Budúce Talianky. Ste tu?

Zobraz úvodný príspevok
ahojte dievcata. pri tom mojom nudeni som si vsimla, ze holandanky a anglicanky su uz 'tu' (vo fore), je tu aj nejaka buduca (alebo uz) 'talianka'? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Yizheng, me by teda vubec nevadilo, kdyby mi tu tchyne uklidila :-D Ale chapu Te, ze se Te to dotklo. No mam mit synovce, jsem z toho cela nervozni,protoze si myslim,ze uz by to mela mit za sebou,ale zase nechci volat,abych nerusila....
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj holky, no tady zase mate zabavne tema:) Uplne sem si vzpomnela na svoje zacatky, taky sem ty jejich periny nesnasela. Teda ne, ze by se mi to ted libilo, ale uz sem si zvykla. Reys, bohuzel vsichni Italove nejsou schopni prejit na ceske periny...muj manzel je toho dukazem, zkousela sem to, jak se dalo, dokonce sem jednu dobu spala ja pod svou jednou a na jeho stranu sem namackala tu velkou dlouhou perinu, nedalo, nenechal se ukecat. A mate ho videt, jak silene nadava, kdyz prijedem do nejakeho hotelu a maji tam "kratke" periny:) Ono i kdybys ho neukecala, zvyknes si, v lete je tu stejne vedro a v zime mi prijde, ze ta velka prikryvka vic drzi teplo. Mne spis vadi ty uzke polstare, ze je mas jen pod hlavou...tady v cesku sou ty velke, co sahaji az do pulky zad:) No a jedinym problemem zustava to preslekani nebo dostat 220 na 260 do povleceni jeden clovek proste nezvladne:) Stlani mi vyhovuje, lip to i vypada, je to takove uhlazenejsi:) Reys, sem zvedava, s jakym dilemem prijdes priste...asi toho bude vic:) Prijde mi, ze jak tak pises o Francescovi, bude to neco podobneho jak muj manzel:) JAk treba stoluje? My se silene dohadovali ohledne pouzivani ubrusu a prostirani pri jidle:) Yellowbanna, tak co tchyne, jak to spolu zvladate? Doufam, ze vsecko v poradku a ze ti treba i trochu pomuze. Diti, tak co federico, je teda v poradku? Jesteze ta nozicka nebyla zlomena, to by byla pro nej hruza mit sadru. No ale to je proste chvilka, i kdybys u nej stala porad, vzdycky muze spatne sjet i z blbe klouzacky. a co to nachlazeni, uz ho preslo? A segre taky moc drzim palce, at ji to dobre dopadne. Ja porad myslela, ze ma rodit az nejak v prosinci a ono uz ted:) To uz se musis tesit, az na vanoce prijedete domu, co, dalsi male miminko do rodiny:) Jinak my se tady mame celkem fajn. Jen sme oba porad silene unaveni, ven chodime jen jednou denne, teda vlastne davidka si pak bere jeste muj tatka, ale i tak nas to nici:) Nevim, jestli je to pocasim nebo porad tou zmenou casu, jen bysme oba spali a spali. Zitra se konecne chystame na to brusleni, sem zvedava, co na to davidek bude rikat:)
Odpovedať
Profilova fotka
yizheng, dufam,ze si svojej svokre nepodakovala za ten upratany byt... zo zaciatku mala ta moja tiez tendenciu prist k nam do bytu, ked sme boi v praci a vsetko upratat, to sa stalo asi len raz alebo dva krat, uplne som to ignorovala, ked sme sa videli som jej nepodakovala, ani som to nekomentovala. tiez mi to bolo neprijemne, ze niekto bez opytania alebo ohlasenia pride upratat byt. odvtedy uz upratovat neprisla. dita, drzim palce sestre. :-) ozaj, dnes sme boli na kontrole a mala sa uz otocila hlavickou dolu, tak budeme dufat, ze takto ostane. troska som to tusila, vcera cely den v brusku poriadne vystrajala.
Odpovedať
Profilova fotka
Rospi,tak to je super,ze se Ti otocila! Kdyz podle me to ty tchyne nemysli spatne, urcite uklidi, protoze vam chtely pomoci, ne proto ze by se jim zdalo,ze vy spatne uklizite. Ja si myslim,ze vas berou jako dcery a podle toho se tak chovaji. A jak tu vidim,tak tady mamy detem dost pomahaji. Skoro vsem mym kamaradkam,kdyz se narodilo dite,chodily mamy pomahat a hlavne uklizet. Ja jsem si svoji tchyni nedovolila rict, protoze mi to bylo blby a ona se zase nedovolila zeptat, tak jsem mela pani na uklid. A kdyz prijela moje mamka, tak mi tu uklizela, i kdyz na ten uklid by byla tchyne mnohem sikovnejsi ;-) Ted se mi parkrat stalo, ze kdyz k nam prisla tchyne hlidat Fedeho, tak se me zeptala,zda mam neco na zehleni,aby tam jen tak nesedela a ja jsem ji velice rada dala kupu nevyzehleneho pradla ;-) Pavli, Fede ma porad trochu rymu a kasel. Ale jinak celkove je v pohode. A mas pravdu,ze postel s tou jednou prikryvkou je takova upravenejsi. No jo, je to zase o zvyku... Jinak vcera teda segra porodila, ja porad cekala na zpravu nebo telefon a kdyz se nic nedelo,volam mamce a ona,ze uz se maly narodil,ze ji to volal segrin manzel. Tak se me to docela dotklo, ze mi svagr mohl aspon poslat sms (segra po cisari tezko mohla), nebo ze mi mohla napsat mama. Takze kdybych nezavolala,dozvedela bych se to az dnes :-( V tomhle pripade preferuji "italsky model" rodiny.............
