Budúce Talianky. Ste tu?

Zobraz úvodný príspevok
ahojte dievcata. pri tom mojom nudeni som si vsimla, ze holandanky a anglicanky su uz 'tu' (vo fore), je tu aj nejaka buduca (alebo uz) 'talianka'? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Rospi: uz posledni den v praci? parada.. umim si predstavit, ze cloveka trochu zamrzi odejit ze zabehnuteho poradku a opustit jakesi ty jistoty, co v praci i diky ni mel. a nakonec i kolektiv. ale pokud mas sanci se po materske vratit, tak se vubec nicim netrap. ted si pekne odpocin.. no a pak se uvidi! 8-) jinak s tim botnikem a diskuzemi kolem.. holt proste jiny kraj - jiny mrav. i kdyz mam Italii odjakziva fakt strasne rada a libi se mi jejich zpusob zivota, na nektere jejich veci se dost spatne zvyka. ale v cizine nemuze mit clovek to same, co doma, trochu se budu muset (ac se skripenim zubu) prizpusobit. a Francesco zas musi pochopit, ze nejsem Italka, vyrostla jsem na jinych zakladech a obcas mi bude muset ustoupit, abych se citila vice jako doma a ne jen jako host na navsteve.. kolikrat se jedna o blboviny, ale jde v zasade hlavne o ten princip. zatimco holky (Pauli a Dita) vyrazily do Ceska, ja jsem dnes naopak vyuzila pekneho podzimniho vikendu k vyletu do Vidne - v galerii Albertina je vystava kreseb Michelangela a obrazu Picassa. hezky jsme si to s mamkou uzily, pokecaly jsme, prosly se po meste, na kaficko.. zkratka nalada 1A :-) obcas vypadnout z rutiny prace v zamestnani a doma rozhodne neni od veci!
Odpovedať
Profilova fotka
Tak vas zdravim zpatky z Italie! Vyjeli jsme opet brzy rano a za necelych 12 hodin jsme dorazili. Nejhezci pocasi jsme dnes potkali v Nemecku, slunicko a teplo. Reys, Tvuj nazor se mi moc libi. Pokud chce clovek bydlet v cizine,nebo dobre vychazet s cizincema,tak se musi umet taky prizpusobit a mit otevrenou mentalitu, protoze nemuze opravdu ocekavat,ze jinde to bude jako doma. A tim neni receno,ze to,co je doma,je to nejlepsi. Proste jsme na neco zvykle a jiny narod je zase zvykly na neco jineho. ( I kdyz kolikrat nemusime pro rozdily chodit ani za hranice statu). Ja se snazim vzit z kazde kultury to,co mi vyhovuje a prijde mi nejlepsi a to treba i ve vychove Federica. My se taky kolikrat hadame, protoze mame na veci jiny nazor. A pockej,jak se budete hadat kvuli diteti ;-) Vite co mi vadi? Kdyz nekdo vnucuje druhemu to,na co je zvykly sam. Treba muj tatka. On si hrozne zaklada na jidle. Dobre vari, lednicka je stale plna,ale ne vzdy to jsou zrovna lehka a zdrava jidla. A kdyz prijede Cri,tak mu rano div nenuti burty a ja nevim co jeste a krouti hlavou nad tim,ze Cri snida caj, muesli a jogurt. A jeste to poradne okomentuje,ze se ti Italove neumeji ani poradne najist...Takze me to pak vytoci a zase to nejak okomentuji ja. Me by taky nebylo prijemne,kdyby mi nekdo neustale kecal do toho,ze rano jim chleba s maslem a se sunkou a k tomu kakao.... A jak pise Reys, me se taky styl Italu moc libi,ale samozrejme jsou veci,ktere se mi nelibi,ale to same plati v Cechach, takze je fajn,kdyz si muzeme z obou zemi vybrat to lepsi ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj dita, vitaj spat v taliansku :-) ked uz hovorite o tych zvykoch a rozdieloch v oboch krajinach aj ja vam musim nieco napisat. povedzte mi prosim vas vas nazor. ked som pracovala na plny uvazok, som sa nad tym nejako povzniesla, nemala som vela casu ani prilezitosti, tak som to neriesila... ale za posledny mesiac, co som bola pol dna v praci a pol dna doma, ma castejsie svokra pozvala na obed a taktiez som mala moznost svokrovcov vidiet kvoli roznym prilezitostiam, naprikladu ked mi ukazovali tu kolisku, co maju po manzelovi alebo sme sli zajednat tie detske veci do obchodu, ked svokra sla so mnou na urad prace kvoli informaciam, alebo ked svokor prisiel k nam asistovat udrzbarovi, ktory nam prisiel opravit potrubie, takze tych prilezitosti bolo viac ako dost, takze niekedy som ich kvoli niecomu videla aj kazdy den. no