Drží z vás niektorá Dukanovu diétu?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte baby, drží z vás niektorá Dukanovu diétu?
Odpovedať
@zuzana018 awojkyyy neboj nic do dvoch tyzdnov si tam kde predtym ako tak citam vsetky do radu sme co to pribrali :D baby teraz to bude hnusne ale aspom v tom niesom sama 8-)
Odpovedať
@olovo80 Ach boze,ved 10 dni je privela.Skus 5 a ked to nepojde tak ako si si to predsavzala,tak mozes skusit po 2-3 tyzdnoch zasa 5 dni.Ved sa neutrap.Pomaly,ale isto.Dukanka nie je idealna,ale je dobra,pre pazrave/ako som aj ja/,ze nas to navedie na to,ze zacneme rozmyslat kolko zjeme.No a vlastne nie sme hladne.Skus to tentokrat pomalsie.Neboj sa do konca marca budes kocka. :-)
Odpovedať
Kto mi poslal srdiecko? Dakujem.
Odpovedať
no ahojte baby,..hlásim sa po dlhšom čase a ako vidím niesom sama s nejakým tým kilečkom naviac,....takže hor sa do chudnutia,....dnes prvý bielkovinový deň. Musím sa znova dostať do svojej formy ]-( ]-( ]-(
Odpovedať
Ahojte. Ako tak čítam, tuším teraz všetky tlačíme do seba bielkoviny. Ale veď, to sa dalo čakať. Kto by odolal tomu všetkému čo nám šepkalo: ZJEDZ MA !!!!!!!!! Ja som si dala včera taký slabší bielkovinový, ale na obed bola kapustnica. Dnes mám bielkovinový štvrtok. Takže studený odchov. Zatiaľ to bolo mlieko, jogurt a cotagge. Po obede ma čaká údenáč a do večera ešte neviem. Odvážim sa až budúci týždeň po menzese. Teraz by to nemalo zmysel, som naliata vodou.
Odpovedať
@olovo80 to myslíš vážne? Je to až také zlé? Nestačilo by ti 5 dní ? Aj to je dosť! Dala si si na nový rok predsavzatie, že budeš na seba prísna? 10 dní je už trýznenie!!!!!!! Nemyslíš ???? Ale držím ti palce, aby si to zvládla.
Odpovedať
@melbe máš pravdu. Ale čo sme si navarili, to si musíme aj zjesť. Užívali sme si dobrôtky, teraz musíme trpieť následky. Ale my sme silné. To je pre nás malina!!!!!! Do leta sme modelky .
Odpovedať
@11xena11 veru tak musime to zmaknut ja som dnes mala paprikas a mlieko :) na veceru zasa asi paprikas otruby som nekupila neni kde az do 10 januara inventury takze idem bez otrub co uz :(
Odpovedať
Profilova fotka
@11xena11 v septembri som to drzala 10dni,bolo to ok,neni to az take zle,ale da to taky smrnc :-D ,myslim tych 10 dni
Odpovedať
Profilova fotka
@vancouver ja viem,ale ked som niekedy trafena? :-D
Odpovedať
@olovo80 ahooj, jsem taky ráda, že jsi zpátky mezi námi. Já se musím přidat k holkám s názorem, že 10 dní je moc. Ono se to asi dá vydržet, ale pro tělo je to velká zátěž. A né jen pro tělo, i psychiku. Myslím si, že si na sebe měla velké nároky a Tvoje tělo i mysl se prostě bránili a tak sis musela dát od DD a celého kolotoče hubnutí prostě oddych, aby ses dala dokupy. Právě proto bych se poučila a už to nedělala takhle radikálně. Já myslím, že 5 dní je fakt maximum, že víc nepotřebuješ.. Ale je to jen můj názor, nechci se Tě nějak dotknout, nemyslím to zle. Právě naopak, myslím na Tvoje zdraví, na Tebe ;-) @hamajko ahoj! Máme co dělat. Já jsem se teda pěkně spustila a vidím, že to jde tak krásně nahoru, jak to šlo dolů. Takže načase je říct dost a užívat si bílkoviny :-D
Odpovedať
Profilova fotka
OLOVO - zlato naše, neblbni s 10 dňami, robíš si viac zle ako dobre, ešte si sa nepoučila???? Škoda, že si tak ďaleko, jooj, by som ti ja takých 10 materských po zadku nahádzala :-D :-p baby, mne sa vôbec nedarí naštartovať sa. akože dala som si 2 dni bez zeleniny, ale stále ďobem somariny ako medovníky, oplátky a podobne, neviem prestať, pomoooooooooooooc. aspoň že som si ako tak dala aj pohyb, v pondelok pred Silvestrom sme boli na riadnej túre, skoro som skapala, v stredu sme boli lyžovať a večer banbiton, poviem vám, telo som mala riadne skántrené :-p Dnes zasa na banbiton, ale musím už začať aj cielene cvičiť..len akosi nado mnou stále vyhráva lenivosť. dusím si akurát na obed hovädziu panenku, mňaaaaam, a asi aj dnes dám menej zeleniny, tak držte palce. vám to ako ide???
