Budúce Talianky. Ste tu?

Zobraz úvodný príspevok
ahojte dievcata. pri tom mojom nudeni som si vsimla, ze holandanky a anglicanky su uz 'tu' (vo fore), je tu aj nejaka buduca (alebo uz) 'talianka'? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj holky, tak ja jsem sbalena a za hodinku vychazim z domu, @sisiko urcite se Ti to bude libit, ja jsem taky parkrat byla na GAGu, ale pro me to bylo moc slaby :-) Pani stredniho veku a jelo se podle nich..dej pak vedet, jestli budes pokracovat.. :-) @salsiccia napis, z ceho jsi nakonec udelala knedliky a jake byly. Docela by me to zajimalo, mne se to tu jeste nepovedlo, z toho mascarpone byly desne tucny a divny :-( @yellowbanna jak pokracuje navsteva, vse ok? Urcite jo ;-) Ja nevim, jak se ted dostanu na net, ale jestli budu moct, zaskocim kouknout,co jste napsaly ;-) Jinak si pripadam docela desne, jsem se odmalovala a nakremovala oblicej a jedu v teplakach a v tricku, s vlasama uz trochu jetyma.. :-) Ale kaslu na to, chci se citit pohodlne a jestli se zadari, aspon na chvili v buse usnout. Je totalne plnej, takze budu mit souseda, no ja na to cestovani busem moc nejsem :-p Nastesti zpatky letim, tesim se na tu pohodu, ze poprve poletim primo z Brna, jen dojedu MHD na letiste x-) Holky, pekny vikend PS: jsem ale stastna, ze jedu Studentagency, Tourbusem uz nikdy, pokud to nebude zivotne nutne :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@yellowbanna Anoo, tesim se na Tve fotky! ;-) @salsiccia souhlasim s yellowbanna, dej nejakou fotecku k dobru ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 STASTNOU CESTU, hlavne at ti to rychle ubehne... navsteva zatim v pohode...sice co se T. tyka, je to spis horsi nez lepsi, protoze on zatim nechce vubec s babickou byt, natoz sam...takze jsem k nemu uvazana jeste vic, nez kdyz jsme doma jen sami dva... jinak zatinam zuby, kdyz neco neni uplne podle myho, ale zas si rikam, ze je tu jen na chvili a chce si vnuka uzit jak to jen jde... My jdem zitra na bazen, tak drzte pesti! Tesim se, ale jsem i trochu nervozni, protoze nevim, jak to probiha v satnach, jakoze jak se mam po bazenu osprchovat a oblict, kdyz tam budu mit mimino...? Pavli, Diti, mate s tim nektera zkusenosti?
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 Stastnou cestu, budu na tebe myslet :-x A v autobuse hezky usni, at jsi fit, urcite budes mit prijemneho a hubeneho souseda, neboj ;-) Ja takhle jela se sousedem Spanelem z Barcelony do Santanderu a v noci jsem neco ze spani vykrikla, k tomu mi spadla lahev s voudou a Spanel se ptal, jestli je vse ok a chtel mi pujcit sluchatka, abych mohla poslouchat hudbu :-) Holky, ja se vratila z toho cviceni a jeste jsem vybehla schody do 4. patra :-D Jsem ale slabota, jelo se na 100%, ja cervena jak rak.. ale bylo to super!! Takze v pondeli se jdu zapsat na tvrdo, dneska jsem mela ukazkovou hodinu zdarma 8-) @jennynka5 Cvicitel je svalovec, vubec nas nesetril, tak to ma byt, navic je hodne sympaticky, takze jsem se necitila blbe jako novacek :-) @yellowbanna Na zitrek vam preju prijemne plavani, to bude moc fajn :-) A ja mam vyhodu, ja salsicciu poznam, juchuchu ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@jenny co je zle na tourbuse? ja som tiez raz sla student agency z neapole, ako celkom dost dlho... ale mna to celkom bavilo, pretoze som si obisòa vsetky tie mesta :-) ako nejaka exkurzia :-) az na to, ze v udine a benatkach sme boli v noci a to som videla uz len tie slecny popri ceste... stastnu cestu! snad budes mat v pohode souseda! @daniela mne sa teda ten gel paci :-) @Jellow aj ja chcem vidiet a tiez suhlasim, ze @salsiccia sa nam ma ukazat :-) @sisiko skade poznas salsicciu?
Odpovedať
Profilova fotka
holky vy si urcite uzivate krasneho slniecka vonku ! :) a ja v praci... ale za chvilu mam po a ide sa domkov... @yellowbanna ako to dopadlo na tom bazene?? aspon nam teraz mozes porozpravat ako to tam funguje.. @sisiko mas svalovicu?
