Svadobý termín apríl 2007

Zobraz úvodný príspevok
ahojte, tak nakoniec sme skoncili na termine 28.4.2007 Dufam, ze nas tu zacne pribudat. Hladala som tuto temu, no nenasla som ju, tak som si ju dovolila vytvorit ja sama ;-)
Odpovedať
mzuzka ja som za, to by bolo super mat taku fotku :-) moja polovicka, nechava taketo vybavovacky na mna, lebo ako ho zhodnotila mamka s ocinom, je ako vybusny prach :-) Ale uz dotahujeme vsetko do konca, dnes mi doniesli klobasky :-) na stoly po polnoci
Odpovedať
Profilova fotka
ja som dnes bola prvý raz rýchlo cez obed v solárku. a proti mne hrá trocha i to, že už sa mi rozbieha zase firma a začínam mať kopec roboty. Mám sezónnu firmu a nerátali sme, že budem musieť už teraz chodiť po obch. jednaniach, ale keďže tento rok tu zima ani nebola, tak nám to dosť pomotalo plány. A okrem iného, zabudla som sa "posťažovať", že mi krachli motorky, lebo chcalani idú na prvý tuningzraz do nemecka, začo dostanú dosť dobré prašule, takže nemáme povoz. A rozhodla som sa že už ani nejdem špekulovať s kočom, lebo by mi určite na banskej (dzupinka vie o čom hovorím :-) ) zdochol kôň :-D Takže niaká klasika auto a hotovo, už mám vymeneého kameramana... a tak pomaly sa vybavujú veci nanovo, asi aby som si tie prípravy fakt užila :-D :-D
Odpovedať
zuzka ja som nezabudla, a tesim sa na vysledok, len dufam ze ani v den D nezabudnem :-D ja uz sa tiez chystam do solarka, dufam ze v piatok zacnem 8-) mna strasia popolnocne saty, nic co by ma oslovilo, pomaly ma chyta panika :-(
Odpovedať
tak tak no mzuzka skoda toho konika :-), ale potom by si zistila, akeho majstra mas doma :-D kde mate svadbu? v PD alebo v Handlovej? koho ste mali kameramana?
Odpovedať
Profilova fotka
tak popolnočné NEMáM ešte ani ja ]-( sobáš je v PD a hostina v Handlovej
Odpovedať
no ja mam kostym od nastavajucej svokrusi, ale stale rozmyslam, ze si dám šaty. Mam take bordove, tak asi si dam tie - vsak som mlada. A kde v Handlovej? my mame na SOU - aj to kvoli ubytovaniu.
Odpovedať
Profilova fotka
my v DK
Odpovedať
tam mali sestry a celkom tam bolo dobre, aj obsluha a aj vyzdoba bola pekna, mali o starosť menej doniesli len sviečky a servítky.
Odpovedať
kurnik, ani ja nemám popolnočné ]-( Možno nakoniec skončím v sukni a nejakom tope... akosi sa mi zatiaľ nič nepáčilo
Odpovedať
Profilova fotka
aj mne aspoň toto hrá do kariet, riaditeľka je známa, Dj zamestnanec DK,starejší zamestnanec DK, kameraman zamestnanec mestkej TV, takže točí všetky podujatia v DK. Takže ja budem mať jeden kabaret :-D výzdobu budeme robiť 1-2dni do predu bez stresov a tak
Odpovedať
mzuzka aj my mame kameramana z Handlovskej TV. :-D
Odpovedať
Profilova fotka
ani ja nemám popolnočné šaty. ale bola som si skúšať a necítila som sa ani v jedných dobre. ale pre istotu som si kúpila saténové tričko, zlatú sukňu a ešte zoženiem zlaté balerínky.
