Svadobná cesta do Egypta. Idete niekto?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
kdo letíte do Egypta, popř. kam?
Odpovedať
@beba1231 Tak my jsme byli v říjnu a i v tom říjnu byl výlet do luxoru a Karnaku hrozný-to vedro se endalo a výstup do hrobek po spoustě schodů........k moři by to šlo le na výlety nevím nevím.
Odpovedať
Profilova fotka
@ciusinka Ahoj :-) , dakujem... aj ja si myslim ze to bude v pohode, ale chcela som sa uistit. Tiez som pocula ze v juli tam nemam chodit, lebo sa to teplo neda vydrzat. Ale urcite to bude uzasne.. Tak ste ma tu presvedcili 8-)... A straaaaaaasne sa tesiiiiiiiiiim. A dik za radu s vodou :-).
Odpovedať
@beba1231 Mas sa na co tesit, Egypt je moja srdcovka celozivotna, ideme aj tento rok, tak uz sa neviem dockat :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Jeeeej..to je moj sen ist do Egypta x-). Strasne sa tam tesim. A mozem sa opytat, kolko ta vysiel ten Egypt celkovo ?
Odpovedať
@beba1231 Ahoj, nejspíš si ze Slovenska. My byli loni v Egyptě s CK Kartago v hotelu Prima life Makadi a byli jsme moc spokojení. Tak moc, že se tam chystáme začátkem září znovu. Hotel super, super vstup do vody a kousek od břehu úžasné korály a milion rybiček. Můžu doporučit. Navíc kolem pobřeží pěkná promenáda a taky poblíž takové menší centrum a všude kupodivu čisto, takže se dalo i procházkovat :-D A volně procházet hotelovými zahradami. Taky se dalo od těch různých hotelů jezdit na výlety, měli tam různé nabídky :-D . Jen třeba se poptat a ceny lepší než u delegátů.
Odpovedať
Profilova fotka
@nicol8 To znie super :-).. A to ste boli v Hurghade ? Lebo tam by sme chceli ist.
Odpovedať
@beba1231 Není to přímo v Hurghadě, ale cca 30km od Hurghady. Tam se dalo dojet v pohodě busem nebo taxíkem. Přímo do Hurghady bych asi nejela, vzhledem ke špíně a otravným prodejcům. Makadi je nově vystavěná oblast kousek od Hurghady kde jsou luxusní hotely. Opravdu moc pěkné.
Odpovedať
@beba1231 veru priamo do Hurghady by som nešla ani ja-hotely su tam už pomerne staré /nie všetky/, malé+umelo vybudované pláže, otravní predajcovia. Kukni si oblasti nižšie, Sahl Hasheh, Makadi, Soma Bay... A hodnotenie hotelov si pozri na tripadvisor.com - oblasť zadaj Hurghada
Odpovedať
Profilova fotka
@nicol8 mne sa v tom hoteli tiez velmi pacilo :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojky, já jsem byla před dvěma lety v TIA HEIGHTS MAKADI BAY-perketní, doporučuji. Švagrová byla s rodinou v PRIMA LIFE MAKADI RESORT & SPA a byli naprosto spokojení :-)
Odpovedať
@beba1231 My byli na Marsa alam hotel Solimaire solitaire a super. byly to takové vilky, několikk bazénů a halvně klídek a super nezničené korály a podmořský život. ještě ybchom chtěli na makadi bay do hotelu stela makadi.
Odpovedať
Ahoj,jen přidám příspěvěk.......Tento pátek jsem se vrátila z Egypta - Makadi. Jezdím tam na jistotu. Poprvé jsem byla Makadi Beach a teď Sunrise royal Makadi - a bomba. Prý je to nejluxusnější hotel v Makadi,do září již vyprodaný. Byla jsem se podívat i vedle na hotel co jsem byla před třema rokama a když jsem to srovnala,tak poletíme v říjnu opět do hotelu Sunrise royal. Taba je také pěkná. Prostě do Egypta se budu vždy ráda vracet,když nebudu vědět kam jinam..... :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
@beba1231 viezla som sa aj na ťave ,ale ani som si neuvedomila ,že smrdi :-D sice mala som arafatku na hlave a na tvari lebo tam strasne na pusti fukal vietor ,takze to branilo aby som nemala piesok medzi zubami:)tak mozno aj preto som necitila:).....presne ako pise ciusinka veľa ľudí robi zbytocne paniku:)...aj mne obcas tam bola aj zima, vo vode ked zafukal vietor:)aj na izbe v noci sme si vobec nepustali klimu nebolo potrebne ...
