Ročník 1987. Pridajte sa!

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
...tak ak sa tu takéto nevesty nájdu tak šup sem písať :-)
Odpovedať
strašne si prajem aby to bola pravda. aby sme čo ja viem... napr do konca roka mohli bývať vo svojom. ďakujem za povzbudenie, ani nevieš ako moc mi to pomohlo. :-)
Odpovedať
ericca: hmm.. no vidim, ze ti idu tvoji svokrovci dost na nervy... ani sa ti necudujem.. v kuse je nad vami nejaky ten "dozor", musis si davat pozor na to co povies, co urobis... myslim, ze ako docasne riesenie je to super.. ste vobec radi, ze niekde byvate. len som sa zamyslela nad tym, ze co si pisala o Vilim, ze je navyknuty na jeho maminu.. ze mu vari, perie, stara sa o neho.. davaj si na to pozor, aby sa aj po svadbe nestarala do vasho zivota. lebo ono to je to najhorsie, ked sa niekto stara aj do vasich konfliktov. napr. ked sa nebodaj pochytite, tak rodicia maju tu tendenciu sa do toho miesat.. a to ja tak neznasam.... strasne ma to irituje. no a u vas to bude tak, ze asi hned chytia stranu vilimu. co z toho vyplyva ericca? ja byt na tvojom mieste, tak by som si urcila po svadbe hranice. napr. ze ked varis ty, nech papa Vili u teba, nie ze sa mu nebude pacit co si ty uvarila, ze si sa tak snazila a on pojde radsej ku mamicke. alebo keby ti zacal hovorit, ze toto vie moja mama lepsie, a toto takto.. to si nikdy nedaj. ty si musis udrzat svoju poziciu, urcit hranice aj co sa tyka starania sa o "manzela". uz to bude tvoj manzel = ma byt so svojou manzelkou a nie byt zvyknuty na kompletny servis u mamicky. a ked sa mu nebude nieco pacit, tak si to spravi sam, nie ze hned bude utekat stazovat sa mame, ze ty si mu neurobila po voli, lebo on je nauceny, ze sa onho niekto cely zivot stara.. nech aj on nieco uvari, operie, poumyva.. nejdes mu predsa robit sluzku, ale budes jeho rovnocenna partnerka. co znamena stat si za svojim a nedat sa ;-) no jemine, dufam, ze ste ma pochopili.. ja som len chcela povedat, ze niektori chlapi su strasne lenivi a ked im to odpustime na zaciatku vztahu, tak potom to uz neopravime. proste si zvyknu, ze nic nemusia robit a fajka zhasla. a ked budu pocut doma vycitky od manzelky, tak pojdu radsej k svojej mame, ktora ich vzdy polutuje, utesi a da mu pred nos svieckovu, lebo synacik sa stazoval, ze jeho zienka spravila doma hubove rizito... no by ma asi porazilo. :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Adi, dufam, ze nemas take skusenosti :-D skoro som sa zhrozila :-D ja mam doma takeho ocka...teda nie ze by sa chodil stazovat svojej mame, ale doma si ho moja mama naucila, ze nemusi nic. mama si vsetko spravi radsej sama, uprace, uvari, nakupi....teda to bolo, ked ochorela, tak sa oco zacal starat....keby sa staral aj predtym, chora byt nemusela. Ale u nas to bol uz trochu extrem :-) Ja by som nikdy nedovolila chlapovi, aby chodil domov ako do hotela. S Tomom nastastie problem nie je, on je z domu zvyknuty pomahat, starat sa, a aj o mna sa stara, upratuje, umyva, pomaha pri vareni...je to fajn. A Ericca, Adi, ja by som sa toho nebala, ze by sa chlapi tahali k mamam...Vili bude cely rad, ze vypadne od rodicov, za predpokladu, ze mu doma s manzelkou nebude nic chybat - a to si ja myslim, ze s Ericou nebude :-D A ono, vlastne je vlastne, sa aj radsej staras, ked je to tvoje... ja odkedy mam svoju izbu, vlastne nase poschodie, tak rada upratujem. Aj moj brat, a to uz je co povedat :-D Ericca, nemusis sa bat o byvanie, urcite sa to podari...rada povzbudim, ved na to sme tu:-) aj vy ste mi uz tolkokrat pomohli :-)
