Štátnice tesne pred svadbou. Pomoc!

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte! Pozdravujem všetky nevestičky, ktoré sa ako ja :-), nemôžu teraz venovať myšlienkam o svadbe! Prečo? štátnice sú už za dverami, hlava prázdna a nervozita každým dňom stúpa :-S
Odpovedať
Ahoj, tak ode dneška se začínám učit na státnice (včera jsem dělala poslední zk na druhé škole). A jestli máte někdo pocit, že nestíháte, tak vězte, že já mám na přípravu všeho všudy 10 dní... A dnes se teda hlavně rozčiluju nad systémem, co u nás funguje - nebo spíš nefunguje... Vedoucí katedry svým diplomantům řekl, že se mění systém zkoušení - z prosté rozpravy na tahání otázek, ale to je veškerá informace, která se k nám dostala - jak dlouho máme mluvit, jestli bude otázka ke každému předmětu nebo prostě jedna z toho kvanta, co se máme naučit (ke státnicím máme zvládnout veškeré předměty, které jsme absolvovali během studia, a to i bakalářského), prostě nic. K nám ostatním se to dostalo cestou od úst k ústům, kdyby mi to holky neřekly, tak ani nic nevím... Po zkušenostech se státnicemi na stavárně mě to fakt znechucuje ]-( Tak jsem se Vám tu vyvztekala a jdu na to... Studiu zdar!
Odpovedať
tak jak vam to jde devcata? Preju pevne nervy. Kdyz si na to vzpomenu pred pul rokem, tak mam jeste ted husi kuzi. To jsem si jeste myslela, ze mam to nejhorsi za sebou :-N , ale jak ted smolim diplomku, tak uz si to nemyslim. |-| Prisla jsem tady (ciste z povercivosti :-D ) zminit jmeno moji kamaradky, aby tahle diskuze prinesla pristi tyden stesti! Takze Hanicko: "good luck"! (Doufam, ze to pomuze i zprostredkovane :-p )
Odpovedať
Ahoj všechny spolubojovnice :-) Jak válčíte? Já se musím přiznat, že to s učením moc nehrotím... jsou to už moje třetí státnice, tak si člověk nějak zvyká... samozřejmě se učím, ale uvědomuju si, že když mě budou chtít potopit, tak mě dostanou, ať budu naučená sebevíc, a jednou už jsem to přece uměla, ne? Někde to tam musí být... filipovi: u diplomky je nejtěžší se k ní vůbec dokopat ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojky, tak já si včera dala (téměř nedobrovolně) učící pauzu a mám teda pořádné výčitky |-| . Ale už mi schází jen poslední lehčí a kratší okruh, tak doufám, že to do konce týdne zvládnu a pak už jen nějaké opáčko. Ubi, jo, je to tak, jak píšeš... potopit můžou vždycky. Já od všeho snad vim tak nějak trochu a jestli se v tom budou víc šťourat, tak to bude malér =-) :-D . A ten "školní informační systém" ne-funguje snad všude stejně. Co se člověk náááhodou někde nedoví, tak má smůlu :-p . Mi to připomíná Stopařova průvodce po galaxii, kde je napsáno, že zpráva o konci světa přece visí na nástěnce pod schodama ve sklepě ;-) .
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte baby, chcela by som poprosiť tie z vás, ktoré majú za sebou školu a doma sa im povaľujú knihy a radi by sa ich zbavili či by mi ich nemohli predať.... študujem na Fakulte manažmentu, odbor manažment ľudských zdrojov a bakalársku prácu mám s názvom Možné trendy vývoja riadenia ľudských zdrojov vo verejnej správe. Ak by ste mali doma nejaké materiály a radi by ste sa ich zbavili, ozvite sa mi. Ďakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
Drzim vsetkym buducim nevestam- studentkam palce....viem, ze je to neskutocne vesele, stihat diplomovku, statnice, pripadne 1, 2 zamestania a pripravu na svadbu.... :-) Ja som statnicovala 1.6.2009 a svadba bola 12.9.2009, ale este by som si rada zopakovala to obdobie medzi statnicou a svadbou :-D Samozrejme, ze drzim palce aj tym, ktore zatial svadbu nechytsaju, ale cakaju ich akekolvek skusky ;-)
Odpovedať
Čaute kočky, i mě to za pár čeká... První týden v únoru, asi hnedka na začátku, nevím přesně zatím. A už mi z toho krásně šibe. Po víc než 4 týdnech učení tam půjdu asi tak s tím, že umím třetinu toho, co bych měla. Paráda :-( Máme systém, že děláme státnice až na konci studia současně s obhajobou. Otázky nevíme, asi jako nikde, máme jen přes devadesát okruhů - z toho jeden například: vývoj médií v zahraničí (Německo, Anglie, Francie, USA, Rusko), čili tak od 17. století do současnosti. Ale je fakt, že některé okruhy se kryjí, je toho ale moc. Jsem úplně zahlcená knihama a papírama a pěkně se dokážu vystresovat, jak zjistim, co všechno neumim Ale myslím, že třeba takoví medici nebo právníci jsou na tom mnohem hůř, pro mě by bylo peklo i ekonomka nebo čvut, takže si nemůžu stěžovat! Pokud nebudu mít štěstí na otázku, tak to bude špatný :-| Učim se tak 12 hodin denně a mám výčiky, že by to mohlo být víc... Když mě nechytá nerv, tak si říkám: no co, svět se neboří, světu je to jedno :-) Držte se! Tfuj tfuj!
