Svadba v roku 2011. Ste tu, nevesty?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte buduce nevesty. Zalozila som novu temu svadba v roku 2011. Su tu nejake nevesty ktore sa budu vydavat v tomto roku ? Su to sice este 2 roky ale na planovanie nie je nikdy skoro ;-) Tak dajte vediet ako ste na tom vy baby lebo ja sa uz osobne neviem dockat nasho dna D :-)
Odpovedať
Profilova fotka
hainy, myslim, ze take nieco ako pise wera je aj v pp... a na nete som sa docitala (oznam o vystave z minuleho roka, teda 2009), ze bola aj svadobna aukcia, kde sa dali vydrazit rozne veci od eura a tiez sa vraj zrebovali nejake ceny... dufam, ze tento rok ma nesklamu a bude ta vystava, strasne sa tesim :-D
Odpovedať
Ano ale ako sa o nej dozviem napriklad ja ked nie som z PP? Iba ak by si mi ju ty pripomenula ... :-) wera tak srdecne gratulujem k oficialnemu zasnubeniu. A rozpravali ste sa aj o svadbe? Myslim ze ako si to predstavujete, kolko ludi planujete, kto vam ju bude platit, kde budete byvat a take veci?
Odpovedať
Profilova fotka
hainy, tak ak sa nieco dozviem, dam ti vediet, ok? ;-) a wera, aj ja blahozelam k zasnubam, to je super, ze vam ta vecera vysla a ze to vsetci tak dobre prijali... uz len zazelat vela stastia s pripravami :-) som zvedava, ako my vyriesime nase zasnuby a ako to vsetkym oznamime, hm...
Odpovedať
kitty spolieham sa na teba! A ako to mate zatial vymyslene? Chceli by ste zasnuby doma alebo niekde v restauracii?
Odpovedať
Profilova fotka
zatial este nemame vymyslene nic :-( ja vlastne ani nechcem nejake extra zasnuby, vecere s rodicmi a tak podobne, mne by vyhovovalo, keby sme sa zasnubili napr. na dovolenke alebo tak nejak a potom to uz len vsetkym oznamili... len neviem, ci im to oznamit spolocne pri nejakej veceri alebo co. este som dostala aj taky napad, ze by som to spojila s oslavou promocii (ak sa podaria :-D) a pri nejakom spolocnom obede by sme im to pekne-krasne vyklopili. vobec este neviem, co a ako, to sa vsetko uvidi potom...
Odpovedať
No my sme mali zasnuby u nas doma. Mamka to chcela spojit s oslavou Bc promocii ale mne sa nechcelo cakat az do septembra tak sme mali zasnuby u nas doma 12.7.2009 :-) Tiez som myslela ze im to len tak oznamim ale oco zacal hned s tym ze to musi byt predsa nejaka oslava a spolocne stretnutie sa rodicov ze o to ide pri zasnubach .... Takze bolo spolocne stretnutie rodicov :-) bolo to v pohode ale uz som rada ze je po tom :-) Dalsie spolocne stretnutie nasich rodicov bude az pred svadbou kedy moji rodicia pojdu ku mojim svokrovcom. Aspon u nas je taky zvyk ... ze na zasnuby oni ku nam a moji rodicia pred svadbou ku nim :-)
Odpovedať
Profilova fotka
no, my sa nejakych zvykov asi velmi drzat nebudeme... aj ked to spolocne stretnutie asi zorganizujeme, ved uvidime. malo by to byt celkom v pohode, rodicia sa navzajom dobre poznaju a so svadbou uz da sa povedat pocitaju.
Odpovedať
miskamisko citala som na modrom konikovi taku temu ze kedy baby prvykrat isli na gyndu a boli tam rozne vekove kategorie odd cca16 rokov ale aj viac, myslim 27. no nech mas akekolvek dovody to odkladat,nestoja za to, aby si pripadny problem zistila kvoli nim uz ked bude neskoro. z mojej skusenosti ti poviem,ze ja som prvu navstevu odkladala, najprv som sa vyhovarala ze ved mam este cas (ked som bola nastrocna),potom sama sebe klamala ze nemam cas tam ist kvoli skole,potom 3 zmennej praci a fakt som bola hlupa, lebo bala som sa niecoho a ani neviem coho, mozno som sa aj hanbila ale tento rok po nejakych problemoch (tiez trpim na zapaly moc.ciest) som si povedala ze takto to dalej nejde,zahodila som hanbu a isla som.a mozem ti povedat ze som sa bala zavolat na vysledky a ked mi povedali ze je to ok,tak som bola neskutocne stastna. aj ked to nie su zrovna prijemne vysetrenia, uz sa doslova tesim kedy sa po novom roku ked budem mat 23 objednam na cytologiu, co uz hainy spominala,vysetrenie na odhalenie pripadnej rak.krcka maternice |-| ale aj kadeco ine.lebo to nie je sranda.