Odpovedať
Profilova fotka
Dobre odpoledne holky, Diti, predem velka gratulace k synovci (byl to kluk, zejo:) Urcite musis byt moc rada. I kdyz teda svagr se mohl ozvat tojo. Mamce bych to nevycitala, rekla bych, ze myslela, ze ti to dal svagr vedet. No ted se s tim uz nic neudela, snad si aspon uvedomil, ze nekomu tak blizkemu jako je sestra, je slusnost dat vedet, co a jak. Uz jen pro to, ze si urcite musela mit i o sestru strach, prece jen i cisar je operace. A jsou oba v poradku? Teda, a tchyne je takova sikovna, ze pri hlidani Federica zvlada i zehlit? To nezvladam ani ja u Davidka:) Moje tchyne teda zehli super, ale k uklidu ji nerada poustim, protoze podle me to odbyva. Nikdo mi proste neuklidi tak jak ja:) Jo a jak jste tady psaly, ze vam tchyne obcas vleze nebo vlezla domu uklidit....vy tchynim nechavate klice od bytu? Ja bych to asi radsi neriskovala:) Rospi, super, ze se ti mala otocila, vidis, je to sikovna holka, prece nebude maminku trapit cisarem:) Tak snad uz nebude moc aktivni a zustane hlavickou dolu az do konce. A jak ste na tom s pripravama, uz mate vse?
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj vsem a Dite velka gratulace k synoveckovi! ;-) Rospi: vidis? mala je rozumna, takhle to pujde urcite vsechno snaz. Pauli: ja to nijak nehrotim, ani nebudu F. nutit, pokud si za nase stlani nebude moct zvyknout. ovsem take si nenecham nutit cosi, co mi nevyhovuje, na to jsem prilis tvrdohlava. vzdycky je nejaka stredni cesta kompromisu. mimochodem, pro botnik jsme uz nasli vhodne misto - v predsince pred loznici, cimz se problem vyresil k oboustranne spokojenosti: boty nebudou smrdet v loznici a pritom budou pekne po ruce (a ne daleko od vchodu) 8-) jake diskuze jste meli o prostirani stolu? tam bych moc problemu necekala, snad jen, ze Italove jsou zvykli vytahat hodne talirku a sklenic. ale kdyz se to da nahazet do mycky, tak necht. mne se libi, ze pekne prostiraji stul k jidlu, davaji cisty ubrus a ubrousky, dela to z jidla takovou vic spolecenskou udalost. trosku horsi je, ze pri jidle desne drobi po stole. ovsem zas v kuchyni koberec nebyva a ubrus se vyprasi.. tady u Brna je dneska tak krasne, ze je skoro skoda sedet doma.. slunicko a teplo na kratky rukav! ale jsem totalne strhana po rannim maratonu (vyhrabali jsme s tatkou listi v cele zahrade, uz necitim zada), tak uz jsem rada, ze muzu chvili sedet u pc. tedy ty italske tchyne jsou nekdy vlezle az hruza! premira zajmu fakt skodi. moje byvala "skorotchyne" mela manii mi taky porad prerovnavat veci, dokud jsem bydlela u nich doma, surovat podlahy, kdyz jsem zrovna mela naladu sedet u kafe a podobne. pak jsem se odstehovala a byl klid, protoze nemela klice :-D asi to myslela dobre, ale mne vadi, kdyz mi nekdo leze do mych veci - doma mi v pokoji uz od zakladky nesmela poradek delat ani mamka..
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte dievcata..dlho som tu nebola, tak som si so zaujmom precitala vase poznamky :) jani, vitam ta a vazne neverim, ze mas 3 deti... ako si to stihala??? moji svokrovci su uplne v pohode, ze by upratali, alebo pchali nos do nasho zivota. to vazne nie. skor by som to pomenovala ako nezaujem..co je sice prehnane ale presne. dokonca svokor nas odhovaral aj od zahradky aj od kocure lebo su to impici....tak si myslim..vsak o talianskych rodinach sa furt hovori, ze su az prehnane pomahajuce..a prave mne sa musi pritrafit, ta ktora o to vvobec nema zaujem ???? inak periny : co takto Ikea a perina 220 na 240??? ona je hunata, zohreje a mozete sa do nej aj zabalit... mne sa talianske periny pacia..teda fakt, ze sa spi pod jednou..ich deky, ktore na to hadzu, aby sa v zime zohrali...nechapem. vsak kupim jednu velku perinu, obleciem, byzleciem, operiem..ale tie deky smrdia !!!!!!! brrr. svokra to ma vsetky zimne veci u nas hore v skrini v hostovskej a deky su zabalene v malych vreckach..tak som ju konecne ukecala na prakticke vakuove sacky :) :) dnes konecne po tyzdni tu bol nadherny den..superne. uz tyzden robim a to vam je kalvaria jedna radost: vianoce tu neexistuju..bud dam po mesiaci vypoved alebo pridem domov na 4 dni..roboty vyse hlavy, chaos na ntu, sme tri na sekretariate a nevieme kam z konopi... ani obednu pauzu nemame..teda teoreticky ano, prakticky nie. tak neviem..hovorim si, ze toto nieje moja robota a ze ako osobna asistentka predsa budem robit nieco ine..ale aj tak....ci to tie tri mesiace vydrzim, netusim. ak ano, potom by som mala zmluvu na dobu neurcitu..a ak by ma vyhodil musel by mi este pol roka platit plat.... vyhoda...idem sa zblaznit...ale dnes som konecne pisala aj list po anglicky..takze... mozno mozno..bude aj moja robota..a vcera ma pozval na obed, aby zistil ako sa spravam v restauracii. uz viem, ze koncom januara ideme do goslaru a mam to zorganizovat, najst letenky atd.. fakt neviem. buaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa mozno idem kupovat znovu noviny a hladat, ci sa nepritrafi nieco normalnejsie a menej stresu..som mimo domu 12 hodin..rovnych..... viem, ze je to robota, dobre platena a po 3 mesiacoch som v pohode. a este k tomu v case krizy .ale ci mi to za to stoji. a potom, ja vazne som chcela byt na vianoce doma !!!!! asi som cvok a nevazim si veci....netusim.. som cvok?????? hlavne som v krize, ale potrebovala som sa vykecat ... a kedze vase problemy s detickami nemam :) inak reys: je mozne, ze u nas bude na buduci rok dalsie volne miesto. sme pri palazzo della giustizia. dochadzala by si z juhu rima? ja stravim denne tri hodiny vo vlaku tam aj naspät, tak viem, ze to nieje bohvieco. co doma? situacia sa ukludnila??? rospi: drzim palce nech mala vydrzi v spravnej polohe.. vyvadzat moze potom kolko sa jej zachce :) pekny zvysok vikendu
