Svadba - Máj 2011

Zobraz úvodný príspevok
Je tu viac tem o roku 2011, ale konkretne majova nie je. Tak mozme podobne ako v inych "mesacnych" temach rozoberat, kto co ma, chysta, skusenosti, odporucania a pod. nezavisle od miesta svadby.
Odpovedať
Profilova fotka
majmik ale nam to nema kto z rodiny robit,sa hambia alebo ja neviem co ... uz sme 3 oslovili a nic,ze my sa nebudeme strapnovat pred vasou rodinou,oslovili sme kamaratov ..aach je tu vela takych co robia dj-a a starejsieho zaroven ... este sa opytame jednej tety,u nas je taky zvyk ze okrem starejsieho je aj "maškara" a tato teta robieva maškaru mozno nam spravi starejšiu :-D
Odpovedať
maškara :-D ... tak toto som nepočula v živote :-D o takejto funkcii .... stará maškara .... to už znie ako nadávka... :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte..tento týždeň sme vymenili reštauráciu za KD u nás v dedine.. Je krásne prerobený, nebudeme potrebovať dopravu, ušetríme peniaze..a organizácia bude lepšia, keďže všetko budeme brať od jedného dodávateľa :) čo máte nové? Pekný dník ešte prajem.
Odpovedať
Profilova fotka
petulka my sme sa dnes boli pytat na KD a je volny datum krasny nakrajsi 11.6.2011 x-) tak moj drahy lieta v 7.nebi on tento datum strasne chcel :-) tinulkab ani ja som to nikdy nepocula som z ineho kraja u nas to nie a u nich to je musi mi teta vysvetlit co to vlastne obnaasa :-D tato fukcia maskary :-N
Odpovedať
ta sak aj my budeme mat maskary, ked sa chlapi popiju... rozdiel je v tom ze tie maskary nemusime zhanat, oni sa na svadbe proste vyskytnu... :-D
Odpovedať
Profilova fotka
tinulkab :-D :-D :-D dobre moje v tejto teme koncim kedze patrim do junoviek ... nebudem vas tu vyrusovat :-N
Odpovedať
nevyrusujes, len ostan, aj byvale majovky sa pocitaju :) sak ty si tu jedna z najkomunikativnejsich a chces to tu opustit? pouvazuj nad tym ;-) mesiac ako mesiac, hlavne je aby si baby v teme sadli ;-)
Odpovedať
majmik, stalo sa mi presne to iste, co tebe.. Velmi som chcela svadbu 30.4. ale restauracia je uz obsadena.:-( Takze to bude az 28.5. Baby poculi ste o tom, ze "majova svadba = nestastne manzelstvo"? Co je to prefesionalny starejsi? Este som o tom nepocula....
Odpovedať
Ahojky holky, můžu se k vám přidat? měla jsem mít svatbu 11.6.2011 ale místo, kde ji chceme mít je už obsazené :( trdielko: exituje diskuze přímo s tvým datumem a rádi tě tam přivítají :) takže budu mít svatbu nejspíš 7.5.2011
Odpovedať
beronsche: uz som to tu raz pisala, ale skopirujem, aby si nemusela hladat ;-) aj mňa odrádzali od májovej svadby...a potom som niekde našla (možno aj v tejto téme, ale už nepamätám, ak sa opakujem tak sa ospravedlňujem), že prečo sa to takto vraví. Kedysi keď sa brali v máji, bolo zvykom hneď otehotnieť. No a deti sa potom rodili vo veľkej zime (dec. - jan. - febr.) a bola vysoká úmrtnosť ako detí, tak predpokladám že aj rodičiek...tak preto sa to vravelo...toto poviem všetkým, čo ohučia májovú svadbu a je kľud. Zatiaľ tomu všetci aj veria... Logiku to dáva, tak prečo sa toho nedržať :-D
Odpovedať
Profilova fotka
beronsche.. ahoj :-) no, som rada, ze tu mam spriaznenu dusu s mojim vysnenym datumom :-D no co, budeme sa s tym musiet zmierit.. och, len ma mrzi, ze vam najblizsi volny (ak som spravne vydedukovala) vychadza az s mesacnym rozdielom, no, aspon budete mat teplo (vraj najviac prsi v polke maja :-D). Co sa tyka majovych svadieb, tinulkab ti to uz napisala, ja to viem presne tak isto.. nielen ze to dava logiku, ale je to aj presvedcivy argument pre tych povercivejsich ;-) No a ten profesionalnejsi starejsi (viem to len od sestry, ktora bola minuly rok na jednej takej svadbe) - objednava si ho rodina, a ten ma na starosti nielen pripitky, prihovory, hovorenie tych veci co u nas zvykne robit starosta, ale ma na starosti aj rozprudenie zabavy, program a pod. No toho co zazila sestra by uz zazit vraj nechcela :-D vraj si robil srandu z hosti, ku kazdemu mal poznamky cez mikrofon, "rozkazoval", kedy tancovat a kedy vsetci maju ist sadnut, jest, zabavat sa. Jedoducho, minimalne vychodiarom s tym liezol na nervy. Ale to asi zalezi od svad. paru, akeho si zozenu, nepochybujem, ze su aj kvalitni :-)
