Detičky na svadbe

Ahojte, mala by som ďalšiu otázku (a určite nie poslednú 😄) Od koľko rokov ste riešili pre detičky detskú porciu? Budeme mať na svadbe od ročného dieťaťa až po 7 ročné. Čo som si všímala na iných svadbách tak detičky do 3 rokov väčšinou jedli s rodičmi a tie staršie od 3 rokov mali detské porcie. Ako ste to prosím riešili vy? Budeme mať veľmi veľa detí na svadbe, takže potrebujem to vyriešiť, ďakujem 🙂
Odpovedať
@7ivaiva4 Najlepšie urobíš, ak sa opýtať priamo rodičov detí, či zjedia detskú porciu alebo im bude stačiť, keď "zobnú" z taniera rodičom. Ťažko to paušalizovať podla veku, niektoré mladšie deti sú lepší jedáci ako väčšie detí. Rodicia ti budu vedieť najlepšie povedať, tiež sme to tak riešili. U nás mali detí svoje vlastné menu - mäso a hranolky. Môžeš sa aj na to opýtať, čo by im chutilo.
Odpovedať
treba to komunikovat jednoznacne s rodicmi deti, aby sa potom zbytocne napriklad aj nevyhadzovalo, daco aj usetris, to je jasne🙂
Odpovedať
presne tak, ono radsej si to odkomunikuj s rodicmi, predsa len oni vedia, ci maju doma jedlikov alebo nie a zas nebude to si myslim az tak tazko zistit
Odpovedať
asi by som to spravila tak isto. ako spekulovat nad tym je podla mna zbytocne, ked si to vies zisit v pohodena priamo
Odpovedať
pri tych najmensich by som isto neriesila ani detsku porciu, lebo zvcsa to tak byva, ze sa napapkaju priamo s rodicmi aj to si len podzobkaju, ale tak tiez suhlasim popytaj sa na priamo a uvidis
Odpovedať
hej hej to pre take deti do 3/4 rokov ale tak ak ich nema byt nejak moc vela na svadbe, tak by som si asi dala tu namahu, ze by som sa proste rodicov napriamo popytala a hotovo
Odpovedať
Ja osobne by som polovičné (detské) porcie vôbec neriešila. Deti toho veľa nepojedia a aspoň čo vídavam, tak si zvyknú dať z taniera rodičov, takže za mňa by som to jednoznačne vyriešila takto. A máš o problém menej 😄
Odpovedať
No budem to musieť nejako vyriešiť teda s rodičmi lebo sa bavíme o 15 deťoch 😄 😄 😄 táákže jednak sa ušetrí na detských porciách, ale aj sa nebude nič vyhadzovať 🙂
Odpovedať
Jasné a tak to zas nemáš tak veľa, aby si sa ich nemohla popýtať. Daj potom vedieť ale, aká bola konečná bilancia s tými porciami. Celkom by ma to zaujímalo
Odpovedať
@janulik923 no my sme veru vela deti na svadbe nemali, takze to bolo v podstate o problem menej. ale zase to nebolo nic take, co by sa jednoducho nedalo vyriesit, takze v pohode. su aj horsie a narocnejsie veci🙂
Odpovedať
Zakazdym je riesenie. Myslim si, ze rodia tych najmensich deti nebudu pozadovat ani tu polovicnu porciu, kedze si myslim, ze tie deti sa najedia spolu s nimi
Odpovedať
@mauritka no tak ja poznam deti, ktore zjedia viac ako ja 😄 takze podla mna je to uplne individualne 😄 zase asi nikto nechce, aby tam boli hladne.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Ja mam 4 rocneho a 2 rocneho syna a moj svedok ma 4 rocnu dceru, objednala som 3 detske porcie pozostavajuce z polievky a kuracich stripsov s hranolkami. Polievkou ich nakrmime a druhe si budu zobkat sami.
Odpovedať
@sibrez Ja si tiez myslim, ze takto to proste musi stacit🙂 Vsak deti toho vo vseobecnosti vela nespapaju, netreba to prehanat.
Odpovedať
@simusitko no akoze by si sa divila 😄 ale tak asi sa to tak berie, ze radsej menej ako viac. potom su zbytocne straty a plytvanie.
Odpovedať
@zahrajkadan Ja zas nechcem vyzerať, že by som šetrila na niekoho dieťati alebo čo a jednoducho keď chceme robiť nejakú oslavu, tak je to povinnosť nás hostiteľov, aby mal každý všetko, no len aj vo všeobecnosti nemám veľmi rada, keď sa plytvá jedlom a vyhadzuje sa. To, že by sme ušetrili na detských porciách alebo "neporciách" pokiaľ by detičky jedli s rodičmi, je len taký bonus 😄 Rozhodla som sa, že sa každého rodiča spýtam a keď náhodou ani oni nebudú vedieť, tak dáme detskú porciu a je vybavené.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?