Augustové manželky 2007. Stretávajme sa naďalej!

Zobraz úvodný príspevok
Takže pre tie ktoré už prežili svoj veľký deň. Snád nezanevriete na MS a budete sem chodiť kým sa neprehlásite na MK :-D
Odpovedať
Profilova fotka
to jerry: tak to budete mať krásne, a to pôjdete aj s tatinom tam potom bývať? 100 m2 to je fakt sen...v BA nedosiahnuteľný... :-) , budete to mať vážne super. Inak ten šmyk- to je presne ten prípad, ako sme my došli o auto, drahý strhol volant, lebo sa dostal do protismeru, tak to napálil rovno do stĺpa...
Odpovedať
hej pojdeme tam všetcia dúfam ;-) 100 metrov je fakt super lebo by som chcela 3 detičky tak aj preto je to take super maju veľku zahradu, gril, chcela by som aj hupačku a bazén tak by to bolo pretie detičky super nie? ale je to ešte troška daleko tak sa snazime si aspon toto byvanie upraviť na obývateľné 30 rokov sa tu s tym nič nerobilo tak aspon teraz niečo musime sice brať uver - chceme flexipôžičku cca 100 tisic tak uvidime, začať by sme mali ešte v aprili jo a včera švagrina nastupila po MD do prace zajtra mame prvýkrát malú. ona nie je zvyknuta - nikdy nam ju nenechali a teraz rovno 7 hodín :-N trochu mam strach ale snad to zvladneme
Odpovedať
Profilova fotka
tak to budete 3 rodiny pokope :-) , to môže byť zaujímavé. Pôžičku zvládnete...my sme sa zadĺžili oveľa viac a to sme len prerábali malý byt, horšie bude, keď budem chcieť domček alebo väčší byt...
Odpovedať
no zvladneme - zvladli sme aj horšie veci :D len dufam že ked predame potom byt tak to vyjde na cele podkrovie aj s nabytkom =-)
Odpovedať
pav koľko maš vlastne rokov? teda ak môžem
Odpovedať
Profilova fotka
to jerry: budem mať 26, ale cítim sa na 20, ani sa mi to nezdá :-D ...a môžeš...zdalo sa mi, že my máme tak približne rovnako, ale sorry, aj keď sme si to určite písali, tak si nepamätám...
Odpovedať
ja ťaham 26 takže mam 25. do mikulaša takže presnejšie 25,5 :-D a mimko teraz neplanujete a kedy by ste chceli?až tak za 4 ročky? 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
asi tak...do 30 by bolo dobré :-) , ak dovtedy neporiešime bývanie tak budeme zháˇbať až po mojej materskej :-)
Odpovedať
chcete najskôr domček pred babatkom? tak to ja by som sa nedočkala nikdy jedine to podkrovie ale zasa čakať 4 roky ešte mi pride hrozne hrozne dlho aj ked ktovie no. len ked chcem 3 a zasa nie hned uplne pol roka rozdiel tak nechcem to tretie rodiť v 40 tke :D
Odpovedať
Profilova fotka
No kočky, ako to máme všetky pekne naplánované :-D Ja budem mať tiež v októbri 26 a teraz riešime najmä bývanie. Keďže ešte nič svoje nemáme. A keď si predstavím, že za cenu bytu postavím dom, tak radšej si počkám na ten dom. Ten by mal byť tak o rok a pol hotový. Tak o nejaké dva roky by už mohlo byť aj bábo. Snáď to vyjde :-N
Odpovedať
Profilova fotka
to jerry: asi sa domček v dohľadnej dobe nepodarí, teraz sme sa dosť zadĺžili a len na pozemok potrebuješ okolo 3 miliónov...a na stavbu detto. Takže to je tak vcelku nedohľadne, radšej by som pred materskou, lebo úver sa tak ľahšie berie, ale plat mám zatiaľ nič moc a v dohľadnej dobe sa to ani nezlepší, takže ťažko niečo plánovať :-D , ešte nemám ani celkovo taký feeling, že túžim po bábu, aj keď bábätká mám rada :-)
Odpovedať
to murinko: my sme natom s bývaním presne rovnako, tiež keď sme pozerali ceny bytov, tak sme si povedali, že za tú cenu radšej domček. Hrubá stavba už stojí, už pomaly robíme vnútorné práce. Ja mám 25 tak sa podobne ako Ty takže sa až tak nemusím ponáhľať s miminkom.