Odpovedať
no tento by isiel na nervy aj mne...a toho tanca sa aj obavam...nie zeby som netancovala rada, alebo som bola drevo, ale otazne je ci to celu noc vydrzim... nevesta musi v podstate tancovat nonstop a vacsina chlapov, ale aj zien si aspon 1 tanec s nou vybojuje :-) tak asi musim popracovat na kondicke ;-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
tinulkab - dakujem za vysvetlenie :-) celkom sa mi pride logicke, konecne mam co babke povedat :-D Inak ten profesionalny starejsi, to sa mi teda nepaci.... aby mi na mojej svadbe cudzi clovek "saskoval" no to teda nie.... U nas je aj tak zvyk, ze krsny otec ma na starosti pripitky a rozprudenie zabavy. Lenze moj krsny mi umrel :-( , tak neviem koho tym poverim....
Odpovedať
beronsche - skus sa popytat panov vrodine, urcite sa niekto najde kto bude ochotny (teda aspon dufam) ... my oslovime krstneho a keby ten nechcel, tak potom je na rade krstnej muz (tej druhej) a ked nie on tak to spravi rodinny priatel, s ktorym super vychadzam
Odpovedať
Baby, co uz mate vsetko vybavene na svadbu? Mne dnes drahy vycital, ze sa velmi plasim a este mame kopec casu... Co si o tom myslite? Je uz potrebne riesit veci ako foto, kapela a pod.?
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj beronsche..U nás je potrebné si zajednat sálu tak 10 mesiacov dopredu, tiež kameru, fotografa a hudbu.. My sme si to hned ako sme sa rozhodli, že sa zoberieme. Aspoň máme kľud, a hlavne mali sme si z čoho vyberať, neskôr sa môže stať, že ten koho si vyberieme bude už obsadený. Plašiť sa nemusíte, ale nebolo by zlé poobzerať sa po niečom... :-) Pekný dník ti prajem
Odpovedať
jaaaj baby, tak vam zavidim co vsetko riesite... ja som chcela tento mesiac poriesit s drahym kostol a ist popozerat prstienky, ale boli sme na dovolenke a teraz je drahy s rodicmi prec, isli daco porobit na ich pozemku, co zdedili davno...zistuju ako sa ho zbavit ;-) a v pondelok mi zasa odchadza prec...tak asi nic z toho nestihneme. A v auguste mame zasa nabity program...dalsia dovolenka, navstevy rodin a tak...no som zvedava ci aspon vtedy daco poriesime...lebo uz zacne byt pomaly neskoro :-D beronsche...my uz sme tiez mali problem s fotografom...prvych 3 co sme vybrali uz boli obsadeni. Sala som mala pocit z pana prevadzkara, ze este je more casu...ale tak aspon mam pokoj, viem kde budeme a nemusim riesit. a hudbu sme este vobec neriesili. Takze asi nikdy nie je prilis skoro...moze byt len neskoro :D
Odpovedať
Profilova fotka
Kurtica a kde ste boli na dovolenke? My sa tiež chystáme bud. týždeň to Talianska tak sa vytešujem :-D
Odpovedať
Profilova fotka
juj dievcence, tak vam zavidim dovolenku :-) so svojim milym sme chceli ist toho roku konecne niekam juznejsie, ale kvoli svadbe sme sa toho zriekli, snazime sa sporit a sporit. Takze najblizsiu dovolenku isti az svadobna cesta niekedy v lete :-D kurtica, myslim, ze co sa tyka prstienkov, mate casu habadej.. to sa da zriesit aj za par tyzdnov (inak odporucam vam pockat aj na nejaku svadobnu vystavu (toho roku urcite este v KE bude)), zvyknu byt zlavy, mozte si poskusat od roznych dodavatelov a tak.. co som bola toho roku tu v PO kuknut, skoro som sa zblaznila.. na stovky nadhernych kuskov pod jednou strechou ;-) tusim este budem