Svadba v roku 2011. Ste tu, nevesty?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte buduce nevesty. Zalozila som novu temu svadba v roku 2011. Su tu nejake nevesty ktore sa budu vydavat v tomto roku ? Su to sice este 2 roky ale na planovanie nie je nikdy skoro ;-) Tak dajte vediet ako ste na tom vy baby lebo ja sa uz osobne neviem dockat nasho dna D :-)
Odpovedať
Profilova fotka
sice sa mna nepytas ruzicka ale my 16:30 ;-) na matriku na sobas potrebujes original rodne listy si musite doniest obaja a ona vam da papiere aj obcianske samozrejme ;-) a asi budete tie papiere podpisovat to uz neviem len toto viem
Odpovedať
trdielko - a to aj ked budeme mat svadbu v kostole, tak treba ist na matriku s rodnymi listami? Ci ako to je? =-)
Odpovedať
Profilova fotka
ano bambulka treba
Odpovedať
Bambulka daj potom vediet ako ste dopadli ked pojdete za knazom. Inak baby je tu nejaka taka ktora nema birmovku? Alebo jej priatel? Moj ma vsetko a ja nemam birmovku. Myslite ze s tym bude problem ak chceme mat svadbu v kostole?
Odpovedať
Profilova fotka
Ruzicka ja by som chcela tak ako trdielko, 16.30 alebo okolo 17.00. Ja nechcem velmi skor, nech mam na vsetko doobeda dost casu a ved potom budeme mat aj tak noc plnu zabavy (dufam :-N ) pred nami ;-) A moze to vybavit aj mamina (ale potrebuje ako trdielko pisala original rodne listy aj nase obcianske, ktore uz ma) a my to podpiseme ked prideme na dovolenku domov :-)
Odpovedať
h.a.i.n.y - jasneee, dam vediet. ;-) U nas zapis na sobas je mozny len v sobotu od 8:30 do 9:30 ]-( A inak, co ja viem, tak birmovku si asi budes musiet spravit. Viem, ze ten kto nema birmovku, nemoze ist ani za krstneho rodica :-( Neviem, ci to len u nas su taki prisni knazi, alebo je to proste vsade tak.
Odpovedať
h.a.i.n.y : bambulka27 ma pravdu birmovka je treba len na to aby si mohla byt krsna mama inak co sa tyka svadby nie je potrebna. Moj priatel nema birmovku a ja mam... Na svadbu je treba krst a sv.prijmanie iba vtedy mozes mat svadbu v kostole. Viem to lebo aj teta sa nemohla vydat musela si dodatocne robit sv.prijmanie.
Odpovedať
No ale precitajte si napriklad toto tu a 3 odstavec: http://farnost.slnet.sk/manzelstvo.html Z toho som pochopila, ze si ten dotycny musi spravit aj birmovku.... :-|
Odpovedať
Profilova fotka
cafte, pokial ide o vyzdobu, tak navleky mat nebudeme. sobas planujeme o 16tej. vcera vecer som sa pokusala vyrabat tie kornutiky na lupienky, tak uz to mam nacvicene. :-)
Odpovedať
ano ale tu je vyslovne napisane , že sviatostné manželstvo nemôžu prijať dvaja, z ktorých ani jeden nebol na prvom sv. prijímaní. TO JE DOLEZITE PRVE SV. PRIJMANIE NO A TAK TO UZ ASI PODLA KNAZA KED JE TAKY ZE STOJI SI AJ ZA BORMOVKOU ALE TO POCHYBUJEM LEBO NA BIRMOVKU BY MUSEL PRIST BISKUP, A TO LEN KVILI JEDNEMU SA TREPAT NEBUDE
Odpovedať
ja xcem o 14.30, tak sa xcem spytat ci to neni skoro ked kazda tu davate tie neskorsie hodiny?
Odpovedať
ruzicka..to mas aj podla toho ci vsetko budes stihat a aj fotit sa a tak toto si musite poriadne rozmysliet...mozno ten cas tebe vide a staci ti to... ide aj o nap. kadernicku,vizazistku aj to par hodin trva aj fotenie...a tak...
Odpovedať
Článok sa načítava...
Jooj baby nestraste ma. Ja nemam birmovku a ani si ju nemienim robit. To by ako teraz prebiehalo? Inak moj brat tiez nema birmovku a mal svadbu v kostole a je aj krstnym. Ale tiez som pocula ze nemoze byt krstnym ten co nema birmovku ze potom sa to berie ze je iba svedok krstu.
Odpovedať
draci..sak vlasy mi moc prace nebude a co make up bude robit 4 hodky? :-D su kadernictva kde robia aj v skorsich hodinach cize ked zacnem o cca 7 hodine rano sa pripravovat a pred 12 sa fotit..sak to by malo vyjst, co sa budem obliekat 4 hodky? :-D
Odpovedať
Profilova fotka
my chceme sobas bud o 16:00 alebo o 17:00 ..ale asi skor o 16, pretoze o 17 je to pod omsou. To je tam kopa babiciek co sa pcha do zaberu, obzera, ohovara, idu na primanie pomaly skor ako nevesta a tak.