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka tady bylo krasne vcera, ale dneska prsi... ven ale musime, T. se doma nudi, tak ho musime vyvezt na cerstvy vzduch :-) V bazenu nakonec dobry :-) V satne meli podlozky na prebalovani deti, ve sprchach sedacky...tam jsem ho ale nedavala...nejak jsme se osprchovali spolu, ve sprse si clovek nesmi sundat plavky (!), tak co je to za sprchu...i v ramci damske satny jsou jeste zvlast kabinky, kde se ma clovek prevlict...na ty jsem se jim ale bodla, v kabince bych nemela mimino kam dat, tak jsem se prevlikla pod rucnikem, jak za starych casu na koupalisti :-D stejne je to ale divny...jakoze fajn, kdyby tam byly kabinky pro ty, co jim vadi se pred ostatnima prevlikat, ale aby to bylo vyslovene narizeny! No a v tech sprchach to je vyslovene legracni...kdyz uz, maji tam mit klasicky sprchovy boxy - tak to meli v Dublinu... jinak kurz dobry - nejdriv jsme delaly masaze a pak na pul hodinky do vody. Akorat jsem myslela, ze budeme v mensim bazenku jen pro deti (maji ho tam), ale misto toho jsme mely vyclenenou lajnu ve velkym bazenu...to mi teda neprislo uplne vhodny, vzdyt tam byly i miminka jen ctyrmesicni! Tonik teda byl uplne v pohode, tvaril se, jak to ma uplne na haku...vubec ho to neprekvapilo, ze je najednou v tolika vody... on teda koupani doma miluje, takze problemy jsem nepredpokladala, ale stejne me dostal, ze nevypadal ani prekvapene...spis jak kdyby chodil na bazen kazdy den...ale jestli ona to nebude nejaka jeho specialita, protoze uplne stejne se tvaril i na letadlo :-D Jakoze - me jen tak necim nedostanete :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, zelam vam pekneho valentinka :-) v sobotu sme akoze oslavili, boli sme na veceru, pat minut od domu, svokrovci mali baby-sitting :-) yellowbanna ,to je fajn, ze chodis s Tonikom do bazenu.. cvicite nejako v skupine alebo si s nim sama? zvlastne, ze sa v sprchach nemozu vyzliect plavky :-p inak banka oznamila, ze nam peniaze vrati, okrem toho dnes sa ukazali dalsie vybery z uctu (banka totizto nie je schopna ukazat vsetky vytahy naraz. ]-( ..takze jedno prekvapenie po druhom...uz je to 1000 eur, co nemame.... a mozno to este neskoncilo... lejinka, robievas aj nocne na recepcii, alebo len dlho do vecera? ako sa ti praci v praci?
Odpovedať
Profilova fotka
@rospina dakujem aj tebe!!! tuto pracu mam rada, ja by som ine ani nechcela robit asi:) teda okrem vlastneho vedenia nejakej talejto turistickej struktury :) ale to si este pockam... nocne som robila, ked som sem prisla, aj celkom dost vela, 2 nocne za tyzden a raz do mesiaca boli 3. Teraz tu mame jedneho chalana co robi nocne a ked je on volny tak nocne maju kolegovia zanho, ja som povedala ze nocne nechcem robit, hlavne nie v zime, to je take cudne, podla mna na nocne by mal byt chalan, predtym sme tu boli 4 baby,tak to mozem pochopit, ale teraz sme 2 a 2.. hladaju ale nahradu za toho chalana co robi nocne lebo on bude teraz robit tu v restike, co je v zime zatvorena, tak mam teraz 4 baby na zaucanie a chodia kazdy den ina a je to celkom narocne vysvetlovat stale to iste dokola...tak dufam ze sa coskoro rozhodne.. len zrejme ma cakaju znova nocne...uvidime no inak smeny su 8-16 16-00 a 00-08 , vacsinou teda robim ranne a tie ma bavia aj najviac:) a hlavne sa vidime s priatelom aspon vecer! :( @yellowbanna tak to je super ze je tonik taky zdatny, an ma asi rad nove veci :) ked ho len tak nic neprekvapi:)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj holky,tak jsem zpet z Prahy v Hradci. V Praze bylo moc hezky,akorat vcera trosku snezilo a byla zima,tak jsme nemely moc velkou chut chodit venku. Kamosce se tu libilo, akorat dostneme cerny puntik za to koureni v resaturacich. Byl to fakt problem, treba nejaka pekna kavarna a kourilo se tam,tak jsme tam nemohly. Byly jsme dvakrat v Potrefene huse a tam to maji rozdelene na kuracke a nekuracke,ale stejne byl kour trochu citit a hlavne nam pak smrdely veci. Jidlo bylo dobre,akorat jsem si uz asi odvykla, ale prislo mi (i ji) dost slane. A muzu vam rict,ze jsem nevidela jedineho pekneho chlapa, pokud to nebyl Ital ;-) Koukala jsem na ne a rikala jsem si,jak jsem rada,ze mam Itala, protoze oni maji proste smrnc.... :-) @rospina : To urcite dopadne dobre. Nasim kamaradum se stalo to same. Banka jim volala,ze jsou nejake vybery z bankomatu v Rumunsku,jestli tam byli. Oni ze ne a tak jim to pak casem ty penize vratili. V CR by je pry nevratili, musi byt na to nejake extra pojisteni. Co se tyce toho kuchynskeho vybaveni,tak jsme asi nejvybavenejsi :-D Jeste nez jsem se ke Cri nastehovala, tak mel rychlovarnou konvici, mikrovlnku a toustovac. Pak jsme po par letech dokoupili mycku, protoze ja bez mycky nemuzu zit ;-) Jdu vas docist.