Odpovedať
Profilova fotka
diti: gratulace k synoveckovi i od nas!! Jakpak se jmenuje? Vsechno v poradku? paulina: no, s tchyni to zvladam asi tak jak yizheng s tou svou ;-) bojujeme porad s mytim nadobi, protoze se na nej furt vrha a chce ho myt i po hrnecku...ja to tak proste nedelam, myju ho jendou, dvakrat denne a nikdy, kdyz Tonik spi, protoze ma postylku primo za zdi od drezu a vsechno je slyset, dokonce i tekouci voda... a ona z tim ma problem, kdyz tam je neco neumyteho :-| no ale rekneme, ze par dni se to da vydrzet a pak bude zase 1600km daleko :-P zehlit bych ji nenechala...to mi prijde prilis intimni, dost na tom, ze mi prala, kdyz jsem byla v porodnici... mne navic zehleni bavi :-N reys a pauli: prostirani by bylo na dalsi velediskuzi - co jsem zazila ja, tak se prostira (pokud teda neni vyslovene slavnost) misto ubrusu nebo jeste lepe na ubrus stara uterka, aby se ten ubrus nezaspinil...kdyz jsem se vratila z porodnice a varila tchyne, prostirala me zanovni uterky a vubec se s nima nemazlila...tenkrat jsem nemela energii na protesty...ted mam takove to bambusove prostirani pro kazdy den a ubrus na svatek - kdyz chtela zas na stul dat uterku (mmch spinavou, protoze jsem ji uz par dni pouzivala), vyndala jsem to prostirani a ona, ze je to "alla americana"... no budiz :-P a jeste jedna vec - v hodne rodinach jsem se setkala s tim, ze bezne jedi z plastoveho nadobi (na jihu), proste proto, aby nemuseli myt to normalni! Poprve to bylo u svagrove, ale to nas bylo hodne, tak jsem si myslela, ze treba tolik nadobi nema, ze je to vyjimka...jenze pak jsem zjistila, ze tak jedi kazdy den i jen oni... to mi prijde nejen nevkusne, ale hlavne hrozne neekologicke - toho plastu kazdy den!!! Kdyz prijela druha svagrova k nam, strasne se divila, ze jsem ji vodu nalila do normalni sklenice!! Setkaly jste se s tim taky? rospi: to jsem rada, ze malicka otocila... ted uz tak urcite zustane ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
katari: nejsi cvok, uplne te chapu - ja taky vzdycky tezce nesla, kdyz jsem nemohla na Vanoce domu na tak dlouho, jak jsem chtela...vzdycky jsme mohli mit volno bud na Vanoce nebo na Silvestra, nikdy oboji a protoze Vanoce mi byly prednejsi, uz jsem cca 5 let neslavila poradne Silvestra... a uz vubec ne s rodinou... letos poprve mam casu na Vanoce kolik chci a zas muj muz ma do konce roku cca 5 dni dovolene... tak aspon poletim s malym o neco driv... vis, i ja jsem si kolikrat v praci rikala, jestli mi to stoji za to byt takhle vystresovana, ze nejsem ten typ, co by za karieru dychal, ze radsi neco klidnejsiho, zrejme za min penez, ale mit zpatky svuj zivot...ne se v noci budit zpocena, ze rano zas musim do prace... nevim, jestli je nadeje, ze po tech trech mesicich bude lip, mozna bych to zkusila vydrzet...ale jestli z te prace mas "koprivku" a jsi jen ve stresu a nestastna, asi to fakt nema cenu... zalezi i na tom, jak moc nutne tu praci potrebujes - teda kazdy potrebuje praci, ale jestli je to otazka hladoveni nebo ne ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Pavli,no on svagr na me nemel cislo a tak si myslel,ze mi daji vedet nasi a oni si zase mysleli,ze mi da vedet on,takze to bylo takove zamotane. Ale ze zacatku mi to bylo lito. Dopoledne jsem se segrou mluvilo a vsechno v poradku. Akorat kluk ma jen 2,77 kg, tak bude muset hodne papat. Jmenuje se Daniel. Tchanovci maji klice od naseho bytu,ale nikdy nam sem nechodi. Ani kdyz jsem byla chvili po porodu a tchyne sla ke me,tak tukala nebo zvonila a ja jsem ji rikala,ze si muze klidne odemknout a ona,ze by ji to bylo blbe. Yellowbanna, to s tema uterkama jsem nikdy nikde nevidela,ani v Salernu, tak to bude mozna specialita Tvoji tchyne ;-) S tim plastovym nadobim jsem se setkala na jihu,kdyz nas bylo hodne. Hlavne kelimky. Ale jinak v rodine se to nepouzivalo a tady u nas teda vubec. Katari,ja jsem si taky driv zakladala na Vanocich v Cechach. Hlavne kdyz jsem byla v Salernu. Za tech 5 let jsem byla na Vanoce v Italii jen jednou. Ted to s manzelem delame na stridacku,jeden rok v Italii a jeden v CR. Prijde mi to fer. A hlavne uz jsem si tu zvykla,je mi tu dobre,tak uz me to tak netizi nebyt o Vanocich v CR. Letos jedeme do Cech,tesim se,protoze to bude poprve s Federicem a podle me to ma s detma uplne jiny raz. A co se tyce te prace, musis vedet,zda Te to bavi. Pokud by se mi ta prace libila a bavila me,tak bych ozelila i ty Vanoce apod.,ale pokud to za to nestoji,tak bych se na to vykaslala. Ja se musim v praci citit dobre,jinak jdu radsi pryc. Takhle jsem se rozloucila s jednim hotelem,protoze se tam zmenil majitel a ja mela neustale boleni zaludku,kdyz mi dosla smlouva,tak jsem hned odesla, i kdyz jsem pak nemela ani korunu.