Odpovedať
baby, ktore uz zoznamujete rodicov, nemaju s tym oni nejaky problem, teda ci si aj padli do oka, ale tam bolo citit napatie?
Odpovedať
wera, ku gratulacii sa pripajam aj ja. joj, aj ja by som chcela, aby to moji a priatelovi rodicia tak prijali, ale u nas to tak nebolo, ale my sme ani nejake oficialne zasnuby este ani nemali. priatelova mamina, ta len tak, ze no ok, ale dufam, ze az po skole, jeho otec s manzelkou sa tesili viacej, ale vsetkych potom zaujimala svagrina, lebo ti sa brali v maji, tak oni to mali aktualnejsie, no a moji rodicia, len tak ze gratulujeme a oco nalial do poharika a to bolo. ale ja som rozmyslala, ze by som nieco urobila buduci rok v septembri a konecne by sa aj rodicia poriadne zoznamili. nase mami si uz tykaju, ale s buducim svokrom sa este nestretli, lebo ja som povodom z piestan a momentalne byvam v ruzomberku, takze rodicia sa stretli iba ked prisli moji rodicia, ale buduci svokor zatial nejako neprejavil zaujem sa s nimi stretnut, az ked mu to moja buduca svokra trosku ozrejmila, ze by sa uz aj patrilo, lebo my sme spolu skoro 4 roky a stale nic. a vy to ako mate? myslim rodicia a svokrovci :-p
Odpovedať
To mas dobre ze so svadbou uz pocitaju. Lebo ja ked som to oznamila mojej mame tak bola taka prekvapena ze az! Ze ci sa chcem vydavt .. a preco tak skoro ... Lebo vsetci naokolo sa zenia a vydavaju starsi, aj moje sesternice a bratranci, brat a sestra tak preto bola prekvapena ze preco sa chcem vydavat, vobec to necakala ... Vsetci naokolo maju 10 a viac rocne vztahy, ja mam skoro 5 rocny a ked sa budem vydavat tak bude 6 rocny a naco to mam dalej tahat? Oni sa brali ked boli spolu rok a mala 21 rokov a na mna pozera ze co to od nej chcem ... Ale ked sme sa nakoniec dohodli ze svadbu spravime az po mojej skole tak trochu stichla .. len som zvedava ze dokedy.
Odpovedať
mishelita a odkial si konkretne z piestan? ak smiem vediet :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
hainy, no ani nasi neboli na zaciatku nejako nadseni, dokonca sme to oznamili skor priatelovej rodine ako mojim rodicom, lebo nasi su taki starsi a aj tie nazory su take, ja mam 37 a 32 rocne sestry a ja mam 22 takze tak, ja som bola milacik, ale hoci som uz od 15 z domu. ale naposledy ked som bola u rodicov, tak ma mama prekvapila, ze kedy to bude, ze co by som chcela, ze nech jej dam ucet, ze zacneme setrit a tak, to ma velmi prekvapilo a potesilo, samozrejme. rora, byvali sme na juhu, ale nasi teraz byvaju v chtelnici a ty kde byvas? kam si chodila na zakladnu?
Odpovedať
mishelita Aj moji rodicia si s mojimi svokrovcami na zasnubach potykali. Moj oco dal ten navrh kedze bol najstarsi z nich. A oni boli prekvapeni ale ja som to cakala ze to oco navrhne lebo aj s bratovymi svokrovacmi si tykaju. Takze bola sranda .. myslim ze uz aj zabudli ze si potykali :-D lebo poniektori boli pripitucki :-D rora nevies ako to prebieha na tej cytologii? To robi normalne gynekolog v ambulancii alebo to musim niekam inam ist? Bojim sa ze ten ster bude boliet :-( Nevies nieco o tom? A nestras Misku .. :-) gynekologicke prehliadky vobec nebolia a nie su ani neprijemne ... pokial ta nic neboli ..
Odpovedať
chodila som na I.ZS na vajanskeho a kusok odtial aj byvam, ty ked si z juhu tak si chodila asi na sedmicku predpokladam :-)
Odpovedať
mishelita A preco uz od 15 nebyvas s rodicmi? To ti verim ze si milacik to som aj ja .. tiez som najmladsia zo surodencov ale to neznamena ze sa musim aj ako posledna vydavat ..