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj holky, ja vas ted vubec nejak nestihala:) Popisete toho strasne moc a pak se nechytam:) No ale vidim, ze tady pribyla spousta fotek...hned sem se na vsecky podivala a jste fakt kocky! Ty profilove fotky hrozne zkresluji, predstavovala sem si vas uplne jinak. No a musim souhlasit, ze i chlapy mate sikovne:) U nas za posledni tyden nic moc noveho, jen ja sem byla zas nemocna. Nevim jak, ale mela sem plnou pusu aftu a fakt hodne to bolelo, hlavne sem nemohla jist, pit, polykat, no nic. Uprimne bych rekla, ze sem to mela z te posledni navstevy zubare, byla sem tam ted zas v patek a ani mi nic nedelal, pry by mi to nemohl umrtvit. Vikend byl moc fajn, v sobotu sme byli na prochazce a na veceri a v nedeli sem pekla valentynsky dort a odpoledne sem tu mela kamaradku s detma, tak sme jeli do jednoho zabavniho centra a na veceri. @Yellowbanna, to je moc fajn, ze chodite plavat a Tonickovi se to libi. Bylo tam hodne jinych maminek? Ja nad tim taky uvazovala, ale v cesku nedavno vysla nejaka zprava, ze to neni dobre skrz astma atd a ja sem alergik a astmatik, tak sem to radsi neriskovala. No a co Tonickuv ekzem, pomohla mu masticka? Cetla sem si o vasich problemech s pediatrem...urcite ho vymente. Ono nikdy nevis, jaky bude ten novy, ale aspon to zkusit. Kazdemu vyhovuje neco jineho, takze i kdyby vam ho nekdo doporucil, tobe se libit nemusi. My uz menili trikrat a az ted je to ok. @Sisiko, tak ty jsi zacala cvicit? Mas muj obdiv, ja se k tomu nemuzu odhodlat. No ale s takovym predcvicovatelem je to hned o necem jinem, ze:) Ted sem si cetla na fb, jak jsi psala o te ceske hospode...bylo to fajn, co? Hned bych si zasla taky. Ja tady nenasla ani to blbe pivo v Auchanu, dvakrat sem to tam prolezla a nikde nic. Mozna ho vozi jen k vam na sever. @Lejinka, no ty mas super smeny, ta ranni je v podstate takove normalni ceska pracovni doba:) To je fajn, aspon si stihnes zaridit i svoje veci a hlavne byt s pritelem. @Rospina, to s tema penezma me moc mrzi, je to fakt hruza, kdovi, kolik vam vybrali. ale je dobre, ze banka vam to vsechno zaplati. No a co jinak noveho, jak to jde s Linduskou? Zvladli tchanovci sve prvni hlidani?:) Videla sem na fb fotky, moc vam to tam sluselo:)
Odpovedať
Profilova fotka
@Ditakir, nevsimla sem si tveho vzkazu, vitam te nazpatek, jaka byla cesta? Vracela jsi se i s tou kamaradkou nebo ona odjela driv? A Federico tam byl spokojeny? S tim kourenim je to spatne, no do te doby, nez to zakazou uplne, se to asi nezmeni. A silne pochybuju o tom, ze u nas koureni nekdy zakazou:(
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@paulina21: Pavli, ja jsem ted jeste v CR. Kamoska odletela (aspon doufam ;-) ) do Italie a ja jela do Hradce autobusem. S tim kourenim je to fakt hruza. POtkaly jsme v Huse Olusku s kamaradkama,ale ony byly v kuracke casti,tak jsme se tam moc nezdrzovaly a pak se sly nekam bavit a my nemohly jit s nima,protoze v barech se vsude kouri a kamoska je tehotna, nehlede na to,ze to vadi i me.
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka : V Rimini v hotelu na recepci se nedelaji nocni. Na to maji vsude v hotelech nocniho hlidace. Vetsinou se delaji smeny od 7 nebo 8-15 a pak 15-22 nebo 23.
Odpovedať
Profilova fotka
@Ditakir, no jo, ja si to zas blbe precetla:) A jak dlouho jeste budes v Cesku?
Odpovedať
Profilova fotka
@paulina21 : V patek odletame. Nebudes tomu verit,ale uz se docela tesim :-D @sisiko : Ted jsem si vzpomnela,ze moje mamka byla v Torine a rikala,ze tam videla jen jednoho pekneho chlapa. Jestli to nebyl ten samy,co jsi videla Ty :-D ;-) Asi to nebude zrovna ta nejlepsi odruda :-) Me se libi chlapi z jihu,akorat maji tu nevyhodu,ze byvaji mensi. Akorat, ze Lejincin Nello mi nepripada moc maly a i ten gel se mi libi ;-) A @jennynka5 : Me prijde Alfi hrozne mlady, kolik mu je?
