Nevesty z Trnavy, pridajte sa

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
ahojte trnava a okolie, nemali ste niektora skusenost s phoenixom na kapitulskej?
Odpovedať
@murinko60 mas pravdu, je to na dlhu temu toto vsetko....co vidim ja, ze to co pises su skor vynimky, ale media to nafuknu tak, ze to kazdy knaz...a to ako sa napriklad venuju deckam, to uz nepovedia, pritom klobuk dole. Alebo ako sa staraju o chorych, starych ci ciganov namiesto vystudovanych socialnych pracovnikov, ktori by to mali robit, ale samozrejme radsej si idu sadnut do teplej kancelarie....toto je to co vidim zasa ja. A to nie som zaslepena ani nejaka stadovita ovca :) Ale mas pravdu, je to nadlho :) A ak to aj mas za den 250 eur, vezmi si ze je tam kostolnik, nejaka teta co upratuje, organista, aspon 5 ministrantov a spevacky zbor. To mas minimalne 10 ludi, ktorych treba zaplatit (nie doslovne, ale tak dava sa im nejaky trinkgeld za ochotu), lebo ako pisem, nerobia to z cirej lasky k vydajachtivym nevestam, ale obetuju svoju sobotu. Ano, mozes povedat ze to nemusia robit, ale v tom pripade ani nebude mat kto tu svadbu urobit, lebo kostol nie je len ten farar, ale vsetci ti pomocnici okolo....a takisto kvetiny nieco stoja, vela penazi v kostole ide na kvetiny.
Odpovedať
@zuzx jj, suhlasim. Mne sa len strasne nepaci to,ze si oni sami pytaju a este si aj urcia cenu. Keby som tam mala ja svadbu, tak by som im dala sama od seba...a tolko,kolko by som uznala za vhodne-predsa len, 50 eur moze byt pre niekoho strasne vela a pre niekoho to je nic. Inak,ako to vlastne je? Kocky,co maju svadbu v kostole platia matrike 16,50 a tie peniaze idu mestu,ci?
Odpovedať
@murinko60 vies co, ale to je pre mna taka informacia ze jedna pani povedala a pekne sa tu siri panika medzi nevestami a kyda sa na fararov aki su nenazrani. Osobne som sa nikdy nestretla s tym, ze by si nejaky farar vypytal a este aj povedal sumu, kazdy vzdy povie, ze ak date, date, ak chcete dat, dajte kolko uznate za vhodne. A tu sa siria presne sumy, no nechcem to povedat na plnu hubu, ale brala by som to dost s rezervou :) Len som chcela povedat ze pri vsetkych tych palkach co nevesty daju za vsetky tie fakt zbytocnosti co tu citam, tak keby aj si v kostole vypytali 50 eur, pride mi to smiesne malo.
Odpovedať
my sme sa ešte knaza nepýtali boli sme zapísat termn a povedal, ze mame príst v juni na nauky tak som zvedava či on začne tuto tému ja sa pýtať nebude:)
Odpovedať
@lenushka_th ved prave, ja sice nie som za pasom,ale tiez si tych 50e musim pekne odmakat...takze bude musiet stacit kto im kolko da tolko musi stacit, a ked aj niekto da len 1e tak co ho neoddaju???presne ako ty hovoris :-D
Odpovedať
@zuzx ako kto da za svadbu tolko prachov.....my by sme svadbu ani nerobili ak by bolo na nas, stacil by nam len obrad v kostole a ide sa domov...ale z ucty k rodicom robime len neskoru veceru pre rodicov a surodencov, takze to bude aj s nami 10 ludi, kedze si to platime sami s partnerom, mame hypoteku a vsetko sme si vybudovali sami vlastnymi rukami a financiami, tak si vazime kazde euro co musime dat z ruky....nevyhadzujeme kopu penazi ani za saty ani za obrucky ani za jedlo ani nic co bude na svadbe....obrucky mame cez kamosku a este aj vlastne zlato dame stopit aby nas to vyslo uplne minimum (150e za obe), saty tiez cez kamosku site za minimalnu cenu, nie za tie ceny v pozicovniach premrstene, vecera bude v hoteli vybavenom po znamosti cez mamu takze tiez minimalna cena, vyzdobu neriesime a nic ine tiez, takze cela svadba nas nevyde viac ako 1000e, co je pri nasich prostriedkoch aj tak dost....nevieme dat tuto sumu z ruky ale kazdy esiac z vyplaty co usetrime kupime bud prstene,alebo odlozime k dalsej vyplate a kupime saty...atd...takze neda sa vseobecne povedat ze vyhadzujeme kopec penazi na ine veci a 50e fararovi sa nam zda vela....zda sa vela lebo dat len tak 50e z vyplaty a ani neviem za co.....uz to je dost ze kazdy somarina stoji euro sem euro tam a zrazu 200e fuc a nevies ani co za ne mas doma....