Odpovedať
Profilova fotka
Andilku, tak to teda klobouk dolu s těma hodinama =-) ;-) , já víc jak sedm osm hodin nedám |-| . Teda ještě do toho koukám, ale hlava už to nebere. Tak já před lidma, co mají vystudovanou třeba strojárnu nebo medicínu, mám nezřízenou úctu! To jsou fakt machři x-). Hele, já vás pobavim otázkou... Ontologie a systematika její vztah ke kernelu oboru a pořádání informací a znalostí. Vůbec netušim, co to může být :-p :-D . Jinak mám radost, dneska mi přišel posudek od vedoucí DP a překvapivě mi navrhuje jedničku :-) . No, teď ještě záleží, co oponent... ;-)
Odpovedať
Bery, gratulace k posudku, myslím, že oponent by se leda ztrapnil, kdyby to viděl diametrálně odlišně, no ne? ;-) Já si musim pro oba posudky dojet, a budou až ve čtvrtek. Ale já bych si radši napsala dvě diplomky, než ze sebe soukat nějaký moudra a dělat, že vím, o čem mluvím. Cože, jakej kernel? No tak toho já se taky bojim, že si vytáhnu otázku a nebudu jí rozumět, natož abych k ní něco něco řekla. Já se zas učím o hyperrealitě - to je skutečnost, co je reálnější než reálná, a je výsledkem řetězce dlouhého množení obrazů, takže potom už jsou to jen obrazy obrazů obrazů nebo tak něco :-D Add hodiny - ono není vyloučený, že se Ty za 7 hodin naučíš víc než já za 24, neb já jsem byla vždycky taková pomalá, co se jiní naučili za dva dny, to já za týden, čili - klobouk si zase nasaď :-N O čem jsi psala diplomku? Máme fakulty asi jednu zastávku tramvaje od sebe... Teda ne že by to mělo nějakou souvislost, jen jsem si to teď tak odvodila... No nic, jdu se zase učit. Chjo.
Odpovedať
Ahoj spolubojovnice ;-) Já teda ani nevim, kolik hodin denně se učim, ale žádnej zázrak to nebude... Je mě jasný, že nikdy nebudu vědět všecko, takže se držim teorie, že je potřeba vědět o všeckym aspoň neco :-) A nestresuju se, protože to nemá smysl... bery: ta otázka je drsná :-D Já mám od oponenta za B, od vedoucí ještě nevím, tak to docela jde :-)
Odpovedať
Ahoj holky...olmouvám se, nestíhám ... jak jinak. Kuba je sice hodný, ale už taky vyžaduje víc pozornosti, ale učení zvládám, ale teda když to spočítám, dám tak 2, max, 3 hodiny denně. No uvidíme... Jinak doufám, že všem to do té hlavy leze v rámci možností, já už má m pocit, že kapacita mozku za chvíli začne hlásit full, stop stav... Gratuluji k posudkům..a ke všem úspěchům...
Odpovedať
Ahojky, já nevim, jak vy, ale já už u toho učení trpííím... Ještě dva dni to musím vydržet a už půjdu na to... Upřímně se těším, až to budu mít za sebou... renat: můj moze už hlásil full stav včera, mám pocit, že to, co se naučím, vytěsní to, co jsem se naučila před tím...
Odpovedať
Článok sa načítava...
Ubi, hodně štěstí, určitě to dobře dopadne! Já mám dnes nějakou krizi. Jdu na to v pondělí odpoledne, tak to musím těch pár dní ještě doklepat, ale je to peklo.