Odpovedať
Profilova fotka
jee, Yellowbanna, to je super, ze nejsem jedina divna, me totiz taky zehleni bavi. Tchyne mi zehlila jenom jednou Sofiiny veci, kdyz jsme prijeli z dovolene a dve tricka jsem rovnou vyhodila, protoze rozzehlila obrazek, takze nebylo poznat, co nem je a tricko od neho bylo cele smouhate!!! takze na pradlo si nenecham sahnout, nepere ani nezehli, ale to ze mi uklizi, kdyz nejsem doma me vadi. Diti, ja vim, ze ona to mysli dobre, ale proste si to radeji udelam sama. Rospi, tchyni jsem podekovala za to, ze prisla nakrmit kocky :-N , o uklidu jsem se nezminila. Jinak oni klice maji, kdyz nejsme doma, tak je to potreba kvuli nasemu zverinci, ale kdyz doma jsme tak zvoni. Yellowbanna, s plastovym nadobim jsem se tady nesetkala, ani s uterkama, jak pises, to mi prijde dost nechutne =-) . my pouzivame to bambusove prostirani z Ikea a jsme spokojeni. Tchyni pouziva ubrus a ubrousky...ale to by se mi nechtelo porad prat. povleceni si peru, ale tu velkou deku nosim cas od casu do cistirny, ta se mi do pracky nevleze :-N Rospi, jee, to je super, ze je mala otocena...kdy mas vlastne termin? Katari, jojo, rozumim ti, s praci to tu neni lehke. ja ted absolvovala par pohovoru, z jedne firme jsem prosla uz i druhym kolem a ted cekam na vysledek. tak snad to vyjde. kdyz ne, mam v zaloze neco dalsiho, tak uvidime. kazdopadne jsem rozhodnuta z mista, kde jsem ted odejit. uz to tam tezko snasim. nejde o praci, ale o kolektiv a o chovani majitelu, jsou to strasni idioti ]-( . vanoce jsem chteli ze zacatku resit jako Dita, jeden rok tady, jeden rok v CR, ale zatim jsem vzdycky byli u nasich na vanoce a tady s kamarady na Silvestra. letos nevime, jak to budeme mit s dovolenou...ale do CR urco zajedeme.
Odpovedať
Profilova fotka
Katari: moc me mrzi, ze jsi z te prace tak otravena. ale zkus jeste vydrzet, ono nekdy ze zacatku se zda, kdovico nebudou chtit a casem si zvyknes a ani Ti to neprijde. jasne, ze pokud Te stresuje uz pouhe pomysleni, ze tam druhy den pujdes a budis se v noci s hruzou, co Te zas ceka, tak nema smysl se trapit. nekteri zamestnavatele Ti proste nesednou.. idem pro Vanoce, pokud je ta prace aspon necim naplnujici, clovek to prekousne, ze se proste domu nedostane na dlouho (pokud vubec), ale jestli stoji za pendrek a vnimas ji jen jako nutne velke zlo, je zbytecne zabijet cas. v nejhorsim by sis udelala volno na svatky a po novem roce zacala hledat jine misto.. dojizdeni 3 hodiny denne, no, zadna hitparada! :-| ale v Rime je tohle asi celkem normalni, bohuzel. F. taky stravi podobny cas cestou do a ze zamestnani, vetsina znamych z Rima dojizdi podobne, nekteri i pres 100 km denne. takze ja asi ze zacatku nebudu moc vybirava a pujdu, kam me vezmou, i kdyz samozrejme, ze by jeden radsi mel kancl v sousednim bloku. jinak diky za optani, doma uz je to o neco lepsi, i kdyz vyresene ani zdaleka ne. ale snad to nejhorsi je na nejaky cas zazehnane, pak se uvidi. Yellow: teda ty uterky budou asi vazne jen nejaka libustka dane damy.. ja se spis ve vetsine rodin setkala s tim, ze porad menili ubrus, protoze ho pokazde pocintali. sice je opruz stale je prat a zehlit, ale na druhe strane zas ubrus je k tomu, aby se nespinil stul a ne nejaka desna vzacnost . nechapu, proc uz radsi nepouziva misto uterek rovnou stary ubrus :-) to bambusove prostirani je fajn, taky ho planuju poridit, at si mysli italske pribuzenstvo, co chce! muzou byt radi, ze nezavedu na jidelni stul plexisklo, jako jsme meli doma (a bylo krajne prakticke, kdyz jsme se segrou kazde druhe rano rozlily kakao nebo obtiskly chleba s maslem :-D )
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Reys, to je fajn, ze ste nasli kompromis s tim botnikem:) Uvidis, ze to tak bude i s dalsima vecma. Ono se to nezda, ale takovych malickosti je strasne moc, clovek by ani nevereil, kolik se toho najde:) Co se tyce toho stolovani, tak my se prave dohadovali kvuli tomu slavnemu ubrusu. Mne to prijde padle na hlavu, abych kazdy den prostirala ubrus k obedu, kdyz se stejne hned zaspini a musi se prat. Jako treba na slavnostnejsi jidla ho davam taky, ale pres vsedni dny sem si prosadila obycejne bambusove prostirani. Ale ubrousky davam pravidelne...treba v cesku i v restauraci ti malokdy daji vic nez jeden skoro prusvitny ubrousek, to mi tu vadi, tak si na to doma davam pozor. Jinak my tu dnes meli taky nadherne pocasi, byla sem na zahrade jen v tricku a pry to ma vydrzet az do zitrka, to by bylo super. Katari, to je mi moc lito, ze v praci nejsi spokojena. Jak uz ti radily holky, musis si zvazit, jestli ti to za to stoji nebo ne a taky jestli jsi na tom existencne zavisla. Ono ty jedny vanoce by se teoretickyt dali ozelet, pokud ta prace bude stat za to. Jsi tam vlastne jen 14 dni, tak zkus jeste chvilku vydrzet, treba se to zlepsi, ono zacatky asi byvaji hodne tezke v jakekoliv nove praci. Co ti na to vlastne rika pritel, pres tyden se ted ani nevidate, ze, kdyz jsi 12 hodin denne pryc. Mimochodem , jak jsi psala o te dece z ikei, tak tu mame taky:) Je pekne tepla na zimu, ale preslect na ni povleceni je fakt silene. Yellowbanna, jee, s tou tchyni si mi pripomnela i tu mou, taky umyva "po hrnecku". A musim rict, ze ja to ted uz delam taky, co neni mastne, osudlim pod studenou vodou a umyvam az vetsi kopec mastneho nadobi:) V ramci uspory casu, vyjde to lip:) Ale teda s tema uterkama a plastovym nadobim si me pobavila, to jsem jeste neslysela. I kdyz teda jak sem prijela do italie jako aupair, tak ta rodina taky pouzivala plastove nadobi...jenze to byl jen otec se synem, takze se to dalo cekat:) a kdy se vlastne chystas zase do ceska? Pojedes tou novou linkou s ryanairem? Diti, tak to je dobre, ze segra i maly jsou v poradku, mimochodem daniel je moc pekne jmeno, taky by se mi libilo. O tech vanocich mas pravdu, s detma je to uplne o necem jinem, ted sou treba kluci jeste mali, ale i tak se Davidkovi loni krasne rozsvitili ocicka, jak uvidel stromecek a plno darku, sem zvedava, jak to bude prozivat letos. Ja uz se hrozne tesim, az zacnu chystat vyzdobu a adventni venec a pect cukrovi... Yizheng, moc ti preju, at ti to s tou praci vyjde. Jestli si postoupila i druhym kolem, je to uz hodne nadejne, kolik adeptu tam vlastne zustalo? A jaka je to prace?