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir njn, ked som robila v rime v hotely, tak tam tiez neboli nocne, na to bol nocny straznik, bohuzial tu nie je no...:( ja som teda nikdy nocne nerobila, ale v lete mi to napr vyhovuje, pretoze je to tu do druhej plne ludi v bare a restike na nadvori a o druhej zatvaraju, tak potom idu vsetci spat a aj ja... no a v lete je tu strasne toho vela, stale niekto chodi a odchadza, tak vtedy je ta nocna taka oddychova, ale keby som mohla urcite by som nocne nerobila z vlastnej iniciativy :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir hahahah, dakujem:) no inak ja mam tiez pocit ze som nasla jedineho vysokeho chlapa v sirokom okoli :-D jo, mne pridu mlady teda obaja, i @jennynka :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@yellowbanna kedy pridas tie fotky? :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka My jsme se Salsi obe Turinanky, vis? :-) Svalovicu nemam (pekne slovo mimochodem :-) ), jen namozene zadni stehenni svaly, takze jsem to neflakala :-D Dneska jdu zaplatit 6 mesicu, at se nemam na co vymlouvat. Nejdriv me vyzvedne kamaradka, ktera jede rovnou z prace, pak vyvencime jejiho psa a hura cvicit. Oni tam maji i saunu, super. @ditakir Ahoj do Ceska ;-) My mame taky veskere kuchynske "vybaveni". Mikrovlnku mame ovsem od srpna v krabici, byl to svatebni dar (klasicky lista) a ja vybrala ponekud obri exemplar (ale umi varit i v pare), takze se nam nikam nevleze, tedy tak, aby nam neubrala pracovni prostor. Asi to vyresime polickou, ale nejak to nechavame plavat :-) Tady v Turine je spousta jizanu ;-) Je to samy hubenour, to se mi moc nelibi a vyskove hihi :-) Ja se radsi moc nekoukam, nekdo zatroubi a ja pak skacu metr vysoko :-p @yellowbanna Tonicek je sikulka :-) Sprchovat se tam smi jen v plavkach, takove puritanske, ze? :-D @rospina To je super, ze vam banka penizky vrati, takze se nemusis strachovat :-) @paulina21 No a kdyz ma cvicitel krasne svaly k tomu, tak je to jeste lepsi! ;-) V sobotu jsme sli vyzkouset Klec blazna, kde vari ceska jidla, maji cepovaneho Regenta + dalsi ceska piva v lahvich a taky nase destilaty. Majitel je Ital, ktery zil 2 roky v Praze a uplne ho poblaznila :-D Obema nam to prislo jako hospoda v Praze, s jednim rozdilem, ze kuraci jsou uplne izolovani a zavreni bokem :-) Dali jsme si unorove Prazske menu za 15 euro: tmavy chleb s pomazankou, houbovy kuba, hovezi s orechovou omackou a strudl. Ten meli uz posledni, takze druhy moucnik byla super palacinka s kastanovym kremem polita rumem :-) Moc dobre to bylo a konecne jsem si dala cepovane cerne pivo s penou :-D Na zaver hruskovici, tu znam dobre jako domaci, takze mi moc nejela, musela jsem ji hezky po cesku exnout ;-) A taky po italsku zadne zeleninove oblohy se vsudypritomnym zelim a petrzeli :-D Byli jsme spokojeni.
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka az prijdu jak na to :-D dava mi to moznost jen svatebniho alba (ktere uz mam) nebo alba z priprav... tys ty fotky davala kam?? @paulina21 ja taky cetla, ze chlor neni na ekzemy a astma dobry, ale taky jsem cetla, ze plavani pomaha hlavne po psychicke strance ( i miminka se zrelaxuji), coz je zase na ekzem dobry, pak se v tom cert vyznej...ja jsem se rozhodla to zkusit, i proto, ze to T. nema zatim nijak zavazny, kdyz uvidim, ze se mu to po bazenu zhorsuje, prestanem tam chodit. Bylo nas tam ve skupine asi 10 maminek, pak tam byly ale i dalsi skupiny vetsich deti, takze tam bylo docela natriskano :-) Ja osobne byla vdecna i za tu pulhodinku, co jsem jen chodila po dne... uz jen to, ze jsem vlezla do vody bylo super... takovou mam krizi z tech svych ctyr sten :-| @ditakir s tema nekurackyma restauracema u nas je to fakt krize...clovek to vidi o to vic, kdyz prijede ze zeme, kde se nekouri... uz aby schvalili konecne ten protikuracky zakon... kdyz dokazou lidi nekourit v hospodach i v Irsku a Italii, nechapu, ze by to zrovna Cesi nemeli zvladnout! 8-(
