alebo staci,ked tie papiere poslem rodicom a oni mi to tam zanesu? a neviete nahodou kedy najneskor pred sobasom to musi byt na tej matrike?
Článok sa načítava...
Profilova fotka
moni, na matriku treba ist osobne a podpisat ziadost o uzavretie manzelstva, a prinalezite dokumenty sa daju dolozit neskor tj, mozes ich poslat rodicom a oni to tam zanesu, alebo to posles priamo im na matriku. Ale tak mozes spravit az potom co ste tu ziadost podpisali a obaja ste tam boli osobne pritomny. (aspon teda taky postup mi povedali na matrike v Starom meste v Bratislave) a tusim ze by to malo byt najneskor do 14 dni do svadby, ale v tomto si niesom ista, skus kontaktovat vasu matriku.... my mame s Markom naplanovanu cestu na Slovensko v Maji, a pojdeme na matriku podpisovat :-) tak ti potom dam vediet. a pripravy idu fajn. prave riesim catering, hudbu a konzultujem s agneturou o vyzdobe (stale neviem aku farbu zvolit, paci sa mi toho priveela naraz x-) ) kedze nase venue je fakt ako biele platno ktore treba vyplnit je to pre mna taky maly interierovy projekt :-D no este stale nemam fotografa, babule ako ste vasich hladali vy? a v akych cenovych relaciach sa vacsinou pohybuju vasi snimaci atmosfery? ja mam totiz fotografa v rodine, len neviem ci ho mam s tym zatazovat. kedze jeho profesia je modna a umelecka fotografia a nie svadby. hm, no uvidime..
monikac asi tak ako pise barborao, ale asi by som to nenechavala na 14 dni pred svadbou :-p, treba mysliet na tety byrokratky ! barborao, mne nastastie spravi vyzdobu hotel, a maju aj navleky na stolicky v takej zlato bezovej farbe, vyzera to velmi pekne. No a fotografa mam Janka Cechovskeho, a ani sa nepytaj kolko ma stoji 8-)
Profilova fotka
luciita> gratulujem k Jankovi! Mas jedneho z najlepsich slovenskych svadobnych fotografov 8-) a inak babule, ja som mala vcera normalne svadobnu nightmare, ale riadnu, ze bol den pred svadbou a ja som este stale nemala zajednany catering, a ze vlasy som mala uplne zhovadene :-D joj, tak dobre mi padlo zistit ze to bol len sen =-)
dakujem za info,akurat som pozerala na nete a je tam tiez pisane ze 2 tyzden pred sobasom.... a vy si idete davat tie veci prelozit v uk alebo na sk?myslite,ze to mozem dat prelozit aj tu v uk,ake poznam niekoho co ma na to peciatku?
Profilova fotka
moni, prave teraz cakame na ten draheho .impediment dokument., ked ho budeme mat dame ho appostillovat tu v UK, a potom prelozit na Slovensku. Mne spominali na matriku u nas, ze doklad ma byt povrdeni a prelozeny sudnym prekladatelom, tusim ze nespominali ze ci to ma byt tu v Uk, alebo u nas na Slovensku. Ja si len myslim, ze ked tam budu mat slovesnku peciatku, tak nebudu robit problemy (tj nemali by :-D )
aha no tak to bude asi problem trosku pre nas,lebo tak to vyzera,ze do svadby sa uz nedostaneme na sk :-( ,no musim im v pondelok zavolat a opytat,ci to mzoes vsetko dav overit tu a dufam,ze len ano.. a kedy ste ziadali o impediemnt dokument uz davno?za kolko vam povedali,ze ho asi tak vystavia?
Profilova fotka
zarezervovala som stretnutie na reg. office koncom Januara,a dali nam termin 10. Februara, kym ho vystavia to trva 2 tyzdne. A vlastne sme o to ani skorej ziadat nemohli, lebo to nemoze byt starsie ako 6 mesiacov, cize my sme sa presne vtesnali do toho :) takze neboj mate s tym cas... A zavolaj si na matriku, tam ti budu presne vediet povedat :-) vy uz ste ziadost o manzelstvo na slovensku podpisovali, hm?
