Svadba v júni 2007. Pridajte sa

Zobraz úvodný príspevok
Vitam vsetky junove mladomanzelky z juna 2007, nech nam aj dalej pise tak ako v starej teme :-D
Odpovedať
tak to si uzijem,....aspon chvilku :-D
Odpovedať
Profilova fotka
dakujem x-) eri vitaj opat v Ba... teplo, dnes? to vcera bolo... Babuli, ved aj ja si myslim, ze nema preco stresovat, ja nejaky rozhadzovacnik nie som, viem ze babo bude toho vela potrebovat, ale este nie som ani tehotna a este aj potom sa da pracovat (ak by nie, tak firma nam preplaca PN-ku istu dobu na 100%) takze nieco este usetrime... a ak by bolo najhorsie tak sa vratim do prace s tym, ze budem robit z domu...
Odpovedať
neboj ked uz budes tehu, tak ho to prejde lebo uz s tym moc nenarobi :-D inac ja aj sa pripajam k oneskorenym gratulantom, hlavne ze mam svokru silviu :-x
Odpovedať
silvi - tak to ano neni som vobec naucena na taketo teploty... ked je v NL 25 stupnov to neznamena ze je brutal teplo....takze sa potim ako...xixi :-D inak som sa bala ze ani nezaspim...ale nastastie som bola unavena tak som padla ako kabela a kde pracujes ked mozes aj doma a je to v poho?
Odpovedať
Profilova fotka
dakujeeem
Odpovedať
Profilova fotka
Inak u nás na takých tých lepšejších pozíciách tiež môžu kočky na MD pracovať z domu. Kamarátke to teraz ponúkli, no ona si zatiaľ nahlásila, že bude doma len pol roka. Len neviem, kam chce potom malé dať. Keď som sa jej na to pýtala, tak mykla plecmi. Ja by som to brala, pracovať z domu.
Odpovedať
Profilova fotka
eri - robim v ibm, na to aby som robila z domu, by som potrebovala strasne vela byrokracie, ale islo by to... no to by som chcela ako krajne riesenie, radsej by som bola non-stop s drobcom a bez stresov... ale hold najprv sa musim dopracovat k drobcovi potom budem riesit home office :-p
Odpovedať
tak to je super riesenie... no tak neviem kam sa ta hrne ved polrocne babo len tak nechat??? :-| ved je este malinkate...
Odpovedať
Profilova fotka
Eri ja neviem. Ona to celé vníma od začiatku tak divne. Keď zistila, že čakajú, tak sa ani tak netešila, teda tešila, ale nedávala to nejako moc najavo. Keď sme sa jej na niečo pýtali, tak ona nevie. Bere to ako samozrejmosť. Na nový kočík jej bolo dať ľúto peniaze, ale auto si kúpila, hlavne, že už jedno má. No postupne badám, že sa začína už lepšie k tomu stavať, tak som zvedavá, aká bude, keď sa maličká narodí.
Odpovedať
Profilova fotka
jaj polrocne babo a uz do roboty? uff to je sila... aj ked jedna moja kolegyna ma na plane to iste :-N neviem ci necha drobca so starkymi alebo ci sa bude starat tatik...
Odpovedať
Profilova fotka
Inak som včera bola s druhou kamoškou nachytať tehu vírus. Som jej pomáhala s výberom oblečenia. Kúpila si nové tehu nohavice a dve tričká. Inak je chudunká, gate si kúpila 32-34( inak je 36), len bruško má, takže vyzerá super. Teraz je fajn móda, lebo aj tieto moderné tričká predĺžené môže v pohode nosiť a nevyhŕňajú sa jej na brušku, ako klasické tričká.
Odpovedať
ahojte babenky ja by som najradsej tym mojim sefkam rozbila hubu ... to su take kravy a s prepacenim jebliny, ze az strach .... bola som im oznamit, ze som tehu a tak cakala ich reakciu ... a ony, ze blahozelaju ale ze treba teraz maximalne vyuzit cas, pokial sa da a robit aj v labaku ..... no nemala som na ne slov, co im povedat ... v labaku pracujeme s chemikaliami, aj jedmi, latkami, ktore sposobuju neplodnost a co ja viem co, ohrozit plod a pod ..... a ony ma chcu, pokial sa budem citit dobre poslat do labaku este robit co to da a v pohode aj s biologickym materialom a zvieratami ..... este dobre, ze teraz mame konfery a si pripravujem prispevky za compom a potom budem mat lekarku, tak si od nej vypytam stempel, ze nemozem pracovat v rizikovom prostredi a chemikaliami ..... no nemam na ne slov ]-(
Odpovedať
Článok sa načítava...
tak ked zena dobre zarobi a vie ze strati vela vela peniazkov tak je moznost ze sa stary rodicia postaraju ale ja by som nenechala moje babo inym...aj ked rodicia su neni cudzi ale kazdy ma ine zvyky a tak...
Odpovedať
Profilova fotka
Práveže ona sa veľmi s mamou nemusí, tak pochybujem, že malú jej nechá na stráženie, jej muž pochybujem, že by sa vzdal práce. Neviem ako to chce riešiť. Preto ani nechce z domu robiť, lebo sa s mamou veľmi nemusí a oni ešte s nimi bývajú. No tuším uvažujú nad hypo, tak tam možno porieši aj tú prácu z domu.