musiet toho svojho presvedcit aj na hladanie fotografa, ako citam vase prispevky.. :-| lebo budeme mat jedneho kamosa, ale on je trocha avantgardny, a viem, ze nasim by sa od neho nepacilo, tak to chcem asi este prepojit s nejakym "klasickym" :-) a este beronsche k tomu "starostovi": u nas bol stale zvyk, ze krstny bol svedok aj starosta (teda ten co ma na starosti prihovory a take), ale uz sa od toho upusta. Svedkov si uz zvykneme vyberat aj kamaratov a starosta uz zvykne byt hocickto z rodiny, ak nie krstny, tak hlavne stryko/ujo nevesty a zenicha, alebo svagor.. podla toho koho najdes s odvahou. Sorry za take rozpisanie, davno som tu nebola :-D prajem vam vsetkym prekrasny dnicok (a prezitie este tych par uprsanych dni ;-))
Odpovedať
Profilova fotka
Majmík u nás krásne svieti slniečko a je teplo..žiadny dážď...čítam, že niektoré nevesty riešia šaty už aj rok do predu..ty už si si bola nejaké pozerať??? pekný dník :-)
Odpovedať
my mame kostol, salu, foto, kameru a kapelu...a verte mi, nie je skoro...kopu veci je uz obsadenych. s tymi vecami by som urcite necakala, ostatne este ma casu ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
petulka, aj u nas dnes bolo pekne, ale od zajtra az pomaly do stredy skaredo bude... brr.. a ja saty neriesim. Videla som na sestre, ako ich riesila 5 mesiacov dopredu, a potom kazdy mesiac vydumovala. Ako sa poznam, ja by som robila to iste, kazdy tyzden by som chcela ine a furt by som si chcela menit :-D takze ich chcem riesit az niekedy v januari mozno :-) siat je, vzdy bolo a bude dost :-) a inak s tymi vecami co napisala tinulkab uplne suhlasim (mozno okrem kostola, lebo to vas moze knaz vyhnat, ze kde tak skoro :-D, aj ked opytat sa oplati). Tie veci vam uplne stacia, ostatne maju cas.. navyse dojdu nove kolekcie, pridu ine veci do mody, moze sa este vela zmenit :-) napr. aj do vyzdoby urcite este veci kupovat nebudem. Tu niekde na stranke som citala jednu peknu vec, ze zatial si len zbierajte info, obrazky, ktore sa vam pacia. Po case sa moze stat, ze sa vam ine veci zapacia, alebo naopak, utriedite si to, coho sa chcete drzat ;-)
Odpovedať
presne tak :) ja uz spominam aj kostol, lebo povodne sme sa mali brat 11.6.2011 a volala som an faru, ze chcem tento termin o 15:30 a ked mi zahlasili ze obsadene, tak som skoro nechapala...ale to bolo tym datumom... a mala som stastie, ze mna nikto nevyhnal ze sa skoro ozyvam :) ale nase sidlisko je myslim ze druhe najvacsie na Slovensku, tak tu sa dopredu v kostole asi aj oplati hlasit :) a tiez este neriesim saty, ani vyzdobu, viem co sa mi paci, ale ako pisala majmik, moze sa to este pomenit... ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte tak teda prisla som navstivit aj vas majovky :-) ja som si spravila temu na nas datum v juni a hotovo lebo takto pisat do milion tem uff si ani dobre nepamatam kde uz som pisala :-) no my mame profesionalneho starejsieho pretoze moji rodicia su rozvedeni a otcova sestra s muzom su mi krstni rodicia a tych ani nepoznam a draheho krstny otec umrel a krstna mama ma 70 rokov ..sme sa spytali aj nasich par priatelov co su "cisla" ale odmietli ze robit zabavu sice vedia ale to je diskoteka a pod.akcie ale ze na svadbe pred rodinou šaškovat nebudu ale nastastie mame super toho starejsieho robi aj dj-a resp.berie si zo sebou este jedneho chlapika,uz sme sa s nim stretli a porozpravali sme sa o programe aky budeme mat lebo nie vsetky zvyky pozname ... jaj aby to uz bolo :-) taaak sa tesim x-)
Odpovedať
Ahojte baby, kedy zacinate vyberat svadobne saty? Daju sa saty rezervovat aj 9 mesiacov dopredu? Och, neviem, ako si svadbu zorganizujem, ked nezijem na Slovensku... Este, ze sa mozem na mamku a segru spolahnut....