Odpovedať
Profilova fotka
tak jsem tajne doufala, ze ta moje rodina neni zas az TAK divna :-D no, nepotesily jste me... :-D :-D pauli: jojo, poletim domu s Ruinairam ;-) dohodli jsme se s Mickem, ze pojedu s Tonikem cca o tyden driv a on pak za nama prijede tesne pred Vanocema autem. Nema smysl, abych tady sedela sama doma, kdyz mam tolik casu...takhle aspon pomuzu nasim s pripravama a tak... Ruinair ma zavadeci ceny, jedna letenka za 6 euro, zadne taxy, ani poplatky za online check in, jen za kufr... ovsem Tonik plati 20e :-( Muj tatka, kdyz slysel, jak je to levny, rozhodl se pro nas prijet :-D Prileti teda v sobotu a v pondeli poletime zase do Brna. Se mi ted nejak "rozlital" :-D Ale jsem samozrejme rada, aspon nepoletim napoprve s Tondou sama... jeste porad resim, jak to udelam s kocarkem. Golfac jeste nemame (je na nej jeste maly), ale okolo vanoc uz budeme mit sportovni nastavbu misto hluboke korby...sice se to da slozit v jednom, ale preci jen je to porad dost neforemny, tak se bojim, ze mi to nebudou chtit vzit... tak si rikam, ze bych si v Brne pujcila kocarek od kamaradky a cestovala jen s nositkem... no a hned mam dalsi problem - budu z nej muset malyho pri bezpecnostni kontrole vyndat a nechat to projet rentgenem nebo bude stacit jen kdyz s tim projdu ramem? Rikam si, ze jestli maly usne, bylo by to docela k vzteku... nemate s tim nekdo zkusenost? I kdyz s tim nasim obrkocarem, kdybych ho i vzala,mam strach, ze by tim ramem vubec neprojel...ma ta zadni kolecka dost daleko od sebe a napr v supermarketu tady u nekterych pokladen neprojedu =-) to jsou problemy, co? :-N tady bylo nadherne vcera...vzala jsem tchyni k jezeru Varese... bylo tam krasne...dneska uz to bylo horsi...tak jsme nakonec byli doma... o vikendu je to s tema myma prochazkama horsi. Pokud nejedeme vyslovene na vylet, je dost tezke Micka vytahnout ven...vecne je v televizi nejaky zapas, ktery nesmi propast a mne se o vikendu nechce samotne brouzdat s kocarem, kdyz to delam cely tyden :-(
Odpovedať
Profilova fotka
No, jeste k tomu prostirani. My mame stul se sklenenou deskou a pres to mam skoro porad ubrus a kdyz jime,tak davam prostirani. Tchyne teda dava ubrus jen pri jidle, pak ho sundava. Co se tyce nadobi,tak kolikrat ji rikame,at nevyndava tolik taliru, ja bych byla schopna snist vse na jednom,ale ona chce kazdy chod na jinem a i kdyz si das jen kousek zakusku,tak ti k tomu dava hned talirek. Ja se s nadobim neparu,davam vse,mimo hrncu,do mycky,takze me to nezatezuje. Mame fakt super mycku,ze i na ten nejuspornejsi program s nizkou teplotou skvele umyje a to mam kolikrat to nadobi pekne spinave. Jo a jak pise Pavli, ja taky k jidlu potrebuji ubrousky,v CR jsou na ne dost skoupi. Yellowbanna, to je skvela cena za tu letenku! To je vyhoda bydlet blizko Milana. To nam se tezko postesti. Co se tyce toho kocarku,tak normalne by ti ho meli vzit. Nevim,jak Ryanair,ale kdyz jsem letala s CSA,tak jsem dojela s kocarkem az k letadlu a tam mi ho nalozili do zavazadloveho prostoru. V Bologni me nechali projet s Federicem v kocarku, kdezto v Praze jsem ho musela vyndat, kocar rozlozit a nechat ho projet rentgenem.