a teraz k problemu, ktory bude podla vas uplna blbost: sokrovci ma pri kazdom stretnuti (ktore trva niekedy aj len pat minut!!!) ako pozdrav bozkaju na lico. ak im nahodne nevyjdem v ustrety, aby som ich tiez bozkala na obidve lica, ako pozdrav, tak jednoducho pridu ku mne, natiahnu krk (hlavne svokor) a caka, ze ho pobozkam na lica ja. v poslednej dobe ma to uz zacalo dost vytacat (asi to bude hormonmi v tehotenstve :-D ), a dorazilo ma to uz teraz, lebo sme sa tak zdravili v kuse uz tri dni za sebou, stvrtok, piatok aj v sobotu. skusala som dat svokrovi aj najavo, ze som sa akoze otocila inam, ze to bozkavanie nie je nutne, ale on to zrejme nepochopil. a na druhy den ma zdravil takisto.. aj ked stretnem svokru na ulici, tak sa hned na pozdrav pobozkame :-p , potom si povieme, kto kde bol a kam ide a pri rozluceni sa zase zdravime bozkom na lica! aj ked pri zene mi to asi take nepride ako pri chlapovi. je toto podla vas normalne? najlepsie bolo, ze som im to v sobotu uz musela povedat, ze nech sa nehnevaju, lebo ani s mojimi rodicmi som doteraz takto nebola zvyknuta bozkavat ich kazdy den, ked ich vidim.. a ze si velmi vazim, ako nam stale pomahaju, ale nech ma nepochopia zle, ak ich poprosim, ci sa budeme moct len zdravit, ked sa takto denne vidavame, a mozeme vynechat to neustale bozkavanie sa na lica... reakcia bola celkom obstojna, aj ked som na svokrovi videla, ze mu to uz nesedelo, no a po rozhovore s manzelom neskor, som si uvedomila, ze som ich tym vlastne skoro urazila!! :-| no a teraz ma to zase stve, lebo nakoniec to vyslo uplne inac, ako som im to chcela povedat... preco by som mala kazdy den nasilu bozkavat na lica dospeleho chlapa, aj ked je to svokor, predsa mi to nepride spontanne. viem, ze on to nemysli zle, a tie jeho "baci e abbracci" su vlastne len zo zvyku, bez toho, aby si to uvedomoval. ale taketo veci fakt nemusim... aj u vas v rodinach maju taketo prehnane zvyky?
Odpovedať
Profilova fotka
a ak si myslite, ze mi to uz asi cvaka(a to som este nezacala poriadne tu nezamestnanost :-D) a prehanam to ja..tak mi to kludne povedzte, aspon si spravim obraz z viacerych nazorov..
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj Rospi, ja Te chapu. Za prve hormony v tom urcite maji roli, protoze vidim moji segru,ktere vadi skoro vse. Ted se v CR rozcilovala na tatu,ze pri hrani karet vydaval zvuky,ktere ji iritovaly ;-) . No a pak je to to,ze my nejsme na tohle pusinkovani zvykli. Ja se taky s kazdym takhle privitam jen,kdyz se dlouho nevidime. A to same u tchanovcu. S tchyni si dame pusu jen, kdyz se nevidime delsi dobu a s tchanem tak mozna jednou za rok :-) ,on totiz nema takovou tu "horkou" mentalitu (ani tchyne teda). Oba dva na pohled pusobi dost studene,i kdyz to tak neni. V kazdem pripade nejsou takovi ti "klasicti" Italove. Ale jinak co mame kamarady,tak nekteri z nich to libani na tvar pouzivaji hodne a dela to hlavne jeden kamarad,ktery je ze Sicilie,takze si myslim,ze je to spis jizni zvyk (viz muj pobyt v Salernu).
Odpovedať
Profilova fotka
dita, dakujem za prispevok :-) . co myslis tou dlhsou dobou, co sa nevidis so svokrou? jeden tyzden alebo aj viac? ja som si tohto vsimla u svokrovcov uz od zaciatku, a nejako som to vzdy prekusla. asi som im to mala povedat hned. to, ze svokor volava manzelovi kazdy vecer pred spanim (to ho cely den vidi v praci a manzel k nim chodieva aj na obedy), a k tomu este tri krat v sotobu a tri krat v nedelu, kde je, co je a co je nove... ma trocha iritovalo uz aj bez hormonov, ale naucila som sa to akceptovat, a teraz to uplne ignorujem. som rada, ze som sa to casom naucila cekom uspesne akceptovat a uz sa nad tym nepozastavujem. to, ze ich musim pusinkovat pri kazdom stretnutiì, hoc aj kazdy den, ma uz uplne dorazilo :-p . oni byvaju len o ulicu dalej, no a po narodeni malej ich budem vidavat urcite castejsie, takze som si to potrebovala aspon takto s nimi vyjasnit, no a hormony mi k tomu dopomohli.
