Ako vybrať kvalitný zásnubný prsteň?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, Vyberam zasnubny prsten a mam z tych vsetkych zlatnictiev velmi zmiesany pocity. Som z Kosic a pobehal som asi vsetky zlatnictva v centre. V jednom z nich sa mi pacili aj 4 prstene (zlatnictvo DONIKA). Nevedel som si ani vybrat, ktory z nich je ten naj. Cena bola taka, ze tolko by som bol ochotny dat (v rozmedzi 600-800 EUR). Aj predavacky boli ochotne, mile. Potom vsak prislo vytriezvenie, ked som si zacal citat rezencie na zlatnictva, a prave toto zlatnictvo, kde sa mi najviac pacili prstene, malo dost zle ohlasy. Ludia sa stazovali, ze ked isli reklamovat prsten alebo ho potrebovali zmensit ci zvacsit, tak uz bol pristup predavaciek uplne iny. Najviac ma vsak znepokojilo, ze sa nasli aj ohlasy, ze prsten sa rychlo zosuchal a z bieleho zlata bol miestami zlty prsten, alebo ze vypadol briliant. Cize hladam prsten z bieleho zlata s briliantom. Ako ale dokazem ja ako laik zistit, ci je prsten kvalitny ? Vsade maju 14-karatove zlato. Ako ale mozem zistit, ze je kvalitny ? Niekde ponukaju dozivotnu zaruku (Zlato LUX) s pravidelnym servisom - co znamena, ze raz rocne prezru prsten pripadne na nom obnovia rhodium. Dokonca hovoria aj, ze ak by vypadok briliant, tak ho nahradia novym. V takychto zlatnictvach su uz ale ceny nad 1000 EUR. Su aj lacnejsie, ale tam je ten briliant prilis maly. Otazne ale je, ci by aj naozaj ten briliant vymenili keby vypadol. Mate niekto nejake tipy ako nekupit nejaky smejd ? Alebo kde v KE maju ozaj kvalitne prstene za ceny okolo tych 600-700 eur ?
Odpovedať
1
4
5

Odpoveď na príspevok od romusenda:

@greenplants To je krásne :-) A inak, príde mi to…
@romusenda no toho som sa obavala, aby to neurobil na Vianoce. Je to sice pekne, ale presne ako pises, gycove, teda aspon pre mna 😀 aj ked som to uz ocakavala, tak to bol pre mna sok, ked som ho videla klacat s prstenom 😅 @kurajka dostala som prsten so zafirom a briliatmi. Zafir nie je modry, ale skor taky zeleno-modry, tzv. teal. V style vintage. Myslim, ze vybral pre mna ten spravny 🙂
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od greenplants:

@romusenda no toho som sa obavala, aby to neurobi…
@greenplants Tak to už áno 😉 Ono to je asi zakaždým trochu šok 😁 Ale si zober aké to musí byť pre toho chlapa, stres, aby proste vybral ten správny prsteň 😁
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od janulik923:

@greenplants Tak to už áno 😉 Ono to je asi zakažd…
@janulik923 zopar prstenov na vyber dostal, takze nemal to az take tazke. Ale vie, ze mam rada historiu, konkretne viktorianske a edwardianske obdobie, tak asi aj kvoli tomu vybral v takom vintage style 😀
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od greenplants:

@janulik923 zopar prstenov na vyber dostal, takze…
@greenplants To si asi neviem velmi predstavit. Ale kazdopadne, kazdy mame svoj vyhradeny styl 😉 Ako sa tak poznam, mna by to velmi rychlo omrzelo a dlho by som nebola schopna ho nosit 😁 A dalsia vec, aj tak ho neskor vymenis za obrucku.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od danus235:

@greenplants To si asi neviem velmi predstavit. A…
@danus235 nosim ho denne odkedy ma poziadal o ruku 😀 Len ked som v praci alebo umyvam riad, tak vtedy ho nenosim. A nemam v plane ho vymenit za obrucku. Budem nosit obe prstene 🙂
Odpovedať
dievcata niektora ste si vyberali aj sama zasnubny prsten? aky chcete? ci to vam muz kazdej vybral? :)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od hirosina:

dievcata niektora ste si vyberali aj sama zasnubn…
@hirosina ja som mu poslala zopar linkov, aby vedel aky styl sa mi paci. A nakoniec vybral taky co sa ku mne asi najviac hodi. V style vintage 🤗
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od greenplants:

@hirosina ja som mu poslala zopar linkov, aby ved…
@greenplants Takže ty si aj vedela, že ťa chce požiadať o ruku? Keď takto si mu posielala? :)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od rybienka:

@greenplants Takže ty si aj vedela, že ťa chce po…
@rybienka ano vedela. Temu "svadba" sme otvorili uz polrocnom "chodeni". On sam mi povedal, ze mu mam poslat zopar obrazkov, aby vedel aky typ a styl prstena sa mi paci 🙂 aj napriek tomu, ze som uz tusila, ze sa k niecomu schyluje, tak to bol pre mna sok 😅
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od greenplants:

@rybienka ano vedela. Temu "svadba" sme otvorili …
@greenplants tak to takto otvorene hned od zaciatku, to je mile :-) to aspon vies hned, ze na com si, co planujete a tak. pre mna bolo zasnubenie prekvapenim, mne najskor ani nedoslo, ze ako vedel aku velkost prstena, ale uz mi to vsetko potom do seba zacvaklo :-D
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zuzanellka:

@greenplants tak to takto otvorene hned od zaciat…
@zuzanellka iniciativa prisla z jeho strany. Co ma vlastne aj prekvapilo, pretoze chlapi skor utekaju od tejto temy 😁 Ja som povodne bola proti svadbe, ale ked som prehodnotila pre a proti, tak som aj bola rada, ze sme tuto temu otvorili 🙂 Ako zistil tvoju velkost prstena ? 😀
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od greenplants:

@zuzanellka iniciativa prisla z jeho strany. Co m…
@greenplants no tak vidis asi ozaj nie su vsetci chlapi rovnaki :-) a preco si bola proti svadbe? ci kvoli financiam a dnesnej rychlej dobe? ako je pravda ze islo vsetko neskutocne hore, my tiez ked sme pozerali ze kolko pytaju za prenajom miestnosti a vsetky tie ceremonie okolo, ale da sa nejako vyjst, hlavne vraj dost sa ti vrati zo svadobnych darov :-D no a ako zistil velkost mojho prstena, ja sa aj celkom cudujem ze som si to skor nevsimla :-D najskor som si vsimla ze mi zmizli na dva dni take prstene co som rada nosievala k naramkom a potom som sa merala takym krajcirskym metrom kvoli jednym satam a on prisiel a zacal ma s nim obmotavat a tak pomedzi prsty na rukach ze ha ha ha hi hi hi a tym si vlastne len dotukol tu velkost :-D
Odpovedať
Článok sa načítava...

Odpoveď na príspevok od zuzanellka:

@greenplants no tak vidis asi ozaj nie su vsetci …
@zuzanellka nie, nebolo to kvoli financiam. Bolo to kvoli tomu, ze uz 2x som sa sklamala v laske. V prvom vztahu som chcela svadbu ja, ale on nie. Boli sme spolu 8 rokov, od nasej 16tky. Taka detska laska. Neskor som spoznala dalsieho. Tam tiez som chcela svadbu, ale on nie. A aj dobre, ze nechcel. Nechapem co som na nom videla. Bol to obycajny tyran, alkoholik a manipulator. Kopla som ho do zadku, ked mi takmer zlomil nos. Vtedy to bola posledna kvapka. Teraz s mojim terajsim som uz ja nechcela svadbu, ale on chcel. A to aj napriek tomu, ze bol uz 2x zenaty 🙈 Ma moj obdiv, pretoze drviva vacsina chlapov by uz v takom pripade svadbu vobec nechceli. Vacsinou zeny su tie, ktore chcu mat svadbu a u nas to bolo naopak 😁 No tak tvoj partner to mal trochu lahsie ako moj. Ja som mu tu velkost musela povedat a neskor aj napisat 😅 skusala som vselijak merat. S metrom, s povrazkom, porovnavala obvod bizu prstena s tymi na nete ( take tie kruha kvazi velkosti prstenov ) ... az nakoniec som sa nastvala a kupila ten merac prstov z Temu ci Shein. Do velkosti som sa trafila az s tym meracom, pretoze ten prsten mi sadol ako rit na serbel 😂
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od greenplants:

@zuzanellka nie, nebolo to kvoli financiam. Bolo …
@greenplants no to si nemala teda v zivote jednoduche a tie detske lasky su vacsinou take bolestivejsie ked sa ukoncia, lebo predsa len su prve. s niecim podobnym mam skusenost aj ja co sa tyka tvojho dalsieho partnera, no a tak isto som rada, ze sme sa k svadbe nakoniec nedostali. ono to vsetko pride v ten spravny cas, vidis tvojmu chlapovi vyslo to ze do tretice vsetko dobre. no moj sa vynasiel najma tou mini kradezou mojich prstenov lebo inak by bol nahraty, to s tym metrom bol uz len taky dotuk.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zuzanellka:

@greenplants no to si nemala teda v zivote jednod…
@zuzanellka zivot pise bohuzial aj take pribehy. S prvym som este v obcasnom kontakte. A vlastne uz ani nie, pretoze uz ma priatelku, s ktorou pravdepodobne tiez uz planuje svadbu, ale nevadi. Prajem mu stastny zivot. Ale obcas ho dam pozdravit cez spolocnych kamaratov. S tym druhym ziaden kontakt a ani o to nemam zaujem. Zablokovala som ho kde sa len dalo a nakoniec som bola nutena si zmenit cislo kvoli nemu. Chlapi su obcas vynaliezavi, ked chcu 😀
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od greenplants:

@rybienka ano vedela. Temu "svadba" sme otvorili …
@greenplants Ja by som sa asi nevedela potom tváriť "šokantne" 😀 Už by to pre mňa bolo také nemastné neslané, ako možno keby sa o tom bavíme a až po roku keď už na to aj zabudnem na mňa vyletí aj s prsteňom😀
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od rybienka:

@greenplants Ja by som sa asi nevedela potom tvár…
@rybienka na zasnuby som si musela pockat este 2 roky 😀 Ked sme isli na par dnovy vylet minuly rok v decembri, tak som mala srdce az v krku, ked som si vsimla, ze zobral prsten so sebou 😂 ale nedoslo k tomu, pretoze mu nejako to nevyslo 😁 a viem to podla toho, pretoze, ked mu prisla zasielka ( prsten bol objednavany ), tak ten balicek bol na hromadke s dalsimi balikmi ( vianocne darceky ) 😀
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od hirosina:

dievcata niektora ste si vyberali aj sama zasnubn…
@hirosina Zásnubákom ma prekvapil, ale úprimne ti poviem, že ja by som si vybrala iný. On sa ma aj potom pýtal že či sa mi páči a keď chcel úprimnosť, tak som mu povedala a čakala som reči typu že som zase nespokojná 😀 ale to bolo prekvapenie číslo dva - povedal že to vôbec nevadí, že s tým aj trochu rátal a preto sa dohodl v Zlatníctve že tento prvý bude len taka "atrapa" a že keď sa mi nebude niečo na ňom páčiť tak len prídeme a oni mi ho prerobia podľa mojich predstáv 🙂
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od kurajka:

Vam inak velmi zalezi, aby na zasnubnom prsteni b…
@kurajka Ja osobne si na drahé čačky nepotrpím, no pri tých obrúčkach by som vedela trošku pošpekulovať. Keď už máš nejakú tú aspoň približnú predstavu tak je to jednoduchšie.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zahrajkadan:

@schandrika to si moze clovek aj vyziadat nie? pr…
@zahrajkadan no nam to teda zlatnictvo davalo automaticky, podla toho som si bola 100% ista, ze sme sa rozhodli spravne, lebo nie kazdeho to napadne vypytat si to a za mna je to rozhodne vec, ktoru si ty nemas co pytat ale zlatnictvo sa takto samo prezentuje ako kvalitne.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od 05darka05:

@dasulinka32 tak ja si zase nepotrpim napriklad. …
@05darka05 ved ale prave takto mas istotu ze to nebude nejaky odzub. Nie ze das peniaze za obrucky, myslis si aka kvalitka lebo su pekne a po par rokoch sa ti zacne farba olupovat 🙈 U mna to je dolezite, ani dom predsa nepojdes stavat bez toho aby si mala nejaky papier o tom ze pouzity material je ozaj kvalitny a firma sa k tomu teda zarucuje.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od greenplants:

@rybienka na zasnuby som si musela pockat este 2 …
@greenplants haha to je milé 😀 ale ja by som bola potom asi aj trochu sklamaná že to neurobil, veď keď už ho bral so sebou. či mal takú trému alebo prečo mu to nevyšlo? a to len tak objednal prsteň a nechal ho poslať domov aby si ho našla medzi zvyšnou poštou ?😀
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od michalka0_0:

@greenplants haha to je milé 😀 ale ja by som bola…
@michalka0_0 postu preberal on. Ja som bola v praci. Uz som to vedela skor, ze objednal ten prsten. Ale neskor som na to zabudla a spomenula som si na to az ked sme isli na vylet. A potom som uz len cakala kedy "to" urobi 😀Na vylete nemal cas, pretoze vzdy nieco mu prislo do cesty 😂 Inak jeho postu nikdy neotvaram. Ani on moju pokial mu nepoviem, aby to otvoril.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od schandrika:

@zahrajkadan no nam to teda zlatnictvo davalo aut…
@schandrika to mas pravdu, ked si to takto vezmem aj mne to pride doveryhodnejsie. ako sa poznam tak mna by to v tom strese ani nenapadlo nieco take pytat az po svadbe by ma to napadlo alebo vobec 😀 potom mozno keby sa mi zacala farba osuchovat by som si hlavu trieskala 🙈 no neviem ci to je aj normalne aby sa mi ta farba zacala olupovat.
Odpovedať
1
4
5
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?