Odpovedať
Tak já už to mám za sebou ;-) Díky za podporu a ať se vám daří stejně jako mě :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Ubi, tichá závist ;-) ... a veliká gratulace!!! x-) Já už to tak nějak šolíchám, čtu znova, co jsem se už jednou učila a absolutně nezapamatovala 8-( . Za chvilku jdu ke kadeřnici, abych byla na tu "akci" kráááásnáááá :-p :-D . Co vy ostatní, jak jste na tom? :-)
Odpovedať
ahojte, s prekvapenim pozeram , ze sa uz ucite na statnice...ja mam este pred sebou 6 skusok, prvu stranu bakalarskej prace :-N ...ako zavidim uprimne ;-)
Odpovedať
Wandy - jak to myslíš "už"?! Já budu mít zítra touhle dobou po státnicích, tak myslím, že na to učení byl nejvyšší čas :-D
Odpovedať
Mám to!!! :-p držte se... Všechno dopadne dobře.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj všem, tak se jdu ohlásit a zároveň rozloučit jako hrdá absolventka FF UK :-D . Bylo to maso, ale jsem ráda, že to mám ;-) . Teď můžu dělat machra, tak všem, které různé zkoušky a státnice teprve čekají, radím - NEVZDÁVAT TO BEZ BOJE a úspěch se dostaví ;-) . Až se budu připravovat na rígo, zase se ukážu :-). Andilku, moc blahopřeju a všem ostatním taky. Pa
Odpovedať
andilek, bery: Blahopřeju, užívejte si to ;-)
Odpovedať
Holky, moc díky a i ode mě všem velká gratulace. Nebylo to rozhodně lehký, co... Bery - smekám, já už bych na další pokračování neměla sílu. Jak proběhly oslavy? Já jsem tak grogy, že jen tupě zírám a zítra spím až do oběda :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Andilku, já taky teď nemám sílu pokračovat ve studiu, ale doufám, že časem zase dojde :-D . Teď se mi obrací žaludek, když vidím ty hromady papírů a materiálů... zítra to poletí minimálně na půdu :-p . My to měli dneska hektické, odpoledne jsem ještě stihla návštěvu kamarádky, kde taky proběhly gratulace a pak k nám přijeli rodiče, bylo nějaké pohoštění a víno. Teď taky relaxuju, jen tak brouzdám po netu, na nějakou větší aktivitu jsem už mrtvá ;-) . Holky, a co promoce? Kdy je budete mít? U nás budou naplánované asi až někdy na duben. Ale to je docela šance, že nemusí být úplně hnusně.
Odpovedať
Ahoj holky, tak i já to mám za sebou a úspěšně, hurá!! Tahle diskuse je opravdu začarovaná :-D :-D ještě mám DP? takže na promoci si budu muset ještě počkat, ale doufám, že ne zas tak dlouho a zvldánu to ještě letos. Všem velká gratulace!!!
Odpovedať
Ahojte, tak mna cakaju bakalarske statnice koncom maja, do konca aprila mam odovzdat bakalarku. To vsetko popri praci a dokoncievani skusok. Pred koncom roka zistili, ze pre nas odbor je neplatna akreditacia, prehodili nas na druhy odbor, takze nam pridali este 5-6 skusok naviac (radsej nepocitam, nech sa mi z toho velmi mdlo nerobi), povacsinou to su predmety, z ktorych aj statnicujeme 8-(. Veduci bakalrky by kazde 2 tyzdne rad videl, ako som pokrocila v pisani, ale hold, budem mat asi smolu, ked ja minimalne raz za tyzden mam skusku, niekedy aj dve... :-p Renat, sice sa my dve nepozname, ale gratulujem! x-)
Odpovedať
Ahojte. Ja pracujem a popri tom externe študujem. Mám pocit, že sa mi zo dňa na deň chce menej a menej :-S Termín svadby sme si dali na august 2011 práve preto, lebo v máji 2011 budem zrejme štátnicovať (ak sa tam dopracujem :-N ) Neviem sa dočkať toho pocitu, že budem mať školu z krku! :-D
Odpovedať
Holky, budeme držet palce, to zvládnete!! Já dělala státnice teď s 3M miminkem a podívejte :-) Takhle diskuse je kouzelná!!
Odpovedať
renat, super x-) takze mas este male babatko a aj napriek tomu si to zvladla x-) ;-)
Odpovedať
riana: přesně tak, v říjnu (oktober) se nám narodil synáček ;-)
Odpovedať
renat, tak to si sikovna, ked si to takto zvladla popri babatku ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojky, urcite chodite baby na dovolenky, vyplnite mi kratky dotaznik na diplomku prosim? http://spreadsheets.google.com/viewfo... Dakujem Vam velmi pekne :)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?