aha tak to rychlo teda,ja som myslele,ze im to bude dlhsie trvat...no prave ze nie,my sme tam boli minuly rok a pani nam dala tlacivo a ze to mame vyplnit a posla s ostatnymi papiermi a nam prave povedal,ze papiere nemozu byt starie ako 3 mesiace,ale vsade na nete je napisane ze starsie ako 6 mesiacov,tak ja teraz ozaj neviem....oni asi sami nevedia presne a ked som tam dosla,tak sa na mna pozerala a nemala ani sajnu,tak musela volat do BA a tam sa informovat a teda nam vobec nepovedla,ze musime pris osobne a spisat zapisnicu,to by ma teda nastvala,ked to tak ma byt a ona nas s tym neoboznamila... ]-(
Profilova fotka
neviem ti v tomto poradit, lebo my sme na matrike este osobne neboli, zatial som s nimi komunikovala len cez telefon, a dali mi tie informacie, co som ti vyssie napisala, :-| , no mozno ked mate tlacivo, tak to asi bude ono (tipujem) ktore my budeme podpisovat ked prideme do Bratislavy, mozno, ale fakt im zavolaj a spytaj sa ich priamo ci to staci poslat, a asi to pojde, kedze tlacivo uz mate , teda dufam :-) joj, ako to spatne citam, to je celkom komplikovane... :-. inak si myslim ze tych 6 mesiacov je fakt to co som pocula najviac krat, takze fakt neviem odkial maju tie 3 mesiace ]-( ..... moni, netrap sa, urcite to nejako pojde, bude musiet!! ;-)
ano dakujem no urcite im budem volat v pondelok kedze na sk vzdy koncia v piatok o 12 .... no ked ani oni nemaju poriadne skusenosti s tymto tu,ale nechapem preco lebo takychto svadieb je v poslednej dobe dost vela... :-( a ozajmozem sa ta opytat kolko ste platili za ten impediment dokument?
Profilova fotka
platili sme £30 a to vtedy ked som rezervovala appointment, cize vopred. Inak monika, akeho mas ty fotografa, a mas uz aj video?
aha tak to suepr ja som myslela,ze to viac,ano uz mam foto a aj kameru su to manzelia od nas od ZA,uz sme sa aj snimi stretli a videla som ich pracu a robia velmi pekne...a vy este nemate foto a video?
Profilova fotka
praveze nemame, nechavam tu polozku zatial prazdnu, totiz mame v rodine tieto profesie, bratranec studoval fotografiu a vizaulne media na vsvu a brat studuje dokumentarny film na vsmu. tak mi je to take zvlastne platit stovky eur za nieco, co mame v rodine a na druhej strane nechcem ich zamestnat po cely cas, len rozmyslam, ze by mi oni niekoho zohnali. urcite chcem aby nam bratranec spravil fotenie v exterieri, on je zamerany na modnu fotografiu, a robi fakt krasne fotky. no uvidim, zatial este nemam zajednaneho nikoho :-|
no ,tak to mate teda super,ja kebyze mam niekoho takeho v rodine,tak tiez by som radsej checla aby nas on fotil... ;-) no tie peniazky co usetris mozes vrazit do niecoho ineho ;-)
Profilova fotka
hej, aj ja som rada :-N prajem vsetkym planovnickam krasny vikend :-D
Profilova fotka
ahojte baby, tak ja uz mam svadbu za sebou ale v tento den budem mat 25. narodeniny tak na vas budem mysliet aby vam to vyslo. :-) a budeme mat aj par dni po 1. vyroci svadby. uzite si to.rada by som si to zopakovala-s mojim manzelom myslim :-).prajem vsetko dobre...papa
Profilova fotka
barborao - je super, ze mas v rodine takych nadanych ludi, ja by som si priala, aby som mala od koho sa ucit lepsie a lepsie fotit...zatial sa ucim metodou - pokus/omyl :) ale myslim si, ze pokial chces, aby sa zabavali, ze by bolo lepsie niekoho zajednat. vsak isto maju kamaratov/spoluziakov, ktori su takisto sikovni a mozno si radi aj nejake peniaze privyrobia...totiz mam kamosku, ktora tiez foti a chcem ju na svadbe ako hosta a nie aby stale behala a fotila...tak mame jedneho skveleho fotografa uz rezervovaneho... :) inak babyyyy, ja mam zajednane saty :))) sice nie tie, ktore som povodne chcela (model Alix z pronuptie), ale trosku klasickejsie, ale ziadne princeznickovske a dobre sa v nich citim. co myslim je velmo dolezite :) tak mam radost :)
anjelik: pekna nevesticka si bola ;-) linduss: no tak to je super spravicka,aj ja mam uz saty a viem aky je to pocit mat uz tie svoje vybrate... x-) planujete vela hosti?

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?