Štátnice tesne pred svadbou. Pomoc!

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte! Pozdravujem všetky nevestičky, ktoré sa ako ja :-), nemôžu teraz venovať myšlienkam o svadbe! Prečo? štátnice sú už za dverami, hlava prázdna a nervozita každým dňom stúpa :-S
Odpovedať
Profilova fotka
@zmrz_lina co studuješ? Mně bohatě stačí 4 předměty
Odpovedať
Profilova fotka
Dvouoborového bakaláře na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity. Jeden obor už mám ukončený od června 2010 naprosto v pohodě, s druhým se pořád peru :( Bakalářka obhájená, všechno za mnou a už jen ten poslední krok... My máme státnice ze 2 okruhů (1 okruh 3 předměty, 2. okruh 4 předměty) a ty pokrývají všechny povinné předměty za celé 3 roky studia. Nicméně některé knihy jsme ještě my tehdy neměli jako povinné, takže ty státnice těm předmětům úplně neodpovídají... Já si taky myslím, že státnice by měly být už jen takovou nezbytnou "třešničkou na dortu", to, že na to mám jsem přeci prokázala tím, že jsem všechny předměty prošla. Ale přednášející zastávají jiný názor.
Odpovedať
Asi jim nedochazi, ze kdyz vas vsechny vyhazi, tak si jenom dokazou to, ze vas nebyli schopny nic naucit. je to preci i jejich vizitka.
Odpovedať
Profilova fotka
@amet Já práva. A je to bohužel hrozně o štěstí na komisi. Komise se na začátku rozlosovává a někdy ti vyjdou takový kati, že půlka lidí to radši rovnou vzdá. Já chtěla bejt minule drsná a zkusit to i u zlý komise, ale na osmý otázce z osmi jsem vyletěla. @zmrz_lina To vůbec nevyznělo blbě, mám to stejně. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
To je právě strašný paradox :) já nemám pocit, že bych z toho oboru nic neuměla, naopak :) Ale nejsem wikipedie a opravdu nemám znalosti v rozsahu Ottova slovníku naučného, k čemu by mi to taky bylo... my teda máme státnice písemný, ale u ústních by to bylo mnohem horší...
Odpovedať
@assol vy si muzete komisi vybrat? My se dozvime jenom kdy a k jaky komisi pujdem. Vcera uz jsem se dozvedela komisi i termin a vypada to docela nadejne :-) . Jinak ja jsem byla drsnacka v prvaku a vzala jsem si tenkrat predmet u jednoho takovyho kata. To me dostatecne vylecilo a od ty doby, jakmile jsem mela moznost volby, tak jsem volila vzdycky mensi zlo.
Odpovedať
Profilova fotka
@amet Ne, oni nás rozdělí do skupinek a každá skupinka si vylosuje komisi. Ale dokud nejdeš dovnitř, tak si to můžeš rozmyslet a pokus ti nepropadá. Takže když si vytáhneš špatnou komisi, můžeš jít radši domů a zkusit to za pár měsíců znova, nebo to risknout, což už vím, že se nevyplácí. :)
Odpovedať
@assol to je skoro jako u nas. Jenom nevim o pripadu, kdy by nekdo odlozil statnice kvuli spatne komisi. Ale je pravda, ze u nas neni tak strasna umrtnost.
Odpovedať
Profilova fotka
@amet Tak to u nás je celkem normální, že komise zůstane sama. :-D Co studuješ ty?
Odpovedať
@assol :-D :-D , tak to si me pobavila. Jestli si tu povest nebudovali jenom proto, aby meli od studentu pokoj e nemuseli je zkouset. Ja studuju informatiku, ted zrovna sedim nad otazkou objektove orientovaneho projektovani a snazim se vymyslet co bych jim tak odpovidala.
Odpovedať
Profilova fotka
@amet Asi jo, to musela bejt fuška. Ale už jim to nese ovoce a nikdo je neotravuje, že by se chtěl nechat vyzkoušet. :-D No tak teda informatika, to jde zase mimo mě, máš můj obdiv. Kamarád je doktorand na informatice a já mu nedávno korigovala jeden článek, rozuměla jsem jenom spojkám. :-)
Odpovedať
@assol ten obdiv je asi vzajemny, ja jsem mela z obchodniho prava zkousku v tretaku a uz nikdy vic. Nedokazu se nic ucit nazpamet. Co nepochopim, to proste neumim. Tim se pravo odsunulo v podstate na uplne opacnou stranu nez kterou jsem se vydala.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@amet Tak zrovna obchodní právo je můj strašák, dva týdny po svatbě mě čeká druhý pokus. :-)
Odpovedať
Ahojte, statnicujem buduci tyzden a nestiham. Velmi sa bojim :( Nie je tu niekto, kto statnicoval z politologie popr. na UKF v Nitre. Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
tak to mám úspěšně za sebou a ani to nebolelo :) ;-) Přeju hodně štěstí všem, co je to čeká
Odpovedať
Ahojte kocky, tak pridavam sa k statnicujúcim- caka ma to buduci piatok:( a najhorsie je ze v hlave plno myslienok a vecer sa pristihnem ze som vlastne za cly den nepresla ani 2 otazky:( Nema niekto recept na sustredenie? :-(
Odpovedať
@jipe gratuluji :-D
Odpovedať
@catlyn mame podobny problem, ikdyz dneska jsem precetla otazky tri :-D . Jak se soustredit vic, to nemam tuseni. Asi by pomohlo se sbalit a jit nekam do studovny, kde clovek nema jinou zabavu nez uceni.