Odpovedať
Profilova fotka
@meritka juuuj aj ja by som sa chcela vozit na tave. Inac nieco to aj stoji ? Ked by som chcela napr. len fotku na tave ?.. tusim som pocula, ze si nieco za to pytaju. Ja si tiez myslim ze to tam bude v pohode aj ked bude mozno viac teplo ako v inych mesiacoch. Ved ked tam pojdem, tak potom urcite napisem ako tam bolo cez juuuul :-) .
Odpovedať
Profilova fotka
Ja by som sa chcela este opytat aku mate skusenost so sprievodcami po pamiatkach ?
Odpovedať
@beba1231 no my sme si zaplatili cely vylet neviem presne kolko to uz stalo,a v tom vylete bola jazda na stvorkolkach po pusti , jazda na buginach, jazda na koni na somarikovi, na tave, jazda na dzipe po pusti k beduinom ,obed v tom bol a vecer vystupenie fakira, tanecnice a tak:)a mate uz vybrany aj nejaky hotel a miesto kam chcete ist?......my sme boli cez Medina tours a tam mali dobrú sprievodkiňu myslím ze sa volala Janka ,bola to Češka, vedela super rozprávať o pamiatkach ,zaujímavo,že by som ju dokázala počuvať aj celý týžden:))))))
Odpovedať
@beba1231 Na pláži chodili s velbloudy a měli i koně a když jsme jim dali 1Euro nechali nás si sednout, popojeli s náma po pláži a vyfotili jsme se.
Odpovedať
Profilova fotka
Beba nic sa neboj, teploty v juli tam v pohode zvladnes, je tam okolo 43 stupnov, ale ked si pri vode, je to uplne znesitelne :-) My sme boli Hydrotourom a na vsetkych vyletoch bolo na vsetko strasne malo casu....vystupit z autobusu, rychlo-rychlo popozerat a zase sup do autobusu, na pyramidach malinko casu, na bazare Khan el Khalili este menej.....boli sme nahnevani, ze sme si nikto nic nekupili.... :-|
Odpovedať
Profilova fotka
@meritka Waaaaw, no to je super.. dost dobre veci si mala v tej cene :-) . Este nemame vybrany hotel, ale dost som uz pozerala po vseliakych. Ked vsetky vyzeraju tak kraaasne :-) . To by som bola velmi rada, ked by som mala taku sprievodkynu ako ty... lebo chcela by som aby ten sprievodca hovoril veeeela o pamiatkach :-D .
Odpovedať
Profilova fotka
@lucil07 Tak to je super, ze im staci euro :-D :-D . Musime aj my nejak zjednat.
Odpovedať
Profilova fotka
@karamel Malo casu ?... juuuj ja by som si to chcela dlllho popozerat :-D. Aj na pyramidach by som chcela byt dlhsie, ked by sa to dalo. To by ma mrzelo keby nas tak nahlili :-(. A na kolko dni ste tam boli ?
Odpovedať
@beba1231 My sme na pyramidach boli hodinu, pri sfinge tristvrte hodinu, bolo to tak akurat, po prve je tam dost teplo lebo si na priamom slnku, po druhe je tam milion ludi a po tretie ta stale prenasleduju nejaki predavaci suvenirov - s tymi sa v ziadnom pripade nedavaj do reci, pokial nemas skusenosti so zjednavanim, my ked sme boli prvykrat v egypte sme sa hned dali do reci s predavacom co nas prenasledoval, zacalo to tym, co nam vsetko da ako darcek, skoncili sme ovesani vsetkym moznym a pytal nehorazne peniaze - nakoniec nas zachranil egyptolog, co bol s nami. Odvtedy uz viem, ze ich treba natvrdo ignorovat, inac sa ich nezbavis :-D nezastavovat sa, neodpovedat, aj ked sa budes citit ako hulvat, inac sa to neda ;-) najhorsi su ti prave pri tychto pamiatkach..takze ta hodina tam v pohodicke staci :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@ciusinka Noooo.. hodina by sa mi celkom lubila :-D. Musim stihnut popozerat, poobdivovat a pofotit hehe. Fuha, neviem ci tych predavacov budem vediet ignorovat...je to take blbe :-D ale sak vyskusam :-). Dufam, ze za nami nebude nikto tak lozit a predavat :-D .
