Svadba v júni 2007. Pridajte sa

Zobraz úvodný príspevok
Vitam vsetky junove mladomanzelky z juna 2007, nech nam aj dalej pise tak ako v starej teme :-D
Odpovedať
silwi logicky by mi to sedelo na priemernu mzdu ;-) Maximálna výška materského v roku 2005 je 55 % z najvyššieho vymeriavacieho základu, teda 1,5 x priemerná mesačná mzda v SR.
Odpovedať
Profilova fotka
tak super potom :-)
Odpovedať
budes vela dostavat? :-D
Odpovedať
Profilova fotka
no prvych 28 tyzdnov sa este bude dat, ale potom asi budem musiet cim skor nabehnut naspat do prace, aspon na pol uvazku z domu alebo nieco, lebo potom je to bieda...
Odpovedať
no tak to ano, to je teda bieda to vidim aj ja .... ja uvidim ale chcela by som byt do 3 rokov doma isto a snad nas Majko nejako uzivi a ak sa mi bude dat robit popri rodicovskej na dohodu este pre jednu firmu, pre ktoru obcas robim, tak snad to nejak prezijeme .... lebo si neviem predstavit, ze by som mala odist od pol rocneho babatka do BA
Odpovedať
silwi sluchaj, mne poslednu dobu strasne blbne modry konik, nechce mi nacitat ho, potom ked nacita a chcem ist do bazaru a nieco si najdem a ze idem mrknut ponuku, tak ma znova vyhodi, ze nenaslo stranku, normalne na nervy z toho :-D aj tebe to robi? alebo to len mne v praci? ]-(
Odpovedať
Profilova fotka
hej modrykonik statocne blbne, treba mat dost trpezlivosti na to :-D ale ide... asi zmutoval na modreho slimaka :-D
Odpovedať
mne to lezie strasne na nervy, ked chcem nieco si pozriet, aby to clovek x-krat refreshoval ]-(
Odpovedať
silwi ty mas taku istu knihu o materstve ako ja si kupila na zaciatku tehulkovania :-D
Odpovedať
Profilova fotka
som dostala od kamosky pod stromcek 8-) ale este jednu by som scela, si kupim, ked nazbieram poukazky...
Odpovedať
ja mam este aj Velka kniha o matke a dietati ;-) ked som sla kupovat prvu tehu knihu, tak som si nevedela medzi tymito dvoma vybrat a nakoniec som kupila tamtu, plus jednu pre manzela a druhu som si vypytala pod stromcek :-D
Odpovedať
hej hej je to z priemernej mzdy v hospodarstve, ale nechapem ten strop ved ked zarabam viac tak aj viac odvadzam a ked chcem nieco ja od statu tak mam smolu ]-( baby ja mam tiez super knizku devat mesiacov otazok a odpovedi, skoro vsetko co som potrebovala o tehu vediet mam odtial, odporucam a tu Velku knihu o matke a dietati sme dostali od nasich pod stromcek
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
no vidim ze este isto nejaku knizocku prikupim ;-)
Odpovedať
babuli ta kniha 9 mesiacov otazok a odpovedi, tak to je taka bezobrazkova? ;-)
Odpovedať
ano, je tam minimum obrazkov, je to robene takym sposobom otazka odpoved, take co cloveka laika asi najviac napadne a nevie odpoved, a kedze mne je niekedy blbe urobit zo seba verejneho idiota pred lekarkou tak si radsej precitam :-D
Odpovedať
tu som tiez drzala v ruke ale ja som zasa taky typ obrazkovy :-D ten kon ma dnes vazne stve, to je des, radsej to tu uz balim, lebo ked si chce clovek nieco na nom pozriet ku koncu pracovnej doby, tak ma to stale vyhadzuje, deeeeeeeeeeeeees ]-( nemam na to nervy ]-( tak sa s vami pre dnesok lucim oki doki? prajeme vam s mimcom krasny zvysok dna a vecera ;-) x-)
Odpovedať
Profilova fotka
fiallka tak si uzi zvysok dna ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
kočky ďakujem za odpovede. Už si môžete otvoriť poradňu pre otázky týkajúce sa tehotenstva a materstva :-D Tie knižky si dobre uschovajte, keď príde čas, budem sa vás pýtať, ktorú si mám kúpiť, lebo dovtedy to zabudnem ;-) Pekný večer vám všetkým prajem :-)
Odpovedať
Profilova fotka
babule pekny vikend vam prajem ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
caute kocky... vyzera to tak ze znova ficime ;-)
Odpovedať