Odpovedať
no vsak hej o to ide ako sa to cele naplanuje...preto hovorim ze mozes to o tej 14.30 stihnut ...podla toho kedy aj fotenie bude ci pred alebo po obrade a tak...od toho vsetko zavidi ako si to naplanujes a tak budes vedeit cas si urcit :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ruzicka ale ja sa chcem aj vyspat ked sa bude dat :-) Ale presne ako to tebe vyhovuje, ked chces 14.30, ja nevidim dovod preco by si nemohla mat vtedy :-) A moj drahy je z MT a on asi pojde odtial, tak nech ma aj cas sa potom dotrepat do TT :-D
Odpovedať
ale inac je to dost zavazujuce ze tato skoro nahlasim termin i cas...neznasam taketo planovane veci :-D
Odpovedať
h.a.i.n.y : ano presne tak...svadbu mozes mat bez birmovky ale krsnta mama nebudes. Ale tusim je to jedno ak tvoj muz bude krstny otec a ty si jeho zena tak to asi nevadi...toto neviem...ale asi by si nebola napisana v liste ze si krstna mama to len dieta by ti tak hovorilo ale na papiery asi nie...ked nemas birmovku ale co sa tyka svadby tak to hej to mozes mat o to sa neboj
Odpovedať
dracica, h.a.i.n.y. - vlastne HEEEEEJ :-) Akurat som si spomenula. ZAlezi to od knaza. Ved moja sestra ked si brala svagra, tak svagor tiez nema birmovku. Knaz mu povedal, ze ich zosobasi, ale on mu musi slubit, ze si tu birmovku raz urobi. Slubil, ale neurobil dodnes. A svoji su uz 5 rokov ;-) Tak h.a.i.n.y - snad mate dobreho knaza. ;-) ruzicka - ved to je v pohode cas. My si tiez chceme dat na 15 hod. Predsa len, obrad s omsou bude do nejakej 16-16:30, k tomu este gratulacie, pri sale rozbijanie a zametanie taniera, tak pocitam, ze ta vecera predsa len bude o 18 hod. Takze nam to tak vyhovuje.
Odpovedať
Profilova fotka
my by sme to skor asi nestihali... uces tak 2 hodinky, licenie hodinka, fotografovanie 2 hodiny a dalsie 2 hodiny cesta na miesta kde sa chceme fotit. najneskor o pol 3 bude musiet byt drahy uz doma, bude odobierka a aby o 3 uz boli u nas... u mna odobierka tak pol hodinu a do kostola. A nechcem v svadobny den vstavat o 6, lebo budem uplne znicena a nevydzim sa zabavat v noci.
Odpovedať
ruzicka mozno aj ked naklasis CAS a nahodou ho potom zmenis mozno sa to bude dat na to sa spytaj ide o to ci este v ten den budu mat volny iny cas...mozno sa to da zmenit aj ked to teraz dopredu nahlasis 14.30. bybi : podla mna sa nevyspis...ze to vzdy byva nervozita a tak...mne mama povedala ze cely den budem mat stiahnuty zaludok ze skoro nic nezjem :-) no dufam ze nie....
Odpovedať
bybi a ja zas xcem byt potom skoro vybavena s hostinou a pod :-D neznasam taketo cermonie :-D ozaj a naco pojde az MT? nemoze byt vtedy v TT???? inak tak ma napadlo ked sme hovorili jak da matrika terminy...ted bola to prva a tretia sobota v mesiaci...kedze ich ovplyvnuju slavnosti v meste, tipujem ze aj nas velky jarmok...a kedze on byva druhy vikend v mesiaci, rozhodne nexcu aby nevesta sa pchala tymi stankami a davom, kedze vstup do saly je cez nasu najhlavnejsiu ulicu...cize podla mna nechaju tu prvu sobotu co by sa mi pacilo..tak potom bybi najskor 1. a 3., 1. a 4. :-)
Odpovedať
draci samozrejme ze budes nervozna ako ja pri skuskach :-D
Odpovedať
no ja som vzdy nervozna pri kazdej skuse :-)
Odpovedať
Profilova fotka
cavte kocky, najskor som si tuto stranku len tak pozerala s tym, ze mam este casu a casu ved svdba je az o rok........a tak mi dochadza ze este nemame nic.......okrem terminu :) nikdy som na svadbe ani len nebola takze moja svadba mne samej bude ako prva a ja vobec neviem kde zacat ani s cim.......:) tak si citam fora a zistujem ze mam co robit ;-)
Odpovedať
tuskarora - vitaj medzi nami ;-) No 20.august 2011 zas nie je tak daleko. A poradim ti len tolko, aby ste si vybavili ten zaklad ako je sala, hudba, fotograf a kameraman. A vsetko ostatne potom stihas.
Odpovedať
Profilova fotka
baby my by sme chceli mat sobas bud o 15tej alebo o 15:30, myslim si, ze v pohode budeme stihat vsetko aj fotenie :-) co sa tyka toho vyspatia tak si myslim, ze aj tak celu noc oka nezazmurim :-D
Odpovedať
mala beruska tiez mas 2011? :-)
Odpovedať
tuskarora ahoj, no ja mam este neskor a uz som tu a zistujem a nieco uz mam vybavene :-D
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?