Odpovedať
Profilova fotka
Ja som mala svadbu na tulipáne. Nikto ani len náznakom nespomenul milodar za sobáš. Ale ja som dala 20 eur lebo som chcela a myslím si že to bolo akurát dosť. A aj to si farárko nechcel zobrať. Mali sme super kňaza aj krásny obrad. Organistu sme nemali a hrala nám kapela spektrum, ktorých sme si sami vybavili. Myslím si že 50 eur je fakt dosť a ešte ked si to vypýtaju.
Odpovedať
@slavik ved prave, presne, nech da kazdy kolko moze a nech je to naozaj ako dar, nie ze si vyuctuju konkretnu sumu....ved kolko ludi im tam dava aj kolace a to tiez nieco stoji....my tiez urcite chceme nieco prispiet ale ked si maju vyuctovat vlastnu sumu tak nemam chut im dat ani cent....a este ked ccheme svadbu v inom kostole tak pokial neni farar znamy, nehrozi, vyslovene si na faru napisali oznam aby snubenci neziadali sobase v inych kosotoloch mimo baziliky....to je ako k comu dobre???TT ma tolko krasnych kostolikov... :-S
Odpovedať
Profilova fotka
@pikolo85 my sme tiež dávali knazovi aj koláčky aj vínko ale fakt preto že sme chceli. A my sme tiež patrili do hrubého kostola a nebol problém s tým, že sme vyžiadali papier na sobáš do iného kostola v TT.
Odpovedať
To je este aj podla toho do ktoreho kostola patrime? :-o sak to je ako u lekara. Ja som z dediny,my tu mame len jeden kostol,ale chceme svadbu v TT. Ako zistim do ktoreho parti partner? Ci treba sa len popytat? Co sa tyka "vysluzky" pre farara,na svadbach na ktorych som bola sa davali kolace a obalka,ale max tych 500sk,15-20€... ale videla som uz v par kostoloch ze pytali nejake kvety z toho co dostane nevesta na vyzdobu kostola
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzx tiez som nechcela vyvolat nejaku bujaru debatu alebo aby sme na seba utocili. ja ta chapem a tak. len ma naozaj prekvapilo ze hned v prvej vete mi povedatl milodar sa dava 50 eur :-D malo by to byt o dare a nie o tom ze si urcia sumu. ak chcu od kazdeho rovnako nech si to daju spoplatnit ako na urade alebo co. podla mna by malo byt na kazdom z nas kolko da. a nie su zohrati na fare, aj to sa mi nepaci. on mi povedal inak a ta pani co tam byva ta o milodare nepovedala ani slovo. ked som sa jej opytala tak povedala ze je to dobrovolne a ako kto chce dat. takze o com to je? ked jeden si vypyta 50 a druhemu je to jedno? len to ma tak prekvapilo. jasne ze im nieco dam, aj kolace aj vino sa chystame.ale ten pristup ma prekvapil...
Odpovedať
@slavik no my sme sa pytali na iny kostol v TT a mal kopu dovodov preco nie a stale mlel dokola ze ponuknut nam moze jedine kaplnku panny marie alebo hlavny oltar v bazilike....a o inom kostole sa s nami bavit ani nechcel....ale je mi to uz fuk,pre mna za mna nech je to aj v krcme hlavne ze sme spolu,na mieste az tak nezalezi. nechce sa nam nikoho presviedcat a zhanat ineho farara co by bol ochotny nam spravit obrad aj v inom kostole :-|
Odpovedať
Článok sa načítava...
@plavko to je podla toho kde ste boli krsteni, napr. ja som bola krstena v bazilike a patrim do tejto farnosti,ale partner bol krsteny na dedine, takze keby sme chceli mohli sme mat svadbu aj tam kde bol on krsteny,ale chceme v TT tak on musi doniest krstny list z farosti kde ho krstili.