Odpovedať
Profilova fotka
Rospi: Myslim ze tady na foru najdes plnou podporu, protoze jako Cesi jsme dost nekontaktni kultura a proste nam neni prirozene (a tim padem ani prijemne) se s nekym objimat a hubickovat pri kazdem setkani. Ja treba jsem docela dost rezervovana a kdyz jsem se s tim uvitacim libanim setkala jeste coby pubertalni divenka uplne poprve, dost me to zdesilo.. No, uz jsem si zvykla, proste to k Italii patri, ale taky z toho nejak odvazana nejsem. Na druhe strane muzem byt radi, ze v Cesku neni podobny zvyk zakoreneny, Italove aspon pouzivaji v rozumne mire deodoranty a ciste obleceni 8-) Manzel je jedinacek nebo je jeho rodina jen tak prehnane starostliva? Kazdopadne teda musis mit pevne nervy, jestli ho porad tak "sleduji" a pritom bydli za rohem.. Jeste k tomu pusinkovani: nejvic me tuhle pobavil svagr, kdyz pote, co se s Francescem privitali, prohlasil "uf, ted uz vim, jake to je libat vousateho chlapa" :-D :-D Dita: Komentare zejmena co se jidla tyce, znam od mojeho tatky taky! Sice sam nevari, ale je strasny patriot na ceskou kuchyni. Kdyz vam reknu, ze mamka pred lety na dovolene v Italii, kde si kazdy zasel na nejake mistni jidlo nebo aspon pizzu, musela varit vepro-knedlo, omacky.. a pect v remosce chleba s kminem.. udelate si predstavu. Takze to doma slysim porad "no jo, svickova, to v Italii nemaji" a "budes muset jezdit casto domu, aby ses aspon obcas najedla neceho poradneho a ne jen tech nudli". Ja s tim problem nemam naprosto zadny, italska kuchyne je podle me vyborna, ale tatka zkratka nepochopi, ze kazdy ma jine chute. Jesteze Francesco neni vybiravy a ji i u nas vsechno, to by jinak byly reci.. Diti, jak zvladas rozdilne nazory na vychovu? Docela se toho bojim, protoze Italove jsou takovi prehnane benevolentni a u nas naopak vladne zelezna disciplina. Kdyz slysim, co F. vyvadel jako kluk, rikam si, ze bych takove dite fackovala 3x denne a poustela jen do skoly..
Odpovedať
Profilova fotka
reys, to si ma pobavila o tom svagrovi :-D ... no ono sa tu teda pri pozdravoch bozkavaju aj chlapi, co u nas teda nevidime. ked som sem chodila len na navstevy, tak som teraz uz manzelovym kamaratom, ktorych som videla len asi dva-krat za rok podala pri pozdrave najskor ruku, oni sa tomu hrozne divili a smiali sa z toho, tak som si od toho odvykla. ano, manzel je jedinacik, tak si vies predstavit. ale povedala som si, ze mozno aj ja budem mat len jedno dieta a dopadnem podobne, tak sa to snazim chapat a tu hrozne prehnanu starostlivost nechcem nejako odsudzovat.. ale dakujem moc za podporu v tvojom prispevku. svieckova je jedno z mojich najoblubenejsich jedal, a na jednej strane musim s tvojim tatom sushlasit, aj ked nasa kuchyna nie je vo vsetkom az tak zdrava, aj ked velmi chutna :-p . niekedy mam take obdobia, ze mam pocit, ze sa nemam najest cohosi "poriadneho", hlavne v tehotenstve casto prichadzam na povodne chute na jedla, ktore som od malicka jedavala a tu ich nemam. napriklad taku bryndzu ;-) :-p
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte hoklky, neda mi to, nepridat se k diskuzi. tak s libanim to docela jde, tchanovci jsou sice mili,ale nijak to neprehani. kdyz se vidime, normalne se zdravim, libame se jenom kdyz se vratime od nasich :-D , to mame vzdycky velike privitani, ze se jim synek vratil...jinak se nelibame. Rospi, ani nevis, jak ti rozumim! my bydlime od tchanovcu jen 10km !!! a pro ne je to nepredstavitelna dalka! S Alessandrem si volaji kazdy den, nekdy i nekolikrat denne. kvuli kravinam! ale jsou to oni, kdo vola, kdyby zalezelo na manzelovi, tak se treba mesic neozve. ted byl tyden na Taiwainu na veletrhu, me volal obden a rodicu jenom prvni den, ze doletel. Oni mi pak vyvolavali 2x denne, jestli mam nejaky zpravy ]-( . manza je jedinacek a je to hodne znat! s vychovou zatim osobni zkusenosti moc nemam, ale vzhledem k tomu, ze manza ma stridavou peci o dceru, co ma s byvalou, tak neco o tom vim. kdyz vidim, jak ji tchanovci uplne nechutne rozmazluji, tak mi vstavaji vlasy hruzou na hlave! mam nastesti podporu v Alessandrovi, ze kdyz fakt vidi, ze tchanovci prehani, tak zakroci. ja uz mu rekla, ze na 100% budu mit problemy s jeho rodici a ze jim dite na cely dny nesverim! ze raci do skolky od rana do vecera a on souhlasi :-N . ted se mi to mluvi, ale abych pak jednou nebyla rada, ze je pohlidaji. ona mela jeste ve 4 letech dudlak! a vsem to pripadalo strasne normalni a ja byla ta zla, co ji ho chtela sebrat. podarilo se mi ji zpracovat a loni na vanoce vymenila vsechny