Odpovedať
Článok sa načítava...
@zuzana018 no ja som sa už konečne dostala do normálu. Už mi tie medovníky, oriešky, sušené ovocie, ...nič nerobia. Je to na stole a ja nič. To je pre mňa super znamenie, že som už prežratá a môžem pokračovať. Najvyšší čas. Až do veľkej noci už nič nehrozí (žiadne oslavy, svadby, nič). Čítala som Dukana(mail), že po Vianociach a Silvestri stačí len pridať 30 minút chôdze navyše a malo by sa to v krátkom čase zasa upraviť. Toto sú len narýchlo nabraté kilogramy, takže zlezú veľmi rýchlo dole. Takže drahé moje tešte sa, radujte sa !!!!!!!
Odpovedať
@olovo80 naše poslúchaj nás !!!!!!!!! Skolabuješ, a psychika v pr.......li. Pamätaj, že pomaly ďalej zájdeš !!!!!! Toto všetko len v dobrom, lebo ťa máme radi. :))
Odpovedať
@melbe ahoj. Dúfam, že otruby už máš. To je náše numero 1 !!! Ja si vždy kúpim aj 5 balíčkov. V Novom Meste ich majú na námestí v Dárii alebo na rohu v tých malých potravinách pri Prima banke.
Odpovedať
@11xena11 chvalabohu, si ma potešila - s rýchlo zhodenými kilami :-) :-) :-) Mne to zdá sa funguje, ja som dnes tretí deň na bielkovinách a dve kg sú už fuč :-) :-) Žeby voda? :-N
Odpovedať
@11xena11 ano ano uz mam nasla som :) kupila som si 6 balikov :D bozem sa preotrubovat :D
Odpovedať
ahojte , včera som som sa pridala k vám a začala som dukana, čítala som ,že vajíčka sa môžu jesť len v obmedzenom počte, počíta sa aj vajíčko , čo ide do chlebíka alebo iného pečivka?ďakujem
Odpovedať
@rebeca2 neviem baby ako vy ale ja tie vajcia tyzdenne vobec nepocitam a nemam ziaden problem neboj sa po 5 dnoch prvej fazy ti aj prestanu chutit :D budes jest ozaj max tie 4 do tyzdna :D
Odpovedať
@melbe Znie to lákavo, ale prečítala som pár článkov o dukanovej diéte a nešla by som do toho. Napríkladu tu http://www.guardian.co.uk/world/2012/... som čítala, že v Anglicku a Francúzku odborníci na stravu dukanovu diétu označili ako "zdravotne rizikovú" vzhľadkom k nízkemu príjmu zeleniny a sacharidov. Píšu, že odborníci, ktorí analyzovali výsledky vyjadrili obavy, že strava by mala zvýšiť riziko cukrovky a kardiovaskulárnych ochorení, vrátane vysokého krvného tlaku, rovnako ako vplyv na pečeň a funkcie obličiek a plodnosť. A že Dr. Dukan sa bráni tým, že obezita spôsobuje tiež zdravotné riziká..... No ako argumet prijímam, ale treba si uvedomiť podstatné slovo - obezita. Obezita začína od BMI 30 a pochybujem, že tu niekto také BMI má. Takže zdavý rozum mi hovorí, neschudnúť za cenu poškodenia zdravia. Preto sa riadim zlatým pravidlom: jedz všetko ale pozor na porcie. http://www.idealnadieta.eu/3-najlepsi... A ešte, prieskum ukázal, že z 5000 Dukanies - tak sa hovorí ľudom, ktorí držia alebo držali Dukanovu diétu sa 80% do troch rokov vrátilo na pôvodnú váhu. :-|
Odpovedať