Odpovedať
ahojte :-) aj ja som 87 8-) priznam sa ze sa mi nechce citat 15 stran, ale rada sa k vam pripojim... vydavat sa zatial nechystam, ale s priatelom spolu byvame nieco cez pol roka je to no super :-D odisli sme z domu dost narychlo, ja za skolou (externe) a obaja za pracou. zo zaciatku to nebolo celkom ruzovucke kym sme sa takpovediac "ustalili" :-N ale teraz je to fakt pohoda... na uvod vsetko... ak vas nieco zaujima pytajte sa... asi sem budem chodit castejsie ;-)
Odpovedať
precitala som si akurat tuto stranku zameranu na chlapsku vypomoc ]-( tak hodim moju skusenost... priatel bol tiez navyknuty z domu, takze teraz vobec nemame problem s domacimi pracami... dokonca si pri nom niekedy pripadam ta lenivejsia :-N a urcite vie lepsie varit... ale poznam aj ine pripady... kamos sice zasnubeny, ale zatial nebyvaju spolu ma prenajom... myslim ze zije na rozkoch a salate z tesca a ked sa raz za 2 tyzdne odhodla k robeniu poriadku vedia o tom vsetci naokolo, pretoze sa vsetkym chvali ze si konecne upratal :-D
Odpovedať
Ahoj slniecko :) Odkial si? No Bea, ja nastastie taku skusenost nemam, a dufam, ze ani mat nebudem 8-) Ale z okolia o tom viem svoje :-S
Odpovedať
som z vychodu, okres Humenne ale poslednych 7 mesiacov sidlim v Modre :-) je tu celkom fajn, ale vsetci znami a rodina ostala daleko daleko :-(
Odpovedať
Aďa tak to zas nie. Vili nie je ten typ čo by si vyberal medzi jedlami. už som mu párkrát navarila napr. aj dnes a nesťažoval sa. čo sa týka konfliktov, zatiaľ sa nestalo , že by nám do toho svokrovci kecali. určite si nenechám od nich rozkazovať, nie som ten typ. :-p
Odpovedať
Profilova fotka
Vitaj slnieckko, tak nech si aj ty v obraze. Ja som z BA, priatel z LM, byvame spolu u nasich v BA, lebo tu chodime do skoly, sme spoluziaci, druhaci na Ekonomickej. O svadbe sa rozpravame, ale najblizsi termin je rok 2010... ale ten si asi vydupem, strasne som sa zalubila do jedneho datumu :-D Je ti smutno za rodinou? My uvazujeme, ze by sme po skole odisli zit do LM, je to predsalen jednoduchsie, zalozit si tam rodinu, byvanie, je tam vacsi klud a my chceme aspon 3 deti :-) A co studujes? Ericca, to je fajn, ze si nenechas skakat po hlave. Ty mas niekedy v juni aj narodky, nie?? Si mozno zle pamatam :-N Chlapov treba aj vychovavat trochu :-) Juj, bola tu prave moja babka, bratranec bude mat v 6.9.2008 svadbu, obrad v kostole, hostinu v AuCafe, to je na nabrezi Dunaja, taka kraaasna restika, tiez som tam kedysi chcela svadbu...no, pojdem sa aspon pozriet :-D
Odpovedať
vitak slniečko, ja som ťe zabudla privítať. prepáč. ja som z ba bývam u priateľa so svokrovcami v kn, tiež študujem na ekonomickej, prvý ročník. svadba bude v júni tohto roku. Bea mám narodky 2dni po svadbe, čiže 16.6. ináč aj ja plánujem 3deti. v AuCafe mala svadbu jedna známa, jej rodičia sú u mňa pozvaný. švagor tam nerád vozí k nim pivo, sú dosť... nepríjemný ak im niečo mešká. to je jedno.