Odpovedať
Profilova fotka
@catlyn Já se snažím se motivovat - dala jsem si limit 26 otázek za den, a vždycky si řeknu, že teď udělám pět a pak můžu být půl hodiny na počítači/můžu jít na chvíli ven/pustím si jeden díl seriálu nebo tak něco. A docela mi to pomáhá.
Odpovedať
@assol 26 za den? to bych nedala ani kdybych cetla otazky od rada do vecera :-D . Ja abych si neco i zapamatovala, tak dam tak 7. Ale zalezi na otazce. Jsou otazky pres pulku skript a jsou otazky na par stranek.
Odpovedať
Profilova fotka
@amet Však já si taky nic nepamatuju. :-S
Odpovedať
@assol ja si hlavne neumim predstavit co jim tam budu hodinu vypravet. A to jeste nemam hotovou ani prezentaci diplomky ani zodpovezeny otazky oponenta :-S . mela bych s sebou hodit
Odpovedať
Profilova fotka
@amet No to mi povídej, já si řikám, že ke každý otázce zvládnu mluvit tak dvě minuty max. Co budeme dělat zbytek toho času, je mi záhadou. Asi na sebe budeme s komisí čumět.
Odpovedať
@assol tak se jim na to vzajemny cumeni aspon hezky namalujeme :-D :-D . A kdyby to bylo moc dlouhy, tak je dobry si pripravit neutralni tema jako treba pocasi :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@amet :-D :-D "Tak odpověď na vaší otázku zrovna nevím, ale všiml jste si, jaká byla včera večer bouřka?"
Odpovedať
Zdravím všechny. Tahle diskuze mě úplně nadchla. Číst si jak všichni přispívají, že to zvládly. Já mám tak obrovský strach až je to nemyslitelné. Hrozně moc si přeji to mít za sebou jako spousta lidiček tady. Ale stresem mám už bloklou hlavu a když se pokoušim učit tak se to ještě zhoršuje. Spoustu věcí si nedokážu vybavit ani když se uklidním..je to děs, takhle nás trápit těsně před koncem. Je mi hrozně :(((
Odpovedať
@gabi1na myslim, ze takhle to mame vsichni. Asi malokdo dokaze byt v klidu. Ber to tak, ze to k tomu proste patri ... jednou na to budeme radi vzpominat :-D .
Odpovedať
amet - asi máš pravdu. Doufám jen, že nezkazím pověst této diskuze a budu moct připsat další úspěch, který třeba povzbudí ty ostatní. Tak jako příspěvky pomohly mě ... doufám, doufám, z celýho srdce si to přeju a jestli ty státnice udělám, tak slibuju, že už končím s takto vypjatým stresováním. Kazí to zdraví ... :) přeju moc štěstí všem ostatním.
Odpovedať
Profilova fotka
@gabi1na Hlavně to chce klid :) A učit se taky trochu ;) My třeba máme na škole státnice roztahané po celém posledním ročníku; chybí mi už jenom poslední, nejmenší a nejlehčí, takže jsem (skoro) za vodou. Ze zkušenosti - ti, kteří mají nejvíce problémů, jsou právě takoví, co se před některou ze státnic - jak to říct - strachy podělali a vůbec tam nešli (a teď si to samozřejmě jako tu pověstnou hromádku z *** valej před sebou). Prostě základem dělání státnic je vůbec JÍT TAM :-) Takže hodně štěstí a co nejmíň nervů! :-)
Odpovedať
beruska -sedmitecna Tak to, máš super. Pomůže ti alespoň ta zkušenost. Já jsem nic podobného ještě nezažila. Jo je fakt, že maturita byla taky pekelná, protože jsem na gymplu nebyla nejsvědomitější. Ale teď dělám něco čím se chci živit a ten "papír" k budoucímu povolání prostě i ze zákona budu potřebovat. Proto mi na tom tak záleží. Ale stresuje mě to, že prostě v tom oboru mám dost děr, na který jsem narazila teď při učení a za takhle krátkou dobu asi nebudu schopná je zaplnit. Věřim, že časem ano ...ale teď mi jde jen o tu dílčí část. No doufám, že mě v těch dírách neutopí.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?