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj holky, dnes jsem se vratila do It, letela jsem z Brna (trvalo mi to 30 min na letiste z domu!!Luxus!!) a pohoda. Alfi me cekal v Bergamu a udelali jsme si vylet do Milana-na katedralu D'uomo a kousek v centru. prave jsem vam chtela napsat sve poznatky. katedrala je naadherna, jedna z nejhezcich, co jsem kdy videla. A ta galerie hned u toho z 20.let -to je uplne stejna jako v Neapoli, jsem do ji blazen.. Jinak mam velky poznatek, vysvetlim;-) ja jsem nikdy predtim v Milanu nebyla a slysela jsem, jak je hekticke, zalidnene, silene uspechane, stresujici-vubec to neni pravda! Ja jsem se tam citila jak v Praze nebo ve Vidni, a taky ze jo, jsou tam normalne siroky chodniky, takze se pohodlne chodi, nikdon do nikoho nenarazi, prostorne svetle ulice, jak u nas (pak mi mamka vysvetlila, ze lombardie byla pridana k It az pozdeji, takze je spise podobna rakousku a severu vubec, ze je jina no a vubec ne takovy hluk a prelidnenost jak v Bologni, zkratka jsem se tam citila dobre. Ja nesnasim miniaturni Bolognske autobusy, mam rada tramvaje a ty tam prave jsou, neni tam tolik extrakomunitarnich obyvatel (v Bologni tak 50%populace) a lidi mili,proste fajn mesto, zvykla bych si tam. Vysvetlim dale;-) @yellowbanna:-) Bologna ma nadherne historicke centrum a je hezka pro turisty na 1-denni prochazku. Ale na ziti. na rozdil od Milana strasny hluk v centru, vysoka hustota lidi na miniaturnim prostoru. kdyz tu zijete (v Bologni), staci vam hodina v centru (nebo jen prestup na autobus v centru) a jste vycucani (jako bez energie). Je to tim, ze Bologna ma ulicky a podloubi ze stredoveku, nema sirsi chodniky (2 se na chodnik nevejdeteV), autobusy male a uzke a ulicky jakbysmet, takze neustale se o nekoho otirate, probojovavate se kupredu, ja jsem zvykla na prostorne Brno a Milano mi takove prislo, i architekturou (jak u nas nebo Rakousko-viden). ten hluk a lide jsou dany prelidnenosti-studenti (univerzitni mesto) a hora extrakomunitarnich obyvatel, v historickem centru mohou jezdit MHD a auta, cili nemate chvili klid. Tak jsem to odhalila, proc se mi tu az tak nelibilo. Je to tim, co jsem popsala. Milano je ideal mezi CR a Italii. Ale jasne, je to relativni, stravila jsem tam chvilicku.. trteba v centru by nemusela jezdit MHD, zpusobuje to strasny hluk a zmatek..A kdyby tu byli jen Bolognesi, tak by se tu dalo pohybovat volneji, ale Bologna je prelidnena a muzu vas ubezpecit, ze vam to po chvili nedela dobre.Nesutale a vsude musite nekomu uhybat, nekdo vam slape na nohu, protoze neni misto. Ne, nejsem blazen;-), Bologna je hodne specificka a jina, nez ostatni mesta (jako centrum) a tim to je. Jako turistce by se mi moc libila. Na ziti je to nekdy vycerpavajici.. holky, ja jsem se tesila, az vam to napisu, jestli treba se nekdo vyjadrite, ale nevim, zda znate nektera centrum Bologne..jezdit tama kazdy den do prace je vzdy jine, nez jen videt..Je stredoveka..mala..kouzelna, ale tesna.. Tak a ted reakce: @dita s kourenim je problem, jsem take proti, ikdyz trochu kourime i my:-) Ale v CR, jak uz jsem Ti rikala, je to masakr!!Fuj. Diti, jak jsi to jako myslela, ze je ALfi mladoch??;-) :-D Tos mi tedy moc nepolichotila;-) Ne, ted vazne. Ty fotky jsou stare nekolik let a ve skustecnosti Alfi je o necely rok mladsi nez ja. Ma 30, ja 31. Dam nejake aktualni foto, ale nyni zadne, kde jsme dohromady, nemam, ale udelam slibuji :-) @lejinka diky za podporu, potesilo me to :-)) Jinak vice lòidi mi to reklo, ze pusobim starsi nez Alfi;-) K tomu koureni-rozdelena kavarna nebo restaurace nestaci, kdyz si chce nekdo zakourit, at jde ven. Funguje to tak vsude!! @yizheng jela jsem poprve pres Modenu-stejna mlha jak v Bologni :-)) Luci, ty jezdis do prace po dalnici nebo po statni? po dalnici nam to trvalo 20min, byla jsem prekvapena, jak jsme blizko!!;-) Alfi na me cekal s kytkou x-) A jdem na veceri na Sushi:-) Pekneho valentyna a jdu vas radne docist
Odpovedať
Profilova fotka
@oky @salsiccia holky, pridate fotky nebo chcete byt inkognito :-D :-p