Odpovedať
presne tak eri, ani ja nenecham svoje babo inym ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
to falllka: dnes som k vám zablúdila, v robote je chaos - bezvládie, tak sa nudím.....len som ti chcela napísať, že tehotná žena má podľa zákonníka práce oveľa lepšie postavenie ako "bežná" žena, ktorá tiež požíva určité "výsady" pri práci (napr. v rizikovom prostredí, ťažký náklad a pod.), nedaj sa, v každom prípade do labáku nechoď a ak by si potrebovala niečo presne zistiť, tak mi napíš IP :-) , inak gratulujem, pozerám, že vy júnovky ste veštky bábätkovsky naladené... :-)
Odpovedať
Profilova fotka
fialllka, to nemyslis vazne? ale ved zo zakona nemozes ako tehotna pracovat v takych podmienkach... teda ak oznamis ze si tehotna... tusim zakon ochrana pri praci, by mala byt nejaka sekcia co sa tyka tehotnych zien... ty koky to som sa uz aj ja rozculila...
Odpovedať
Profilova fotka
Fialllka, tak to sú teda prípady, tie tvoje šéfky. Len si ty pekne vypýtaj pečiatku a potom sa môžeš na nich vykašlať ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Zbierka zákonov č. 124/2006: http://www.ibp.sk/06-z124_bozp.pdf -> osobitné skupiny zamestnancov sú tehotné ženy, matky do konca deviateho mesiaca po pôrode, dojčiace ženy, mladiství a zamestnanci so zdravotným postihnutím -> Zamestnávateľ v záujme zaistenia bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci je povinný vypracovať a podľa potreby aktualizovať vlastný zoznam prác a pracovísk 1. zakázaných tehotným ženám, matkám do konca deviatehomesiaca po pôrode a dojčiacim ženám, 2. spojených so špecifickým rizikom pre tehotné ženy, matky do konca deviateho mesiaca po pôrode a pre dojčiace ženy teda neverim ze by labak kde sa pracuje s jedmi nebol takymto pracoviskom... si od nich pekne vyziadaj zoznam takychto pracovisk u vas a potom im ukaz pekne zakon a nech sa nim pekne riadia
Odpovedať
pavianca - xixi ja nie :-D fialka a kde robis??? chemikalie nejake zdravotnictvo alebo nebodaj skola?
Odpovedať
Profilova fotka
juj ale som sa rozculila ]-(
Odpovedať
asi si zistim a stiahnem nieco na nete ohladom zakonnika prace ;-) ony sa ohradzaju, ze aj ony tak pracovali a ked si dam rusku na usta, co bezne robime a musime aj teraz tak v pohode mozem ..... ja som ich zatial nechala v tom, nech si hundru a vravia co chcu, aj tak si urobim po svojom ... ved mame tu jednu kolegynu, ktora sa vydavala minuly rok a uz davno planuje babo a uz teraz sa vyhyba labaku ako cert svatenej vode, lebo zjavne maju nejake problemy otehotniet a vieme si predstavit, ze ked bude tehotna, tak tam ani nepachne ... sme sa s kolegynami o tom bavili, ze tam ani ja nepachnem a mozu sa vycpat ..... ich porazi, ked im vo stvrtok kolegyna povie, ze dava vypoved ... a dalsia chce tiez .... tak chcu len na cloveku co najviac orat ... aby z neho co najviac vyzmykali .... riaditelovi som to este neoznamila, lebo ma dovolenku ale snad on bude mat viac rozumu ako tamtie .... ved tu ich nik nema na ustave rad ... a kolegynkin brat je sudca, tak sa unho presne opyta, len je teraz na dofci v Chorvatsku ale zisti mi to ...
Odpovedať
eri robim na ustave pre vyskum srdca, cize praca aj so zvieratami s biologickym materialom, chemikaliami a jedmi ..... a ked sme si s dievcatami citali s akymi pliagami robime a co vsetko mozu sposobit, az sme sa zhrozili ... ony su uz po produktivnom veku a ich nic ine nezaujima len ich veda a kaslu na mladych ... do labaku ani nepachnu len kontrolovat, ci tam sme ....
Odpovedať
Profilova fotka
tak tak moja, nedaj sa... pozri si hlavne ZÁKON o bezpečnosti a ochrane zdravia pri práci a o zmene a doplnení niektorých zákonov...
Odpovedať
Profilova fotka
tak to je teda riadna sila!!! fialka urcite sa nedaj. chcela by som vediet, co by ony robili na tvojej mieste. nastuduj si zakonnik prace a ta peciatka urcite tiez pomoze. uz aby si bola na materskej.
Odpovedať
pekne si dat potvrdit od sefa ze si tehu a rovno do oznamenia si napis ze nebudes pracovat v labaku lebo by to ohrozovalo mimi, kazda normalna lekarka ti to aj podpise ak bude treba, a nech sa tie blbane daju vycpat
Odpovedať
ved hej .... tak to aj urobim, vo stvrtok tu uz bude riaditel, oznamim mu to, dohodnem sa s nim, ved on je nad nimi a stempel mi to potom zaisti ... su to kravy sibnute a cloveku sa nad nimi len rozum pozastavuje .... keby som mnohe ich vyroky brala tak vazne ako to hovoria, tak som davno v cvokarni ale ja ich posledny rok beriem jednym uchom dnu a druhym von ..... a vrchol co ma dozralo, vraj ci zajtra nepridem do prace ... no to teda nepridem, som im povedala ....
Odpovedať
Profilova fotka
Fialllka nejako to do tej materskej ešte vydržíš a potom ich 3 roky neuvidíš ;-)
Odpovedať
popripade sa hod na pn-ku, sice clovek pride o peniazky ale riskovat zdravie drobca to fakt nestoji
Odpovedať
ved prave, vo stvrtok budem mudrejsia ;-) a isto sa nedam a nejak si to vybavim ... a PN-ka bude to posledne riesenie :-|
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?