Odpovedať
Profilova fotka
dita: to Ryanair me taky necha dojet k letadlu, ale mam pocit, ze ten nas kocar je na ne moc velky...proste to neni golfac, ktery se slozi jednou rukou :-( a s tim bezpecnostnim ramem - i kdybych kocar rozlozila, ten podvozek se jim tam stejne nevejde :-D je fakt siroky... s tim prostiranim jsem to mozna trochu prehnala - doma tchyne nepouziva stare uterky, ale stare ubrusy...uterky vytahla tady u me... moje krasny novy uterky z vybavy :-D :-D diti, ja taky musim mit kazdy chod na jinem taliri... proste se mi to tak vic libi...ne, ze bych nezvladla, kdyz u nich mi to daji vsechno na jeden, ale u obeda kde mam hosty bych to tak ja nechtela...
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj holky, taky tady mame dalsi krasny slunecny den. Nasi vyrazili na hrbitov a az se vrati, pujdem i nekam s malym. Dnes v noci strasne spatne spal a porad se budil, tak uz sel spat po 11 hodine. Yellowbanna, no to mas fajn, ze ta letenka stoji tak malo. Ja myslela, ze je prave dali trosku drazsi nez normalne ty letenky. Ale tak myslim, ze touto linkou bude cestovat hodne lidi, skoda, ze to milano je tak daleko:( Jo a s kocarem bys problemy mit nemela, oni jsou schopni ti vzit i dva kousky kocarku, me se teda aspon vzdycky ptali, jestli se mi to sklada na jednu nebo dve casti. A u letadla je vzdycky nejaky zrizenec a ten ti s tim pomuze nebo ti i podrzi dite, jsou celkem ochotni a do letadla ho pak dava on jako posledni, aby se neotloukl o ostatni kufry. Co se tyce toho bezpecnostniho ramu, tak je to letiste od letiste ruzne. Ale zatim co sem letela, tak absolutne ve vsech italskych me nechali projet normalne s kocarem pod tim, bez toho, abych ho musela skladat a nekam davat. Vetsinou ani nemusis ukazovat tasku, hlavne kdyz jedes s malym miminem, tak sou shovivavi a v podstate tam jen projdes. Jo a jestli je pred tim fronta, mas narok jit bokem a nejit pres ten jejich labyrint, maminy s kocarama pousti hned:) Akorat teda v Brne nevim, jestli to tam maji jak v bratislave, tak tam stravis pul hodiny skladanim kocaru a pitim tekutych veci a to vsechno bez maleho, ktereho ti strci na prebalovaci pult. JO a to nositko nevim, oni po mne vzdycky chteli, abych maleho poutala v letadle pasem, i kdyz mu byli treba 4 mesice, a to by v nositku asi neslo. Diti, no my mame zas pres stul ten plastovy ubrus a na to davam prostirani, jednu dobu sem tam mela jen takovy dekoracni ubrus, jenze giorgio mi to porad zapatlaval od jidla, protoze myslel, ze je to normalne jidelni ubrus...tak sem to vzdala:) Jo a ja taky jim vse na jednom talirku:)
Odpovedať
Profilova fotka
Yellowbann, to mi prijde divne, ze bys mela tak siroky podvozek. Ja mam Quinny a to ma taky ty zadni kolecka sirsi a normalne jsem s tim vzdycky projela (v Bologni a v Praze). Nemyslim si,ze bys ho mela jeste sirsi, to uz bys neprojela dverma ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
pauli: ja poletim jen do Brna, zpatky jedem autem, takze by odpadla starost s tim, jak se chovaji v Brne... v tom nositku bych Tonika samozrejme nemela v letadle, tam bych ho z toho vyndala, vim, ze mi musi sedet na kline...jak funguji ty specialni pasy pro deti? Da se v nem i polozit, kdyz ho pri vzletu a pristani chci kojit? diti: ten podvozek by nemel byt tak siroky (v ceskych podminkach je v pohode), ja jen, ze v supermarketu tady u nas jsem uz nekolikrat neprojela takovym tim bezpecnostnim ramem za pokladnama...tak proto jsem se ptala ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Yellowbanna, tak to bys tu cestu mela mit bez problemu pokud jedes jen do Brna. Ono to nositko je podle me bezpecnejsi nez ty jejich pasy, ale jeste sem nevidela, ze by v tom nekomu mimino nechali. A ty pasy jsou takove klasicke jen uzsi a maji uprostred takovou smycku a tu si vlastne das na ten svuj pas. Zapnes si svuj pas, zapnes i maleho a je to. Ono pokud to moc neutahnes, je to v podstate, jak kdybys ho nemela, normalne sem v nem da mimino polozit...jen tam teda trochu tlaci ta spona:)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, konecne som vas docitala :-p .. dufam, ze ste vsetky mali pekny vikend. dita, gratulujem k synovcovi. Daniel je velmi pekne meno a zrozumitelne asi vsade. bude to mat ulahcene hlavne v kontakte s talianskou rodinkou, ktora ho asi aj tak bude volat daniele ;-) takto som poslovencila aj manzelovo meno e nevyslovujem stale to -e na konci a tak ho volaju aj vsetci u nas v rodine na sk. katari, tiez by som asi tie vianoce ozelela. na zaciatku kazdej prace pride asi nejaka "skuska", tak sa skus vydrzat, aspon kym sa ti nepritrafi nieco nove. po dvoch tyzdnoch je asi este skoro rozhodovat, ale ak citis od prveho dna, ze ti to nesadlo, tak sa mozno mylim...uvidis, ze pridu aj dobre chvile, a nakoniec budes rada ,ze si ostala :-) yizheng, drzim palce, nech ti to vyjde s tou novou pracou...ako pise pauli, po druhom kole pohovoru to vyzera dost nadejne... clekom ta chapem, ze ti tiez vadi, ked pride svokra upratat. ako pises, oni to nemyslia zle. aspon ja som byvala skoro devat rokov sama, a je to dost velky skok, ked niekto pride a lezie do skrine alebo ti pride ozehlit aj spodne pradlo..proste mi to vadi. co sa tyka toho prestierania na stol, aj u nas svokrovci davaju plateny obrus, len ked sa ide jest, inak maju stale na stole gumeny obrus ako standard. ja nechavam stale plateny obrus, tie plasticke posobia na mn dost chladnym dojmom, a davam bud bambusove alebo platene prestierado pod tanier. to je pravda ,ze taliani pri stole dost mrvia a po obede vyzera ten obrus ako po bitve... :-D asi aj preto,ze ku vsetkemu jedia chlieb a neuveritelne ho kuskuju a trhaju a cely domrveny kladu zas na obrus..
