Svadba máj/květen 2010

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte kočky, pridá sa niekto, kto má svadbu v tomto krásnom mesiaci? Ja mám termín 15.5. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj cipa33, aj ja som to iste hovorila, vies ale vsetkemu je navine moja buduca svokra, lebo ked sme jej oznamili, ze chceme mat svadbu v maji, tak zacala prehovarat a mala hlupe pripomienky, tak som sa nazaciatku nechcela, aby sme sa s nou pohadali, lebo uz to tak vyzeralo., ze bude hadka.lebo to je trocha o inom, ja sa snazim aby vztahy boli dobre medzi nami, ale ona je taka ako je!!! no co uz, vies povedala som si mudrejsi ustupi a aj tak je to jedno kedy sa vezmeme hlavna vec, ze sa vezmeme a nemusia byt ziadne magicke datumy.ale mesiac maj som mala vysnivany, no co uz =-)
Odpovedať
Maskalinka S tymi magickymi datumami mas pravdu, ja nepotrebujem nijaky 19.9.2009 alebo 15.5. alebo pod. Ved je to jedno. A so svokrou sa hadat uz len pri datume. Urobila si dobre. Vdakabohu, moji svokrovci su skveli ludia neobmedzuju nas, pomahaju ale nechavaju nam volnu ruku, aby sme to mali podla svojich predstav. Tak uvidime, snad to vyjde ako chceme. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
cipa: to ste sa teda dobre rozbehli...ja som si kupila svietniky...nie je to sice az taka dolezita vec, a pockala by aj naneskor...ale bola super cena...no nekup to :-) . V maji asi pojdeme domov, tak skocime vybavit obrad...mam z toho trosku stres, lebo ja veriaca nie som...nechodim do kostola...tak uvidime ako to dopadne...pre priatela a jeho rodinu je ale dolezite, aby bola svadba v kostole Neviete niekto poradit dobreho fotografa, video a hodbu? Nemam sajn, ako niekoho pozhanat, nejlepsie je mat nejake odporucania.
Odpovedať
Profilova fotka
maskalinka: mas pravdu, ked ma mat z toho svokra stres, a ma byt ohen na streche, tak dobre, ze si ustupila...je jedno ci to bude v maji, alebo v juni... Ja som si vybrala maj (15.5. som len strelila, ale kludne by to mohlo byt aj 29.5, alebo akýkoľvek iny datum) Hoci boli nejake male pripomienky, ale nechali to na nas mladich...keby som sa mala s niekym hadat kvoli datumu, tak asi tiez ustupim...je mi jedno ci sa budem vydavat v 9.9.2009, alebo 12.6.2009. Ani numerologiu velmi neriesim - je tu taka tema, tak som nakukla a zo zvedavosti si to vypocitala (vysla mi 5ka - to je vraj zle). Snad to teda dobre dopadne :-S
Odpovedať
Profilova fotka
Len jedno som chcela...vydavat sa na jar, alebo zaciatkom leta...aby bolo teplo a zeleno. :-D Dufam,ze bude...
Odpovedať
Tinka1003 Mas pravdu, aj ja som chcela na jar a ked bude kvitnut a bude teplo,tiez je to dobre hned potom leto, pekna svadobna cesta a pod. Ja som tiez vyberala foto, kameru a hudbu iba podla mojho pocitu, aj ked dodatocne som ziskala aj velmi dobre odporucania. :-D Pre mna bol velmi dolezity pristup tych ludi k mojim poziadavkam a zial aj cena. Boli aj taki, co pytali cez 1000eur za foto plus kamera, co je ozaj horibilna suma.
Odpovedať
Profilova fotka
Koĺko v priemere stoji fotograf, video a hudba?
Odpovedať
Ahojky, nebude vadit, když občas nakouknu k vám? České kolegyně asi neplánují tak dopředu, tam je jen diskuze Rok 2010 obecně a ještě k tomu tipuju, že původně z Mojasvadba.cz :-D. Tak jsem ráda, že nejsem "divná" :-D. My chceme 1.máj 2010 - právě že budeme mít na výročí vždy volno, to se mi líbí :-D. Koukám ale, že tady převládá 15.5. - taky moc krásné datum x-)... No ale divná tak trochu asi jsem, protože mám už na cestě šaty, každou chvíli dorazí prstýnky a mám už takřka vše na výzdobu :-N... Psala jsem si na matriku, jestli nás oddají ve svátek, tak prý to nebude problém, jen s rezervováním termínu je ještě čas ;-).