ahojte babenky konecne som sa dostala aj na tuto stranku ;-) mala som normalne abstak :-D nemohla som vam nic napisat, pozriet si kona ani nic :-D babenky, vcera sme mali poradnu a tie glukozove testy ;-) tak ale idem vam napisat, nech sa trochu zabavite ako moj manzel ;-) rano ma chudak o siestej zobudil a pripravil mi desne sladku vodu, ja som sa sla medzitym vycikat a aj do skumavky a umyt si zubky, ved nebudem pit sladku vodu hned ako vstanem bez toho aby som mala zuby umyte :-D nejak som zadrzala dych a dostala som do seba 2,5dcl priezracnej tekutiny, sladkej ako cecek :-D akoby sa vyjadrila moja babicka 8-) a sli sme si lahnut, lebo na odbery som mala prist az na osmu a poradnu som mala o deviatej ..... takze ked sme si lahli, tak mi v zaludku robilo kadeco, vam poviem ...... Majko sa len odtahoval, aby nebol v prvej linii, keby nastala pohotovost :-D nejak sme zaspali a kym sme driemkali, tak bolo vsetko ok ..... ale ked som vstavala o pol osmej, ze si idem hodit rychlu sprchu, obleciem sa a vyrazame ku lekarke, tak stihla na neho zakricat len z kupelne, nech mi prinesie pohar vody lebo mi ostava blbo a asi odpadnem a on chudak, kym dobehol do kupelne, ja uz som sedela na vani a objimala umyvadlo a sladka voda sla zo mna kompletne jednym vrzom, vsetko, co som vypila a potom sa mi ulavilo .... vravim si,
Odpovedať
ahojte babenky konecne som sa dostala aj na tuto stranku ;-) mala som normalne abstak :-D nemohla som vam nic napisat, pozriet si kona ani nic :-D babenky, vcera sme mali poradnu a tie glukozove testy ;-) tak ale idem vam napisat, nech sa trochu zabavite ako moj manzel ;-) rano ma chudak o siestej zobudil a pripravil mi desne sladku vodu, ja som sa sla medzitym vycikat a aj do skumavky a umyt si zubky, ved nebudem pit sladku vodu hned ako vstanem bez toho aby som mala zuby umyte :-D nejak som zadrzala dych a dostala som do seba 2,5dcl priezracnej tekutiny, sladkej ako cecek :-D akoby sa vyjadrila moja babicka 8-) a sli sme si lahnut, lebo na odbery som mala prist az na osmu a poradnu som mala o deviatej ..... takze ked sme si lahli, tak mi v zaludku robilo kadeco, vam poviem ...... Majko sa len odtahoval, aby nebol v prvej linii, keby nastala pohotovost :-D nejak sme zaspali a kym sme driemkali, tak bolo vsetko ok ..... ale ked som vstavala o pol osmej, ze si idem hodit rychlu sprchu, obleciem sa a vyrazame ku lekarke, tak stihla na neho zakricat len z kupelne, nech mi prinesie pohar vody lebo mi ostava blbo a asi odpadnem a on chudak, kym dobehol do kupelne, ja uz som sedela na vani a objimala umyvadlo a sladka voda sla zo mna kompletne jednym vrzom, vsetko, co som vypila a potom sa mi ulavilo .... vravim si, ak mi to daju vypit znova, tak ma slahne, ved som to v sebe udrzala 1,5 hod, tak to bude musiet isto stacit ..... prisli sme ku lekarke a hned som sestricke povedala, ze idem na cukor a ze zial som tu sladku vodu glukozovu po 1,5 hod v sebe vyvratila von a ona na mna, ze nevie, ci to bude ucinne a tak a ci nebudem musiet prist znova, ked je to cukor a ci mi to dobre nameraju a nieco mi to zachyti .... som na nu vyplestila oci a jej vravim, ze ved 1,5 hod som to mala v sebe, to musi byt ucinne a nech ma to nenutia pit znova, lebo to skonci rovnako, jedine, ze by mi niekto prisiel odobrat krv, ked budem spat v tom rozmedzi :-D a ona na mna, ze dobre dohodneme sa tak, ze si dnes v utorok mam zavolat o vysledky a keby boli zle alebo by to nic nenameralo, tak pridem v stredu rano ale vypijem rano riadne ale riadne sladke kakao a ku tomu si dam cokoladu ... vravim, to je pre mna prijatelnejsia alternativa, vzhladom ku tomu, ze mlieko teraz pijem na litre a aj kakao ;-) ale vdaka Bohu, vysledky su dnes ok, tak nemusim ist znova, vraj su na hranici ale lekarka rozhodla, ze nemusim prist znova, ked som aj