Odpovedať
ahoj charlize :) sa mi paci ze si ho vydupes :-D my sme naopak odisli sem, mojim motivom bola hlavne skola a popritom sme si obaja nasli celkom pohodove prace... na taky "rozbeh" je to tu jednoduchsie ako u nas. za rodinou a za kamosmi je samozrejme smutno, ale snazime sa to nejak vynahradit vzdy ked ideme domov... dame echo ze sa chystame a vtedy sa vsetci pozbierame a dobehneme zameskany mesiac 8-) vies, predsalen po skype alebo mailoch to nie je to prave orechove... a ked sme sem prisli do cudzieho mesta nikde nikoho nepoznas, neni s kym vybehnut von a pokecat, mala som z toho dost stresy ale uz ma to nastastie preslo skolu som mala tiez ekonomicku, manazment... ale ukoncila som si studium a mam prihlasku do dalsieho roka. nejak som si neodhadla cas na ucenie tak som to radsej skoncila a buduci rok dufam budem mat viac rozumu :-N inac tie prednasky tiez stali za...
Odpovedať
slnickko a kam si dávaš prihlášku? na aký odbor?
Odpovedať
Článok sa načítava...
ericca sorry ale nevsimla som si ze ma tiez vitas :-N takze samozrejme ahoj ;-) si na dennom ci externom? gratulujem k svadbe, ked tak ratam tak sa ti to dost rychlo krati... uz sa tesim na krasne fotky
Odpovedať
nič sa nestalo :-) ja som na dennom. ale dalo by sa pri škole aj robiť len v kn je dosť ťažké nájsť brigádu.
Odpovedať
ja som bola na externom (dufam ze aj opat budem) a popritom chodim normalne do prace na 8,5 hodky... teraz som si ista ze sa to da rozvrhnut tak ze stihas aj skolu aj pracu aj priatela :-) ale vtedy toho bolo dost vela naraz, zrazu sa stahujes, musis chodit do prace, cez vikendy do skoly... bolo toho proste dost vela naraz. a ja blba som sa na vsetky skusky zacala ucit zaciatkom januara :-N chodila som sice aj na prednasky, ale keby som tam nebola tak o nic nepridem...
Odpovedať
ekonomika a manazment podniku (tam som bola aj predtym), a poistku som si dala financie, bankovnictvo a investovanie... ale chcem urcite ten manazment. na skusky sa nejak nebojim, len matika ojojoooj... na obchodnej sme v 4. matiku nemali, ja som rok predtym vynechala kvoli chorobe cize to su uz 2 roky bez matiky, a teraz tento treti... takze neviem, na doucko som mala zacat chodit uz davno... len sa k tomu nejak nemozem dokopat :-(
Odpovedať
ako na niektoré prednášky je fakt zbytočné chodiť, len niektorý prednášajúci si to uvedomujú a dávajú dochádzku ako podmienku, aby si sa dostala k zápočyu alebo skúške. kde bývate, odkiaľ si?
Odpovedať
presne tak... musis tam byt inac ti neda "body" a tie potom chybaju pri zapoctoch... napr. z prava sme mali mat 5 prednasok, mali sme len 2... byvame v modre, mame tu prenajom 2 izbak... a pochadzame obaja z okresu humenne (dost daleko :-( )
Odpovedať
na koľko vás vyjde prenájom mesačne? energie platíte zvlášť? lebo rozmýšlame, že by sme išli do podnájmu kým nebudeme mať vlastný byt.
Odpovedať
ahojte, ako sa tu mate?
Odpovedať
Cauky, cauky :) No vy ste dnes toho napisali :-p V ZA je krasne,slniecko svieti, teplucko, no krasa :-D A ja sa ucim na piatok na skusku ]-( UZ mam toho plnu hlavu... Ale pojdem dnes este na nakupy. Stale nieco chyba do tych kufrov.. Uz nech je 5. :)
Odpovedať
platime 11 200,- vratane energii. byt je na dvojizbovy dost velky, ale ked sme prisli boli tam len hole steny (nezariadeny okrem kuchynskej linky, kupelne a wc) takze sa dost predrazil tym ze sme tam museli vsetko nakupit... to je vraj na tunajsie pomery dost dobra cena. v bratislave si vsak za taku cenu zozenies jednoizbak... keby ste si nieco hladali tak sa pre istotu pytaj aku chcu zalohu... my sme nasli par peknych bytov kde bolo mesacne najomne celkom v pohode, ale zrazu prisli s tym ze ako zalohu chcu 5 mesacnych najmov dopredu...
