Svadobná cesta do Egypta. Idete niekto?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
kdo letíte do Egypta, popř. kam?
Odpovedať
Profilova fotka
@jancip To je sice pravda, musi to byt fakt krasny zazitok. Ak pojdeme este raz do egypta ( co urcite musi byt este :-D ), tak by som to zvazila. Ale teraz by sme chceli klasiku na hoteli, este to tam nemame otukane a tak :-).
Odpovedať
@beba1231 Jasný..třeba příště....Otravní jsou všude, někteří to fakt umí a pěkně Tě oblbnou, pozor na to. Otravní nejsou pouze tam, co je mimo turistický ruch. Tam jsou lidi strašně milí, přátelští a nejsi pro ně jen chodící peněženka, ale tam se asi nedostanete.
Odpovedať
Profilova fotka
@beba1231 Skutocne vsade nas hnali ako zdute kozy. Z celeho autobusu sme len my dvaja s manzelom isli pozriet do vnutra Cheopsovej pyramidy, podotykam vstupenka na jednu osobu stala v prepocte 500 Sk, takze nikto nesiel, pri vchode stoja Egyptania, tam musis odovzdat aj fotak, aj kameru a potom mozes ist obzerat....inak poviem ti,zbytocne vyhodene peniaze......vo vnutri sa ide po takych rebrikoch ako do kurina, pritom musis byt riadne skrcena v tych uzkych a nizkych chodbickach, ked ide niekto dolu,je problem obist sa a vzduch je tam hrozny. Kto trpi klaustrofobiou, vobec neodporucam. Oktrem toho ziadne napisy ani malby, iba hole kvadre..... :-S Mali sme pri pyramidach cas 45 minut!!!! Z toho 20 sme stratili v Cheopsovej pyramide.....ziadni otravni predajcovia ta neprenasleduju, leda tak deti :-D a predajcovia stoja so svojimi plnymi stankami vedla pri pyramide. My sme boli v Sharm el Sheikhu a cesta do Kahiry trvala 6 hodin :-|
Odpovedať
Profilova fotka
A eura vobec nechcu, najlepsie dolare alebo tu ich egyptsku menu ;-) Beba boli sme na 11 dní a na vsetkych vyletoch co tam boli dostupne :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@jancip No tak tam sa asi nedostatneme, skoda. Musime si davat fakt pozor na tych predavacov :-D, nevedela som ze su az takyto..
Odpovedať
@beba1231 Za tak krátkou dobu se tam asi fakt nedostanete. To byste museli jet po vlastní ose :-) Jinak, co se týče mě, já bych asi raději zvolila výlet do Luxoru a okolí jak do Káhiry na pyramidy. Chrámy v Luxoru mi přijdou zajímavější, ale to je můj subjektivní dojem.
Odpovedať
Profilova fotka
@karamel Oni su blazni :-D.. ked tak nedaju pokoj turistom. Znie to lakavo, pozriet sa dnu do pyramidy...ale ked tam nie je nic, tak je to fakt zbytocne a predrazene. A ja by som asi ani nemohla, ked je to tam tak stiesnene.. bala by som sa :-D. A tiez by som sa bala dat do ruky fotak nejakemu egyptanovi pocas mojej nepritomnosti, no co keby mi ho nevratil ? :-D:-D heh, ale to by uz nebola sranda. Dost dlho trvala ta cesta do Kahiry. Nechcu eura ?.. Myslis, ze by bolo lepsie zmenit peniaze na dolare ?. To by sa mi lubilo viac na 11 dni, my pojdeme len na 8, lebo na viac nam to nevychadza :-( .
Odpovedať
Profilova fotka
@jancip No my by sme chceli ist do hurghady, a na vylet do Kahiry aj do Luxoru...chceli by sme vidiet take tie najzaujimavejsie veci :-).
Odpovedať
@beba1231 Tak to jo, když zvládnete oboje :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@beba1231 Rozhodne zmente eura na dolare a ked budete tam, tak oni maju najradsej egyptsku menu, uz si presne nepamatam ako sa vola. Ale eura fakt nechcu :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@karamel Pocula som o tom, ze si tam ludia beru dolare. Zatial som nad tym nerozmyslala, ale budeme musiet zmenit eura na dolare. A oni budu chciet dolare aj ked budeme platit tie vylety ?.. Ci na to stacia aj eura ?