Odpovedať
Profilova fotka
beronsche to je asi fakt moc skoro take 3-4 mesiace vopred staci .... ja sice idem uz teraz v lete si skusat ale to preto lebo chcem vediet aky typ siat sa mi najviac hodi,zatial som skusala 3 typy siat a 1 sa mi akotak hodil (ramienka okolo krku,saty do boku,vid album) a ja si planujem satocky objednat z eba-u ... :-)
Odpovedať
trdielko aj ja pojdem v lete aspon vyskusat... Bojim sa, ze nic nenajdem, lebo by som chcela saty bez volanikov, bez spodnicky z drotom a hlavne bez vlecky!! Nieco jednoduche a pekne... Pozerala som si albumy a vyzera to tak, ze teraz su vlecky v mode a volaniky tiez... Tiez som rozmyslala nad objednanim siat z internetu, ale trochu tomu nedoverujem. Zatial som si objednala len zopar veci z Quelle a v 50% som nebola spokojna, lebo nevyzerali ako na obrazku (hlavne material)...
Odpovedať
ja si chcem saty kupit v polsku, alebo na ukrajine a mozno risknem salonlili, kde by mi saty usili na mieru.... cez ebay nemam guraz objednat, jednak ten material nemusi byt taky ako na obrazku, jednak sa moze stat ze budem platit vysoke clo. ale chcem ist trosku pozriet do salonov, nieco skusit a mozno sa odhodlam aj na tu objednavku z netu, ked najdem nieco konkretne... (ale iba v ramci SR, salonlili je tusim z Hurbanova). ale keby som si chcea pozicat a viem ez chcem napr. meggie sottero, tak by som isla poskusat, zarezervovat a viem ze sa v ramci salonu da objednavka zmenit, aj keby dosla nova kolekcia, pripadne keby ma nic neoslovilo, tak zistujem kedy ta nova koekcia dojde a hned bezim :) ale ak uz mate nieco co isto chcete, tak rezervujte ... ked som bola s kamoskou v salonoch, tak chcela skusat pomaly rok dopredu 1 saty a jej povedali, ze na jej termin su uz rezervovane....
Odpovedať
Profilova fotka
fuu beronsche, no dost skoro chces, lebo dovtedy myslim, ze pribudnu nove kolekcie.. ale ak mas jedny vysnene, preco nie ;-) skus, a ked ti padnu, tak zarezervuj (aj ked by som osobne bala trocha toho, ze ich moze mat viac neviest dovtedy na sebe, cim sa trocha mozu ponicit). Resp. v kazdom salone sa da, ze ak sa ti casom prestanu pacit, vziat si ine :-)
Odpovedať
petulka90: na dovolenke sme boli v Slovenskom raji, my velmi do zahranicia nechodime... ale bolo to uplne uzasne, hlavne ze sme stihli 5 dni nadherneho pocasia, co tento rok teda bol skoro zazrak. majmik: prstienky sme chceli len popozerat, ze co kde maju a v akych cenach a ci sa vobec dokazeme na niecom zhodnut, lebo moj drahy ma co sa tyka sperkov uplne iny vkus ako ja. No nakoniec sme sa boli poobzerat, ale len tak jeden den po praci sme presli vsetky zlatnictva co sme nasli... vo vacsine pripadov nas odradila hlavne cena...ale nasli sme jeden s ktorym by sme boli objaja spokojni a ani nebol drahy velmi... 200 eur za oba z bieleho zlata...Taky skor jednoduchy ale velmi pekny podla mna aj podla draheho. Ale sa mi pacilo ako sa z nas smiali... najprv v prvom obchode, ked nam merali velkost, lebo drahy ma take tenke prsty, ze akurat ten najmensi co tam mali mu padol...teta uz sa bala, ze take male ani nerobia ako on potrebuje :) No a potom v dalsich obchodoch ked uz sme im zahlasili rovno velkosti tak klasicky davali ten vacsi drahemu a mensi mne...ale my to mame nopak :) Bola to sranda. A aj ked sme sa uz predtym zhodli ze budu z chirurgickej, tak drahy vymysla, ze radsej z bieleho zlata, lebo predsa len to je svadba a je to sperk, ktory ma symbolizovat nasu lasku a tak... no co no...uvidime ako sa veci udeju nakoniec... ozaj baby, neviete kde v Kosiciach robia obrucky z chirurgickej ocele? lebo my sme nasli na hlavnej dve zlatnictva kde to robili, ale take prilis jednoduche boli, prakticky to bol vzdy nejaky pasik...a sa nam to nepacilo. A zasa z netu objednavat nechceme, tak keby niekto vedel, kam sa oplati ist pozriet....sem s tym napadom :)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?