Odpovedať
hainy ten ster ti robi gynekolog a to neboli, to ani nevies, to je ako ked ti robi klasicke stery. spoluziacke zistili malu ranku na maternici a bola s tym na laparoskopii, ale nestazovala sa. rora hej, hej presne tam hainy od 15 preto, lebo som isla na internat na strednu do ruzomberka a potom v 4. rocniku som sa zoznamila s drahym a som este stale tu. to som tym nechcela povedat, ze ako posledna, obe sestry uz maju deti, ale to, ze sa im to zdalo skoro, ako ty si pisala, hoci ked sa budem vydavat, budem mat 24 a sestry sa vydavali ked mali 19 a druha 21 a mama ani nehovorim
Odpovedať
Ozaj? Tak skoro sa ti vydavali sestry? wauuu ... Moj brat sa zenil ked mal 28 a setra ma teraz 29 a nechce sa ani vobec vydavat. Caka prave babo a aj tak nechce svadbu. Ale nasi ju do toho nutia .. a tak sa podla mna este just nevyda .. preco by mala ked sama nechce? Tak sa rozhodla a hotovo!
Odpovedať
hainy ti vasi su teda riadni "experti" :-N neviem si predstavit nutit uz davno dospelu zenu do svadby :-N
Odpovedať
No si predstav ... oni su proste ini ... oni to chcu mat tak a basta a nikoho ineho nerespektuju .. a co to znamena? Ze cim najrychlejsie prec odtialto ..
Odpovedať
Ja som mala v praci tiez takych par kolegyn "konzervy" s nazormi ze cim skorej sa vydat a hned do roka mat deti, pred svadbou zakazane na chalana co i len pozriet a podobne veci. nechapali ked niekto s niekym len chodi par rokov,maju dieta a svadba ziadna... To takym ludom nic nevysvetlis, proste starsia generacia :-D :-D
Odpovedať
A najhorsie na tom je ze nemozem proti tomu ani nic spravit .. aspon pokial s nimi zijes .. jedine co ti ostava tak je sa prisposobit im .. Ale sestra uz nezije doma takze ma aspon od nich pokoj .. len neviem teraz ako s babom ci pride domov ale ostane tam kde je.
Odpovedať
hainy no vies ta starsia sa vydavala 18 rokov dozadu a to vtedy nebolo nic zvlastne, ved ja uz mam 17-rocnu neter, stala som sa tetou, ked som mala 5. teraz je ina doba, teraz vacsina chce mat skolu, poriesene byvanie, pracu a tak, vtedy sa to az tak neriesilo my byvame spolu uz dlhsie, nasim sa to zo zaciatku vobec nepacilo, otec sa so mnou nejaku dobu ani nerozpraval, ale uz ho to preslo a teraz mame lepsi vztah ako sme mali predtym
Odpovedať
No inac neviem ako vy, ale co ja si vsimam okolie,tak praveze cim dalej tym viac (velmi) mlade baby tehotneju a vydavaju sa (ak je s kym :-N ), a skola a byvanie v nedohladne =-) |-| takze neviem kde je ten trend vydavat sa a mat dieta v neskorsom veku ako to niekedy prezentuju media... =-)
Odpovedať
rora A poznas aj tie mlade dievcata? Lebo ono sa ti casto zdaju ze su mlade ale v skutocnosti uz maju viac rokov.
Odpovedať
ale ano, su mlade, vysli este len zo skoly, spominala som ze robim teraz na urade prace a videla som tu uz toho dost |-| ale tak je to kazdeho vec, ja som to len tak poznamenala, ze je to teraz taky trend, si nakoniec budem v porodnici pripadat ako starena ked tam budem dajme tomu v 26tke :-D :-D
Odpovedať
hej, je to pravda, ze je dost aj mladych mamiciek, ale myslim si, ze to bolo aj v minulosti, len sa o tom tolko nehovorilo, ale vtedy rodicia rychlo zorganizovali svadbu a baba uz bola vydata, ked rodila a teraz sa z toho taka velka veda nerobi, tak ako si pisala, uz to neni podmienka na vydaj
Odpovedať
Profilova fotka
rora, keby uz zo skoly vysli, ale poznam aj take pripady, co este pocas skoly... moja spoluziacka sa vydavala pred stuzkovou a rodila tesne pred maturami a poznam babu, ktora otehotnela v 16-tich, pred sebou dva roky skoly...
Odpovedať
ja nad takymi dievcatami nechcem moralizovat,je to ich vec, su mlade a myslia si ze vsetko bude vpohode a je mi to dost luto ked k nam na urad pride 21 rocna baba po 3 rocnej materskej s tym, ze ju nikde nechcu zamestnat a strasne sa tomu cuduje |-| tak jej neostava nic ine len ist na dalsiu matersku a potom.... ?? mam taku v rodine, ale to do tejto temy nepatri :-)
Odpovedať
Inac pred par dnami som si objednavala pohare ktore sa mi strasne pacili, len ma zarazila jedna vec, ked sa ma priatel spytal ze naco mi to je ked ja si vinom (alebo sampanskym) aj tak nepripijem (lebo ich neznasam),tak cim si mozem pripit?? lebo ja si chcem pripit,snad som ich nekupovala zbytocne :-N =-) mozno blba otazka, ale ved nikto aj tak nebude vediet ked tam budem mat napr. vineu :-N :-N
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?