Odpovedať
Profilova fotka
Vylety sa u delegata platili v dolaroch :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
@beba1231 Urcite sa to bude dat kupit aj niekde v Hurghade v obchodiku a lacnejsie, inac to ma hodnotu tak 1 dolar, teda za dolar to jedna pani od nas kupila ked sme boli niekde na vylete..
Odpovedať
@beba1231 a otravni su vsade, to su proste egyptania a to je jedina vec, co na egypte neznasam :-D pre mna je to ich zjednavanie nocna mora..
Odpovedať
a aj ja som jednoznacne za dolare, je to lepsie aj napriklad ked davas baksis upratovacovi, my zvykneme nechavat 1 dolar kazdy den a je to aj menej akoby sme dali 1 euro a okrem toho oni maju asi radsej suchotanie bankoviek ako strngotanie minci :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@ciusinka No normalne sa tych predavacov bojim :-D ... budem sa im vyhybat ak sa bude dat. Asi to bude fakt lepsie, tie dolare. Musim to potom zmenit :-).
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Dnes jsme se vrátili z hotelu Prima Life Makadi, již podruhé a opět nezklamal. Doporučuji všem cestujícím do Hurghady výlety zprostředkované paní Lenkou, která v Egyptě žije. Narazila jsem na její nabídku zde na Orbionu před naší cestou do Egypta - uživatel h.lenicka /email - h.lenicka@seznam.cz/. Výlet byl za podstatně menší cenu než přes CK, rozdíl na osobu nižší o cca. 15eur. Komunikace s paní Lenkou byla skvělá, odpovídala obratem. Celý výlet perfektně zorganizovaný. Transfer z hotelu, přesun na loď a zpět do hotelu. Ale co bylo nejkrásnější, že jsme delfínky opravdu viděli :-) a ne jednoho, ale celá hejna. Delfínci plavali podél naši loďi a bylo spoustu času pořídit krásné fotografie. Pro nás to byl o mnoho větší zážitek setkání s delfíny v moři než návštěva delfinária v Makadi. Moc se to líbilo i naši tříleté dceři. Během výletu také 2 zastávky na šnorchlování a opravdu skvělý oběd formou bufetu - ryby, maso, saláty, těstoviny, moc nám chutnalo :-P Celý výlet byl natáčen kameramanem a máme tedy i video /krásná památka/. Paní Lenka nabízí i jiné výlety.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Ahoj holky, ako to vyzera teraz v Egypte???Chceli by sme tam ist na nase 1.vyrocie ;-) Dakujem.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Zkusím obnovit diskuzi :-) Do Egypta se chystáme na svatební cestu v září do Makadi Bay. Máme zaplacenou zálohu a stále sleduji situaci...Doufám, že do září už se to tam trošku uklidní...Jedete teď někdo do Egypta, případně jste se již vrátili :-) Těšíme se a doufáme, že se svatební cesta vydaří!
Odpovedať
Ahoj všem, my s manželem jsme do Egypta vyrazili hned druhý den po svatbě (14/7/2013). Byli jsme v Marsa Alam a vůbec nikde žádný problém nebyl - je tedy pravda, že jsme zůstali v hotelu a jen jednou vyrazili na šnorchlování asi hodinu od hotelu. Takže se není opravdu čeho bát - turistická letoviska jsou bez problémů. Ano, slyšeli jsme, že snad v Hurghádě byl problém se zásobováním hotelů, ale jak moc je to pravda, nevím.... Pokud se ptáte místních lidí, tak jen mávnou rukou, že je to v Káhiře.... před každým hotelem jsou vstupní brány, kde je ozbrojená ochranka, ale to tam bylo i před 7 lety...