dudlaky za darky! hurra, mam prvni uspech. dalsi vec co me naprosto sokuje, ze v 5 letech jezdi porad na kocare!!! doma ne, ale tchanovci kdyz nekam jdem, tak ji nalozi na kocar, protoze ona chce! neudela sama krok pesky, bud na kocare nebo v naruci! my s Alessandrem jsme proti, ale nemame sanci...posledne jsem jim rekla, ze si lidi budou myslet, ze je postizena, protoze mnohem mensi deti chodi sami :-D ! to se manzovi desne libilo a tchanovci delali, ze neslysi! to jen tak pro predstavu, jak to s tou vychovou je. nekomentuju fakt, ze nezna slova jako dekuji, prosim, chtela bych. pouziva zasadne: to je moje, dej mi, ja chci! a zase to vsem prijde naprosto normalni. k te ceske kuchyni, Alessandrovi chutna, nejvic ujizdi na uzenem mase, ale je zvykly jest male porce a nasi mu zdycky nalozi 5 kendli atd, tak chudak je pak ve stresu a mysli si, ze kdyz nedoji, tak urazi. ale nasi jsou presvedceni, presne jak pise Reys, ze se cely rok poradne nenajime, protoze mame porad jenom salat a nudle :-D . a vetsinou nam jeste klobasky a to uzene maso bali sebou, abychom meli zasoby! nejak jsem se rozepsala...ale nedalo mi to tchanovci jsou vdecne tema :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Rospi: Jasne, nase kuchyne je bezva, nic proti ni nemam a taky mivam (ac nejsem tehotna) takove chute, ze pak volam mamce, aby na vikend uvarila to ci ono, ze se stavim.. ;-) mozna i proto, ze pres tyden jim spis lehci "italstejsi" veci. Yizheng: Uzene maso je, zda se, dobra vyvozni komodita! Taky jsem s nim vzdycky slavila celkem velky uspech. Co se te vychovy tyce.. kapitola sama pro sebe. Jak popisujes chovani tchanovcu k dceri Tveho manzela, mi pomerne presne pripomina "vychovu" syna Francescovy sestry. Snad do 4 let lital s hnusnym dudlikem, nema naprosto, ale naprosto zadny rezim a pochopitelne vsechno povoleno. Takze misto, aby sedel u stolu, kdyz se ji, lita po byte, az je sklizeno ze stolu, zacne otravovat, ze chce jist, vymysli si, co.. Prosim a dekuji mu zni jako jazyk domorodeho kmene ze stredni Afriky, jak neni po jeho, vzteka se a vresti a hazi veci po lidech. No neco otresneho! Mozna je to i tim, ze zatim je taky jedinacek (navic blondacek! z toho se muzou vsichni zblaznit..) a navic jeho rodice spolu od zacatku neziji. Ale proste je nesnesitelny a obavam se, ze bude hur, protoze takovou opici laskou ho maminka s babickou totalne kazi.. Jinak kdo mate manzela jedinacka, tak vam skladam poklonu a preju fakt hooodne velkou trpelivost! Ne tak kvuli tomu chlapovi samotnemu, ktery chudak za nic nemuze, ale proto, ze musite snaset jeho rodice :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Holky,ja koukam,ze jsme si vsechny vzali jedinacky ;-) Ten muj je taky jedinacek. On to s volanim rodicu moc neprehani, spis jim ted vola kvuli hlidani Federica. Obcas mu vola jeho matka,ale je to v raci normy. Ale vytaci me,kdyz jsme na TYDEN v CR a oni si volaji kazdy vecer pres Skype,nebo telefonem,kdyz neni Skype a tak to si kolikrat rejpnu,ze snad by to mohli ten tyden vydrzet. Rospi, delsi doba je tak treba 2 tydny a pokazde,kdyz se vratim z Cech. Ted jsme se treba vratili, s tchyni jsme si dali pusu,ale s tchanem ne,on na to fakt neni. A musim vzit zpet to,co jsem rikala o tom kamaradovi ze Sicilie. Vcera jsme ho videli znovu,dva dny po sobe a uz jsme se nepusinkovali :-) A manzel mi rekl,ze jemu to pusinkovani taky neni moc po chuti. V CR ale ted docela to pusinkovani zavedli. Pokazde kdyz prijedu,tak me vsichni objimaji a davaji pusy jako v Italii. A obcas se mi stalo,ze nekdo z rodiny (bratranec,teta...)mi daval pusu na pusu a na to teda Italove koukaji zvlastne. Reys,muj tata ma uplne stejne reci stylu: "No konecne se poradne najite, to v Italii nemate" a ted to zavrsil,kdyz rekl,ze Italove moc nejedi :-D A vsechna jidla,ktera nejsou prospikovana spekem a podlita smetanou, povazuje za dietni, tudiz my vlastne jime porad jen dietne :-D Yizheng, s tema kocarkama mas pravdu. Vozi je tu dost dlouho. I kdyz obcas to ma smysl, Cristian mi vysvetloval,ze vecer je davaji na kocarek,kdyby na prochazce usnuli. A me Tvoji tchanovci jsou dost sympaticti,hlavne tchan 8-) ,to jsem netusila,ze takhle rozmazluji malou. To moje tchyne je docela prisna na Federica. Vcera si stezovala,ze zavedla urcita pravidla a tchan ji to kazi. Celkove si nemuzu na jejich vychovu stezovat, nijak moc mu neustupuji. A s Cri se moc nehadame kvuli vychove,protoze na ni mame docela podobny nazor, spis se dohadujeme,jak hodne ho oblect a pak kdyz je nahodou Fede nemocny.