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir Diti, tak jsme napsala blbost, Alfi na te fotce jak je sam je z leta:-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojky, jeee Jennynko, vitej zpatky doma. uplne s tebou souhlasim jak jsi popsala Bolognu! je nadherna na prochazku, ale zit tam musi byt silene. bude to tim, ze jsem z venkova a tady jsem v podstate zase na venkove, a Brno neni tak hekticke jako bologna nebo MIlano, takze taky skoro venkov :-D , ze?ja mam bolognu strasne rada, ale priznam se, ze vecer bych se tam sama bala. tech marochinu a cernochu je tam fakt hodne, ulicky uzonkou, chodniky pro jednoho, navic pod podloubim,...vubec ti Jenny nezavidim byt v tom kazdy den. ja kdyz tam jedu obcas, jednou za cas na pohovor nebo na nakupy, cournu po meste a sup na venkov :-D . kde ty vlastne presne pracujes? pobliz centra? navic, jak tedka stavi Civis, rikaji kolegyne z prace, ze je centrum cele rozkopane ]-( . timto rozhodne nechci odradit pripadne navstevnice...Bologna urcite stoji za navstevu x-) jojo, ja ti rikala, ze jsme od sebe kousek. vlakem to mam 40minut a to jenom proto, ze jezdi courak, co zastavuje i v polich :-D . normalnim vlakem bych to mela tak max 20 minut. jeste se zdokonalim v tom rizeni a muzem se vidat jak budeme chtit. jak jsi na tom tento tyden? podnikneme neco? @Diti, a co ty? prijedes ten pristi tyden na par dni?? a jak slavite holky Valentyna. ja teda tenhle svatek nikdy neslavila, ale dneska me docela mrzi, ze jsem zase sama doma. a Alessandro prijede az ve stredu, ach jo! ]-( @rospina, to je fajn, ze vam banka ty penize vrati. pred vanoci se to stalo i moji kolegyni. banka dokonce prisla na to, kde ty karty klonovali. normalne v supermarketu na pokladne meli v te ctecce zarizeni na klonovani! a pry to tam instaluji extracomunitari co tam nekdy vypomahaji!!!! ja chodim jen u nas do COOpu, pry jsou hodne podezrele ruzne disconty a prodejny s lacinym zbozim...tak nevim. te kolegyni to nakonovali v discontu, nebyla jedina, a podezrele vybery mela z USA! ja si zridila sluzbu od Unicreditu, ze za jakoukoli transakci nebo vyber me prijde okamzite sms na telefon. tam se uvadi castka, kde byla karta pouzita a je tam i cislo, kam okamzite volat v pripade, ze transakci jsem neprovedla ja. takze kdyz mi nekdo o pulnoci treba v Rusku vybere nejakou castku, mje prijde okamzite sms a ja kartu okamzite bloknu. kdyz platim v obchode, tak jeste nemam kartu zpatky v penezence a uz me pipa sms, takze to funguje! kazda ta sms stoji myslim 0.2€, ale v dnesni dobe je lepsi mit penize pod kontrolou.
Odpovedať
Profilova fotka
@yizheng Luci, s kartou souhlasim-ja to tak mam na ceske karte ty sms a po vasich zkusenostech si to asi zaridim i tady..jsem rada, ze tu Bolognu taky tak vidis..prisla jsem si nekdy jak blazen, ze vsichni, kdo prijeli, byli nadseni, jak je historicka, jak to tam na Tebe dycha, ale..A Milano takove neni!!Ale pozor, divala jsem se na nej tim pohledem "na ziti", jako turista bych mozna po prohlednuti katedry a galerie byla zklamana :-) Je mi lito, ze jsi sama..My Valentyna taky nejak extra neslavime, ale pak je to cloveku v zaveru lito, ja vim..nejaka ta vecere se hodi, aspon je prilezitost, ze..No neva, dooslavite to ve st;-) x-) Luci, strasne rada se s Tebou uvidim uz tenhle tyden, ale musime to dat dohromady..Klidne Te pohostim i u sebe doma, ale nevim, zda bys chtela prijet. Pro me by to bylo poteseni..ja prakticky bydlim uscita 6 (i ze 7 se da dojet v klidu), ale je to prakticky 1 za letistem. Alfi ted ma 3-smenny provoz, tak neni k dispozici porad jako ridic :-) Ale kdyz to vymyslime, kam muzu dojet busem, kde Ti je to pohodlne a kdy, budu rada!A dostavim se!Tak zkus navrhnout den, cas a pak zkusime sladit to misto..neznam Bolognu jeste tak dobre (jen tu oblast kde pracuji a bydlim:-) (pracuji v nemocnici Sant Orsola-Malpighi na via Massarenti. Porta San Vitale-nevim, jestli Ti to neco rika). Luci, tesim se! x-)
Odpovedať