Odpovedať
@beba1231 Jestli do Egypta a máš zájem o památky, doporučuji plavbu po Nilu, ze kterého se pak vyjíždí k jednotlivým chrámům a hrobkám. Je to zajímavé a ta plavba je taková romantická :-) Trvá to cca 4-5 dnů a je možné to nakombinovat s pobytem u moře.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte..taky se pripojim k diskuzi..v Egypte jsme byli 3x a vzdy to bylo supeer :) Min.rok jsme byli v Hurghade hotel Bella Vista,neni to zadny super luxus,ale my jsme byli max.spokojeni,pokoje vzdy uklizene,v jidelne taky poradek,stale ciste nadobi a jidlo bylo luxusni! I nas delagat rikal,ze se v tomto hotelu vari nejlip z cele Hurhady.Po cely den animacni programy,jedine minus byla mensi plaz,ale vzdy uklizena,dostatek lehatek a pod vodou nadherne koraly :) Na vylete jsme byli 2x na ostrove Giftun a loni v rijnu v Kahire.Bylo tam teda pekne vedro,ale zvladnout se to bez problemu dalo.Z pyramid jsme byli oba nadseni,je to uzasny zazitek ;) Co s etyce FARAONOVY pomsty,poprve me dostihla az po navratu domu,Antinal vcelku zabral,ale loni jsem uz pri prvnich priznacich pila tekute Colostrum a do pul dne byl naprosty pokoj.Jedla jsem vse.Pritel nemel problemy zadne,mozna spis zacpu :D Ne kazdemu Egypt vyhovuje,ale pro me je to sazka na jistotu :)
Odpovedať
Profilova fotka
@jancip Znie to pekne, a urcite to musi byt krasny zazitok...Ale to by som ja asi nemohla, lebo tam pojdem len na 8 dni, tak neviem ci by to bolo dobre.
Odpovedať
@beba1231 Naozaj never tomu, ze za vami nebudu lozit a otravovat :-D ja som bola v Egypte prvykrat v roku 2005 a to sa este dalo ako tak zniest s tymi predavacmi, ale ked som tam bola znovu v roku 2007, bolo ich tam pri pyramidach asi milionkrat viac! Nedalo sa tam pohnut bez toho, ze by za nami neutekali, od deti az po dospelych..Naozaj treba byt na nich tvrdy, inac bude zle, oni zacnu milo s tym, ako ti daju darcek - napr. tu ich arabsku satku na hlavu a skoncis tam pomaly s plnou igelitkou a bude pytat aj 100 eur. Vazne treba klapky na oci, nepristavovat sa pri nich, nereagovat na nic ked sa vam budu prihovarat..To je jediny recept ako sa ich zbavit a neprist o peniaze..A este jedna vec, ak by si sa chcela povozit na tave, tak vzdy treba dohodnut cenu dopredu a az potom vyliezt na tavu, oni su totiz taki presibani, ze ta nechaju vyliezt na tavu, povozia ta a potom ti povedia nejaku sumu a tu ked nezaplatis, tak nedaju tave povel, aby si sadla a ty z nej nemas ako zoskocit - stalo sa to ludom od nas, co boli s nami na vylete..Takze vzdy cenu dohodnut predtym. A dalsia vec - nikdy nedat egyptanovi do ruky fotak, ked ti povie, ze ta odfoti, on ta sice odfoti, ale potom je schopny povedat, ze mu mas zaplatit XY penazi za to, aby ti ten fotak vratil..To sa tiez stalo panovi z nasej skupiny, nakoniec si musel svoj vlastny fotak kupit od toho egyptana za 500 slovenskych korun! Pisem ti teraz take neprijemne historky, ale vazne si treba davat pozor, lebo egyptania vyuzivaju vsetko co sa da, aby zarobili a spoliehaju sa na to, ze ludia nemaju taketo info.
Odpovedať
@beba1231 teda ten fotak si odkupoval za tie ich peniaze, v prepocte to bolo 500 sk, aby si si nemyslela, ze mu zaplatil v nasich korunach :-)
Odpovedať
@beba1231 Hm...tak to nevím, zda by se to za 8 dní dalo nakombinovat...Možná by to bylo jen 2 dny u moře. Ale já bych to i tak zvážila. Je to parádní. Co znám lidi, tak to všichni moc chválí, že je to lepší jak v hotelu. V hotelu toho člověk moc nevidí.
Odpovedať
Profilova fotka
@ciusinka Fuuuha tak to je zleee, ja neviem odbijat ludi :-D.Ja sa budem asi smiat ked sa mi budu prihovarat, budem vyzerat jak blazon :-D :-D. Jeziiiiis... diky moc za info...lebo nechcela by som sa dostat do takej situacie. Tak oni su potom dost presibani :-D... takto zneuzivat ludi hehe.. Ked ja by som si chcela kupit napr tu satku, ale to je asi tak vsetko :-D. To sa da aj niekde na trhoch, ze ? Ci aj tam su taky otravny ?
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?