Odpovedať
Tinka 1003 Tak podla ponuk,ktore mi chodili,lebo som si dost toho zistovala sa foto pohybuje od 6000 do 15 000 a viac, Video od 10 000 vyssie, hudba-tu je to rozdielne,podla toho ci chces DJ alebo Kapelu. DJ-od 5000, ziva hudba od 9000sk. Emmili Neboj, nie si divna, to mne mamka vravela hned, ked som zacala hladat,ale prisla na to, ze to nie je skoro. Vzhladom na to,ze bola so mnou zajednat salu a na nas prvy termin 15:maja uz bola obsadena, vlastne v maji volne uziba dve soboty. Takze sa cudovat prestala a chape,ze veci treba rezervovat skor ako by malo byt neskoro. Tak ale aj tak si sikulka. ;-) My mame len Bedeker, svadobne pohare, podvazok a moje topanky su na ceste. Saty- pojdem v juli pozerat salony,zatial mi chodia iba odpovede na inzerat,ze kupim. Inak pohoda, nestresujem. Pekne vopred planujem, i ked pomedzi to sa ucim, v maji mam statnice.
Odpovedať
Cipa, to jsem ráda, že jste si ještě úplně nezvykly na Eura a nemusím přepočítávat, když házíte nějaké částky :-D. Já teď každou chvíli maturuju (teprve, bohužel :-S) a pak přes léto snad konečně budeme zařizovat bydlení (zatím jsme u rodičů - potom to sice vypadá taky u druhých rodičů, ale ve vlastním a pak nějak časem, až trochu opadne krize, tak chceme stavět domeček). No a šaty i prstýnky mám objednané jen protože bylo ve vzduchu nějaké zdražování, tak jsem to chtěla raději pojistit rovnou za menší penízky :-). No a taky jsem toho názoru, že je lepší vydávat peníze postupně, než pak dát naráz 100 000 :-S (my ale budeme mít svatbičku malinkou s oslavou na zahradě, takže se modlím za krásné počasí :-N).
Odpovedať
Tinka, nemohla bys jako zakladatelka diskuze poprosit admin, aby zpřístupnila diskuzi i na českých stránkách?
Odpovedať
emmili No jasne, eura su eura, ale pre nas su este dolezite ceny v SK ;-) Avsak ber tie sumy iba v " " pretoze na SVK to dost zalezi aj od kraja, kde sa svadba kona. Tomu su prispodobene aj ceny. Uplne s tebou suhlasim s tymi vyvkami, ani ja nie som zastanca narazovych platieb :-) , preto sa tiez snazim postupne. Hoci, vacsina si mysli,ze bude dost casu. Presne ako u teba. Nuz aj mne by sa mala svadba,mozno niekde na plazi pacila, ale zial... snubenec ma velku rodinu, cize aj na svadbe budeme mat cca 150 ludi :-p Co ti poviem 8-) Treba verit a pocasie vyjde, ved maj byva krasny, vsetko kvitne...nadhera.. Urcite to bude na zahrade kraaasne :-) Budem drzat palce.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Tak to je hezké, 150 lidí :-D. Já mám přítele stydlivého, není rád ve středu pozornosti, takže 150 lidí by asi ani neskousnul :-D. Jsem ráda, že přistoupil na malou svatbu s rodiči, sourozenci a babičkami - kdyby bylo po jeho, brali bychom se ve čtyřech :-N:-D
Odpovedať
juuj...vy mate este rok do svadby...ako je vam dobre....uzite si tie pripravy holky...ja si ich uzivam i ked teraz uz nastupuju aj mierne obavy...ale cele to napatie okolo toho je take super 8-)
Odpovedať
No ja si uzivam,ale ked si spomeniem, co svadba znamena, pridu na mna take zvlastne stavy.. Vlastne, ze svadba je iba jeden den..a co potom =-) =-) ale tak pomaly si uvedomujem, co to znamena pre nas dvoch... emmili Tak aj ten moj je inak hanblivy,ale s tymto prisiel on,ze proste on chce velku svadbu. Navyse u nich su bezne velke svadby,cize keby sme niekoho zabudli pozvat,normalne by sa urazil. Ked som mu navrhla malu svadbu so svedkami a rodicmi, sa normalne urazil :-D ze v ziadnom pripade.
Odpovedať
Cipa, no vidíš, ve tvém chlapovi je nějaké to ego, chce být středem pozornosti :-D. Taky mi čím dál častěji přichází na mysl, kolik toho pak budu muset zařídit, vyměnit doklady, všechno přehlásit... :-S
Odpovedať
emmili, presne tak. Ja tiez rozmyslam nad rodinkou, ktoru urcite chceme ;-) Je vela veci, ktore nas ovplyvnia. Zavisi to od prace, v ktorej by som mala nastupit od septembra (dufam,ze to vyjde), lebo ak nahodou nebudem mat pracu, aj plany na svadbu budeme musiet pozmenit,hoci mily povedal, ze to utiahne on,ak by som bola bez prace. Ale ja to tak nechcem. Uvidime,ja verim v pozitivny vysledok :-D
Odpovedať
Pokud se vyhoupneme z té krize a brouček bude mít jistou práci, tak budu dál studovat na mateřské, hned po svatbě se vrhneme na potomstvo :-D.
Odpovedať
;-) super:) ja by som si chcela od septembra tak dva roky odrobit a tiez matersku :-D ak Pan Boh pozehna..