Odpovedať
Profilova fotka
pauli: no, sedet s nositkem hodinu a pul v letadle, to by se asi nedalo...jen mam trochu strach z Ryanairu, protoze tam je min mista mezi sedadly, tak abysme se tam s Tonikem v pohode vesli... tys s nima nekdy letela? Protoze ja se tak nebojim pristupu lidi na letisti jako prave lidi patricich k Ruinairu (jak ja rikam)... oni jsou nechvalne znami neochotou a hroznou rigiditou :-( Holky, ja uz nevim, kdo to rekl, ale ze "Tchyne by mela bydlet dostatecne daleko, aby u nas nebyla kazdy den, ale dostatecne blizko, aby nemusela zustavat pres noc" je velka pravda.... po ctyrech dnech jsem opravdu rada, ze zitra rano odlita... je mi lito, ale dalsi den navic uz bych nemusela dat... 8-( navic dneska cely den lilo a museli jsme byt zavreni doma a tak nebylo uniku...asi uz jsem moc zvykla byt sama a vsechno si delat po svym...hlavne s Tonikem... dneska jsem se chvilema musela vyslovene drzet, abych nic nerekla, protoze to nebyly zas tak zasadni veci, jen mi proste lezly na nervy...furt jsem si opakovala jako mantru - vidi ho tak malo, tak at si ho uzije, vzdyt za ty ctyri dny mou vychovu "zkazit" nemuze :-D joj, Rospi, to s tim chlebem je taky narez, to se babicka Bozeny Nemcove musi v hrobe obracet, kdyz to vidi :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj holky, tak sem konecne zacla sve kolecko po doktorech:) Vcera sem si byla vyrezat ty znaminka a dnes na preventivce, snad to budu mit vsechno v poradku. Ale teda prijdu si jak valecny veteran, s tema stehama se celkem spatne hybu...to nemluvim, ze sem celou noc musela spat jen na zadech. Zitra tu je zas svatek, tak premyslime, kam vyjedem, pocasi je jeste pekne, tak by bylo skoda sedet doma. Yellowbanna, ja ted letam jenom s ryanairem, zadna jina moznost totiz ani neni:) No mista tam maji jak ostatni spolecnosti mi prijde, cm vic nebo min uz stejne nepomuze:) A z milana do brna to bude chvilinka, vzdyt kdyz letim ja z bologne, tak to trva tak hodinku a neco. No ale neochotni jsou, to jo:) Hlavne posledne jak si behem sekundy nezapadla na nejake volne sedadlo, tak tam na tebe kriceli, at si laskave pohnes atd. To nemluvim o tom, jak sou nervozni, kdyz je zadam o ty detske pasy...ale co uz nadelame:) A co prosimte u vas provadela ta tchyne? Jak ti zasahovala do vychovy? To prislovi je pekne....tak si rikam, ze ja sem mozna tu spravnou vzdalenost vychytala:) 70km je na navstevu max jednou tydne a na spani to jeste neni:)
Odpovedať
Profilova fotka
joj, Pauli, to bude neco na me! Ale vyhoda Ryanairu je, ze se s nima muzu pohadat anglicky :-D :-D jaky muzou mit problem s tim, ze chces detsky pasy?? Vzdyt to dite proboha plati vic nez ty? Tak to se muzou zkusit zatvarit... ale mista maji fakt min...ja celou dobu z Dublinu litala s AerLingusem a kdyz jsem jednou za cas sedla do Ryanairu, byl ten rozdil sakra znat... jesteze poleti tatka se mnou...sedat si budu tak pomalu, jak budu potrebovat :-D :-D Uz jsem si zaplatila Priority boarding... stvou me... u normalnich spolecnosti se s detma automaticky nastupuje jako prvni, tady za to clovek musi platit...ach jo... no a tchyne...jak rikam, byly to jen takove drobnosti, ale pekne otravne..napr nevedela, jak Tonika poradne drzet...on jeste nesedi, ale obcas kdyz je v pololeze, tak se zacina do sedu pritahovat...ale protoze jeste nesedi sam, neposazujeme ho (rozhodne ne takove to podkladani polstari, jak se to delalo driv)...a ona si ho vzdycky posadila na klin celem k sobe, i kdyz jsme ji nekolikrat rikali, at to tak nedela... nedala mu chvili pokoje, i kdyz si momentalne hral hezky sam, furt mu davala jiny hracky, nez zrovna mel, brala ho do naruce...az zacal byt nervozni, protoze i z premiry pozornosti se muze mimco unavit...no a nejvic me stvala u jidla - Tonik uz krasne ji sam, nemusim ho pobizet, nedelam na nej takovy ty opicky jakoze jede vlacek...nechtela jsem ho u jidla takhle bavit, ani na zacatku a nastesti to neni potreba...ale ona na nej porad delala obliceje a jak krasne papa, on samozrejme misto, aby jedl poradne, koukal porad po ni... a kdyz uz ji to konecne doslo, tak pry ze ho nebude rozptylovat a stoupla si za nej...takze Tonda se v sedatku vrtel jeste vic... no fraska... ]-(
Odpovedať
Profilova fotka
Yellowbanna, tak asi mezi ty normalni spolecnosti nepatri CSA, protoze se mi jeste nikdy nepodarilo nastoupit jako prvni ;-) Sice me obcas nekdo pustil pred sebe,ale to spis zalezi na ochote lidi nez na spolecnosti. My jsme tento tyden doma, Fede dostal antibiotika, protoze se mu kasel zhorsil a uz mi to leze na mozek. Kevsemu jak mu neni dobre,tak si ani nechce moc hrat, chce koukat porad jen na TV,ale tam se mu taky nelibi vse, no jsem zvedava, jak to tu zvladneme....