Odpovedať
tak to už čo je? 5mesačných nájmov dopredu??? sa s koňom zrazili??? :-|
Odpovedať
ved to... pokial nevyrabujes rodicov tak je to problem (ak si student). tuto kde sme teraz sme davali iba jeden mesiac dopredu (ale ten nam vratia ak sa budeme stahovat inde). ked ti mozem poradit nechod cez realitky, pretoze prave tie si rataju take drahe zalohy (samozrejme ze na tom chcu tiez zarobit)... skor pozeraj po inzeratoch ktore davaju priamo vlastnici bytu. s nimi sa aj skor dohodnes
Odpovedať
teraz myslis na predaj alebo na kupu?
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte. Tak ja dnes po skuske, neviem, ci som spravila, take cudne to bolo :-| uvidime. Som potom uvarila dobry obed a odprevadila Toma, na tyzden siel domov. A teraz budem trcat o to viac pri compe :-D Adi, uz sa vytesujes, co? :-D potom nam nahraj fotky :-) si to pekne uzite... my mozno pojdeme v juli do Chorvatska... len tak, vsetci aj s nasimi, na slepo. Slniecko, Ericca, my prenajimame dvojizbovy byt 10 min od centra BA za 12800 s E :-) sice mojim spoluziakom, nie je to daky super luxus, ale pekne... ciste, baby sa tu vyvaluju v zahrade, uz si to rezervovali aj na buduci skolsky rok :-) Takze podla mna sa da najst, urco nie sme jedini, co za tolko prenajimaju, kamoska ma dvojgarzonku v Petrzalke za 13 s E... ale ako je to v KN, neviem :-N A urcite nie cez realitku... pozri ponuky, ale skus na domaknut na tych ludi sama... Lucka, ty ako pokracujes s pripravami?
Odpovedať
ak by sme išli do prenájmu, to určite nie cez realitku. ja som myslela, že ak by sme kupovali vted caz realitku. lebo ak si vezmem, že vybaviť právnika, prepis, zájsť na úrady a tak, a realitka tieto veci spraví namiesto teba.
Odpovedať
Ano, ano vytesujem sa :-D Baby aj u vas bolo vcera tak teplo? U nas este aj o 22.00 bolo ako cez den. Nechapem... To ja fakt neviem, co budem robit na Zakyntose, ked idem vypustit dusu uz u nas doma.. :-| A nechcem vidiet to leto. Ja mam rada take normalne teploty. Hmm, a co sa tyka toho byvania, tak je to teraz dost tazke.. Nechapem preco stat nepriespieva novomanzelom na byt. Ved ked si chcu nieco postavit alebo kupit a maju priemerny zarobok, tak to aby si uviazali na krk slucku v podobe hypoteky aj na 30 rokov.. Ved to je strasne. A keby chceli zit cely zivot v podnajmoch, tak tiez preplatia, lebo za tie roky co do toho vrazali, mohli mat vlastny bytik... a takto nemaju nic. otrasne nieco.. Toto ma naozaj ser.e. A ked bude to euro.. No nechcem si ani predstavit. Ja som normalne zhrozena, ked vidim ceny tych potravin. Zachvilu aby som si vsetko sadila doma. Ved ceresne maju stat 400 sk za kg. To hovorili v spravach. :-S
Odpovedať
Aďa ja sa s tebou rada vymením a pôjdem na Zakyntos x-) no prispejú ti 1,5% pri hypotéke, je to fakt otras. to aby si deťom začala šetriť na bývanie ešte pred narodením, aby sa mohli neskôr osamostatniť. :-S čo sa zdražovania týka je to skôr nedostatkom než eurom, je nedostatok kukurice, pšenice, a iných obilnín, ropy. sú drahšie obilniny zdražie mäsp lebo tým kŕmia zvieratá... a už sa z toho nedá vyhrabať. stane sa z toho začarovaný kruh bez konca. :-|
Odpovedať
princess ma pravdu... my sme si tiez pocitali ze namiesto prenajmu si vezmes hypoteku a mesacna splatka bude este nizsia alebo rovnaka, a to byvas vo svojom a nie v cudzom :-( platit musis tak ci tak ak chces byvat, je len rozdiel ci platis niekomu inemu alebo svoj domcek. priatel aj navrhoval ci by sme si nieco nevzali namiesto najmu, ale mne sa to zda byt zatial skoro :-N ericca ta ekonomicka ta mierne poznacila :-D to vidiet ako pises o tych obilninach
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?