jej spominala, ze som to vyvratila po 1,5 hod v sebe .... ved to chce normalne metal, a najma pre tie mamicky, ktorym byva obcas este rano zle, co sa aj mne obcas niekedy stane, ze mi zaludok poobracia ..... a ze kym som lezala, tak sa to dalo rozdychat ale akonahle som sa postavila z postele a presla sa tak do 2 minut uz to bolo v kanali :-D Majko sa chudak na mne zabaval, ze ma mal odfotit, to by bola fotka do albumu pre mimco, ako mama zvlada tehotenske testy na cukor :-D na poradni sme dopadli super .... sme oddnes v 29tt a nase mimco uz velke na 30-31tt :-D tak sa moja sestra smiala, ze my snad pojdeme aj skor a nebudeme aprilovy ale marcovy 8-) lekarka bola milo prekvapena, ze pocas sviatkov som ako tehulka pribrala len 2kg, co vraj mamicky priberu aj 5 kg a je rada, ze sa drzime aj s tou nasou placentou a nekrvacame x-) placenta je stale v polohe na cisarsky ale ako som sa jej pytala, tak moze sa este posunut x-) tak oddychujeme x-) babatko je otocene uz hlavickou dole a kope ma o stosest do rebier, aj lekarke predviedlo svoje umenie, ked sa mi len tak brusko prevalovalo .... sa smiala x-) a obe sme mimcu dohovarali, nech v brusku pobudne este aspon mesiac 8-) a babenky, zda sa, ze mame v brusku malu slecnu x-) uz to potvrdil aj druhy lekar x-) tak uvidime, co povedia, ked pojdem na prietokove testy do TN a spytame sa aj kamosa este raz x-) uz mame doma aj kocik, je supis a kupila som aj prve oblecko ladene doruzova x-) a najlepsie na zaver: Majko v sobotu pocul nasu babulku volnym uchom, teda jej srdiecko a odvtedy je otocena zasa nejak inak, lebo ked uz mame fonendoskop po ruke, bo v sobotu nemali, tak ani raz nepocul ;-) a tym padom som nemohla ani ja pocut .... bol z toho uneseny, ze presne tak ju pocul, ako ked nam ju lekar pustal cez uzv x-)
Odpovedať
Profilova fotka
fialllka, tak to bola dost dobra story :-D ale najlepsie na to je, ze vsetko je v poriadku ;-)
Odpovedať
fiallka, tak ty nakoniec porodis skorej nez ja, ja od zajtra zacinam 30tt ale babulka je mensia dlzkou, vahou je podla svojho tyzdna, takze uz mi posuvaju termin na 01.04, budeme mat doma maleho blazonka :-D inak vsetko v pohode, som sice doma ale za cely den som si prvykrat sadla takze mam viacej programu a roboty nez ked som bola v praci, zajtra urobim posledny nakup a mame uz vsetko, sme sa rehotali vcera u svokrovcov lebo sa ma svagrina pytala ze co som si naposledy na seba kupila a jedine co ma napadlo za posledne mesiace co som si kupila tak podlozky pre inkontinentnych kvoli porodu :-D :-D :-D no ide to so mnou dolu vodou ;-)
Odpovedať
babuli, ja sa tiez smejem, ci nebudeme mat hugovske dieta ;-) babuli, ja zatial doma oddychujem, teda uzivam dofcu ako sa patri ;-) a pre seba som si naposledy kupila vianocne darceky ;-) pre seba do porodnice mam zatial len zupan, teple ponozky a nocnu koselu a hygienicke potreby a papuce ale zatial nic ku porodu :-D
Odpovedať
Profilova fotka
dobre ranko babulky... dnes rano som nacikala dve // na testik x-) a podla tehotenskej kalkulacky by som mala byt v 5tt... buduci tyzden sa chystam na gyndu, tak dufam, ze to potvrdia x-)
Odpovedať
Profilova fotka
Silwi ešte raz ti moc, moc gratulujem a prajem bezproblémové tehu! x-) :-)
Odpovedať
Profilova fotka
dakujem alex... dufam, ze tymi stresmi v robote sa nic nepokaslalo... dam vediet po tom ako budem mudrejsia od dokiho... preventivne som si kupila sumive magnezium...
Odpovedať
Profilova fotka
jeeeeeeeeeeej silwi, tak to mooooooc gratulujem. ;-) :-D 8-) tak zelam, aby to vsetko dobre dopadlo. ale nestresuj, mozno u doktora este nic nebude poriadne vidiet. ;-) takze klud. ;-)
Odpovedať
@silwi, moc gratulujem - ako tomu my hovorime - ozajstne Wunschkind ;-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?