@rebeca2 ahoj medzi nami. Ak nemáš problémy s cholesterolom, tak môžeš zjesť koľko chceš. Bielok aj za vagón. A áno počítajú sa aj tie ktoré dávaš aj do chlebíka alebo inde. Ale hovorím, ak nemáš problémy, vôbec to nepočítaj. Len ak má niekto vysoký cholesterol, tuším je to 3-4 týždenne. Myslia sa len žĺtka.
Odpovedať
@1laura2 je to len na tebe ako sa rozhodnes prejedanie konzumacia velkeho mnozstva sacharidov a tuku je tiez zdraviu nebezpecna pretoze mnohe z nas taky sposob vyzivy predtym viedlo a co sa tyka nebezpecenstva pri dd mam to nastudovane jedinym problemom je vysoke mnozstvo zivocisnych bielkovin ale najma masa ktore sposobuje ze v organizme vznika kyselina mocova co sposobuje dnu poskodzuje oblicky aj pecen ale ked prijimas maso v rozumnej miere a jes hlavne mliecne vyrobky a ked mas BZ dni doprajes si velke mnozstvo cerstvej zeleniny a vitaminov je to ok treba zapojit hlavu a nebyt extremista sem tam aj porusit dat si pohar vinka dat si malu horalku alebo nieco ... hladovky a kadejake ine diety su ovela horsie a mnohe dievcata tak funguju cely zivot tato dieta je taka radikalna pokial neschudnes na svoju vahu a kedykolvek si mozes povedat dost a prejst do tretej fazy fuu ja uz sem radsej teraz tyzden prispievat nebudem lebo som sa za sviatky dako rozpisala :D tak len tolko ohladom tvojho dotazu :))
Odpovedať
@1laura2 ahoj. Ale Dr. Dukan tiež hovorí, že túto diétu môžu držať len ľudia bez zdravotných problémov, s tým , že budú pravidelne navštevovať lekára, budú chodiť na odbery, pravideľne budú jesť vitamíny a minerály. Nízky príjem zeleniny? To máš odkiaľ? Zelenina je stále okrem bielkovinového štvrtka, alebo v druhej fáze každý druhý deň. Sacharidy obsahujú napr. aj tie naše otruby, okrem iných, a máme povolenú 1PL oleja. Myslím, že je to aj kvôli tomu lebo niektoré vitamíny sa dokážu rozpúšťať len za pomoci tukov. A tiež som čítala, že Dr. Dukana napádajú francúzsky lekári aj preto, lebo im zobral kšeft. Touto diétou si veľa polepšili cukrovkári a aj tí čo mali vysoký cholesterol. Po pravidelných odberoch zistili, že sú na tom oveľa lepšie a hodnoty sa im vrátili do normálu. Myslím, že je to len vojna lekárov. Všade ide len o peniaze. Ja by som bola tiež naštvaná keby mi niekto iný zobral a vyliečil mojich pacientov. A celé je to o tom. Laura ja som o tejto diéte prečítala asi všetko čo existuje. Keby som mala len náznak pochybností, nedržím ju. Predsa si nebudem sama sebe ubližovať, nie som sado-maso. Napr. moje vyšetrenia dopadli tak, že mi lekár povedal, že mám výsledky ako 20 ročný športovec a to mám pomaly o 20 viac. Pýtal sa ma ako je to možné. Tak som mu to vysvetlila, do toho ešte moje plávanie, rýchla chôdza a dal mi zelenú. Cítim sa výborne a aj keby to malo byť len na 3 roky, bola by som šťastná. Každým tehotenstvom som pribrala 20 kg. A boli tri. Takže ma nikto a nič nepresvedčí, že robím niečo zlé a choré. Asi takto môj názor. Laura je to len na každého presvedčení. Keby nás niečo nepresvedčilo tak nie sme na tomto fóre.