Odpovedať
Profilova fotka
Oprava: Vsechny jsme si vzaly jedinacky. Takova hrubka! :-.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Tak si to ted po sobe ctu a vidim dalsi chyby. Takze se omlouvam,ja jak pisu,tak si to po sobe nectu a pak to takhle vypada. A to jsem byla ve tride nejlepsi na cestinu ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
tak ja se do klubu nepridavam...muj muz ma starsi sestru a mladsiho brachu...i kdyz jsou od sebe na obe strany o pet let, takze teoreticky taky jako jedinacek, ale jediny, kdo se chova, jako jedinacek je nejmladsi bracha :-D ty historky z jeho detstvi, kterym se ted vsichni smejou, jsou nektere dost desive (sotva domu koupili novou kuchyn, maly Alessandro orezal vsechny rohy, protoze se mu tak vic libila, nebo oloupal kuru z pomerancovniku - z celyho kmene - zas proto, ze se mu to tak vic libilo a strom samozrejme uhynul...) a nejstrasidelnejsi je, ze vsichni tvrdi, ze je mu Tonicek hrozne podobny :-D tak doufam, ze nebude i povahou... ja s libanim pribuznych problem nemam...vidame se dost malo, tak je pak pochopitelne, ze se nalezite privitame a rozloucime...ale je fakt, ze kdyz se sejdou pri tom vitani vsichni nahromade, tak to zabira docela cas :-D Mick vola mamince kazdy den, vetsinou z prace, myslim, ze to ti kluci tady tak maji...nejsou to ale zadne hodinove telefonaty - ahoj, vsechno v poradku? tady taky, tak ahoj zase zitra ;-) nijak mi to nevadi... to spis je horsi, ze se ted vsichni "naucili" pouzivat skype, aby mohli videt Tonika, to pak vola tchyne se svagrem, pak zas svagrova z domu a nekdy i z prace...nekdy volaji, kdyz se mi to moc nehodi, jsem radsi, kdyz je zavolaji vecer, kdyz je doma i MIck a muze s nima konverzovat...ale je docela sranda pozorovat, jak Tonik reaguje...hlavne kdyz vola Mickova segra, ktera je do nej uplne blazen a dela na nej pres webkameru opicky, tak Tonik se naklani k pocitaci a smeje se, tak to ona je vzdycky v sedmym nebi...:-D no a s tou vychovou to snad ani nebudu komentovat, ja jsem jen rada, ze se s Mickem celkem shodnem a tim ze je babicka daleko, tak nam do toho moc nezasahuje...za tyden na par dni prijede, tak si to povime potom :-P
Odpovedať
Profilova fotka
Ja taky nemam jedinacka, ale jeho bratr se odstehoval mimo Italii, takze jsme tchyni tak nejak zdedili my. Ja jsem vyslovene nerodinny typ, pokud se nestane neco vyznamneho (narozeni, umrti, ztrata zamestnani nebo koncetiny) nebo neni potreba neco zorganizovat, s rodici si nevolame a rozumi se samo sebou, ze je vsechno v poradku a zijem. Ja proste neumim takove ty telefonay "ciao, come stai?" No jak asi, normalne. Anebo blbe, ale co to budu nekomu vykladat. Tchyne je navic abnormalne ukecana a dost zapomina a tak trochu starecky blbne, takze ja jsem z ni na nervy (a manzel ji s klidem posle do patricnych mist, to ja bych si k rodicum nikdy nedovolila!). Ona vi, ze ja na ni nemam trpelivost a striktne odpovidam na polozene otazky, takze se soustredi na synka a me nechava na pokoji. Jen se mi obcas donesou jeji dotazy - nemysli to zle! - typu "a ona svoje rodice nema rada, ze si ani netelefonuji?" a tak :-N Jeste ze nemame v planu dite, kdyz si predstavim, ze by mi z dvaceti centimetru civela na bradavky jako na svagrovou, kdyz koji, to by se mi asi zarazilo mliko :-D
Odpovedať
Profilova fotka
daniela: to presne delala moje tchyne!!! Kdyz pominu fakt, ze priletela v den, kdy se Tonik narodil a zustala tyden - no vsak jsme to tu resily, byl to des a to mi jinak prijde docela normalni!! Ale taky me neskutecne vytacelo, ze mi vzdycky koukala pres rameno, kdyz jsem kojila "jeee, jak on pekne saje!" - no to me brali vsichni certi - co ma delat, je to savec! Kdyz jsme prijeli letos v lete k nim, pysne mi ukazovala jak prestehovali nabytek v nasi loznici, aby se tam vesla i pohovka, na ktere muzu kojit - mrkala na me: "to abys mela na kojeni klid a soukromi" ...fajn, ja rada, ze ji to doslo... nastal cas kojeni, rikam - ok, Tonik ted bude jist, vsichni Jen bez...neuplynou ani dve minuty a ve dverich hlava svagrove: Pije, pije? pak zacala neco vykladat a usadila se u toho na posteli...za chvili prisly jeji dve dcery, babicka a nakonec i moje tchyne...smala se: "co jsem mela delat, kdyz uz tam vsechny byly?" 8-( to me treba docela dostava... u nas doma by aspon ta loznice byla posledni utociste soukromi...tady ne - nekdo mi chce neco rict a ja jsem zrovna v loznici, no tak mi to prijde rict tam... grrrr no to jen jak jsi me inspirovala :-D
