Svadba máj/květen 2010

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte kočky, pridá sa niekto, kto má svadbu v tomto krásnom mesiaci? Ja mám termín 15.5. :-)
Odpovedať
aj mne vsetko biele zlato zozltlo...nieje to zlta ako zlte zlato, ale nieje to ani farba bieleho zlata... ]-( a titan?
Odpovedať
lucique..mas neaky vzorkovnik podla coho objednavas? http://www.stribrne-sperky.eu/Prsten_... nasla som taketo..pekne, len nemaju moju velkost.
Odpovedať
Profilova fotka
habibi večer som skúšala ako dlho bude horieť sviečka a bolo to cca 5 hod. Tortu nám bude robiť kolegova žena, keď som videla foto bola som unesená, nechala som to na 50 osôb aj keď nás bude cca 40 a výde ma to 50-60 eur čo je myslím dobrá cena. Koláče nebude piecť moja mama spraví iba slané na hostinu a tortu do výslužky. Dostala som kontakt na cukráreň v Galante_Horné Saliby a svokra ma posiela do Malinova či Novej Dedinky. Chcem tam ísť na ochutnávku a potom sa rozhodneme. Ak chceš môžem ti poslať číslo na tortu poprípade aj foto.
Odpovedať
Profilova fotka
prstene sú naša najvačšia investícia a už sa hrozne teším na to, keď ich budeme nosiť :-) lucique, to je výborná vylučovacia metóda ;-) zuzikka, neviem od čoho to závisí, že sa mení farba, ale možno je to aj tým ako to zlato spracujú. Kamoške biele zlato tiež zožltlo :-| striebro nosím, ale vobec mi nečerná...pred tým mi černalo a počula som, že to možem mať aj niečo s krvou. No neviem, striebro nosím a nedávam si ho dole vobec. Prstene, čo som nosila už síce nenosím (ani jeden) ale naušnice a ani retiazky mi vobec nečernajú. Myslím si, že je to aj kozmetickými prípravkami, čo používam... mám ale dobrý tip na čistenie striebra a zlata: vystlei sa myska alobalom, pridá sa soľ (najlepšie morská) a zaleje sa vodou. Šperky sa nechajú ponorené kľudne aj celú noc a po vybratí ich zvyknem poutierať do sucha servítkou, alebo hndrou s mikrovláknom. Pekne sa to potom všetko leskne. Minule som takto čistila mamine zlato a bola unesená, že to vyzeralo ako keď si to dá vyčistiť odborníkom :-)
Odpovedať
Profilova fotka
luci tá tombola sa mi to páči, budem rozmýšlať super ako sa vám zadarilo s reštauráciou, len tak ďalej
Odpovedať
Profilova fotka
proč i proti titanu vyhrál wolfram? koukněte sem ;-) http://www.youtube.com/watch?v=Cm0MoI... zlato vs. titan vs. platina vs. tungsten (wolfram) :-D
Odpovedať
Profilova fotka
zajo, teprv si tvořím vlastní webovky a trvá to, musím každou fotku opatřit ochrannou známkou, aby to bylo dle pravidel správně. Pošlu ti je na mail, ok?
Odpovedať
Profilova fotka
kadan, mohla by si dať tú fotku torty aspoň na chvílu do albumu? Mne bude robiť tortu sestra a tak jej zbieram inšpirácie. ;-) inak som sa vám zabudla pochváliť, že tento víkend som si kúpila spodné prádlo. Teším sa z neho aj keď cielom nákupu boli silonky, ktoré som nakoniec nezohnala ]-( Boli sme pobehať ďlšie obchodykvoli košeliam a zas sme nenašli žiadnu, ktorá by nám vyhovovala ]-( v Zare sme ale videli krásnu bielu slim fit. Asi ju nakoniec pojdem kúpiť a zafarbím ju :-D
Odpovedať
ooukej. dik. vacsinu co som nasla, nemaju velkost pre draheho..