Odpovedať
Profilova fotka
Yellow, ale rikas si to spravne, za ctyri dny ti ho nezkazi a se zatatyma zubama se to da vydrzet. Je to babicka a babicky z vnoucat proste blbnou, s tim nic neudelame. Moje tchyne mi vykladala jako zazitek mesice, jak se ji pulrocni vnuk (tedy muj synovec) vycural do ruky. U obeda mela potrebu mi to licit. A uprimne se divila, ze se neplacam do stehen smichy. Co se tyce stlani, tak ja pod italskym systemem prosteradel spat neumim, vadi mi, jak je to napnute, ze prvne se pod to musim slozite soukat a pak me to tlaci do matrace, zalamuje palce u noh... Takze stejne jako prvni vec ty nastlane vrstvy vytaham zpod matrace. Krom toho v zime opravdu nehreje system tenkych dek tolik jako jedna perina. A ty deky smrdivaji, co si budeme povidat. Treba v hotelich s tim mam dost problem, to vyprane platene prosteradlo se mi hned shrne a ja mam tu jetou deku/piumino v puse, fujtajbl. Ale on si muj muz zvykl na cesky zpusob v Cesku a kdyz jsem se k nemu nastehovala, ani jsem se ho neptala a dovezla vlastni periny a povleceni. Mame zimni perovou perinu z Ikea 2x2 metry a letni taky takovou. Tahame se o ne, to jo, ale zase ve dvou se to vyhreje mnohem lip. A ustlano je asi za dve vteriny, kdepak tchyniny vojenske manevry s napinanim vsech vrstev. Ale ja stejne ani moc nestelu. S plastovym nadobim jsem se taky setkavala na jihu, videla jsem i zasobnik na plastove kelimky na zdi v kuchyni, pro kazde napiti si vytahli kelimek a hned ho zahodili. Pak nemaji byt zavaleni odpadkama. I na vsech obedech (vcetne vanocniho), na ktere jsem byla pozvana, se jedlo z plastu. Prislo mi to strasne nekulturni. Prostirani jsem taky nediskutovala a zavedla platene ubrusy. Tchyne dava jednotliva prostirani a platene ubrousky vcetne krouzku, to by bylo nadmiru vznesene, jenze teda aspon ona je zdaleka pokazde nepere. A jelikoz u ni jidame tak jednou mesicne, nachazim na "svem" ubrousku fleky od breznoveho obeda a pripada mi to dost eklhaft. Co se tyka tchyne a jeji nevyzadane pomoci, taky nastaly konflikty. Ja ji v tomhle chapu, ona nekolik let jezdila k manzelovi jakoby "na chalupu" a on jako stary mladenec ji prevelice rad nechal varit, uklizet a vest domacnost. Takze kdyz jsem se objevila ja, byl to orisek. Az asi po dvou letech jsem se odvazila a rekla ji to vsechno najednou a zcela nediplomaticky. Ona se me ted trochu boji, ale zase odpadly nekonecne dialogy "kdo umyje nadobi" ("ja to umyju" "ne, nech to" "ale ne, mne to nevadi"....), inventura meho spodniho pradla a podobne radovanky. Jenze klice mit musi a chodit k nam musi, protoze se stara o azienda agricola, kdyz jsme na dovolene. No a ac by podle me bylo normalni, aby si do "ciziho" domu nezvala svoje navstevy, oni to berou jinak. Jen mi to porad dost ztezuje prijmout to tu opravdu za svuj domov, porad se citim na navsteve.
Odpovedať
Ahojte. No konecne som cas docitala x-) To stymi svokrami je pravda :-D A ako tak citam su viac menej vsetky talianske svokry rovnake :-D Moja svokra nema kluce od nas a asi by mi to aj vadilo keby si prisla kked nie sme doma. Na Talianske periny som si zvykla :-) si pamatam ked sme byvali este so svokrovcami.. (Bolo to 5mesiacov a stacilo mi naozaj :-D) A svokra ze mozem jej pomoct prezliect periny a ja som chcela byt dobra nevesta tak som sa ponukla,ze to spravim sama... Ale nevedela som sa ztoho vymotat :-D Ale teraz uz to zvladam na jednotku :-) A pouzivame jeden paplon hruby,ktory mame zastrknuty pod matracom a na tom mame iba taky prehoz Tenky ako plachtu...a milion malych podusiek..ja som maniacka :-N
Odpovedať
A v kuchyni mame na stole taky gumeny obrus... A ked ideme jest pouzivame tie podlozky :-) Jasne ze ked je nieco vynimocne mame aj sviatocny obrus... :-) Daniela aj moja svokra vystiera tie plachty a deky ked ustiela postele... Bez jedneho pokrcenia ;-) yellow moja svokra sa mi nestara do vychovy to som jej zatrhla... Na zaciatku ajj chcela,ale to som jej nerozumela poriadne :-D co hovori...
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, tak som sa nachvilku odtrhla od zehlenia, aby som vas docitala. dnes je konecne zasa krasne slnecno, tak uz na balkone visia dve pracky, ale doobeda som stihla ist este aj von a uzit si toho 8-) yellowbanna, to prislovie je teda pravda, ale kebyze si mam vybrat, tak asi to druhe, nech pride svokra raz za cas a uz nech ostane aj cez noc, akoby mala chodit kazdy den. ale ked vies, ze po par dnoch zasa odide, nie je to take hrozne. no podla tvojho opisu by ma taketo malickosti asi tiez dost vytocili. ja mam tu moju tak na 80 metrov :-D pauli, ake znamienka si si dala odtranit, z tvare? boli ta to? v cechach ti to preplati poistka? tu som sa sice s plastovym riadom na jedlo moc na navstevach nestretla, u svokry ale casto s platenymi obruskami, ktore teda tiez nemusim, radsej papierove, clovek to musi v kuse prat, inak to nie je hygienicke, podobne ako pise daniela.. dita, nech to malemu cim skor prejde.
Odpovedať
Profilova fotka
Je holky,tak jsem nahodou prepla na Sky program 141 Babel a je tam nejaky porad,jmenuje se Full house a je to natacene v Praze!
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?