Odpovedať
@princina Také si říkám, no uvidíme za měsíc, kdy budeme doplácet zbytek dovolené, ale nerada bych místo měnila. Do Egpyta jsme se chtěli vždycky podívat kvůli šnorchlování :-) A neměli jste "běhavku"?? :-)
Odpovedať
@kronecka007 my jsme tam byli už po 3., takže ptoblém nebyl. Ona si většina lidi myslí, že je to z jídla, či vody... ale je to spíš z přehřátí - nejsme zvyklí na takové teplotní rozdíly: mirněte se v klimatizování pokojů, hodně pijte - i teplé nápoje (čaj/kávu) a trochu alkoholu.... s jídlem bych se taky krotila... ono je to těžký,když mý člověk all inclusive a může si dát opravdu cokoliv, ale prostě to nepřehánět... Jinak se v místních lékárnách dá koupit Antinal a v ČR Ercefuryl
Odpovedať
Profilova fotka
my sme boli v egypte spolu s manželom za slobodna 2x a boli sme tam strašne spokojní. prvý krát som ho tam musela vyslovene dotlačiť, ale teraz už nechce ísť nikam inam.....červené more ho dostalo, čo som aj predpokladala :o) .....iba priamo do hurghady už nikdy nepôjde, predavači sú otravní a on neznáša keď ho zastavovali a tak, sú proste vtieraví....mne osobne to nevadilo, odignorovala som to a išla som ďalej, jemu to vadilo.....najdôležitejšie je vybrať si dobrý hotel. recenzie veľmi pomôžu! nie všade dostanete za tie isté peniaze aj tie isté služby. ale egypt u nás jednoznačne vedie za málo peňazí veľa muziky :o), nemusíte si robiť starosti s pršaním alebo zlým počasím .o) čo sa týka faraonovej pomsty, naše lieky na ňu nezaberajú ale tie ich celkom v pohode. Trošku sme ju aj my chytili, ale nič hrozné. Určite nám to nepokazilo dovolenku.
Odpovedať
@princina @owitcho Děkuji moc za pozitivní odpovědi :-) Doufám, že svatební cesta bude nezapomenutelná...Těšíme se na ni. Nejprve jsme si dělali starosti právě kvůli "faraonově pomstě", pak si řikáme, že když přijde, tak to snad přežijeme a spousta lidí ji ani nemá. Navíc dost lidí má problémy i v jiných státech, nejen v Egyptě. Byli jsme minulý rok v Turecku a vše bylo v pohodě. Nicméně vím, že ten Egypt je tím trošku vyhlášený. A doufám, že i nepokoje se trochu uklidní, přestože v turistických letoviscích by klid měl být. Na žádné výlety do měst se nechystáme, chceme hlavně šnorchlovat :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@kronecka007 určite si vyberte hotel s vlastným koralom. nám sa to veeeľmi osvečilo. priateľ sa vybláznil s rybyčkami až až.o) nie každý hotel v egypte má pláž na šnorchlovanie :o)
Odpovedať
Profilova fotka
@kronecka007 My jsme také byli v Egyptě na svatební cestě :-) a bylo to nádherné. Mě faraonova pomsta dostihla hned 2. noc, takže jsem celou noc jako správná zdravotnice trpěla a k doktorovi nechtěla. Ráno jsme měli jet na lodní výlet a já to vzdala. Naše delegátka ho přeložila a já jela do soukromé nemocnice, dostala jsem kapačku a spoustu léků, ale do 2h se mi ulevilo a pak to už bylo v pohodě :-). Dovolenou jsem si užila i tak. U hotelu jsme měli korál a bylo to báječné. Stejně se ale vyplatí jet i na výlet se šnorchlováním. Já se svědkyní šnorchlovala a manžel s kamarádem se potápěli s bombou. Bylo tam spousta barevných rybyček, daleko víc než u hotelu :-). Určitě se vám tam bude líbit. Jen je škoda, že teď kvůli politické situaci nejsou výlety do Luxoru a Káhiry, takže je to bez pyramid.
Odpovedať
@owitcho @hany22 Máme hotel s korálovým útesem :) Přítel se také vyřádí. Já teda také ráda šnorchluju, ale po nějaké době mi začne z vln být špatně :-) :-) Určitě plánujeme i nějaký výlet loďkou na ostrov, koukala jsem, že oblíbený je Giftun, ale to se rozhodneme až tam. Upřímně mě ani nelákají celodenní výlety za pyramidami, takže tohle nás mrzet nebude. No pokud nás nějaká běhavka potká, tak také doufám, že to bude rychlovka :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@kronecka007 giftun je fajn, ale je to masová záležitosť :o) v rovnakú dobu príde na ten mini ostrov strašne veľa turistov..... ak je dobrý sprievodca tak vie kde zakotviť loď cestou na a z giftunu. prvý krát sme mali takého machra a videli sme fakt veľa. dokonca delfíny. druhý krát som až taká nadšená nebola. kotvili sme tam, kde všetci.....
Odpovedať
@owitcho No je mi jasné, že to bude turistická atrakce, asi jako pláž Navagio na Zakynthosu když jsme byli. No uvidíme, necháme si určitě i poradit :-)
Odpovedať
Ja toho mojho do Egypta a Tuniska v živote nedostanem. Má na to svoj názor a ten nezmení v živote. Takže Ibiza alebo Turecko.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?