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, yizheng, dakujem za pochopenie.. vidim, ze s tymi jedinacikmi sme asi na tej istej lodi..zo zaciatku som tiez trocha rypala do teraz uz manzela, ked nam volal svokor napr. kazdy den na dovolenke, nieco ako "kontrola", ale casom som prisla na to, ze manzel tiez za to nemnoze, tak mi ho je niekedy maximalne luto, ale uz to nekomentujem. inak vidim, ze to s tym "pusinkovanim sa" pri pozdravoch mate vsetky celkom dobre vyriesene, ci uz tym, ze mate pribuznych na dialku alebo sa vidite menej casto. ja som absolvovala uz dve stretnutia bez pusinkovania, ktore svokrovci zatial respektuju, a musim povedat, ze sa citim ovela uvolnenejsie a rozpravam sa s nimi viac otvorene. ten neustaly a casty telesny dotyk posobil na mna dost "blokujuco" :-D daniela, s tym civenim na tie bradavky tvojej svagrinej si mi pripomenula teda moju svokru, ktora mi uz asi styri krat musela pripomenut ako mi narastli prsia, ze oni si takto tiez spomina na svoje tehotenske casy, ze mala vacsie a tvrdsie prsia, no a za stolom sediaci svokor sa musel zivo zapojit do komentara a potvrdit, ze ano, ze je to tak a prsia su vtedy vacsie a tvrdsie.. citila som sa touto nediskretnostou dost nemilo prekvapena a dost ma to nastvalo ]-( neskor som sa o tom rozpravala s manzelom, ze ani ja nekomentujem ich intimne casti a dal mi za pravdu, ze by si taketo komentare mohli nechat pre seba.. ked sa to opakovalo este asi dva krat, prosila som ho, aby im to nejako povedal, ze si nezelam ich komentare, ale on nechcel asi vyvolat zbytocnu polemiku, a nepovedal im to, potom to uz cele nejako casom upadlo, tak som to uz neriesila. yellowbanna, dost ta teda obdivujem, ja by som vsetkych poslala z izby s tym, ze to maleho dost rusi a rozptyluje, a ze sa im budete venovat potom, ked sa v klude naje. kto sa aspon trocha citi, tak pochopi ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
rospi: mas pravdu, ale ono je to u me tim, ze si nejsem jeste tak jista v italstine, takze mam pocit, ze se nedokazu sama sebe dostatecne zastat...ja treba neco lamane naznacim, s usmevem a tak, ale ono jim to nedochazi, ze to myslim vazne...a tim, ze nemam dostatecnou slovni zasobu, bojim se, ze kdyz to reknu bez usmevu, vyjde to zbytecne hrube... tak se v tom tak placam... vysvetlila jsem to ale Mickovi a on se pak ty dalsi dny staral, aby me nerusili (presprilis) aspon u toho kojeni... proste maji ty hranice soukromi nastaveny trochu jinak...
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj holky, tak se hlasim z Ceska...a dokonce i z domu, pokrok dorazil i k nam a dnes nam konecne zapojili internet. No jinak cestu sme meli celkem fajn, sice to bylo brzo rano, ale aspon to rychle uteklo, davidek byl moc hodny, takze vsecko v poradku, i na letisti mi pomohli s kufrem a kocarem. Pocasi je tu nadherne, porad uplne teplo, slunicko, jeste ze sem si nakonec ty baleriny pribalila :-) Od pondelka porad jen neco zarizuju, novy pas, obcanku, ridicak, rodny list, bylo toho dost, ted uz to nastesti mam a jen cekam az to bude hotove. Ale zbytek teda nic moc, celkem se tu nudim, nejak mi chybi ta moje denni italska rutina. tady nevim, kam s malym jit, nejsou tu zadne parky, on se nudi, protoze tu nema zadne male deti...je teda fajn, ze odpoledne si s nim uz vsichni hrajou, ale dopoledne jsou nasi i segra pryc a ja nevim, co s nim. No snad se to brzo nejak upravi a najdem si nejaky program, mame tu nejake rodinne centra, tak zkusim zajit tam. vidim, ze ste tady nacaly zajimave temata :-) U nas se nastesti moc nepusinkuje, teda jako u manzelovych rodicu, se znamyma se pusinkujem porad a me to teda nevadi, i se mi to libi, clovek ma pak pocit, ze ten dotycny je fakt rad, ze te vidi a je to takove osobnejsi nez nejake podani ruky. Ja jedine, co sem zatrhla bylo pusinkovani maleho, kdyz byl jeste mimino, to sem rekla vsem, i tchyni, prislo mi to hrozne nehygienicke, aby ho porad nekdo oblizoval, navic se tak muzou prenaset nemoci...no proste pro mimino nic moc. A jak psala yellowbanna, u nas to krmeni taky tak probihalo, ja teda nekojila, ale i kdyz maly jedl z flasky, tchyne a i ostatni meli tendenci si pred maleho stoupnout a kricet, booze, ten tak krasne papa, ten ma ale male rucicky atd. Jenze maly na to nebyl zvykly, rval a nechtel pak jist....takze sem to vsem taky vysvetlila a byl pokoj. Jo a muj manzel neni jedinacek...nastesti...takze s presprilisnou peci se tak nesetkavam :-) Kazdopadne treba jak psala Rospina....to uz podle me neni moc normalni synovi tak casto vyvolavat a starat, radsi ani nepremyslet, jake to bude, az se narodi mala. Ale Rospi udelala si moc dobre, ze si jim rekla o tom pusinkovani. Mne prijde, ze sou na takoveto veci chapavi, ze treba v prvni chvili se urazi, ale pak je to v pohode a tu vytcenou vec uz neopakuji.