Odpovedať
lubi: otce tam nechci mít ani na obřad... máma si s ním celkem užila, jejich manželství rozhodně nebylo spokojené, i když myslím, že máma měla fakt extrémní snahu a trpělivost... a ani my s bráchou jsme díky němu neměli zrovna nejkrásnější dětství (naštěstí máma byla fakt super a její rodiče se taky hodně snažili :-) ) No, takže nevím, proč bych si na obřad, kde budu vstupovat do manželství, měla zvát někoho, kdo pro mě symbolizuje manželství značně nevydařené, plné sprostoty, neúcty, lží a podobný, horších věcí... Prostě ne. Takže ani na obřad, no a na hostinu tím pádem už vůbec ne. Máma se před pár lety znova vdala a moc dobře si napodruhé vybrala. Jejímu druhému muži jsem dokonce na jejich svatbě byla za svědka (brácha svědčil mámě), máme fakt super vztahy. Takže on bude ten, kdo mě povede :-) A babička to bude muset přežít ;-)
Odpovedať
jinak k té diskuzi o prstýnkách: taky náš kamarád zlatník, který nám je vyrábí říkal, že zlato není až tak úplně tvrdý kov a ty matové části jsou na prstýncích dost náchylné k poškození... Takže my si sice něco vymysleli, ale on nám to celé "převrtal" :-D Ale věříme mu, kdo jiný by s tím měl mít zkušenost, že... Takže taky bude nakonec kombinace mat a lesk, ale ty matové části nebudou vystouplé, jak jsme plánovali, ale naopak v nižší (vybroušené) části prstýnku, takže budou trochu "schované" a nebudou tak náchylné ke zničení... No a já chtěla původně superhrubý mat, který má takový třpytivý efekt, a s tím to asi vůbec nedopadne, neb zlatník říkal, že na každodenní nošení, když se s tím šperkem vaří, uklízí a spousta dalšího... tak to vůbec není vhodné, rychle se to poničí a hlavně se v tom drží špína :-|
Odpovedať
Profilova fotka
zajo, už máš první várku v mailu, zbytek snad po obědě. Koukala jsem na ty tvé vybrané, u všech je šířka 8 mm, to ti nevadí? Já na prstě nesnesu ani 6 mm, chce to vyzkoušet, abys pak nebyla zklamaná.
Odpovedať
Článok sa načítava...
hm... vidis, to ma nanepadlo. idem kuk.
Odpovedať
Jinak šířka prstýnku- to je fakt celkem důležité... já budu mít nějaké 4- 5 mm ... víc by mi asi nebylo příjemné ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
My taky berem oba 5 mm :-)
Odpovedať
Jo a ještě bych osobně dala pozor, jaká bude i tloušťka toho prstýnku, tedy, jak bude vysoký... pokud i takhle je ten prstýnek moc masivní, tak to může být dost nepříjemné... přece jen by to na tom prstě mělo být pořád, tak je třeba tomu troch věnovat pozornost :)
Odpovedať
uz mi sibe doma... ja ze dva mesiace do svadby... a to tri.. tak to su kludnyyy, mame cas.
Odpovedať
Profilova fotka
vrabciak je to tam cesta ku snu tá štvorcová je objednaná len farba bude trošku iná
Odpovedať
Profilova fotka
baby teraz ste ma uplne odradili od bieleho zlata :-D a to som bola uz pevne rozhodnuta, ale vlastne vcera mi bratranec ukazoval svoju obrucku, ma mix bieleho a zlteho zlata a obrucka je cela doskriabana, vyzera to hrozne a to vraj ju daval reklamovat uz po mesiaci, lebo bola doskriabana, tak mu ju vraj opravili a znovu je znicena, tak ju ide reklamovat... takze si idem pozorne citat teraz, ktory kov sa tak nedoskriabe - nechcela by som pri kazdej cinnosti davat obrucku dole, len aby som ju nemala znicenu :-| vrabciak spodne pradlo pod saty alebo nieco uz na svadobnu a dalsie posvadobne noci? :-) ja som si objednala pod saty korzet, tak cakam kedy pride no a uz na predsvadobnu cestu mam cervenu kosielku. Vlastne to mam aj v albume. A tomu sa tesil priatel asi najviac ked to prislo. Pozrel na tu kosielku a gatky a povedal, ze uz sa nevie dockat svadby a ci si nechcem kupit este nejake pradlo, ze mi pomoze vybrat :-D No i tolko jeho aktivity co sa svadby tyka... Ked ho poprosim nech mi pomoze vybrat vyzdobu, alebo sa ho pytam na uces tak nic... ukazujem mu postahovane obrazky z inernetu a jeho prve slova su - a mas medzii tym stiahnute aj nejake pradlo, ci sa tu budem teraz 15 minut nudit? :-D ach typicky chlap
Odpovedať
Profilova fotka
Marfo, koukni na video, na které jsem tu dávala odkaz dnes v 10:44 ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
lucique pozrela som si to videjko a idem si o tom poslednom kove viac precitat... mrknem ceny takych prstenov aj nejake vzory... a to som bola pevne rozhodnuta pre biele zlato nad nicim inym som ani neuvazovala. Ale teraz ked tak pozeram na svoje prstene tak prsten z chirurgickej ocele co mam uz od prveho rocnika od strednej a nikdy ho nedavam dolu, sa mi leskne ovela viac ako tie z bieleho zlata co mam na prstoch mozno dva roky... hmm.. takze som sa rozhodla ze biele zlato eeee :-S