Odpovedať
Článok sa načítava...
kristin co to mas za kotuc, co pouzivas do stredu stola. A kde sa to da kupit? dakujem :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ten kotúč je rolka z netkanej textílie 24m dlhá a 40 cm široká. objednala som ju v agentúre daisy a prišla za 2 týždne aj s obrúskami, takže som nesmierne spokojná. aj obrúsky sú v tej istej farbe a kvalite. dnes nám prišli prstienky tak dúfm že sa pre ne stihnem zastaviť a dám ich do alba. a ešte musím vybaviť odvoz hostí a hádam by som aj mala také tie naj veci. v sobotu som síce skoro svadbu zrušila ale nakoniec som si včera povedala že mi priateľova sestra nesiaha ani po členky a už sa nebudem rozčuľovať. horšie je že spolu zase nehovoríme ale priateľ aj jeho rodina stáli na mojej strane takže okrem srdcového záchvatu (výnimočne som to zvládla aj bez lekára) som to prežila. baby mňa nič nerozhádže v práci, doma, neporiadok, nestíhačky alebo iné ale práve jediný človek na svete a to priateľova sestra ma dokáže vynervovať tak že niekedy voláme pohotovosť. dúfam že také niečo nemáte ale neviete poradiť čo s tým? je to vôbec možné meť takú averziu voči jednému človeku? a ešte pred svadbou je to horšie a horšie?
Odpovedať
Profilova fotka
Kristin...nepisala si nahodou o sestre mojho draheho??? :-) :-( Ty ani nevies aky mame podobny problem.... Ja som sa ju cely cas pokusala mat rada a snazila som sa s nou vychadzat...ale co je vela to je vela! Zostala som na nu taka alergicka, ze sa mi jezia chlpky na rukach ked pocujem jej rozmaznany hlas. Celu svadbu nam ofrflala...ona sa totiz vydavala minuly rok...celu svadbu mala zbuchanu za dva tyzdne, a aj to tak vyzeralo :-( Z mojho draheho si urobila DJ-a, kameramana a fotografa v jednej osobe :-( Tak si vies predstavit ako sme sa asi na tej svadbe my dvaja zabavali :-| Celu svadbu som ho nevidela...a potom sa ma na druhy den spytali ako som sa bavila :-D A teraz sa jej nic nepaci co vymyslame my...pretoze ona to tak nemala ...ona to mala tak..a ci mame na to vsetko peniaze, ked to musime mat... Radsej sa jej vyhybam ako sa da...a na svadbe ju chcem vidiet az tesne pred vstupom do kostola...lebo viem ze by mi pokazila cely den :-(
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, u nas bol tiez tento vikend kriticky... kvoli mojej mame - svadbu si robime sami, organizujeme, zhaname, platime vsetko my dvaja,rodicom sme to hned na zaciatku povedali, zdalo sa ze suhlasia, ale moja mama nie, ona sa do vsetkeho teraz zacina montovat, chcela by to mat podla seba... v sobotu sme sa z drahim kvoli nej pohadali, aj s nou som sa pohadali... uz sme to chceli zrusit a zobrat sa len o dvoch svedkoch a hotovo... ale dufam ze to uz konecne pochopila a da si s organizovanim pokoj... inak ani ja nemam popolnocne saty, este ani neviem co by som chcela, nechcem si kupovat nejake velmi spolocenske saty, lebo by som ich nevyuzila, asi skoncim ako pislal bihan - sukna a top
Odpovedať
Profilova fotka
ja si tiež myslím že čím viac sa snažím byť kámoška tým horšie. u nás je to o to horšie že ona mala bábo v 17 takže svadba narýchlo po polroku rozvod a odvtedy asi 50 iných clapov jeden lepší ako druhý. takže závidí nám úplne všetko - keď si kúpime niečo ona musí 2x také, keď ideme na dovču ona musí tiež. až na to že ona na to nemá. a ďalšia vec je výchova toho decka. ja by som ju žalovala, ale čo už. nemám deti tak sa nevyjadrujem. ináč celý čas čakám že keď uvidí že dostaneme nejaké dary tak si zoberie prvého ... ktorý ju bude chcieť. ja sa jej na svadbe tiež budem snažiť vyhýbať a dovtedy ju nechcem ani vidieť, ale žiaľ sa to nedá. najviac ma mrzí že to potom kazí náš vzťah s priateľom. čo robíš v takomto prípade? ja som v BA sama, nemám tu kamošky, ani nikoho nepoznám, moja sestra býva 500 km od nás takže frčíme len na mailoch. tak by som chcela aby sme boli ako sestry alebo aspoň kamošky čo občas pokecajú, zájdu na kávu a tak. lenže o tom si môžem nechať akurát tak ...