Odpovedať
Profilova fotka
yellowbanna, tak to je troska nevyhoda, ze im to nevies povedat na rovinu a hned po taliansky, tak snad to mickovo vysvetlenie pochopia a uz vas nebudu moc pri kojeni vyrusovat.. ahoj pauli, to je fajn, ze cesta prebehla dobre. tak esteze mas doma uz ten internet. inak, uvidis, ze si rychlo najdes nejaky system s malym a potom sa ti nebude chciet ani vratit spat do talianska ;-) to pusinkovanie celkom neodvrhujem, urcite je to trochu osobnejsie, ako pises,... ale ak je to s mierou a v nejakej odstupnej dobe...teda nemyslim tym dva krat za den... mas u vasich nablizku nejake kamaratky s detmi? mozno spoznas niekoho v tych materskych centrach :-) ..tak pekny pobyt a ozvi sa.. tu ma byt vraj pekne, mate nejaky program na vikend?
Odpovedať
Profilova fotka
Dobre ranko, tady je dnes zas nadherne, rano sme se byli projit k rece...aspon nejaka nahrada more:) Rospi, taky doufam, ze nejaky ten system brzo objevim:) Par kamaradek s detma tu mam, uz sem je zkontaktovala, tak snad se brzo uvidime. Na vikend mi ma prijet jedna kamaradka, takze doufam, ze i tady vyjde pocasi a budem moct zajit nekam na prochazku. Co planujete vy? Ze by konecne ta Umbria?:) Jak se vlastne ted citis, brisko uz myslim zacina pekne vazit, co:) A pokracuji nejak nakupy? Dita je ted myslim v tom Berline,ze, doufam, ze jim to vsechno vyjde a pekne si to uzijou.
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj pauli, tak to je fajn, vidis, ze tam mas kamaratky, tak mozete ist s malym niekam nachvilu von... uz sme na nedelu chystali konecne tu umbriu, a zas ma vraj prsat... takze to je asi osud... dnes som bola na sone, podla vysledkov je vsetko v poriadku, len mala je brusku postojacky, takze ak sa neotoci, bude to vyzerat na cisarsky. este ma sice dost casu, ale ona totizto uz aj pred mesiacom bola postojacky, oni to volaju posizione "podalica".. nechce sa mi verit, ze by uz mesiac bola v tej istej polohe, pretoze ma v poslednej dobe kopala zakazdym z ineho rohu :-D , musela sa tak otocit asi pred nedavnom a dufam,ze sa ta pozicia upravi, aj ked rastom bude mat stale menej miesta a pravdepodobnost, ze sa otoci, bude stale mensia. tak nam drzte palce.
Odpovedať
Profilova fotka
rospi: a to bud v klidu, mala se jeste muze otocit i kdyz tam toho mista bude jen malounko. ja byla pry do posledni chvile nohama napred, uz mamku psychicky pripravili na tezsi porod koncem panevnim (chudak z toho pochopitelne byla na nervy) a pak najednou "šup" a tesne nez jsem sla ven, jsem se otocila! :-D
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj reys, dik, vidim, ze je to asi specialita dievcat, prekvapit na poslednu chvilu ;-) ked uz bude typ porodu rozhodnuty, dufam, ze si to mala teda este potom inac nerozmysli... ty si stale este v brne alebo uz v taliansku? kedy sa stahujes? :-)
Odpovedať
Ahoj holky :-) Mozem sa aj ja k vam pridat?
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj Jani ;-) ty budouci Talianko, jasne ze muzes :-) tady je dneska taaaaak hnusne, pomooooc!! Jedeme na obed k jezeru Varese. Bydli tam Mickuv byvaly kolega, so se s nim zname z Dublinu. On tam jeste pracuje, tak je tu jen na skok i se svou snoubenkou. Tesim se na nej, je to takovy spravny blazen, ale tu jeho pritelkyni moc nemusim...videly jsme se vlastne jen dvakrat a z toho me jednou, hned na poprve, zvladla urazit... ]-( no uvidime...kazdopadne to snad bude fajn rozptyleni z kazdodenni rutiny...
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj janka, vitaj, napis nam nieco o sebe :-) yellowbanna, uzi si obedik. tu zrovna tiez nie je najkrajsie, popoludni sa chystame do outletu, mozno tentokrat uz zozenieme kozenu bund pre manzela, ktora sa nam, teda hlavne jemu bude pacit a bude cenovo dost pristupna... ako ta urazila ta snubenka mickovho ex-kolegu?
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj holky,tak jsme zase zpatky v Italii. Meli jsme ty tri dny v Berline pekne nadupane. Bohuzel nam pocasi moc nevyslo, prvni dva dny chvilema prselo,to jsme jeste zvladali a chodili jsme stejne po meste s kapucama a pres kocarky plastenky,ale vcera uz to na nas bylo moc a tak jsme zalezli do nakupniho centra a pak do Legolandu kvuli detem. Jinak mam v nohach tisic mil, protoze ta jedna kamoska nam delala pruvodce a mela dost razny krok,tak mam nohy bolavejsi nez z posilovny ;-) Docela jsme si to uzili,az na to pocasi a to,ze s tema detma je clovek v cestovani dost omezeny, protoze se jim musi hodne podrizovat (jidlo,spanek atd.) Ale i tak jsme toho videli dost. Co se tyce toho pusinkovani,tak pro me je to asi tak jako pro Pavlu, proste po delsi dobe kdyz nekoho vidim,tak mi prijde uplne spontanni ho obejmout a dat mu pusu. Delam to i s kamoskama z Cech, bez toho by mi prislo,ze jsme se ani neprivitaly :-) Jinak jsem tak premyslela, ze je to fakt otazka mentality. Nam (Cechum a Slovakum) je neprijemny vetsi styk s ostatnimi lidmi, rikame,ze Italove jsou moc horkokrevni a Italove (hlavne ti z jihu) zase o nas nebo o tech ze severu rikaji,ze jsou studeni a nelibi se jim jejich styl. A ted,co je "normalni"...? Proste je to otazka kultury a mentality... Jak jsme ted byli v tom Berline, tak mi spousta veci prisla podobnych jako v Cechach. Hlavne jidlo. Koukala jsem,ze mame spoustu jidel a dezertu stejnych. Rospi, moje segra ma za chvili termin porodu a taky se ji dite neotocilo. Ale zatim ji jeste cisare nenaplanovali,asi cekaji na posledni chvili. Cetla jsem clanek, ze deti,ktere se narodili planovanym cisarskym rezem jsou pry klidnejsi a mirumilovnejsi, protoze pri komplikovanych a tezkych porodech se z matcina tela vyplavuji stresove hormony a pupecni snurou se dostavaji k diteti. Tak nevim,co je na tom pravda....