Odpovedať
Profilova fotka
kadan, mňáááááááááám sú super tie torty. Mám oveľa radšej takéto domáce, ako tie umelé z cukrárne...vybrala si si mimochodom krásnu tortu. Ja to mojej sestre stále len sťažujem, čo sa týka torty...teraz som si na ňu vymyslela, aby nám spravila postavičky ako máme na oznámkach...je šikovná a takto to zneužívam, hanba mi!! marfuš, kúpila som prádlo pod svadobné šaty. eše k tomu musím zohnať silonky. Budem mať samodržku podprdu a samodržky silonky, ale poistené ešte podvazkovým pásom :-) hodím foto do albumu na chvíľu. Prádlo na svadobnú noc možno dostanem od kamošiek na predsvadobnej žúrke :-D mimochodom, nečudujem sa, že je tvoj nastávajúci na to prádlo, veď si si našla pekné kúsky ;-)
Odpovedať
baby, k tym prstenom..... neviem ako je to v inych zlatnictvach, ale co mam snubak z bieleho zlata z Ali Diamonds a este jeden z Follie Follie, tak som k obidvom dostala zakaznicku karticku a dozivotnu starostlivost o prsten.... raz za pol roka, ked mam pocit, ze mi z dolnej strany prsten zltne, tak ho tam odnesiem, vycistia diamant, prebrusia, a daju nanho novu vstvu bieleho zlata, takze je potom ako novy.... opytajte sa aj v v zlatnictve, ci neponukaju sluzbu dozivotnej starostlivosti.... ;-) vcera som sa definitivne rozhodla pre kremovo zlatu vyzdobu, zajtra mam stretnutie v jednej agenture kvoli vyzdobe..... hybem sa, huraaaaaaaaaaaaaaa.... :-D
Odpovedať
Profilova fotka
vrabciak vidis a ja som si myslela, ze tie gatky a podvazkovy pas co mas, ze k tomu hned v baleni su aj tie samodrziace silonky... to asi preto ze vsade na obrazkoch su modelky odfotene uz aj s tymi silonkami tak to preto... ja som objednala korzet kvoli tomu, lebo tie moje saty mi skor zmensia prsia a nie je to taky typicky korzet, ale je tam take tenucke ramienko kolo krku, takze podpira z ramienkami pod to nemoze ist, zas bez podpiri v tom vyzeram jak doska trosku.. tak som sa rozhodla pre korzet, tak uvidim co to spravi. No hej, len to pradlo mam tu v krabicke ako mi prislo, dala som ho do skrine a priatel kazdy treti den pride z krabickou, ze kedy sa mu ukazem, tak som povedala, ze si bude musiet pockat... tak potom ide s ovisnutou hlavou, ze naco som si to kupila, ked to sedi v skrini :-D
Odpovedať
Profilova fotka
boze akurat som si pozrela video ako sa americanky vrhli na vypredaj svadobnych siat :-D tak som sa troska ukludnila, priatel mi hovori, ze to uz prehanam s pozeranim na saty a ine prkotiny, tak ked pride z prace, tak mu ukazem to video, ze som na tom este celkom dobre v porovnani s tymi krasavicami :-D :-N
Odpovedať
my sme vcera vecer zistili, ze sme planovali 50 hosti, zatial mame 72.... a to je iba najblizsia rodina.... ]-(
Odpovedať
habibi, tiez som rozhodnuta pre taku vyzdobu. ja by som nato nemala nervy, kazdeho pol roka chodit do zlatnictva Co sa tyka spodneho pradla pod saty...to aby som si isla zase obliect saty, lebo naposledy mi hovorili, ze mi do nich vsiju gelovu podprdu...a mne teraz vrta v hlave, ze ci to maju neaku univerzalnu...ktovie po kom to bude...si kupim svoje pradlo. tak tam zase musim ist
Odpovedať
Profilova fotka
habibi my planujeme mat 120 a ani o trosku viac a najprv sme mali 110 ze tam este bude rezerva a teraz nam to vychadza na 140 neviem ako je to mozne... vlastne hej akosi som si bola ista, ze rodina z ciech nam nepride, ale nakoniec pridu to uz je plus 8 ludi, tiez som pocitala, krstnu s muzom len akosi som sa pozabudla ze to pridu aj s tromi detmi... no uz slecnami nie detmi... no a tak sa mi zbiera zbiera a teraz to musime nejak okresat do tych 120. A ako prve zecnam vyskrtavat maminych hosti :-D
Odpovedať
zajo, zlatko je v Auparku, tam som 4 krat do tyzdna, odovzdam prsten, o tri dni mi zavolaju a pridem si pre novy.... :-D ale uz som tam viac ako rok nebola, priznavam, musim zbehnut pred svadbou..... :-D zajo, ja som si skusala moje saty bez podpiry, oni maju take vypchate prsia, ze vyzeram ze mam aj ked nemam...ale ked som si prstom pritlacila na vystrih, tak sa mi tam urobila taka jamka..... som sa smiala, ze ma nikto nemoze objimat, lebo odhalia, ze som lata.... :-D :-D ale poom som ich skusala aj s podpirou, je to lepsie, jamky sa nerobia..... :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
jejda tolik hostů...my snad tolik lidí ani neznáme :-D
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?