Odpovedať
Profilova fotka
No tak to mas asi horsie ako ja...nie je nic horsie ako zdeptana stara dievka :-| Aj ked viem ze bola vydata...ale v podstate ak nema nikoho staleho tak to jej asi uz hormony lezu na nervy a nevie co so sebou :-( Neviem ti poradit ako to riesit...ja to mam jednoduchsie, pretoze byva daleko od nas....ale casto si s mojim priatelom telefonuju, alebo pisu cez net...a uz aj tam ma vytaca, ked nieco napise :-| Tiez byvam v BA...mam tu nastastie aj sestru a niekolko kamosiek, nastastie nie som na nu odkazana... Ale tiez vidim ako to mojho priatela mrzi, ze spolu nevychadzame, lebo on ju ma v podstate velmi rad... Ja som sa ale velmi snazila a vzdy som zatala zuby ak som s nou nesuhlasila, ale do svojej svadby si nedam kecat :-| Ona si svoju pokazila...aj ked si mysli ze bola uzasna...ale my budeme mat podla svojich predstav...
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte aprílovky, nexcem sa vam velmi montovať do rozhovoru, ale nieco podobne mam za sebou, nie sice v rodine, ale vo velmi blizkom okruhu znamych. u nas bol tiez podobny problem z jednou "kamaratkou" . stale som nervila, od zlosti som az revala a pod... nakoniec mi Marekova mamina poradila: vzdy ke´d ju uvidíš, zozbieraj všetky sily, usmievaj sa na nu a chvál sa jej ako ti je s Marekom dobre, ako ste boli tam a tam, akí stre spolu štastný a čokolvek povie ona, len sa usmej bud prikývni, alebo povedz máš pravdu. ale nerozvíjaj v žiadnom prípade debatu. môžem povedať, FUNGUJE TO!! Uz nenervím ja, ale ona! ak sa to len trošku dá, tak to skús, po pár razoch ti to už príde ako zábavné a vypláva navrch tvoja ženská pomstichtivosť(to nemyslím teraz v zlom) a budeš sa tešiť, kedy ju stretneš a budeš jej môcť povedať novinky, čo všetko ste si vy urobili presne naopak, ako by to robila ona :-D :-D :-D mne sa nakoniec začala Jana vyhýbať sama a vytratila sa aj s Marekovho života a je klud.A čo som sa ja sprostá kvôli nej nazlostuila, naplakala.
Odpovedať
Profilova fotka
môj priateľ vie aká jeho sestra je (a všetci dookola) ale tiež je mi jasné že je to jeho sestra. takže za 10 rokov som sa naučila že nikdy ju pred ním neohováram - ak s tým on nezačne. proste rodinu si nevyberáš, horšie to fakt je že ona je jediná vec ktorá mi spôsobuje srdcové záchvaty, kvôli ktorým musím chodiť k lekárovi, takže sa snaží aby sme moc spolu neboli, keďže už to má vplyv na moje zdravie tak sa toho bojí. práve to že je sama (tí chlapi to sa nepočíta) tak jej občas chodí pomôcť, alebo jej niečo musí vybaviť lebo ona je nemehlo. ale tiež sa snaží to robiť tak aby sme mi boli vždy na prvom mieste. horšie je to s rodičmi, keďže ich dieťa je určite to najdokonalešie na svete (môj priateľ napr. nemá ani fotky z detstva, lebo jeho sestra bola krajšia ako on tak ho nefotili), takže tam je to ťažšie. ale už som svokre povedala že som rada že ho nevychovávla a že sa vychovával sám, lebo by ho pokazila. jej odpoveď bola - máš pravdu.