Odpovedať
Profilova fotka
rospi: tak ten obed byl nakonec fajn, ona se slecna za ty leta pomerne zklidnila :-P byli jsme primo ve Varese, protoze ta restaurace u jezera mela plno...misto to bylo moc pekne, i Tonikovi se libilo, byl nezvykle klidny, nechal me i naobedvat v klidu :-D ta urazka...no nebyla to primo urazka, ale bylo to v dobe, kdy jsme s Mickem spolu teprve zacinali chodit a ona, jakozto velmi dobra kamaradka jeho byvale se mi snazila vsemozne naznacit, ze asi nebudu "to prave orechove" - bud me okazale prehlizela a kdyz uz neco rekla, byla to nejaka sarkasticka narazka apod... pamatuju si napr, ze nas predstavovali a ona rekla cosi italsky (ona je z Taiwanu)..ja tenkrat italsky neumela ani slovo, tak jsem nevedela, co to bylo...ona se pak tak shovivave usmala a rika: "Promin, ty vlastne neumis italsky"..na tom by jeste nebylo nic tak divneho, ale Mick mi pak rikal, ze ona umi prave jen to jedno slovo...bylo toho vic...od te doby jsme se nevidely...ona se me snazila kontaktovat na fb, ale ja vedela, ze to neni tak uplne uprimny, ale aby nam tak rikajic videla do zivota a mohla referovat te byvale (ona se Mickovi cas od casu ozve a vzdycky vi veci, ktere se sama o sobe nemohla dozvedet (zije ve Spanelsku a Mick s ni v kontaktu neni - pokud ona ho nekontaktuje)...ale jak rikam, od te doby uplynulo uz mnoho vody, ja jsem v jine pozici nez predtim, ona si ted bude toho naseho kamarada brat, tak ji musim "skousnout"...a dneska jsme si vlastne docela fajn pokecaly, takze uz je ta epizoda definitivne za nama...sranda no :-N diti: ja ten clanek taky cetla, ale za prve me prastilo do oci, ze je to cinska studie a za druhe to tam bylo prezentovano tak, jakoze by kazda zenska mela rodit cisarem, protoze bude mit dite andela...samozrejme, ze kdyz hrozi komplikace, tak proti tomu nic nemam, tam to ma sve opodstatneni, ale takove ty cisarske rezy na prani ("chci, aby moje dite bylo mirumilovnejsi" - ale hlavne si nechci "znicit telo"), tak to teda neuznavam... :-|
Odpovedať
Profilova fotka
Yellowbanna, ja to taky beru s rezervou, protoze ono se toho vzdycky rika a pulka je toho pravda. Podle me uz ty deti proste maji ten charakter dany a my to uz muzeme jen trochu ovlivnit dobrou vychovou. Ale ze je to fuska. Cely zivot mi kazdy rikal,ze budu jednou dobra mama,protoze to s detma umim a deti me maji radi a ted kdyz mam svoje,tak kolikrat nevim kudy kam a nevim,zda to s nim delam dobre. Jeste jak jsme se bavily o tech vztazich v rodine,tak ja jsem uplny extrem, nejsem zvykla nikomu vykladat,kam jdu a co delam, protoze jsem se od 19 let starala sama o sebe a nasim jsem o sobe moc informaci nedavala a i ted mi kolikrat pise mamka maily a vzdycky mi napise,at koukam napsat,co je noveho a co Fede. Tuhle jsem potrebovala hlidani,protoze jsem sla do nemocnice na mamograf,tak rikam tchyni,ze jdu do nemocnice a ona se me pta,zda nejake "esame",ja ze jo,ale nerekla jsem ji,co a ona,ze doufa,ze nic vazneho a ja ze ne,ona pak pochopila,ze nemam chut o tom mluvit,tak zacala koktat,ze se nechtela vyptavat. Ja vim,ze to ode me nebylo hezke,ale je tezke se na stara kolena menit,kdyz jsem takova byla i zamlada. Oni jsou zvykli,ze si v rodine vse rikaji, vedi vse i bratranci,ktery je ted v Rime a kazdy den svoji mamce (coz je tchynina sestra) vola a tak cela rodina vi,co dela. Je to hezke,ze maji takove pekne rodinne vztahy,je to fakt moc hezka rodina,ale ja na to moc nejsem (a tim nerikam,ze je to spravne).
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?