Odpovedať
@pikolo85 tak ja som nehovorila konkretne o tebe, ale ked si tu precitas a popozeras co davaju zeny za svadbu, tak mne sa rozum zastavuje nad tym, ze pri sume 5-6000 a viac sa niekomu zda privela dat 50 eur na faru. My si svadbu platime tiez sami, sice budeme mat velku svadbu, ale platime si ju sami a takisto sme si na nu nasetrili, sice to mozno bol mensi problem pre nas, ale aj tak. Ono je to skor o tom, ze nevesty ktorym to platia rodicia povacsine vymyslaju blbosti a zbytocnosti, ak si to niekto plati sam, lepsie si rozmysli kam a zaco da svoje peniaze.
Odpovedať
Profilova fotka
ja my si tak isto platime vsetko sami a tiez sme si na to poctivo roky setrili.a vyberam vsetko tak aby to bolo aj kvalitne aj co najlacnejsie. porovnavam a sedim cele dni na nete.ale aj tak mi je luto dat 50 :-D
Odpovedať
@pikolo85 ahaaa,no a ked aj priatel bol krsteny na dedine aj ja a chceme svadbu v TT, mozeme si kostol vybrat? :-D
Odpovedať
@plavko hmm no toto ti neviem 100% povedat ako to je, iba viem ze musite ist na faru v mieste kde ste boli krsteny a tam vam povedia ako treba postupovat ked chcete svadbu mimo vasej farnosti,ale urcite to nebude problem. No a potom s vasimi krstnymi listami treba prist na faru v TT a tam uz vam kompetenti povedia ze co a ako. Inak na faru v TT mozes kludne aj napisat mail, ja som si to najprv takto vsetko overovala a ptom sme tam uz isli osobne na hotove ze sme vedeli co a ako. Dekan nam za kazdym hned odpisal aj na mail. tu mas aj link na faru v TT tam je sa mozno tiez docitas co potrebujes http://trnava.fara.sk/sviatosti/170-s... a na tento mail som pisala svoje otazky a hned mi aj odpovedal: trnava@fara.sk
Odpovedať
Profilova fotka
@plavko ja som z dediny, manžel z trnavy - patril do hrubého kostola. My sme sa najprv opýtali knaza na tulipáne či nás zosobáši. A potom sme išli do hrubého si zobrať len papier -povolenie na sobáš v inej farnosti. U nás v dedine som si vyžiadala výpis krstného listu.
Odpovedať
@pikolo85 @slavik dakujeeeem :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@plavko my sme tiez obidvaja z dediny a chceli sme svadbu v tt... boli sme na farskom urade pri hrubom kostole,povedali nam ze mozme sa aj u nich zobrat,ale potrebujeme krstne listy z nasho kostola,nesmu byt starsie ako tri mesiace takze netreba ponahlat,a este potrebujeme potvrdenie od mojho alebo priatelovho farara ze nam dovoli zosobasit sa v ich farnosti,nakolko podnich nepatrime ani jeden...staci od jedneho ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
Mile nevesticky, ak by ste potrebovali doplnky na svadbicku, ci uz vyzdoby alebo podvazok, manzetove gombicky, navstivte nas obchodik - dorucenie tovaru je v ramci Trnavy zdarma,
Odpovedať
Kocky, zhanam nejakeho harmonikara,co by nam zahral pri odobierke(mozno aj pocas svadby,ked ma dj prestavku). Chcela by som takeho,co aj spieva a dokaze zabavit ludi...Poznate nejakeho? dakujem ;-)
Odpovedať
caute babyyy...ktora z vas s krstnym menom Lenka si davala robit oznamka v trnave vo faxcopy pri kaviarni pascuci?:)
Odpovedať
Profilova fotka
už máme doma oznamká :-) a sú ešte krajšie ako som očakávala :-D
Odpovedať
kto ma skusenosti so svadbou v modranke - peminom?
Odpovedať
baby sem už nikto nechodí ? alebo sa nikto nevydáva ?
Odpovedať
Profilova fotka
@melli21 asi skor nechodi. malo bab sem pozera :-| skor ked im nieco treba tak napisu na nastenku svoju a tam si to komentuju asi
Odpovedať
@melli21 ja by som uz chcela :) ale zatial mi je sudene len citat :)
Odpovedať
Profilova fotka
babyyyyyyy poradte autobus kde zozeniem za dobru cenu. v sad mi povedali ze to uz nerobia ze musim nejaku sukromnu autobusovu firmu oslovit
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?