Odpovedať
Profilova fotka
mzuzka - práve takto som prežila 10 rokov. ale vieš ono ma nemrzí ako sa správa ku mne, to prežijem (možno) ale že to má vplyv na ostatných. že povie ostatným niečo čo si potom musím obhájiť a čo nie je pravda, a vieš všetci vedia že nie je celkom normálna, ale proste večer keď mi to povie priateľ, že jemu to povedala mama a jej otec, a jemu vnučka a jej mama, tak vlastne to je stále kolobeh vyvetľovania že to tak nie, odkladám si maily od nej, sms, nehovorím s ňou bez prítomnosti iných a ona aj napriek tomu povie úplné klamstov, tak si predstav čo mi to dá námahu - vyhľadať sms, presný čas hovoru, zavolať ľudí pri ktorých to "vraj " bolo povedané aby som všetkých presvedčila že to tak fakt vôbec nebolo. to je na nervy. nakoniec to sama uzná že klamala, ale tie stresy. ja sa nemusím hrať pred nikým že se šťastní, že sa máme radi, že nám je dobre. u nás to proste tak je a nebudem sa zase hádať s priateľom len preto aby som ju poteršila že aj mi máme problémy. nemáme a keď tak nie také že by som priateľa na verejnosti ohovárala alebo sa naňho sťažovala. nikto nie je dokonalý.
Odpovedať
Profilova fotka
hmm, to máš pravdu, rodinu si naozaj nevyberieš, len ti držímpalčeky, aby sa ti darilo prežívať to s nadhľadom. I keď viem, že to nie je ľahké. Niekedy to vyústi do extrému. Ale máme zachvíľu svadby, tak teraz šiiiroké úsmevyky a kašlať na neprajníkov :-D :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
tak to ti teda nezavidim...len dufam ze po svadbe sa odstahujes niekde poriadne dalekoooo...alebo aspon do ineho bytu. Viem ze ani tak to nebudes mat jednoduche, lebo tvoj manzel jej bude musiet asi aj nadalej pomahat...ale aj to ho prejde...neboj..budete mat dieta, takze nove problemy...vlastne problemy, ktore budete musiet riesit a nebude uz mat cas okolo nej behat. Inak to co si napisala o jeho mame, tak to nechapem. Lebo mama mojho priatela je rovnaka...jeho sestra je totiz najmladsia...a je hrozne rozmaznana...ako jedinacik, vzdy ma to co chce a jej mamicka urobi vsetko po jej voli. Napr. ked sme vyberali jedla na svadbu...tak sme rozmyslali nad strednym jedlom a chceli sme vepro knedlo zelo...ale jeho mama zahlasila ze Matka to nezje, lebo ona take mastne maso nema rada!!! Chapes to!!! Tak koli nej sme museli zrusit to jedlo. A este musim podotknut...ze ona mala na svadbe zmrzlinove pohare ako druhy chod!!! A to len preto, lebo ona ich ma rada...a vobec nemyslela na ostatnych hosti, ze by mozno chceli nieco jest...nieco normalne!!! Ved starsi ludia nemaju radi zmrzku...ale ona na to kaslala...povedala ze je to jej svadba a ked bude niekto hladny nech sa naje doma!!! Dalej na svadbe mala len Fernet citrus...ak mal niekto chut na nieco ine, tak mal smolu...ja som si musela ist kupit do baru gin s tonicom a radsej som si to zacvakala sma...a este musim povedat...ze nikdy som nebola na ziadnej svadbe hladna...az na tejto!!! Nechcem aby tak dopadol nikto z nasich hosti, taku hanbu by som asi neprezila!