Ahoj holky :-) , tak jsem se tu ted nejak "dyl" neukazala, pac jsem mela rozlitany vikendik: konecne jsem vyuzila toho hezkeho pocasi. Setkala jsem se s par kamaradkama a bylo to moc fajn :-D ... Jedna ma 15ti mesicni holcicku, ktera je moc miloucka:-) ... druha se bude vdavat :-) ... takze same prijemne veci :-) No, a v nedeli jsme si zajeli do Bergama na navstevu k rodine a obidek: takze jsem se dobre nadlabla :-D A poprve v zivote jsem zkusila jist zaby :-D Byly to "rane fritte" :-D :-N ... sama bych nemela nikdy odvahu si to objednat, pac bych se bala, ze mi to nebude chutnat a tak bych vyhodila jen penize. Jenze Danuv stryc si je dal ... a mel jich na taliri asi 20-25. Takze mi jich 5 dal :-D Jak jste tu psali o tech spotrebicich: varnou konvici jsem mela diky spolubydlici jen na kolejich, toustovac jsme dostali jako svatebni dar a krasne se na nej prasi :-N. Jedine co mame a vyuzivame je mikrovlnka (a tu jsme vyhrali na plese, tak proto :-D ). Jo, a s tou myckou ... ja nevim, my ji mame v praci ..,. ale kdyz se stejne vsechno to nadobi musi predumyvat nez se da do te mycky - tak to zrovna doumyju a mam to tak rychlej v ruce, ne? ... Ale je to jen muj dojem a mozna spatny ... No, a folletto jsem poznala jen diky vam: vubec jsem nejdriv nevedela o cem mluvite:-N ... ale aspon vim jak reagovat az mi jej bude nekdo vnucovat :-D @salsiccia jak dopadly ovocne knedliky (ja je tady jeste nezkousela)? ... @yellowbanna to s tim sprchovanim se v plavkach je fakt divne :-| ... a moc preju at to plavani Tonickovi pomuze ;-) @rospina mas super tchanovce ... jak vam pohlidali Lindu, abyste si mohli zajit na romantickou veceri. Hezky moc x-) ... a s tou bankou preju, at uz tomu konec :-| To musi byt sileny porad cekat co se jeste kde prihodi ... @ditakir a @holky: souhlasim s vama: to koureni v restauracich je strasne. A hlavne jak jsem si v Italii zvykla, ze to jde bez toho tak mi to fakt dost vadi ... a pak jak jsou citit vlasy a obleceni ]-( ... @yizheng =-) =-) Tak to je des s tim klonovanim na pokladnach! To jsem jeste neslysela ... ... Jinak tu sluzbu mame podobnou jako vy: nam chodi sms pri kazdem vyberu/platbe nad 50 euro ... a pak jsme si zridili dobijeci karty (tzn., ze si ji sice musime sem tam dobijet, ale pokud by ji nekdo ukradl ci zkopiroval tak z ni nevezme vic nez nami nabitou castku :-D ) ... @jennynka5 ne-ne, inkognito nezustanu :-D ... foto ukazu ... jen se s tim musim trosku poprat ... mam tentyz problem jako @yellowbanna (proste nevim jak tam ty fotky dat, kdyz nechci zakladat svatebni album) ... ... fakt ale je, ze se nerada ukazuju na netu :-p Vam se ale ukazat chci ;-) . Takze to vyresim tak, ze si vas dam vsechny do pratel a fotky pak zpristupnim jen pratelum, ju? ;-) (jen musim jeste vyhrabat nejake fotky. Svatebni budou, ale ty civilni - to bude problem :-N ) ...
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 tak ted jsi me pobavila :-D ty me uz prakticky mesic presvedcujes, jak je Bologna uzasna, jak by bylo super, kdybysme se tam prestehovali, jak tady padlo... neee, ja to nemyslim zle, jen me to fakt rozesmalo... vis co, ja mam na Milan podobny nazor - taky se mi tam hrozne libilo, kdyz jsem tam byla poprve, taky jsem to pak popsala slovy "jako Praha nebo Viden"...ale ja tam neziju. Ted, kdyz tam jedu, taky se mi tam libi, ale to je zas proto, ze jsem tak vystavena z Rescaldiny, ze mi k radosti staci fakt malo :-D Duomo je krasny, to mas pravdu, galerie Emmanuele II. taky, La Scala uz mi prijde docela obyc, to Mahenka vypada z venku lip :-D :-D ALE zeptej se Micka, jestli jsou vsichni tak prijemni a nikdo se s nikym nestrka a netlaci v ranni spicce, kdyz vsichni dojizdeji do prace...nebo kdyz se vecer vraci domu...stejne tak verim, ze Prazakum neprijde Praha vzdycky tak uzasna, kdyz museji pres centrum kazdy den do prace...to jen to nase Brnecko je tak maly, ze to muze byt mesto i vesnice zaroven x-) A priklad z opacneho konce - vy tady vsechny vite, jak mam plny zuby Rescaldiny, jak se tu neda zit... kdyz prijel muj tatka a sel se projit, rikal, ze to neni zase tak zly...jenze on tu nebrouzda kazdy den, ze... A jeste jedna vec...kdybys zila v Milane, urcite bys nezila v centru a ver mi, ze predmesti Milana jsou opravdu nic moc...abych tak rekla...tam bych se bala vyjit zase ja...aspon z nich mam takovy pocit... no ale nebojte holky, na ten vikend urcite prijedem! Porad to chci omrknout na vlastni oci ;-) joooooooooooo a mlha, tak ta je v Milane furt ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