Odpovedať
@11xena11 Tu je dukanova diéta ešte populárna, ale vo svete je to už trochu inak. O tejto zázračnej diéte píše napr. dailymail, telegraph, bbc, dietsinreview.... a pod. V Anglicku bola dukanova diéta zvolená najhoršou diétou r. 2011. Aj sám Dr. Dukan hovorí o zdravotných rizikách ako je strata energie, zápach z úst a zápcha. Dr. Dukan mal dva zaujímavé sporty. V prvom zažaloval Dr. Cohena. Ten totiž povedal v rozhovore pre zdravotnícky časopis meilleur Santé, že dukanova diéta vedie k vážnym zdravotným problémom ako sú silné zvýšenie cholesterolu, kardiovaskulárnych problémov a rakovina prsníka. A keď sa ho opýtali, komu dukanova diéta prospieva, odpovedal, že diétnemu priemyslu, lekárnikom, ktorí predávajú vitamíny, vydavateľom kníh..... Dr. Dukan spor prehral. ;-) Druhý spor vznikol tak, že Dr. Dukan pobúril francúzskych lekárov aj vyhlásením, že stredoškoláci, ktorí sú štíhli, alebo sa im podarí schudnúť by mali získavať akési zvýhodnené body v hodnotení navyše. Lekári argumentovali, že takéto vyhlásenie porušuje etický kódex lekára, lebo môže viesť k poruchám príjmu potravy u dospievajúcej mládeže. Xena, ano je to o presvedčení. Poznám x-ľudí, ktorí držali bláznivejšie diéty a aj schudli, ale za akú cenu? ;-) Týmto všetkým chcem len povedať, že všetko má svoje pre a proti. Nie je to osobný útok na žiadnu z Vás. Ak ste sa rozhodli pre túto diétu, v poriadku, ale myslím, že by ste mali vedieť, že to nie je až také terno. :-x
Odpovedať
@1laura2 ďakujem ti za info. Ver, že keby som nemusela, tak žiadnu diétu nedržím. O dva týždne som v 4. Fáze tak uvidíme čo sa stane potom. Ja tu budem stále, a budem dievčatám podávať info či kilečká pribúdajú alebo sa mi popravil metabolizmus a zdravou výživou si kilečká udržím. Plánujem odstrániť nezdravé jedlá. Pečivo už len celozrnné, a žiadne prejedanie sa. Dúfam, že sa mi dostavili dobré návyky a dlho mi to aj vydrží. Numero 1 bude zelenina, ovocie(len do obeda) a zo škrobov asi zostanem verná cestovinám. Ja som šťastná, že som schudla 16 kg a za nič na svete nechcem, aby sa mi vrátili. papá
Odpovedať
@11xena11 si uzasna zena :)
Odpovedať
@melbe cmuk
Odpovedať
koľko ovsených otrúb za deň môžem prosím vás papať v druhej fáze?
Odpovedať
@11xena11 :-) . :-) :-) ...odstrániť nezdravé jedlá. .... žiadne prejedanie sa ...Numero 1 bude zelenina, ovocie :-) :-) :-) Ešte pridať trochu pohybu a máme najlepší návod na chudnutie ;-) http://www.idealnadieta.eu/ako-si-vyb...
Odpovedať
Ahojte tak ako sa Vám darí po sviatkoch ? :-) je tu akosi mŕtvo :-(
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?