Odpovedať
Profilova fotka
my budeme mat na svadbe asi 100 hosti, co je tiez dost...pred par rokmi som bola jednoznacne za malu svadbu, lebo si velmi neuzivam ked som stredobodom pozornosti (nie, ze by som bola hamblivka, ale nemam to velmi rada)...nakoniec ma ale priatel nahovoril na to, ze svadba je najlepsi cas na to, aby sa stretla cela rodina, najma ak spolu dobre vychadza...
Odpovedať
Tinka, tak to bude taky pořádná akce :-). Máte holky nějaký rozpočet, kolik vás bude tak velká svatba stát?
Odpovedať
Profilova fotka
Je tu niekto kto chysta malu svadbicku? som tu nova, tak budem rada ak sa podelite o svoje prijemne starosti;)
Odpovedať
Tinka1003 Nuz tvoj mily ma pravdu,inak presne o mi povedal aj ten moj, ze lepsie ak sa rodina stretne a vzajomne lepsie spozna na velkej svadbe ako na nejakom pohrebe :-( morbidne ja viem..sorry.. S tym stredobodom pozornosti, tak to je jasne,ci chces alebo nie najkrajsiu zenu v sale, tu urcite nikto neprehliadne :-) Rozpocet? Zatial nie,ale ista predstava je,no bohuzial sa so ziskanymi informaciami,kolko co stoji stale upravuje. Moj laicky odhad je cca 120 -150 000 (dokopy) a budem rada ak sa do danej sumy zmestime. Ale myslim,ze by sme sa mali :-) Ak to bude v mojich rukach tak urcite.
Odpovedať
Hellas, ahoj, my chystáme malou. Ale jsem z Čech, takže malinko jiné podmínky možná :-). Máme stejné datum :-). Svatba bude asi maličká, ale pak odpoledne/večer chceme takovou garden party - klasické grilování na zahradě a tam už bude asi lidí víc :-). Cipa, já to zatím spočítala přibližně na 30 000Kč, snad to neporoste, většinou oproti odhadu ještě ušetříme. Už teď je třetina zaplacená :-D.
Odpovedať
Emmili, ako som pisala aj ja pocitam,ze vydavky budu malinko skresane,tak uvidime :-) Cast si platime sami a cast nasi rodicia,takze sa to da zvladnut. Ked uz sme sa na to dali, dotiahneme to. My grill party planujeme na oficialne zasnuby,po mojich statniciach. Neoficialne sme mali uz v marci.
Odpovedať
Mimochodem, udělala jsem si album "Co už je doma", tak se můžete kouknout, co všechno už máme :-D, je toho dost, až jsem sama koukala :-N... CIpa, u nás svatbu platím já a brouček šetří na bydlení, to je docela fair rozdělení :-D. Jemu svatba tak důležitá nepřijde, ale bral by miminko. To já zase bez svatby nechci, tak tohle zařizuju já a on dům :-D.
Odpovedať
emmili To mat pekne zariadene, zial u nas budem museit peniaze na vsetko zobrat do ruk ja, lebo u mileho horia :-D Proste on ja gazda na ine veci, ale nie na peniaze.. Rychlo sa mu rozkotulaju.. Idem pozriet ten album :-) Ak chces mozes aj ty nas.. Pre nas oboch ej svadba dolezita,teda skor uzavretie manzelstva. Babo by som chcela skor ja, ale asi najviac jeho tato-svokor. Ten po nom veeelmi tuzi.
Odpovedať
Vaše album už mám prohlédnuté několikrát :-D, zjišťuju, kdo co už má :-), jestli nejsem moc velký blázen :-D. Ale našla jsem i holčinu, co už mí na příští rok prstýnky i s rytinou, tak dobrý :-D Taky věřím, že tchám s tchýní budou z miminka unešení :-D. Ale teď mají vnučku malinkou od švagrové a ti brzy plánují další, tak to není tak žhavé :-D. A naši se asi prarodiči ještě necítí, mají roční holčičku, mojí kouzelnou sestřičku :-D.
Odpovedať
Profilova fotka
cipa...to s tym pohrebom povedal aj moj...ze su dve prilezitosti, ked sa stretne cela rodina...svadba a pohreb...a svadba ta prijemna z nich...pravdu...aj sa tesim...kopec ludi som uz dlho nevidela... Co sa tyka rozpoctu, tak zatial neviem...snazim sa nejak si zistovat ceny, ale myslim ze 100 000 to bude. Ked sa vydavala priatelova sestra, tak 100 000 islo len tak + to co platila zenichova rodina. Mala ale viac ludi ako planujeme my.
Odpovedať
Profilova fotka
emmili: vsimla som si, ze v Cechach a na Slovensku sa robia rozdielne svadby...obrad je u nas vacsinou v kostole, menej na uradoch, este menej na zamkoch (nemame ich tolko ako vy, skoda ;-) ) U Vas sa vacsinou robia svadby mensie, na zahradach...byvam v brne a ked sa s kolegynami rozpravam o svadbe, tak nechapu, ze budem mat tolko ludi...u nas (najma na vychode) je to beznejsie...
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?