Odpovedať
ahojte Ja som mala kriticky stvrtok. Od mileho som sa dozvedela, ze jeho mamka nam urcila ako den pre pozyvanie ich rodiny na svadbu prave velkonocnu nedelu. Hoci my dvaja sme sa zhodli na tom, ze kedze prideme na vychod len na sviatky na otocku, tak to zariadime vo stvrtok popoludni, aby sme nikomu nerusili sviatky. Tak am to nahnevalo, ze som jej napisala sms, ze o tomto sme sa mali vopred dohodnut a pre mna ako greckokatolicku je velkonocna nedela velkym sviatkom a chcem byt aj s rodinou. Hned mi spat volala, ze ona sa uz dost prisposobila nasim zvykom, ze stale len pridem "a bude tak a tak" Proste je to vsetko o tom, ze ona ma svoje predstavy o svadbe, ako to fungovalo kedysi na dedinach(spred 10 rokov minimalne) a co sa nedohodlo podla nej, nie je dohodnute nijako. Tak som jej povedala, ze mala namietat, ked boli nasi u nich a dohadovali sa detaily svadby a nepaci sa mi, ako to teraz za pochodu meni. Treba sa o tom porozpravat aj s jednou aj druhou stranou a hlavne sa dohodnut. A nie rozhodovat za druhych. Tak vraj ak nechcem, nemusim ist pozyvat ich stranu, ze oni pojdu, ze oni sa uz dost prisposobili.. Tak reku, ze svadba ide podla nevesty, ale nemam problem ustupit, ked nevrhne nieco rozumne, ale najprv sa o tom snad musime porozpravat vsetci. Nato mi povedala, ze do ich veci ma je nic, ostatne nech si robim ako chcem, ze jej uz je to jedno, ked to aj tak podla ich zvykov nepojde a treskla mi telefon. :-| Tak co sa tyka svadby, o tomto sa nerozpravame a neviem, ako bude reagovat na mojich rodicov.
Odpovedať
Profilova fotka
no vidim, ze cim viac sa to blizi, tak sa objavuju problemy... lenze mna hneva to ze je to moja mama, mala by ma preto podporovat, a naviac sme im povedali ze od nich nic nechceme, ze chcemem aby si svadbu uzili a nemali s tym ziadne starosti... raz mi povedala, ze svadbu robia rodicia, vtedy som sa jej opytala ze ci chce aby na svadbe boli len jej pribuzni a jej bratranci zo siedmeho kolena? a hned som jeje povedala ze taku svadbu nechcem a ze sa radsej zobereme len o dvoch svedkoch...
Odpovedať
mamky maju castokrat uplne inu predstavu ako my, hlavne, ked robia svojim detom prvu svadbu. Aby sa na nic nezabudlo, nebolo malo, niekto nieco zle nepovedal, nepoohovaral.. Aby ludia nieco zle nepovedali. A samozrejme, sa chce ukazat. Je pravda, ze ked robia svadbu rodicia, ako je vacsinou zvykom, tak maju svoje predstavy (castokrat este zo svojich cias), ako to na svadbe bude. Tazko poradit, ale asi treba byt tvrdohlavy a stat si za svojim. Ja som to teraz urobila. Iste, nemusela som to asi az tak razne, ale ked uz to neslo po dobrom...
Odpovedať
Profilova fotka
aj my mame svadbu viacmenej pre pokoj v rodine...t.z. hostinu nam platia rodicia tak nech si tam pozvu koho chcu...my sa len zucastnime ;-) Zo zaciatku to tak naozaj vyzeralo...tiez som sa s nasimi koli tomu hadala...ale nakoniec som si presadila par kamaratov, ktori sa zucastnia na celej svadbe a ostatni pridu okolo desiatej... bez kompromisov to jednoducho nejde...a som rada ze mam zlatych rodicov a zalezi im na tom, aby som sa dobre citila...
Odpovedať
ako čítam, tak nielen u nás sú problémy... A to máme pár dní do svadby.. Ešte otázočka: idete do solárka? Koľkokrát treba navštívť solárko pre dosiahnutie želaného efektu a kedy s tým začať? A približná cena jednej kúry?
Odpovedať
Profilova fotka
no to by aj mna zaujimalo, este som nikdy nebola a bojim sa ist aby som nemala pupaky alebo nieco podobne... mam este opalene plavky z dovolenky na konci septembra a mam saty bez ramienok, takze to nevyzera pekne...
Odpovedať
ja som sa tiez bala, lebo vraj sa nadmierne tvoria vrasky po solarku, ale ked to nie je pravidelne, tak je to vraj v pohode..
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?