Odpovedať
Článok sa načítava...
no ja to mam take zmiešané raz ano ano a potom si myslim že ešte nie som pripravena no asi si to budem hovoriť aj v 30tke takže si nepomôžem :D ale tak uvidime začala som brat tie tabletky - vitaminy a kyselinu listovu a uvidime či sa tento rok ešte zadarí. trošku ak zavidim andyinke ta bude mať už v decembri babatko ale moc jej to prajem. ona teda nie je augustovka ale septembrovka ale mala byť pôvodne aj tu s nami pisala ;-)
Odpovedať
no a čo sa tyka veku tak teraz by som rada prve o dva roky druhe a tretie neviem uvidiiiiiiiiiime čo a ako inak to je pravda že za byt postaviš dom - len tie pozemky musiš mať :-( brat by tak chcel aspon montovany dom 3 izbovy tak ten by kupil za peniaze z predaja bytu ale pozemok je problem su tu bud len velke pozemky a on nechce viac ako 500 metrov a to malokde zoženie alebo potom brutal drahe u nas su pozemky od 1000 ale to je malokde skôr tak po okolitých dedinkach inak okolo 2-3 tisic za meter a oni by chceli aj doma aj auto aj druhe dieťa. a najlepšie bez zadlženia no asi to tak lahko nepojde
Odpovedať
Profilova fotka
V januári, keď mi sestra oznámila, že čakajú mimi (je odo mňa o tri roky mladšia), tak ma to chytilo a aj ja som začala uvažovať, že už by som chcela, ale časom to prešlo... :-D A teraz sme začali riešiť domček. Falinka, my máme zatiaľ len pozemok a idú sa robiť siete. Takže domček začneme stavať tak najskôr na jeseň. To je svelé, keď už máte aspoň hrubú stavbu. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
tak ja vám baby závidím, teda murinko, že vy riešite ten domček.....aj my sme mali namiesto prerábky asi riešiť dom, ale keď na to by nám banka nedala ešte úver, tak sme sa rozhodli prerobiť bytík, ktorý by sme chceli potom prenajímať, ale zas na druhej strane, neriešili sme bývanie na furt..... :-) to jerry:držím palce s bábom
Odpovedať
Profilova fotka
Pav, no v Blave je to trochu iné. Nám sa podarilo zohnať pozemok do milióna, takže na to nám úver ešte dali. No uvidíme, koľko nám ešte dajú na stavbu. Nebude to veľmi ružové, keďže nezarábame tie ťažké milióny :-D
Odpovedať
Profilova fotka
to murinko: horšie, že naše platy absolútne nezodpovedajú cenám pozemkov a bytov.... :-(
Odpovedať
Profilova fotka
No musím s tebou plne súhlasiť. Veď keď si predstavím, na splácanie hypotéky (a to len takej menšej) dám vyše polovice svojho platu :-( ]-(
Odpovedať
Profilova fotka
my sme raz chceli kúpiť jeden byt a splátka bola vyššia ako môj hrubý príjem+ väčšina bánk nás poslala do hája :-D , toť radosť z bývania v BA :-D
Odpovedať
no ešteže tam nebývam :) aj ked tie ceny su aj tu dosť hrozné normalne 3 izbovy byt cca 2 miliony ale s tym rozdielom že tu su podstatne nižšie platy ako v BA
Odpovedať
Profilova fotka
No aj u nás v ZA to s bytmi nie je ružové. Trojizbový cca. 3 milióny a vyššie... No je to veselé s bývaním a najmä pre nás mladých s tými úžasnými platmi :-N
Odpovedať
no nevyberieme si som šťastná aj za to čo máme.a a ak sa zadari aj to podkrovie a bazenik v buducnosti tak už len kopec detí a nič mi nebude chýbať :-D
Odpovedať
Profilova fotka
to jerryjanka: tu sú 3-izbový byty od 3,5 milióna, staré a platy na to tiež nie každý má :-)
Odpovedať
no keby som ti napisala koľko zaraba MM - vysokoškolák - a to dochádza do druheho mesta. no hypoteku by nam ani nedali :-(
Odpovedať
Profilova fotka
to jerryjanka: detto, ja zarábam menej ako vodič autobusu :-D , a to robím aj 15 hodín denne, mám vysokú školu a už nejaký rôčik praxe. Hádam sa to ale s vekom zlepší :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Pav, presne viem, o čom hovoríš. Minule som pozerala nejaké výsledky prieskumov a zistila som, že mám priemerne plat plat na úrovni stredoškoláka z prešovského kraja. A to mám tiež VŠ a niekedy pracujem aj 7 dní v týždni. Niekedy je to síce voľnejšie, ale aj tak... Ale ako píšeš, snáď sa to postupne zlepší :-N
Odpovedať
Profilova fotka
joj, ale sme zdepresívneli, poďme an čosi veselšie. na aký koncert sa to chystáš? :-)
Odpovedať
no tak ti poviem že prevezie tretinu platu. do práce a späť a sem tam ideme k svokrovcom inak nijake vylety a to pracuje tiež dosť dlho a ešte aj doma musí čo má toho toľko :-( ale hlavne že sme relativne zdraví. ja nepotrebujem obrovsky dom - radšej male podkrovičko ale vela lasky v nom x-)
Odpovedať
Profilova fotka
Jerry, to si napísala veľmi krásne ;-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?