lejinka, to mas fajn, ze nerobis nocne, do polnoci sa to este da, a idealna ta denna sluzba do stvrtej..urcite je to zaujimava praca, stale sa stretavas s novymi ludmi :-) byvate blizko alebo sa do prace nejako dopravujes? yizheng, tak to by ma nenapadlo, ze extra-comunitari, ktori vypomahaju v supermarkete, nainstaluju na kasy system na klonovanie kart, takze istota uz asi nie je nikde :-N v kazdom pripade sa chystam tiez zmenit na uni-credit, kedze pobocka je aj v nasom meste na slovensku a mame ju tu blizko domu aj tu v taliansku. a s tym okamzitym zablokovanim mas pravdu. keby ze mam prvy den sms, ze mi vyzdvihli peniaze, hned blokujem kartu, ale z uctu si veselo vyberali peniaze este nasledujuce styri dni... ;-( co sa tyka tej mycky riadu, oky ma pravdu, ked to treba vsetko "predmyt", tak je s tym riadom asi este viac prace, ako to len do tej mycky dat a ulahcit si to.... dita, uzi si to este v cechach do piatku. je tam asi dost zima a co sneh? to fajcenie mi tiez vadi, ked sedime niekde v restike na slovensku... ono sa to este horsie znasa, ked si clovek nefajciar zvykne na "cisty vzduch" prakticky vsade :-) sisiko, jeee, tak ty cvicis? to ti troska zavidim, aj ked podla fotiek to vobec nepotrebujes.. :-) ono to je dobre ale tiez na psychiku...tiez by som sa mala pomalicky rozhybat,... asi zacnem s dvd pred telkou, a potom niekedy sa vratim aj k tomu plavaniu :-p jennynka, stastnu cestu domov. to s tym pohrebom bude dost smutny navrat...kedy sa vracias spat do talianska?
Odpovedať
Profilova fotka
@yellowbann au au, nebij me prosim, ja vim..... :-D Ja jsem vedela, ze takhle urcite zareagujes ;-) Ale prave Bologna by se mohla stat tak krasnou a romantickou, kdybysme v ni bydlely my dve, na to jsi vubec nepomyslela?? x-) :-) Jinak s tim Milanem mas asi urcite pravdu, ja jen netusila, ze v It jsou nektera mesta podobna nasim..ja znam prakticky jen Neapol, Avellino, Sardinii, Rim, Florencii a Bolognu a Benatky-a uznej, ze to jsou samy extremy...(v dobrem slova smyslu). Ja si myslim, ze i Torino bude takove "severni" ze se jako Ceska lepe szivas s takovym prostredim, treba uz jen ty domy v Bologni, jak maji vsechny mala okna, byty jsou tmave...ptam se proc?Neni to jih, kde pali slunko a ma to tedy 8 mesicu v roce smysl...no, bylo to takove moje nadseni z toho Milana, jak jsem se tam ocitla hned po vystupu z letadla, tak jsem si porad jeste pripadala jak v CR.. :-) A lidi jsem cekala studeny,. ale byli jsme nuceni oslovit asi 5 lidi o radu a vsichni byli mili, ochotni, doprovazeli nas na ruzna mista a diskutovali-v Milane bych to necekala, proto me to vzalo.. Jinak v Bologni jsou zase lidi mili, nejsou vubec rasisticti (ani proti lidem z jihu-z Calbrie atd..) ..je to take videt, vsichni extrakomunitarni obcane jsou tu :-))+ S tim "rasismem" proti lidem z jihu-jsem se ve studentagency seznamila s jednou Ceskou co zije 11 let ve Veneto a koukala jsem, co mi rekla o jizanech a o mym priteli, ktereho vubec neznala-rasismus fakt vysokyho stupne..koukala jsem predevsim proto, ze je tady taky cizinka, tak co ma co rikat..a pak vzivote na jihu nebyla.. No, ale to ted neni podstatne. Takze yellowbanna-ja nemela na vyber, Bologna nam byla urcena diky praci a ja jsem se prijela na ni podivat jako na me "budouci mesto". Ty mas na vyber, mrknes na ni a uvidis sama, ja bych Te nikdy nepresvedcovala nebo neodrazovala, to si musis rozhodnout sama, je to prilis dulezite rozhodnuti..:-) Jak jsem Ti predtim psavala "Bologna je krasna prijed", byl to takovy spis vyrok z legrace, abych Te prilakala, ale ohodnotit musis vse sama. Skareda urcite neni, jen je jina nez treba sever.. Diky za reakci na to MIlano, b yla jsem tim vcera fakt prekvapena a okouzlena..ale jak jsem rekla, byla jsem tam chvilicku a po navratu z CR-tak to asi udelalo sve.. Zatim papa a tesim se zase na prispevek ;-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?